Dodaj do ulubionych

Cesarskie cięcie

05.02.18, 19:54
Witam serdecznie,
za 2 tyg będę miała przeprowadzone cc. Wskazaniem do cc jest ułożenie dziecka miednicowe, jak w poprzedniej ciąży 5 lat temu. Mam pytanie odnośnie żylaków kończyn dolnych, sromu, okolic krocza jak i wzgórka łonowego, które rozpoznane zostały przez chirurga.. jednym ze wskazań jest przyjecie heparyny drobnocząsteczkowej na tydzien przed planowanym cieciem cesarskim i 2 tyg po cc, oraz w razie możliwości przeprowadzenie cc w pończochach kompresyjnych.
Od swojego ginekologa dostałam Neoparin 40mg/0,4ml, żeby przyjmować na tydzień przed porodem, jednak moj lekarz nie mówił tego z wielkim przekonaniem :/
Chciałabym zasięgnąc informacji, czy przyjmujac Neoparin nie będzie zadnych komplikacji przy cc? Czy krzepliwość krwi jest wtedy słabsza i może dojść do krwotoku? Boję się, że przy nacięciu wzgórka, gdzie również mam żylaki, zostaną one nacięte i dojdzie do krwotoku.. czy Neoparin tak naprawdę mi pomoże w tej sytuacji, czy może zaszkodzić?
Dziękuję z góry za odpowiedź.
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.