Dodaj do ulubionych

Zadyszki, utrata oddechu

29.10.16, 21:14
Jestem już w 35tc. Od ponad trzech miesięcy zaczęłam się szybko męczyć: zadyszki, utrata oddechu, ostatnio doszły zawroty głowy, że muszę się zatrzymać i usiąść, oprzeć o coś.
Wejście na piętro, przejście z pokoju do kuchni to nie lada wysiłek. Podniesienie się z podłogi po zabawie z dzieckiem kończy się zadyszką, utratą oddechu, że muszę usiąść. Na spacerze kiedy prowadzę wózek mogę pokonać duży dystans, ale jak tylko się zatrzymam to zadyszka się zaczyna. Jakbym przebiegła maraton. Jak kucnę do kosza pod wózkiem i wstanę to samo.
Nigdy nie miałam problemów kardiologicznych.
Pytanie do Pani Kasi -czy to normalne objawy ciąży? Czy może potrzebne byłyby badania jakieś
Edytor zaawansowany
  • katarzynaoles 29.10.16, 22:51
    To częste objawy w ciąży, wynikają min, z tego, że krew jest bardziej rozrzedzona i (mniej czerwonych ciałek w jednostce objętości), a na dodatek musi wypełnić łożysko i rozrośniętą macicę. poszerzone są też naczynia krwionośne. Dodatkowo przepona jest mocno uniesiona ku górze uciskając płuca - wszystko to jest całkiem normalne, fizjologiczne, ale powoduje często dolegliwości, które Pani opisuje. Na wszelki wypadek, jeśli jest Pani nerwowa, można zrobic kontrolne EKG, ale sądzę, ze nic złego się nie dzieje. Pozdrawiam serdecznie :)
  • fragment_mnie 30.10.16, 13:37
    Dziękuję za szybką odpowiedź, trochę mnie to martwi, bo w pierwszej ciąży tego nie było, a do tego brzuch mam nisko od początku
  • katarzynaoles 31.10.16, 08:04
    To, czy brzuch jest nisko czy wysokoma średnie znaczenie w kwestii, o której dyskutujemy. Jasne, że jak jest niżej, to trochę lżej się oddycha, ale różnica najczęściej nie jest duża. Pierwsza ciąża w ogóle jest trochę inna, bo narząd rodny jest "nieużywany", wszystko dzieje sie po raz pierwszy, a ciało nie może wykorzystać czegoś, co nazywamy "pamięcią somatyczną". Czuję jednak, że nie jest pani całkiem spokojna, dlatego myślę, ze warto zrobić komplet podstawowych badań (morfologię przede wsztkim) i sugerowane już EKG. Pozdrawiam :)
  • fragment_mnie 04.11.16, 17:44
    Dziękuję za odpowiedź

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.