Dodaj do ulubionych

rozejście blizny po cc

02.06.11, 15:23
jestem w 26 tyg ciąży i na ostatnim usg okazało się, że blizna po cc się rozeszła i jest przykryta pęcherzem moczowym. dostałam skierowanie do szpitala jednak tam stwierdzono, że nie ma sensu nie przetrzymywać w szpitalu i po 2 dniach wypisano do domu. mam kontrolować bliznę co 2 tyg u swojej Pani doktor i tyle.

tak się zastanawiam co dalej, bo przecież macica ciągle będzie się rozciągać i chyba tym samym blizna. czy grozi mi niedonoszenie ciąży i dużo wcześniejszy poród? co z wodami płodowymi, czy nie będę przez tą szparę wyciekać? czy ma to jakiś bezpośredni wpływ na dziecko? jak do tej pory dzieciątko rozwija się prawidłowo.

jestem przerażona, że czeka mnie kolejna strata dziecka :(

Marcin 01.06.07; Wojtuś Aniołek 20.08.10; Precelek pod sercem

[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/nzjde6hh4kkua0bv.png[/img][/url]
Edytor zaawansowany
  • 03.06.11, 11:40
    coś tu nie tak...
    gdyby faktycznie blizna już się rozeszła, to w ciąży byś już najprawdopodobniej nie była, bo trzeba by ja rozwiązać dla ratowania Twojego życia. nie wypuszczono by Cię też ze szpitala gdyby sytuacja była groźna(choć po naszej służbie zdrowia można się różnych rzeczy spodziewać).
    wyciek wód przez szparę w macicy to już zupełna abstrakcja.
    wody są w pęcherzu płodowym a szpara w macicy krwawi i zagraża Twojemu życiu.
    dopytaj lekarza prowadzącego, niech ci wszystko dobrze wyjaśni.
    życzę szczęśliwego donoszenia :)
  • 04.06.11, 00:30
    Nie bardzo mogę wywnioskować z Pani postu co tak naprawdę się dzieje. Nie sądzę, żeby puszczono Panią do domu z rozejściem się blizny po cc. Nie rozumiem też o co chodzi z tym pęcherzem moczowym. Myślę, że powinna Pani dokładnie wypytać swoją lekarkę co i jak, bo ja nie baredzo mogę zorientować się w sytuacji. Jednego jestem pewna - nie musi się Pani obawiać wyciekania wód płodowych przez bliznę. Pozdrawiam i życzę powodzenia:)
  • 04.06.11, 10:21
    to wszystko dla mnie również jest niezrozumiałe, bo tak naprawdę nie wiem jakie są rokowania z tym związane dla dziecka.

na karcie wypisu ze szpitala mam napisane:
    "widoczny ubytek na bliźnie po cięciu cesarskim o wymiarach 40x28x40mm przykryty pęcherzem moczowym".

Marcin 01.06.07; Wojtuś Aniołek 20.08.10; Precelek pod sercem

[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/nzjde6hh4kkua0bv.png[/img][/url]
  • 12.06.11, 23:20
    pani kasiu a od czego zależy to że jednym kobietom blizna sie rozchodzi na wczesnym etapie ciąży a innym wytzymuje nawet poród sn i jest ok? szew to chyba standardowa procedura więc czemu tak sie dzieje? da sie jakoś przewidzieć czy taka blizna przy próbie porodu sn wytrzyma skoro jej rozejscie jest niebezpieczne a jednak praktykuje sie sn po cc?
  • 12.06.11, 23:47
    to troche zalezy od organizmu, a troche od innych czynnikow. znam osobe, ktorej rozeszla sie blizna przy probie psn po pierwszym cc. ale bardzo jej zalezalo na tym, zeby urodzic i w ogole miec duzo dzieci - przy drugim podejsciu do psn (juz po dwoch cc) blizna nie tylko wytrzymala, ale nawet nie dala sie poczuc w trakcie. wiec w ogole niewiele mozna przewidziec ;) pozostaje albo wierzyc i probowac, albo kontrolowac, mierzyc i podejmowac decyzje.

moja po dwoch cc byla wg usg dwa razy grubsza niz pierwsza (jesli w ogole przy takich pomiarach mozna wierzyc w usg)

i przede wszystkim pamietac, ze nie da sie calej odpowiedzialnosci za siebie i dziecko zlozyc na kogos.
  • 13.06.11, 09:53
    no pewnie tak... natomiast rozejście się blizny to chyba nie tyle ryzyko dla dziecka ale poważne zagrożenie i to nie zdrowia a życia matki... stąd mnie zastanawia po co próby przy takim ryzyku. Mnie kusiło SN po cc ale jak czytam takie wątki to na logikę - po co ryzykować...
  • 27.10.17, 10:04
    Korsyka... Jak skończyła sie Twoja historia?
    Ja miałam cc w marcu 2015.
    Teraz jestem w 27tc - od 2 tyg leże i moge wstawac do wc tylko.
    Dr orzekł ze mam bardzo cienka ścisne macicy 2mm i rozeszła sie blizna na macicy po cc. Zasklepia go pęcherz moczowy.
    Bardzo sie boje co bedzie.... Powiedz prosze jak to było u Ciebie.
    Mi tez nikt nie wierzy ... Czuje sie bardzo samotna z tym chyba duzym problemem.. Jesli masz chwilke- prosze daj znac
  • 22.11.17, 16:08
    Agnieszka, witaj w klubie.
    Jestem właśnie w 28tc i blizna 2mm.
    Lekarz kazał mi się oszczędzać, zero basenu, fitnessu, dźwigania, seksu.
    Ale nie kazał mi leżeć. Normalnie chodze, odprowadzam syna do/ze szkoły, wożę go autem na basen, sama też przemieszczam się samochodem, chodzę na zakupy.
    Na następnej wizycie zapytam go czy nie przesadzam.

Ty jesteś teraz w 30tc? Jak blizna, sprawdzałas od tamtej pory?
    Jeśli będzie się dalej rozchodzila, możliwe że połoza Cię do szpitala :/ mnie też :/ trzymam kciuki za nas, odezwij się - razem raźniej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.