Dodaj do ulubionych

bóle przez 11 m-cy od porodu

14.09.17, 21:21
Bardzo proszę o opinię. 11 m-cy temu urodziłam moje pierwsze dziecko. Poród sn, 36tc, dziecko małe 2050gr, bóle krzyżowe, poród bez zzo, za to bardzo szybki-na porodówce byłam niecałe 3h, ale ból był... nie wiem jak go ująć w jednym słowie. Napiszę po prostu, że na pewno kolejnego porodu nie będzie.
W każdym razie od tamtego czasu nie ma dnia, by nie bolały mnie plecy właśnie w dole, ból promieniuje na prawy bok. Ortopeda nakazał rtg części krzyżowej kręgosłupa i boczne żeber oraz usg jamy brzusznej-bez odchyleń. W badaniu ginekologicznym także bez odchyleń. Badania laboratoryjne (mocz, morfologia, crp plus podstawowa biochemia-bez odchyleń). Ortopeda nakazał powrót do ćwiczeń sprzed ciąży-ćwiczę więc, spaceruję a wciąż boli.
Czy ma Pani jakiś pomysł co mogę jeszcze zrobić by przestało tak boleć (doraźnie stosuję maści np.z ibuprofenem)?
Edytor zaawansowany
  • 14.09.17, 21:57
    Jeszcze dodam, że ból pleców nasila się przed miesiączką. Mam zdiagnozowaną endometriozę i przed ciążą stale towarzyszył mi ból brzucha, miesiączki tylko z ketoprofenem i tak bolało...a teraz jeszcze te plecy...
  • 21.09.17, 14:34
    Poszłabym jeszcze do neurologa i zdecydowanie polecałabym konsultację u osteopaty. Życzę zdrowia:)
  • 21.09.17, 20:40
    Dziękuję serdecznie Pani Kasiu za odpowiedź
  • 01.10.17, 20:59
    Niektóre osoby są zbyt wrażliwe na ból. Przy bólu chronicznym może pomóc (ale nie musi) stymulacja elektryczna. We Francji jest to szeroko stosowane. Działa to tak samo jak stymulacja mięśni. Jest kilka programów ,w zależności od części ciała. w momencie bólu zakłada się elektrody.
  • 01.10.17, 20:50
    Zobacz jeszcze www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,127763,22308929,jak-siedziec-jak-wstawac.html
    Czasem fizjoterapeuci mają lepsze pomysły, niż ortopeda. Powodzenia i nie daj się :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.