Dodaj do ulubionych

Piersi przed porodem

21.01.12, 12:44
Jestem w końcówce 37 tc i od wczoraj bardzo bolą mnie piersi, od kilku dni pojawiła się też siara, a na sutkach wyraźnie widać jasne kropki, czyli te kanaliki z których wypływa siara. Czuję uczucie mrowienia takie jak czułam przy karmieniu piersią, więc ok, wiem, że piersi przygotowują się do karmienia i to mnie nie niepokoi. Martwi mnie tylko to, że na brodawkach są takie grudki okrągłe, które mi się powiększyły i bolą przy dotykaniu, zwłaszcza w jednej piersi mam przy samym sutku trzy takie grudki, które się powiększyły, bolą przy dotykaniu, a nawet bez dotykania. Nie pamiętam takiego problemu przy pierwszej ciąży, dlatego pytam, martwię się czy to nie jest jakiś stan zapalny czy inne dziadostwo....
Edytor zaawansowany
  • katarzynaoles 21.01.12, 16:38
    Stan zapalny to pewnie nie, z opisu sądzę, ze chodzi o gruczoły Montgomery'ego, których zadaniem jest powlekanie skóry specjaną wydzieliną - chodzi o jej ochrone podczas ssania. Moim zdaniem jednak te gruczoły nie powinny byc bolesne. Może warto trochę poczekać i zobaczyć co będzie się działo - być może, że samo przejdzie albo pojawią się objawy stanu zapalnego (zaczerwienienie, obrzęk) i wtedy radziłabym użyć czegoś dezynfekującego. Sądzę, że dobry byłby Octenisept, który potem na pewno także się przyda. Acha, może Pani zapytać na "karmieniu piersią" Pozdrawiam :)
  • elcia.bory 21.01.12, 18:01
    Dziękuję za pomoc wygooglowałam sobie te gruczoły Montgomeryego, ale to nie o to chodzi. Może źle wyjaśniłam. To są takie kuleczki na brodawce przy sutku. Zauważyłam, że jeden wygląda jak pryszcz, mam wrażenie że jakbym go nacisnęła to by ropa wypłynęła. Brzmi paskudnie, ale to na prawdę wygląda jak jakiś pryszcz lub mały wrzód i boli jak go dotykam. Czy to możliwe żeby wrzód powstał na brodawce? mam octenisept, więc sobie prysnę :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka