Plec dziecka

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam!
    Temat ten byl pewnie juz przerabiany,ale mimo to zapytam.
    Mialam robione w 18 tc usg- lekarka powiedziala,ze wedlug niej to dziewczynka,choc na 100% nie powie .
    Czy mozna temu zaufac?
    Nie wiem czy ma to cos do rzeczy,ale caly czas intuicja podpowiada mi,ze bedzie chlopiec.
    Czy moze sie to jeszcze zmienic?
    Z gory dziekuje za odpowiedz!
    Pozdrowionka
    • 27.12.10, 13:05 Odpowiedz
      ponoć łatwiej rozpoznać chłopca niż dziewczynkę, więc pewno masz jeszcze faktycznie szansę na chłopca.

a z tą intuicją to sama nie wiem - ja przy dwóch pierwszych synach wiedziałam, że będą to chłopcy i tak pokazało usg. teraz miałam intuicję na dziewczynkę, a dowiedziałam się, że będzie trzeci chłopiec ;-)

pozdrawiam
      --
      Car Mikołaj - 17 sierpnia 2006
      Król Stanisław - 27 kwietnia 2008
      ???? - majowa niespodzianka
    • 27.12.10, 13:48 Odpowiedz
      ewelkap24 napisała:
      > Nie wiem czy ma to cos do rzeczy,ale caly czas intuicja podpowiada mi,ze bedzie
      > chlopiec.
      > Czy moze sie to jeszcze zmienic?

Jeśli chodzi o płeć dziecka to w 18tc zmiany są już mało prawdopodobne raczej, przynajmniej wedłu moich informacji ;).
      A na poważnie, to - jak słusznie się mówi, w kwestii płci dziecka USG jest trafne w co najmniej 50%. Choć czasem obraz nie pozostawia wątpliwości, to rzadko lekarze mówią "na pewno" - bo jednak pomyłki nie są czymś wyjątkowym i zależą nie tylko od szczegółów budowy dziecka, ale także od tego, jak zechce ono "zapozować". Czyli, podsumowując, można czekać na córeczkę, choć z taką pewną nieśmiałością... Pozdrawiam :)

• 28.12.10, 15:49 Odpowiedz
        Pozostaje Ci poczekac do nastepnego usg, jak sie potwierdzi, to bedziesz wiedziala. Mi lekarz w 17 tc powiedzial, ze na 100% chlopiec i do konca ciazy sie potwierdzalo. Oczywiscie mam synka.
        --
        [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/km5si09k96as372m.png[/img][/url]
      • 15.01.11, 13:33 Odpowiedz
        ja zostałam poinformowana o płci dziecka w 16 tyg. Miał byc chłopiec i urodził sie chłopiec.
        A co do zmiany. Płeć to raczej się nie zmieni:) Ale lekarz jak każdy człowiek moze sie mylić....
    • 27.12.10, 13:49 Odpowiedz
      Nam najpierw dwóch lekarzy powiedziało, ze będzie chłopiec (zgodnie z moją intuicją). Potem trzeci lekarz patrząc w monitor usg powiedział "ja tu nic męskiego nie widzę" - byliśmy w lekkim szoku, że jednak dziewczynka, bo przez dwa miesiące przyzwyczailiśmy się do myśli, że to syn. Potem czwarty lekarz dwa razy potwierdził, że to jednak chłopiec. Reasumując - gdybyśmy chodzili na usg tylko do tego lekarza, który widział dziewczynkę, to mielibyśmy sporą niespodziankę... choć sprzęt co raz lepszy, to pomyłki jednak w ciąż się zdarzają.
      • 06.01.11, 16:27 Odpowiedz
        Zgodnie z sugestią Pani Katarzyny " nie zapozował " części męskiej trzeciemu lekarzowi , co lekarz sam wyjaśnił :)
        • 09.01.11, 22:00 Odpowiedz
          Uszczegóławiając:
          Pierwszy i drugi lekarz widział siusiaka.
          Czwarty lekarz nie widział siusiaka, bo dziecko stało już na głowie, więc siusiak był zasłonięty przez jąderka i to właśnie po mosznie został rozpoznany chłopiec (mamy wydruk z tego usg i nawet ja to bardzo dobrze na tym zdjęciu widzę).
          Trzeci lekarz miał taki sam widok jak ten czwarty - ale albo sprzęt miał gorszy, albo wzrok gorszy ;) bo po wieku wnioskując, to na pewno nie miał mniejszego doświadczenia.
    • 27.12.10, 15:32 Odpowiedz
      a ja trafiłam na lekarza, który dał nam 200% pewności i jeszcze swoją rękę do obcięcia :D
      młoda tak się wystawiła do zdjęcia, że wątpliwości nie było :)
      --

Zuzol
      I Inni
    • 28.12.10, 00:35 Odpowiedz
      w 13 tc na genetycznym na bardzo dobrym sprzęcie u bardzo dobrego gina, lekarz powiedział że to "wystające" mają obie płcie, ale ponieważ kieruje się w góre a nie idzie wzdłuż kręgosłupa jest chłopak jak nic. I ze doskonałe ujęcie i że ciuszki niebieskie na jego odpowiedzialność kupować na bank. No i miał rację.

