Dodaj do ulubionych

Jak urodzic po raz 3 ?

18.02.17, 07:36
Witam,

Stuka mi prawie 29 tydzień,dziecko lepkiem w dół,duże 1500kg, poprzednie porody sn ale po terminie: 6 i 10 dni- ten wywolywany w szpitalu.Moja gin mówi,żeby po terminie też się zgłosić do szpitala- obserwacja łożyska,ale pewnie skończy się jutro rodzimy,nie będą mnie tam trzymać przez 2 tyg na obserwacji...Da się jakoś uniknąć szpitala przed? Wolałabym jechać już z akcją niż na sucho,ale zdrowie dziecka najwazniejsze! PS przy 2 porodzie wywolywanym po usłyszałam,ze prawie cesarka była bo dziecko wysoko caly czas i parlam jeszcze przed partymi zeby ja zepchnąć w dół,ja sobie myślę że jak porod indukowany,to nie był jej czas :-) no i na leżąco,grawitacji o pomoc nie prosili:-)
--
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvclb1x9dzmepl.png[/img][/url]
Edytor zaawansowany
  • katarzynaoles 21.02.17, 18:00
    Myślę, ze ma Pani dobrą intuicję z tym porodem indukowanym... No i parcie bez skurczów partych, żeby zepchnąć dziecko jest raczej bez sensu, bo efekt prawie żaden, a zmęczenie mamy i dziecka murowane. Dodatkowo zwiększa się w ten sposób prawdopodobieństwo urazu dróg rodnych. W podobnej sytuacji pomocne są pozycje wertykalne i aktywność mamy - a czasem wręcz przeciwnie, całkowite wyciszenie akcji porodowej (to dzieje się samo) podczas którego mama drzemie lub po prostu odpoczywa, a potem pojawiają się skurcze Parte. Ten brak aktywności jest tylko pozornym bezruchem - w tym czasie przegrupowują się mięśnie w kanale rodnym a kości czaszki dziecka mają szansę dostosować się do ciasnego przejścia. To bardzo ważne w szczególności kiedy rodzące się dziecko jest duże w stosunku do możliwości kanału rodnego mamy. Pisze Pani, że zdrowie dziecka najważniejsze ... według mnie "obserwacja łożyska" to jakiś dziwny proceder. Łożysko da się dokładnie zobaczyć w USG, sprawdzić jego funkcjonalne parametry (przepływy), ewentualnie przeprowadzić test Manninga i dowiedzieć się jak sprawy się mają. Sytuacja nie ulega zmianie w ciągu sekundy jeśli nie ma ku temu powodów i spokojnie można się umówić na słuchanie tętna codziennie i KTG co 3 dni np. Często możliwość wykonania tych badań ambulatoryjnie mają położne środowiskowe, potrafią też je ocenić. Ma Pani jeszcze czas, żeby się przygotować do takiego porodu jaki Pani odpowiada. Pozdrawiam serdecznie :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.