Dodaj do ulubionych

liście malin przy VBAC

26.06.17, 09:16
Dzień dobry

Jestem w 37 t.c., przygotowuję się do porodu naturalnego. Na początku 2010 roku miałam cesarkę, potem pod koniec 2014 urodziłam bez problemu naturalnie. Nie stosowałam wówczas żadnych "wspomagaczy", ale córcia była malutka, a blizna przez całą ciąże mi nie przeszkadzała. Obecnie często czuję ciągnięcie i ból w okolicach blizny, ale wg ginekologa blizna nie budzi zastrzeżeń, syn waży 3160 g. Zastanawiam się, czy bezpieczne jest w takim przypadku picie herbatki z liści malin? Jeżeli tak, to od kiedy i w jakiej ilości powinnam ją pić?
Trochę boję się, że nasilenie pracy macicy po herbatce w połączeniu z wagą dziecka może spowodować zcienienie blizny i wykluczy mnie z porodu naturalnego.

Pani Kasiu, próbowałam znaleźć odpowiedź we wcześniejszych wątkach, ale mi się nie udało, dlatego bardzo proszę o odpowiedź. Zależy mi na odpowiedzi osoby znającej dobrze temat.
Pozdrawiam
Eliza
Edytor zaawansowany
  • 27.06.17, 10:30
    Spokojnie może Pani sięgnąć po liście malin, bo nie działają naskurczowo. Liscie malin wzmacnia macicę, odżywiają ją, przez co pracuje ona efektywniej, kiedy pojawia się akcja skurczowa, a to ułatwia poród. Ale na pewno liście malin nie powodują wzmożenia aktywności macicy. Żeby zrobić napar 30g liści suszonych zaparzać w 500-600 ml wrzątku przez 15 min - można posłodzić miodem, dodać soku z cytryny i popijać zimne albo ciepłe. Taki sam napar dobrze robi po porodzie na regenerację macicy. Pozdrawiam serdecznie i życzę dobrego porodu :)
  • 28.06.17, 11:20
    Dziękuję bardzo, mam jeszcze pytanie o ilość. Mam w domu herbatkę z liści malin i tam całe opakowanie ma 50 g, a przepis jest 1,5 g na 150 ml i jest podane to jako porcja dzienna. Czy podany przez Panią napar z 30g suszu mam wypijać codziennie?
    Pozdrawiam. Eliza
  • 30.06.17, 17:38
    Spokojnie może Pani wypijać, nie da się przedawkować :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.