To był inny lekarz niż prowadzący ciąże, a mój poczciwy gin dopiero w 28 tc na takim USG-gruchocie nieśmiało stwierdził, że chyba widzi jądra :D

• 13.01.11, 13:15 Odpowiedz
        > w 13 tc na genetycznym na bardzo dobrym sprzęcie u bardzo dobrego gina, lekarz

mój też w już 12 tc w na genetycznym w Medicover powiedział że będzie chłopak, choć zastrzegł ze wtedy dziewczynki też maja duże łechtaczki ale wskazał ze to będzie chłopak i był
        nie spodziewanym się ze tak szybko można poznać pleć
        co więcej: w pierwszej ciąży nie chciałam znać płci i poznała dopiero po porodzie - to fajna niespodzianka :D
        zastrzegałam to przy każdym badaniu USG, ze nie chce wiedzić
        teraz tez nie chciałam , ale nie zastrzegłam, bo nie przypuszczam ze już w 12 tc będzie to określał, i klops niespodzianka odkryta :)

wiec jak dobry lekarz to bym mu ufała

drugi pryzpadek:
        Jak byłam w szpitalu z dziewczyną, której lekarz przepowiadał jedną dziewczynę po badaniu połówkowym a urodziła w 30tc dwoje chłopów
        to był starszy lekarz
        to ze nie poznał płci to pikuś w porównaniu z tym ze nie widział dwóch bojących serduszek!!!

moja osobista teoria nie poparta niczym poza własnymi obserwacjami jest taka ze starzy lekarze nie umieją dobrze odczytywać z USG, młodzi się chętniej szkolą i są bardziej na bieżąco.
        miałam 2 ciąże w sumie w chodziłam do 4 lekarzy na UGS
        starszy nie wiele kumał choć to bardzo ceniony profesor, na szczegółowe badaniu wysyłał do innego gin speca od USG, a wszyscy młodzi wyczerpująco opowiadali to tym co widzą na monitorze

chcesz być pewniejsza - idź do innego na USG

PS. A najważniejsze żeby było zdrowie, płeć to dla mnie drugorzędna sprawa
        --
        www.pomoz-amelce.pl/
    • 28.12.10, 15:39 Odpowiedz
      Jeśli lekarz ma wprawne oko a dzidzia współpracuje to nic się nie zmieni. Ja przy córce poznałam płeć w 16tc, w 21tc potwierdzono. Teraz spodziewam się syna (płeć lekarz podał w 15tc a w 20tc. potwierdził). Mój gin twierdzi, że jeśli nie ma 100% pewności to się nie wypowiada bo nie ma nic gorszego niż rozczarowanie przyszłych rodziców, lepsza niewiedza. Tak samo jak potwierdzanie płci dziecka po 25tc. kiedy już jest na tyle duże, że słabo widać genitalia. Aha i USG córki i syna dotyczące tej części ciała rzeczywiście wygląda inaczej :-).
      • 07.01.11, 20:07 Odpowiedz
        Też się zastanawiam nad intuicja. Ja mam intuicje na chłopca, a jak bedzie zobaczymy.
        A pomyłki się zdarzają, oj zdarzają, czasem dopiero przy porodzie wychodzi niespodzianka.
    • 13.01.11, 11:32 Odpowiedz
      Kiedy byłam w pierwszej ciąży na usg połówkowym (ok 22tc) lekarz rozpoznał dziewczynke. Trochę byliśmy zdziwieni bo miałam przeczucie ,ze to chłopiec. Na kolejnym usg (ok 34tc) lekarz powiedział,ze na 100% chłopak!!! No i jest chłopak.
      A teraz (w drugiej ciazy) na połówkowym nie było widać płci,ale lekarz tak niesmiało powiedział,ze BYĆ MOŻE jest to dziewczynka. Na kolejnym usg (31 tc) powiedział,że jednak to jest chłopczyk. Tak wiec już sama nie wiem. Widziałam coś co wyglądało jak jąderka ale jakoś nie bardzo chce mi sie wierzyć że będzie drugi chłopczyk. Mi to jest wsio jedno (byle zdrowe) ale mąż troszke rozczarowny bo marzyła mu sie córeczka...Za to synek skakał z radości bo marzy o braciszku:-).
    • 13.01.11, 13:18 Odpowiedz
      płeć zmienić się juz nie może, określone jest zaraz po połączaniu jajeczka z plemnikiem ;)
      ale błąd to rzecz ludzka
      intuicja mi podpowiadała pierwszy raz ze będzie chłopak, a urodziła się dziewczynka

już wyżej też pisałam chcesz być pewniejsza - idź do innego na USG
      --
      www.pomoz-amelce.pl/

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.