Dodaj do ulubionych

Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 43

19.01.10, 19:43
Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 43
Czecha 17
42-224 Częstochowa
Nr tel. (034) 362-30-33
Nr fax. (034) 362-30-33

Obserwuj wątek
  • antrax123 Re: Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 43 19.04.14, 16:40
   Ja odradzam to Przedszkole wszystkim zainteresowanym. Kiedyś było to Przedszkole cieszące się świetną opinią, dlatego zdecydowałem się na wysłanie tam dziecka. O wyborze tej placówki zadecydowała również jego bliska odległość od miejsca mojego zamieszkania, co jest niewątpliwym plusem. Po pierwszym zebraniu z rodzicami byłem bardzo pozytywnie nastawiony do Przedszkola, bowiem Dyrektorka zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, przy czym już po kilku miesiącach miałem okazję przekonać się, że jej słowa (powtarzane zresztą z uporem maniaka co rok) nijak mają się do rzeczywistość. Pomiędzy tą placówką, a innymi Przedszkolami istnieje po prostu przepaść. Kobiety zajmujące się najmłodszymi dziećmi, po prostu nie realizują z nimi żadnego programu. Dzieci nie uczą się wierszyków, piosenek, nudzą się, nie chcą tam chodzić, jedynie od czasu do czasu dostaną kredki, którymi mogą sobie coś pomalować. Nie pozwala im się bawić częścią zabawek, które miesiącami stoją nierozpakowane na półkach. Mało tego, dzieci nie są wyprowadzane na dwór, gdzie mogłyby pobiegać, pobawić się i fajnie spędzić czas, ponieważ najprawdopodobniej kadrze po prostu nie chce się dzieciaków ubierać. Przez to, że dzieci praktycznie w ogóle nie przebywają na dworze i siedzą w niewietrzonych klasach, przez cały czas chorują, co pewnie bardzo cieszy kadrę, która ma mniej dzieciaków do upilnowania. Jakiekolwiek próby zwrócenia uwagi czy to Dyrektorce, czy paniom zajmującym się dziećmi, spotykają się z ich nerwową reakcją, słowną agresją, a następnie z próbami usprawiedliwiania się i składaniem obietnic, że w bliżej nieokreślonej przyszłości dzieci zaczną wychodzić na dwór. Oczywiście obietnice te nigdy nie są dotrzymywane. Choć Przedszkole jest integracyjne i nie powinno mieć problemów z pozyskiwaniem środków, nie posiada placu zabaw, jest kiepsko wyposażone - słowem obraz nędzy i rozpaczy. Najgorsza jest jednak postawa pracujących tam osób, którym nie chce się po prostu nic. Wprowadzaniu dziecka do sali towarzyszy obraz jego opiekunki siedzącej z koleżankami za biurkiem, nie interesującej się ani dzieckiem, które właśnie przyszło, ani dziećmi, które wcześniej zostawili już rodzice. Przez kilka lat prowadzania dziecka do tego Przedszkola nie udało mi się zaobserwować żadnego pracownika siedzącego na dywanie i bawiącego się z dziećmi. Słowem - jedna wielka patologia. Ku przestrodze tych, którzy planują oddać tam dziecko - rodzice, którzy zdecydowali się na ten krok masowo przenoszą dzieci do innych placówek, w których okazuje się, że mają one nieprawdopodobne zaległości w stosunku do swoich rówieśników. Każdy, kto chce dobra swojego dziecka, powinien omijać Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 43 szerokim łukiem.
   • finna2 Re: Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 43 10.05.14, 18:39
    W 100% zgadzam się z przed mówca najgorsza państwowa instytucja w Częstochowie! Jeżeli nie chcecie krzywdzić swoich dzieci tak jak ja to zrobilam trzymajcie się z daleka! Chociaż w podstawie programowej SA obowiązkowe spacery, gimnastyka,nauka wierszyków i piosenek to żadna z tych rzeczy nie jest realizowana. Dzieci są zamknięte w dusznych niewietrzonych salach, przyprowadzane SA dzieci przeziebione i chore a wychowawczynie maja wymowke ze nie wychodzą na świeże powietrze wlasnie z tego powodu. Jaselka, dzień babci, dzień dziadka co rok to samo przedstawienie. Za naszych czasów nie bylo nawet dnia matki zorganizowanego.Powód? Jakże prosty lecz nie zrozumialy przeze mnie a mianowicie "brak pieniędzy"! Na co pytam brak pieniędzy? Na nauczenie dzieci piosenek i wierszyków? Totalna paranoja! Wstyd ze nasze dzieci musialy zetknac się z taka nie kompetencją i ignorancja.
  • antrax123 Re: Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 43 16.05.14, 11:45
   Najgorsza placówka, to mało powiedziane. Pomiędzy tym, a innymi Przedszkolami istnieje po prostu przepaść. Miło popatrzeć, jak dzieci z innych placówek spacerują, wyjeżdżają na wycieczki, mają świetnie zorganizowany czas i doskonale się bawią. Niestety w tym Przedszkolu ujrzeć można tylko, jak dzieci siedzą na dywanie i się nudzą. Rozmowy z rodzicami, którzy oddali dzieci do tego Przedszkola tylko utwierdzają w przekonaniu, że nie jest to Przedszkole, tylko "przechowalnia" dzieci. Równie dobrze przed wyjściem do pracy można byłoby zamknąć dziecko na kłódkę w piwnicy. Siedząc samo w ciemnej piwnicy dziecko nauczyłoby się dokładnie tyle samo wierszyków, piosenek i wynudziłoby się dokładnie tak samo, jak w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym nr 43 w Częstochowie. Sytuacja w tym Przedszkolu jest o tyle dziwna, że jest to jedna z najlepiej położonych placówek w mieście. W jej pobliżu nie ma ruchliwych ulic, jest natomiast Promenada, z mnóstwem placów zabaw i przy odrobinie dobrych chęci osób zatrudnionych w Przedszkolu można byłoby zapewnić dzieciakom naprawdę dobrą zabawę. Ku przestrodze osób, które myślą o oddaniu dziecka do tej placówki należy zaznaczyć, że Panie opiekujące się dziećmi w tej placówce nie dają im najlepszych zabawek twierdząc, że dzieci je zepsują, w związku z czym dzieciaki zabawki mogą sobie tylko pooglądać z daleka. Największą rozrywką jest dla dzieci tzw. dogoterapia. Jedna z Pań przyprowadza do Przedszkola psa, wydzielającego dość intensywny, bardzo nieprzyjemny zapach, a dzieci mogą go sobie głaskać. Wątpliwa rozrywka, biorąc pod uwagę fakt, iż moje dziecko nie robiło nic więcej, tylko głaskało tego psa przez dwa lata. Głaskanie psa to w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym nr 43 swoista podstawa programowa, zastępująca spacery, zabawy i naukę. Z ostatnich hitów w Przedszkolu można wspomnieć o anonimowej ankiecie, mającej na celu zbadanie poziom zadowolenia rodziców z usług placówki. Anonimowość polegała na tym, że po wypełnieniu ankiety należało ją wręczyć jednej z osób zatrudnionych w Przedszkolu:-) Jaja, co?
   • gkyrtap Re: Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 43 09.07.14, 21:47
    Myślę że wszystko już o tym przedszkolu zostało napisane, i niestety muszę zgodzić się z pozostałymi opiniami. Dziwne to troszkę jest bo opinie o tej placówce były naprawdę dobre i wszyscy dotychczas wychwalali to przedszkole.
    Myślę że problem zaczął się wraz ze zmianą Dyrektora, widocznie nie do końca jest w stanie sprostać swoim obowiązkom, i nie ma żadnego wpływu na współpracujący z nią zespół nauczycieli, bo podobno osoba pracująca w przedszkolu to też nauczyciel.
    Niestety w tej placówce chyba to się nie potwierdza, nikt nie był w stanie, może inaczej nie miał ochoty nauczać zbyt wielu rzeczy, tak jak pisano wcześniej co rok te same jasełka tylko osoby występujące się zmieniają. Słysząc jak w innych przedszkolach wyglądają przedstawienia, to tu poprostu nie wyglądają. Oczywiście nie umniejszając dzieciom włożonych sił w nauczeniu się ról. Ale co okazja to to samo, ale nie było czasu aby przygotować z dziećmi coś nowego innego. Sprawa tematu pieniędzy, zgadza się w dzisiejszych czasach przy takich opłatach (niskich) za pobyt w przedszkolu ciężko jest pozwolić sobie na dużo, ale od tego są zebrania, od tego jest rozmowa z rodzicami, propozycja wycieczki ( podanie kwoty jaka byłaby potrzebna) choćby do parku w centrum miasta, myślę że większość rodziców opłaciła by taką wycieczkę, koszt niewielki podejrzewam,ale po co, przecież kto będzie ganiał i pilnował. Najlepiej posadzić na dywanie w sali i być spokojnym że mam na oku, tylko na oku, bo nic więcej nie trzeba robić.
    Pewnie niektórzy czytając to powiedzą, a zebrało się kilku ludzików i czepiają się , bo przecież to przedszkole integracyjne, więc może uwagę poświęca się dzieciakom bardziej potrzebującym tej uwagi, myślę że chyba nic bardziej mylnego, wszyscy traktowani są równo, chyba może o to w tym wszystkim chodzi, ale nikt tam się chyba nie rozwija zbyt szybko, i nie chodzi mi o to żeby moje dziecko po 2 latach pobytu umiało czytać i pisać, bez przesady, ale podstawowe zadania programowe powinny zostać realizowane tak jak w innych przedszkolach.
    I chyba najbardziej przykra sprawa, po zwróceniu uwagi w sposób normalny, bez zwalania na kogokolwiek winy, stosunek do dziecka się zmienia, tzn na początku głaskane przytulane, mowa jaka to ona wspaniała, dziecko się przyzwyczaja spędzając sporo czasu w przedszkolu, dziecko się przywiązuje do nauczyciela, po zwróceniu uwagi wygląda to już nie co inaczej(może to tak troszkę po złości bo się odezwał rodzic jeden z drugim).
    A tu nie chodzi w tym wszystkim aby kogoś zrobić winnym, chodzi o wspólne rozwiązanie problemu. Niestety brak chyba profesjonalizmu, ale przecież to są dzieci małe, po wyjściu z przedszkola powinny być w mały sposób ukształtowane, troszkę chęci personelu, nawet nie szaleństwa i byłoby ok. Jednym słowem przedszkole jest żle zarządzane, może to dobre koleżanki Pani dyrektor, a może nikt jej nie słucha a ona chce dobrze. Prawda zawsze leży po środku. Jeżeli będziecie mieli większy wybór wysłania pociechy do przedszkola, wybierajcie inaczej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka