Re: normy bpd/hc/fl - jak to w koncu jest? Dodaj do ulubionych

Poniewaz temat nie daje mi spokoju, w internecie znalazlam dwa "kalkulatory" podajace normy dla poszczegolnych wymiarow w poszczegolnych tygodniach.
Zadziwia mnie to, ze dwa kalkulatory podaja zupelnie rozne wyniki.

Normy numer 1 sa zawarte tutaj:
bpd twoja-ciaza.com.pl/kalkulatory/bpd.php
hc twoja-ciaza.com.pl/kalkulatory/hc.php
fl twoja-ciaza.com.pl/kalkulatory/fl.php

Normy numer 2 mozna obliczyc na podstawie tego kalkulatora:
www.noworodek.pl/index.php?sm=2&ope=1
I teraz najdziwniejsze: jesli mediany z norm numer jeden dla 33tc (mediana to rozumiem idealny srodek normy dla danego tygodnia - w tym przypadku bpd: 88mm, hc 311, fl 64), wpiszemy do kalkulatora numer dwa, wychodzi nam cos zupelnie innego.

BPD= 88 35 Tygodni 4 dni
HC= 311 34 Tygodni 5 dni
FL= 64 33 Tygodni 0 dni

Tylko FL pokazuje 33tc, reszta "zawyzona". Czemu tak jest? Czym sa spowodowane dwa zupelnie rozne podejscia do milimetrow? I dlaczego przekladaja sie na rozne tygodnie ciazy?
Za kazdym razem, kiedy interpretuje wyniki mojego dziecka wedlug tych zielonych tabel z mediana, wychodzi mi w porzadku. Za kazdym razem, gdy wpisuje to w kalkulator, wychodzi zle. Co wiecej, mam wrazenie, ze usg, ktore robilam u dwoch specjalistow usg, poslugiwalo sie normami z zielonych tabel, a te usg szpitalne pokazujace rozbieznosci poslugiwaly sie normami jak w kalkulatorze. Jak to jest mozliwe i o co tutaj chodzi?

--
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/8599rjjgdptfkuyo.png[/img][/url]
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.