Dodaj do ulubionych

poród dobry dla matki ale nie dla dziecka :/

20.04.12, 21:36
Niedawno urodziłam drugie dziecko i zauważam pewne cechy wspólne moich porodów. Oba szybkie i mało bolesne, drugi oczywiście szybszy niż pierwszy (2,5h), bardzo gwałtowny, rozwarcie postępowało w tempie ekspresowym, parcie zaczęło się już przy niepełnym rozwarciu, kilka skurczy partych i po robocie, no bajka po prostu. Niestety tylko dla mnie :/ Obaj synowie wyszli na świat z barkami w wymiarze prostym. O ile pierwszemu nic to nie zaszkodziło, to z drugim już było gorzej - efekt to złamany obojczyk i kręcz szyjny, który do tej pory rehabilitujemy :/
Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa w temacie naszej prokreacji, ale kurcze, boję się co może stać się kolejnemu dziecku. Jeżeli moje porody mają przebiegać coraz szybciej i gwałtowniej to znaczy że będzie jeszcze gorzej? Czy to taka moja cecha osobnicza (może coś w budowie) że mi się dzieci nie obracają w trakcie porodu? Czy można coś z tym zrobić? Pewnie nie, ale zapytać warto ;)
Obserwuj wątek
    • katarzynaoles Re: poród dobry dla matki ale nie dla dziecka :/ 21.04.12, 10:58
      Błyskawiczny poród dość często bywa trudny albo dla matki (jest bardzo intensywny, więc bolesny i nie ma czasu na przyzwyczajenie się do mysli, że "to już") i dla dziecka (jest oszołomione, dość rzadko pojawiają się inne komplikacje) albo dla obojga. Przypadek Pani malucha jest dość nietypowy, ale na pewno nie beznadziejny. Wiedząc o tym, co dzieje się w trakcie Pani porodów (musi to byc jakoś związane z budową miednicy - prawdopodobnie jest ona dość obszerna "od środka" co nie wymusza rotacji barków). Myślę, że bardzo pomogłoby spowolnienie porodu, przyjęcie pozycji w klęku podpartym, albo w kolankowo-łokciowej i bardzo powolne (wręcz z powstrzymywaniem dłonią) rodzenie główki dziecka. Na pewno też nie należy w ostaniej fazie porodu przeć aktywnie, ale raczej "wydmuchiwać" skurcze. Jak sądzę to pomogłoby opanować żywioł. Życzę, żeby rehablitacja wkrótce przyniosła efekty. Pozdrawiam serdecznie :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka