Dodaj do ulubionych

Czego się spodziewać przy 3 porodzie?

13.12.17, 13:42
Pani Kasiu, jestem w 35 tyg, zastanawiam się, czy da się jakoś przewidzieć, jak moze wyglądać 3 poród. Pierwszy w 2013, drugi 2015, oba sn, o czasie, bez wspomagaczy. W pierwszym jak dojechałam na IP było 7cm rozwarcia, urodziłam po 6h. W drugim dojechałam przy 4cm rozwarcia, a urodziłam po 1,5h. No i tak się zastanawiam - czy za 3 razem moze pójść jeszcze szybciej? Głównie chodzi mi o to, kiedy się wybrać do szpitala, by zdążyć;). Czy trzymać się tej zasady, że jadę gdy mam 100% pewność że rodzę, skurcze regularne, mocne tak, ze nie mogę mówić? Czy wcześniej?
No i drugie pytanie: 2 tyg temu dostałam skurczy, nie były bardzo mocne, ale przeszkadzały w spaniu, trwały kilka h. Lekarka zaleciła mi no-spę, teraz lekarz prowadzący zmienił na Buscopan. Mam brać do 37 tyg. Szyjka 2cm, rozwarcie szyjki na palec. Czy mogę się spodziewać, że poród będzie przed czasem?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Edytor zaawansowany
  • katarzynaoles 15.12.17, 16:04
    Można się spodziewać sprawnego trzeciego porodu, choć naprawdę trudno wyrokować, czy będzie jeszcze szybszy. Obserwacja dynamiki akcji porodowej daje jakieś wyobrażenie, choć i tak nie pewność - czyli, jak mocne, narastające skurcze to czas do szpitala. Z leków podtrzymujących spróbowałabym się wycofywać powoli sprawdzając jak macica reaguje, bo lepiej pod koniec ciąży nie brać spasmolityków. Szyjka prawidłowa jak na 3 ciążę i 35 tydzień, więc jak skurcze się nie pojawią znów, to pewnie spokojnie Pani doczeka do terminu. Życzę powodzenia i pięknego porodu, takiego akurat :)
  • korowiow8 14.01.18, 15:11
    radziłbym pani zgłosić się do psychiatry, nie do ginekologa

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.