Dodaj do ulubionych

GBS może zniknać?

26.01.17, 20:15
Dzień dobry Pani Kasiu. Nurtuje mnie pewna sprawa - w 37 tyg. ciąży miałam wykonany posiew w kierunku Streptococcus agalactiae, który wyszedł dodatni w związku z czym w trakcie porodu podano mi antybiotyk. W momencie kiedy trafiłam do szpitala pobrano mi wymaz z kanału szyjki macicy, dziś odebrałam wyniki i nie ma mowy o GBS, jest jedynie Prevotella bivia. Pani doktor wydająca wyniki stwierdziła, że niepotrzebnie miałam w trakcie porodu podany antybiotyk, bo paciorkowca nie było w wymazie z dnia porodu. Czy możliwe, że zginął między 37 a 40 tyg ciąży? Proszę o wytłumaczenie mi tego, bo od 37 tyg żyłam w ciągłym stresie w związku z GBS+ a teraz okazuje się, że go nie było?? nic z tego nie rozumiem :(
Edytor zaawansowany
  • katarzynaoles 27.01.17, 00:29
    Podejrzewałabym błąd w badaniach. Być może któryś z wyników nie odpowiada prawdzie. Nie wiem też, czy w obu badaniach wykorzystano tę samą metodę diagnostyczną. Nie wydaje mi się, żeby bardzo prawdopodobne było zniknięcie GBSa ot tak sobie. Choć w położnictwie różne cuda się zdarzają... Jednym słowem: wymądrzać się nie będę, bo możliwych scenariuszy jest kilka. Ja pewnie, z ciekawości, zrobiłabym badanie jeszcze raz. Pozdrawiam serdecznie :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.