Dodaj do ulubionych

Parcie na odbyt zamiast na krocze

09.05.18, 23:27
Pani Kasiu lub doświadczone forumowiczki,
przy ostatnim porodzie 3 lata temu już przy wychodzeniu dzidziusia położna kazała mi przeć na odbyt a nie na pochwę i bardziej wyciskać kupę niż dziecko. Bardzo zdecydowanie i obrazowo mi to tłumaczyła. Uznałam to za dziwne, ale tak też parłam. Skończyło się lekkim nacięciem krocza i zszyciem - komplikacji w okolicach krocza nie było. Natomiast bardzo nadwyrężyłam odbyt. Nabawiłam się hemoroidów, pupa bolała potem bardzo i jeszcze długo po porodzie oddawanie stolców to była droga przez mękę. Jestem w kolejnej ciąży i jak dobrze pójdzie, to poród też będzie SN. Cały czas mnie zastanawia, czemu miało służyć parcie na odbyt i czy to na pewno dobre podejście. W tej ciąży zaparcia albo też tamta historia spowodowały, że już mam hemoroidy i boleśnie oddaję stolec (jest gorzej niż poprzednio). Boję się więc powtórki oraz gorszego obrotu spraw po porodzie. Odbyt jest chyba mniej elastyczny niż krocze?
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.