Dodaj do ulubionych

pochwa po porodzie

01.02.09, 18:15
Zwykle kobiety narzekają na zbyt luźną pochwę- ja mam odwrotny problem. Jestem 7 miesięcy po porodzie. Dziś dostałam pierwszą miesiączkę i tak jak zawsze sięgnęłam po tampony. Jakie wielkie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że tampon najzwyczajniej się nie mieści... (Spowiewałam się raczej, że będzie za mały i... wypadnie;)). Pochwa nie jest za wąska, a jest raczej "za płytka" (ciężko mi to opisać w innych słowach). Po prostu tampon wchodzi do połowy (nie mam żadnego oporu przed ewentualnym bólem, więc aplikuję dokładnie tak jak kiedyś). Rodziłam sn, zostałam nacięta, pękła mi również szyjka macicy. Od porodu nie współżyłam, ale to inna historia, nie związana raczej ze sprawami ginekologicznymi. (Swoją droga zastanawiam się jak to będzie z seksem, skoro tampon się nie mieści?). Dodam, że po połogu byłam na wizycie kontrolnej- wszystko ładnie poszyte i zagojone- wg pani doktor. Dodatkowo nie mam czucia w okolicach pochwy. Domyślam się, że jest to związane z nacięciem i uszkodzeniem nerwów, ale czy nie powinno już wracać do normy? Miałam już kilka zabiegów z użyciem skalpela i mniej więcej po pół roku powracało czucie.
Bardzo proszę o radę.
--
Kuba- 06.07.08- 3850g, 56 cm :)
Edytor zaawansowany
  • miacasa 01.02.09, 18:39
    wróć do ginekologa, może masz obniżoną macicę
  • tanoshii 01.02.09, 19:32
    A jeśli jest tak jak mówisz, to co się wtedy robi?? Jest szansa,
    żeby było ok? Wystraszyłaś mnie...
    --
  • miacasa 01.02.09, 20:13
    ale ja nie chciałam Ciebie straszyć, po porodzie może się narząd rodny obniżyć,
    lekarz to ocenia i ewentualnie podejmuje kroki naprawcze, zresztą chyba już pora
    pokazać się i zrobić chociażby cytologię, ocenić czy nadżerki nie ma i takie tam
    a przy okazji wspomnieć o tym co cię niepokoi
  • tanoshii 01.02.09, 20:37
    Dziękuję za odpowiedź. Oczywiście, że miałam zamiar iść. Lekarz kazał pojawić się mniej więcej w kwietniu, ale w tym wypadku odwiedzę go wcześniej.
    --
  • katarzynaoles 02.02.09, 11:29
    Mnie też od razu przyszło do głowy obniżenie macicy - koniecznie
    trzeba to sprawdzić. Także brak czucia 7 miesięcy po porodzie na
    pewno nie jest rzeczą normalną. Czyli - wizyta u dobrego ginekologa
    niezbędna. Pozdrawiam serdecznie :)
  • tanoshii 02.02.09, 11:51
    Dziękuję serdecznie za odpowiedź.
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.