Dodaj do ulubionych

Endometrioza w bliźnie po cc a kolejna (3) ciąża

03.04.17, 18:41
Witam, mam ważne dla mnie pytanie - proszę o odpowiedź panią Kasię oraz inne panie, które może mają podobne doświadczenia.
Mam 39 lat, za sobą dwa cc- jedno w 2010 r., zrobione z powodu odejścia wód płodowych na samym początku porodu, potem niestety mało się działo z akcją skurczową i niestety skończyło się cięciem. Znieczulenie w kręgosłup, samopoczucie po cc rewelacyjne. W 2013 r. miało miejsce kolejne cięcie- chciałam rodzić naturalnie, jednak po oxy nic się nie działo a na ktg wystąpiły spadki (?) tętna dziecka i skończyło się cięciem. Lekarz narzekał na potworne zrosty, choć w protokole operacyjnym nic o nich nie ma.Okazało się, że córeczka miała poważną wadę serca i niestety zmarła po operacji (7 doba życia). Nie wiedzieliśmy nic o wadzie, stąd szok niesamowity. W 5 dobie po cc przejechałam ponad 200 kilometrów do córeczki, potem pokonywałam tę trasę samochodem jeszcze kilka razy...Po pół roku po tej cesarce zaczęłam odczuwać zgrubienie w bliźnie- początkowo myślałam, że to przepuklina. Ginekolog stwierdził endometriozę....Zgrubienie jest spore, widoczne już jako uwypuklenie, często boli, jest wrażliwe na dotyk. Zastanawiałam się nad operacją- jednak zaczęłam myśleć o kolejnej ciąży, starsza córka tak bardzo chciałaby mieć rodzeństwo....Czy zgrubienie nie będzie miało wpływu na ciążę? Czy da się je usunąć podczas kolejnej cesarki? A co ze zrostami? Mam tyle wątpliwości....ale tak bardzo żal mi starszej córki....sama zresztą też chciałabym mieć kolejne dziecko, tak na nie czekaliśmy....Poradźcie coś mądrego, proszę:)
Edytor zaawansowany
  • 08.04.17, 16:30
    Pani Kasiu, na Panią liczę najbardziej....Czekam na odpowiedź i bardzo liczę na dobre rady:)
  • 10.04.17, 23:28
    Nie umiem dać jednoznacznej odpowiedzi. Owszem, udaje się zredukować albo usunąć endometriozę z blizny przy kolejnym cc, ale niestety nie zawsze znajduje się ona tylko w jednym miejscu i wtedy sprawa jest bardziej skomplikowana. Nie da się też przed otwarciem jamy brzusznej powiedzieć szczegółowo jak wygląda kwestia zrostów. To kwestie, które powinna Pani omówić z doświadczonym lekarzem. Niezależnie od tego mogę powiedzieć, że wiele kobiet po cc zmaga się z podobnymi kłopotami, a szczęśliwie rodzi kolejne dzieci. Pozdrawiam serdecznie :)
  • 29.04.17, 00:51
    Ja mam endometrioze po cc sprzed wielu lat. Pięć lat temu urodziłam drugie dziecko i w zeszłym roku trzecie. Trzy razy cc, oczywiście zróbmy. Lekarze liczą się z istnieniem zrostow w takich przypadkach i sobie z tym radzą. Muszą. Endometrioze nie wycieli przy okazji ale mogę to kiedyś zrobić. Jak chce Pani jeszcze porozmawiać to proszę na efa9991@wp.pl bo tutaj raczej nie zaglądam. Odwagi, dziecko powinno mieć rodzeństwo

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.