Dodaj do ulubionych

e.coli i enterococcus faecalis

02.05.11, 23:42
Mam pytanie. Przez większość ciąży walczyłam z faecalisem. Jakiś czas temu się wytruł za to pojawiła się e. coli. Brałam globulki, żeby ją wybić, ale posiew kontrolny wykazał... że mam dwie moje znajome bakterie e.coli nie zniknęła a faecalis wrócił. Jestem w 35 tc. Mój lekarz mówi, że nie trzeba nic z tym robić a ja się obawiam, że te bakterie mogą zaszkodzić dziecku podczas porodu. Czy powinnam domagać się jakiegoś antybiotyku? Czy podczas cc te bakterie też mogą przeszkadzać? Bardzo proszę o pomoc i jakąś podpowiedź.
Edytor zaawansowany
  • katarzynaoles 04.05.11, 22:19
    Teraz nie robiłabym na pewno nic - jak widać jest to trochę mało skuteczne. Ale sądzę, że dobrze byłoby zastosować osłonę antybiotykową podczas porodu i/lub wziąć wymaz od dziecka i ewentualnie CRP - tak, jak robi się to w razie zakażenia GBS. Pozdrawiam serdecznie :)
  • misskaffee 05.05.11, 10:38
    Bardzo dziękuję za radę :) Pozdrawiam!
  • dziub_dziubasek 06.05.11, 07:52
    Ja ci napiszę- przypilnuj w szpitalu by sprawdzili. Moje dziecko miało poważne kłopoty własnie przez Fecalisa.
    --
    [img]http://www.suwaczki.com/tickers/xkcd9x0ha8sa4cxl.png[/img]
  • misskaffee 06.05.11, 12:32
    Dzięki. Na pewno przypilnuję. A jak ten wstrętny faecalis zaszkodził Twojemu dziecku?
  • dziub_dziubasek 06.05.11, 13:28
    Wysokie CRP, powiększona watroba i śledziona, koniecznośc antybiotyku przez 7 dni i tym samym dłuższy pobyt w szpitalu. W posiewie wyszedł własnie e. faecalis. Potem konieczna była kontrola słuchu (ze względu na ten antybol)- na szczęście jest ok.
    --
    [img]http://www.suwaczki.com/tickers/xkcd9x0ha8sa4cxl.png[/img]
  • misskaffee 06.05.11, 15:05
    Rany, dobrze, że skończyło się ok. Tym bardziej się boję tych bakterii. Ale cieszę się, że to napisałaś, bo na pewno będę krzyczeć głośno w szpitalu o tych bakteriach, położnikom i neonatologom. Wielkie dzięki i dużo zdrowia :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka