Dodaj do ulubionych

Strach przed kolejnym porodem

24.11.15, 14:32
Witam,
Nie wiem dlaczego ale od jakiegoś czasu odczuwam ogromny strach przed trzecim porodem który praktycznie może rozpocząć się w każdej chwili :/ Dziwi mnie to o tyle że poprzednie dwa porody sn były bezproblemowe.Ostatni nawet szybki i bez nacinania.Można powiedzieć że godzinę po porodzie nie odczuwałam już najmniejszego bólu.Ostatnio rodziłam 20 m-cy temu.Oba porody też bez zzo. Teraz normalnie jestem tak strasznie spanikowana że mam ochotę płakać boję się okrutnie.Nie mogę przestać o tym myśleć.Może ten strach też jest spowodowany tym że właśnie ostatnio tak wszystko gładko poszło że teraz obawiam się że może to się na mnie odbić.Gdzieś też usłyszałam że trzeci poród na ogól jest z komplikacjami.
--
Edytor zaawansowany
  • melancho_lia 24.11.15, 16:41
    Mam tak samo- tez trzeci poród, poprzednie mnie tak nie stresowały.
    Dodatkowo u mnie jest jeszcze kwestia, ze prawdopodobnie czeka mnie cc (dowiem sie w przyszłym tygodniu) a ja zupełnie nie wiem z czym to się je i czego mam się spodziewać...
  • panizalewska 24.11.15, 21:01
    U mnie też schiza, a termin mam pod koniec marca :P To chyba taki urok, jak już masz dwójkę, to nie podrzucisz sąsiadce, jak pojedziesz rodzić, bo zwariuje (sąsiadka). Ja natenczas twardo będę wzywać karetkę. Nie mam pojęcia, czy moi rodzice dojadą, żeby zostać z dziećmi, sąsiadów - chociaż uwielbiam nad życie - nie zostawiłabym im dzieci w środku nocy np, a dla mnie każda minuta się liczy (turboporód się kłania) :P
  • olga400 25.11.15, 18:26
    Ja w lipcu rodziłam 5 dziecko tego jak si4 bałam nie jestem w stanie opisac....nawet nie wiem do czego to mozna porownac...masakra ;)
  • katarzynaoles 25.11.15, 16:41
    Strach przed samym terminem porodu (mówie o jakiś dwu tygodniach) jest często pochodzenia fizjologicznego. Przed porodem przewalają się przez osobę :) zmiany hormonalne i stąd rozchwiana psychika - czyli wróżyłabym, że w Pani wypadku to znak czasu :). Pewnie nie bez znaczenia jest też to, że to kolejny poród i człowiek ma już pojęcie o ogromie wyzwań, którym będzie musiał sprostać w trakcie i po. Będzie dobrze, niech Pani nie wierzy w opowieści o komplikacjach - tobujda na resorach. Powodzenia! :)
  • fydee 10.12.15, 14:57
    Mój trzeci był najfajniejszy :-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka