Dodaj do ulubionych

jak opóźnić poród

21.08.07, 09:54
Czy sa jakieś sposoby by przenosić ciążę? Czy w takiej sytuacji powstrzymać sie od liści malin, wiesiołka, czy to nie jest dobry pomysł- bo w razie porodu o czasie lepiej by przebiegł on szybciej. dodam, że mam już skurcze przepowiadające.
Edytor zaawansowany
  • sylwia.forum 21.08.07, 10:11
    Ale co to za pomysły masz, chcesz dziecku i sobie krzywdę zrobić?
  • asi-aaa 21.08.07, 11:05
    Nie chodzi mi o przenoszenie- ale przecież nic się nie stanie jak sie urodzi tydzień po terminie. Żeby chciało urodzić się choć o czasie, ale sądząc po tych skurczach chyba mu sie spieszy- a to mi wybitnie nie pasuje- po prostu muszę być na nogach a nie leżeć w szpitalu.
  • misiador123 21.08.07, 21:33
    Przepraszam za to co teraz napiszę ale czy ty dziewczyno jesteś
    poważna???Ty chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego co napisałaś albo
    twoje pytanie jest po prostu żartem!!!
  • zankoha 22.08.07, 08:45
    Włos na głowie sie jeży jak to czytam!!!Przenosiłam Igorka 7 (wina lekarza)dni i
    urodził się z ASYMETRIĄ OCZU!Trochę powagi w stanie ......
  • asi-aaa 22.08.07, 12:17
    Słyszałyście o tym że poród z odchyleniem +/- 14 dni od daty wyznaczonej przez lekarza jest uwazany jako poród o czasie?
    Mam powody żeby urodzić po terminie niż przed nim.
    Skoro dla Was to nie do zakceptowania to powstrzymajcie sie od wypowiedzi w ogóle, zamiast pisać bzdury, że poród w 41 tygodniu oznacza przenoszenie.
  • lily.f 22.08.07, 12:24
    Skoro Twoje ciało chce rodzić to znaczy, ze to jest jego CZAS na poród, a wtedy
    przeciąganie tego na pewno nie jest zdrowe. Starzejące się łożysko dostarcza
    zbyt mało tlenu i składników odżywczych dziecku, a czym to grozi sama możesz się
    domyślić.
  • zankoha 22.08.07, 14:09
    KOBIETO!
    skoro poruszasz na forum taki temat to nie rozumiem dlaczego masz pretensje do
    dziewczyn ,które odpowiadają.Najlepiej będzie jak zapytasz o to swojego pana
    doktora prowadzącego ciążę:-)
    Pozdrawiam
  • nenyy 23.08.07, 10:00
    +/- 14 dni jest podany orientacyjnie dla "sztucznego" obliczenia terminu porodu.
    Ponieważ trudno określić konkretną datę zapłodnienia i różnie może rozwijać się
    dziecko jeszcze trudniej określić konkretną datę porodu. Wyznaczona data przez
    lekarza jest orientacyjna i może się przesunąć +/- 14 dni i w takim terminie nie
    należy się stresować . Natomiast nie jest to okres o który możemy sobie dowolnie
    przesuwać poród ponieważ może być to zagrożeniem dla życia dziecka. Po prostu
    błędnie zinterpretowałaś informację. Przyjmij co ci natura daje i w jakim chce
    terminie dla waszego zdrowia i życia .
  • gooochab 23.08.07, 10:42
    dziecko rodzi się w swoim czasie, nie wolno Ci tego czasu zmieniać. Niestety nie
    masz wpływu na to kiedy się urodzi, a teksty, że powinnaś być na nogach twojemu
    dziecku na nic się nie przydadzą. To ludzie nie potrafią określić terminu
    porodu, a nie dziecko rodzi się wtedy, kiedy chcemy.
    Wolno ingerować w te sprawy, kiedy grozi przedwczesny poród lub kiedy dziecko
    jest przenoszone. Nie masz prawa dla własnej wygody robić czagokolwiek, co
    spowolniłoby akcję porodową=możesz zrobić z własnego dziecka kalekę do końca
    życia!!!
  • o_tuska 24.08.07, 15:06
    i dlatego jesli masz urodzić wcześniej (niż Tobie to pasuje) to moze
    tak właśnei ma być, może tak będzie lepiej ?
    zaufaj swojemu ciału - naturze -
    pamiętaj że zdrowie dziecka jest najważniejsze (obyś nie musiala
    zrozumieć tego za późno)
    ze szczerymi życzeniami zdrowia i udanego porodu
    --
    Pozdrawiam marTuśka
    b1.lilypie.com/tSEfp2/.pngzaufaj swojemu
  • aga29wawa 24.08.07, 21:31
    mam wrazenie ze jestes bardzo mloda osoba, no chyba ze
    uposledzona....?!
    dziecko wie kiedy nadhodzi jego czas i w tym czasie powinno sie
    urodzic
    czy to jest 39 tc czy 42 nie ma znaczenia a oznaki takie jak malo
    wod plodowych czy starzejace sie lozysko itp.. nie zdazaja sie tylko
    po przenoszeniu ciazy ale rowniez w ciazy "terminowej".
    Na koniec.. nie ma czegos wazniejszego niz porod! jesli nie jestes
    tego swiadoma wspolczuje twojemu malenstwu, ja bym takiej matki nie
    chciala miec! Przemysl sobie to co pisza dziewczyny, bo juz samo
    twoje pytanie jest wrecz oburzajace.

--
    bd.lilypie.com/YTiRp2.png
  • derby189 25.08.07, 10:44
    Ja bym się tak nie bulwersowała, rozumiem, że można mieć ważne
    sprawy do załatwienia przed porodem. Oczywiście jeśli dziecko uzna
    za stosowne to poczeka, a jak będzie już chciało zobaczyć świat to
    nic go nie powstrzyma.
    Szanse na opóźnienie porodu, przy chęci Autorki wątku do pozostania
    na nogach i to chyba aktywnego na nich pozostania, są raczej nikłe.
    Bo jak bym miała radzić, to leżeć plackiem i może to by coś dało,
    ale i tak sprawa wątpliwa.
    Pozostaje więc załatwić swe sprawy jak najszybciej korzystając z
    brzuszkowych przywilejach we wszystkich urzędach, bankach, kolejkach
    itp. i z radością przyjąć dziecko.
  • bianka@g.pl 03.01.18, 20:07
    Raczej Pani jest upośledzona, zwłaszcza w zakresie języka polskiego.
    Laska chciała później rodzić niż lekarze sugerują, nie ma nic w tym złego.
  • szynka-bursztynka 09.01.18, 10:08
    Skurcze przepowiadające jeszcze nie świadczą o porodzie. Wiesiołek i liście malin nie są obowiązkowe! Ja nie zażywałam ani jednego, ani drugiego, a urodziłam sprawnie i bez problemów.

Jak Twój organizm dojrzeje do porodu, to żadna siła go nie powtrzyma, ale też nie ma co nóg zaciskać, bo tylko nerwy zaszkodzą.

Ja urodziłam 2 dni po terminie, po masażu szyjki. Ciąża przenoszona- z zielonymi wodami płodowymi. Na szczęście bez zakażenia układu oddechowego malucha.

Z powodu stażejącego się łożyska i zmniejszających się wód gyba lepiej urodzić wcześniej niż później. Tym bardziej chęć bycia na nogah dłużej nic dobrego nie wróży, bo to raczej sposób na przyspieszenie porodu ew. sposób na problem ze starym łożyskiem...
  • anka_z_lasu 10.01.18, 16:07
    Myślę, że czasu napisania postu to autorka tak czy inaczej urodziła... Zdążyłaby nawet kilkoro dzieci.

--
    Dobre decyzje są wynikiem doświadczenia. Doświadczenie jest wynikiem złych decyzji.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.