Dodaj do ulubionych

małowodzie i gestoza

06.03.12, 18:20
Pani Kasiu, od 18 tc walczę z ciśnieniem, obecnie (33 tc) jest ustabilizowane na poziomie 120/70 przy dawce Dopegyt 2x1 (czyli niska dawka a ciśnienie ok).
Dziś byłam na wizycie kontrolnej, okazuje się ze mam mało wód płodowych, przez co inaczej odczuwam ruchy dziecka (tylko takie przesuwanie, a nie kopniaki), poza tym dziecko w ciągu 24 dni przybrało tylko 250g! Obecnie waży 1850g. Lekarz kazał przyjść za 2 tygodnie - stwierdził że trzeba monitorować stan dziecka i w razie czego podejmować decyzję o rozwiązaniu ciąży. Ponadto stwierdził ze gestoza uderza w dziecko a nie we mnie (ja się czuję wyśmienicie, nie mam obrzęków itp). Poza tym bardzo mało przybieram na wadze pomimo tego że jem co chcę i kiedy chcę - nie prowadzę żadnej diety oprócz zdrowego odżywiania (mam nadwagę, do 20 tc straciłam na wadze w sumie 7,5 kg, do teraz przybrałam z tego dopiero 3,5 kg, w ciągu 24 dni przybrałam jedynie 0,5kg - zupełnie odwrotnie miałam w pierwszej ciąży, kiedy to gestoza uderzyła we mnie: obrzęki, przytyłam 25 kg, czułam się fatalnie ale dziecko było cały czas ok).

Czy prawdą jest ze picie dużej ilości wody mineralnej może spowodować "uzupełnienie" wód? Jak zrobić żeby dziecko lepiej przybierało na wadze?
Jak jednocześnie małowodzie i gestoza mogą wpłynąć na dziecko?
Strasznie się martwię, przez zdenerwowanie nie zapytałam lekarza o wszystko...
Edytor zaawansowany
  • panna.sarabella 06.03.12, 18:45
    dodam że termin porodu OM mam na 28 kwietnia, ale gdzieś od października z USG stale wychodził 15-16 kwietnia. Dziś przeskoczył termin z usg na 2 maja, czyli o prawie 3 tygodnie! Czyli do tej pory moje dziecko pięknie przybierało na wadze, tylko ostatni miesiąc był zły.
  • panna.sarabella 07.03.12, 16:24
    właśnie wróciłam z usg z przepływami: przepływy ok, AFI 10,1 , łożysko II stopnia, dziecko na innym aparacie waży 1878g czyli porównywalnie - faktycznie przybrała bardzo mało od poprzedniej wizyty (13 lutego ważyła 1600g).

Boję się.
  • katarzynaoles 08.03.12, 00:32
    Sytuacja nie jest w tej chwili alarmująca, bo przepływy i AFI dobre, ale myślę, ze powinna się Pani liczyć z koniecznością wcześniejszego rozwiązania jeśli córcia nadal nie będzie przybierała na wadze tak, jak powinna. Proszę się nie obawiać - mała waży już całkiem sporo, może uda się jej jeszcze trochę podchować zanim się urodzi. Gdyby rozważano wcześniejszy poród z całą pewnością dostanie Pani sterydy pomagające dojrzeć płucom dziecka. Na pewno warto podchodzić do tego co się dzieje z uważnością, ale na razie powodów do paniki nie ma - i tego się trzymajmy. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki :)
  • panna.sarabella 08.03.12, 10:14
    dziękuję za odp.

jak rozwiązuje się takie ciąże - cesarką czy indukcja porodu?
  • katarzynaoles 12.03.12, 12:48
    To zależy od aktualnej sytuacji położniczej - ale liczyłabym się z realną możliwością cc, choć sn niewykluczony. I w sprawie mocniejszych ruchów - tak, może tak być że wód jest więcej, choc pewnie nie ryzykowałabym twierdzenia, że na pewno z powodu leżenia - ale też jest to możliwe. Jeśli chce Pani sie trochę zorientować w sytuacji to mozna mierzyć obwód brzucha - jego przyrost będzie świadczył, że idzie ku dobremu. Pozdrawiam serdecznie :)
  • panna.sarabella 09.03.12, 16:07
    od wczorajszego wieczora systematycznie silniej odczuwam ruchy dziecka - znowu rusza się cały brzuch, są też już kopniaki (nie silne, ale jednak). Czy ta zmiana ruchów oznacza zwiększenie ilości wód? Czy to oznacza ze wypoczynek (bardzo dużo leżę, z prac domowych nie robię praktycznie nic) powoduje zwiększenie ilości wód?
  • aniaurszula 14.03.12, 22:24
    moje dwie ciaze z nadcisnieniem srednio 150/100 przy branych lekach , pierwsza ciaza puchlam nie milosiernie, lekarze kazali mi ograniczac ilosc wypijanych plynow, poszlam do swego lekarza rodzinnego po skierowanie na ekg , doktorka dala mi je a w miedzy czasie zrobila telefoniczna konsulatacje z ginekolog-polozna i ta ginekolog wyraznie powiedziala ze ograniczenie ilosci wypijanych plynow moze zaszkodzic dziecku mam pic tyle ile potrzebuje czyli jak mam pragnienie, organizm musi uzupelniac i wymieniac wody plodowe i tak tez robilam przez nastepne 2 mce ciazy, dziecko roslo ladnie , druga ciaza cisnienie tez wysokie mimo lekow ale nie byla tak opuchnieta mimo ze pilam ile chcialam i niestety w 34 tc musiano wykonac mi cesarke bo bylo zagrozenie zycia dziecka naszczescie dobrze sie skaczylo, cisnienie nie jest az tak wysokie i chyba niczym nie ryzykujesz jak wiecej wypijesz wody niz zwykle

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka