Dodaj do ulubionych

Gronkowiec skórny w ciąży

05.10.10, 11:42
Jestem obecnie w 22 tygodniu ciąży, parę tygodni temu pobrano mi wymaz z pochwy i okazało się że mam gronkowca (Staphylococcus epidermidis, wzrost średni). Lekarz prowadzący stwierdził, że mogę z nim żyć i nie zamierza go leczyć, jednak boję się że przy porodzie dzidziuś się nim zarazi (bardzo chcę rodzić naturalnie, chociaż jestem po cesarce z powodu wysokiego prostego stania główki). Czy można w ciąży leczyć tego gronkowca i jaka jest szansa, że dziecko się nim zarazi?
Edytor zaawansowany
 • katarzynaoles 06.10.10, 13:04
  Nawet, jeśli się zarazi to nic złego się nie stanie - chyba, że chodziłoby np. o poród wcześniaka. Dziecko pod koniec ciąży zostaje uzbrojone w przeciwciała, które chronią go przed bakteriami, ż którymi stykała się matka w ciąży. Min. dlatego zaniechano pomysłu dezynfekowania brzucha mamy, żanim położy się tam noworodka - bakterie skórne mamy nie są groźne dla dziecka, a nawet bronią przed zakażeniem bakteriami "zewnętrznymi". Czyli, reasumując, jeśli nie ma Pani żadnych niepokojących objawów, a dziecko jest zdrowe to nie ma się czym martwić. Pozdrawiam :)
 • ametyst83 06.10.10, 22:24
  Dziękuję bardzo za odpowiedź, bardzo mnie Pani uspokoiła :)
 • mmaggi 24.10.10, 21:46
  Witaj,
  Niestety nie zgodzę się z wypowiedzią koleżanki.
  U mnie, w ciąży także wykryto gronkowca, wydaje mi się że było to w 7mc. Natychmiast wprowadzono leczenie antybiotykowe. Po leczeniu, wynik wymazu był negatywny. Jednak kilka dni przed porodem, ponownie wykonano mi badanie i ponownie wykryto gronkowca. Było to bardzo istotne, żebym podczas porodu, otrzymała kroplówkę z antybiotykiem i( co najważniejsze!) moja córeczka odrazu po urodzeniu otrzymała antybiotyk! MATKA KTÓRA RODZI NATURALNIE I MA AKTYWNEGO GRONKOWCA, ZARAŻA DZIECKO! Moja ginekolog, uważała że jest to bardzo ważne żeby dopilnować tego, aby żeby dziecku podano antybiotyk. Córeczka otrzymywała go przez 7 dni...Zarówno ja.
  Teraz jestem ponownie w ciąży i niestety, wyniki badań znowu wykryły aktywność gronkowca... Jest to początek ciąży wieć muszę poczekać do końca 1 trymestru żeby zacząć leczenie.

  Proszę, niech Pani nie bagatelizuje tej sprawy. Naparwdę...

  Proszę poradzić się kilku lekarzy, ja tak zrobiłam i każdy był tego samego zdania.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka