Dodaj do ulubionych

Dlaczego nie krzywa Gaussa

26.09.10, 22:20
oto wyniki egzaminu gimnazjalnego w tym roku :

www.cke.edu.pl/images/stories/001_Gimnazjum/wst_wyniki_gimn_2010.pdf

Dla innych egzaminów , jego części wyniki mają kształt zbliżony do dzwonu a w przypadku egzaminu z angielskiego ma inny całkiem kształt , podobnie jak w zeszłym roku .
Kształt rozkładu wyników przypomina kształt grzbietu wielbłąda dwugarbnego :
pierwszy garb w okolicy 18 pkt ( na 50 pkt ) czyli bardzo słabo
drugi garb w okolicy 47 pkt czyli świetny wynik .

Zjawisko to ja tłumaczę tym ,że spora grupa osób pobiera naukę angielskiego na prywatnych lekcjach i kursach .
Jest to znacznie bardziej intensywna nauka i takiej lekcje - po prostu korki są skuteczniejsze , ba !!! o wiele skuteczniejsza niż nauka w klasie .
I to nie tylko dlatego ,że na takich lekcjach uczeń jest sam na sam przez godzinę z nauczycielem ale i wtedy nikt nie zakłada kosza na głowę nauczycielowi .
Ot i widać jaki jest poziom .... poziom chęci do nauki szkolnej w szkole wśród sporej części uczniów .
Poziom 18 / 50 pkt czyli dno .

To jest skutek akcji " róbta co chceta "
Edytor zaawansowany
  • rowan_bean 26.09.10, 22:33
    To jest wina kiepskich belfrów wykształconych w Akademii Parafialnej w Częstochowie.
    Kiepski dostateczny, to wynik twój angruszu i wielu innych tobie podobnych katechetów, którzy próbują lingwistami się nazywać!
    Skoro jesteś kiepski, to nie możesz nikogo nic nauczyć, biorąc dodatkowo pod uwagę twoje zapatrywanie na świat!
    --
    rowanbean.wrzuta.pl/audio/4dYhZtqCwgv/martyna_jakubowicz_-_jesli_chcesz_z_kogos_kpic
  • Gość: angrusz1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.10, 08:10
    fasola pisać jak bzdury i złośliwości ?

Nie bo on taki kiepski .

Jedyna korzyść z niego , że odświeżył wątek .
    Zapewne są i kiepscy nauczyciele , w każdym przedmiocie ale w przypadku innych krzywe rozkłady wyników mają inny , raczej normalny kształt .
    A tylko w przypadku angielskiego ten kształt jest wyjątkowy , wyjątkowy na podstawie wyników w całym kraju .

Bo w całym kraju uczniowie uczą się w szkole angielskiego , w szkolnych warunkach a część dodatkowo prywatnie .

I to drugie maksimum w pobliżu świetnych wyników świadczy o skali tej nauki i o skuteczności .
    O tyle jest to pocieszające, że te 40 % uczniów ( wynik egzaminu w okolicy 18 pkt ) nie będzie miało dużo okazji do używania tego języka , a ok. 25 % ze słabą znajomością ( oparta na nauce tylko szkolnej ) jakoś się dogada w razie potrzeby .
    Ta reszta - ok. 35 % będzie używać języka dość często i swobodnie .
  • pluto37 27.09.10, 09:18
    Nie musisz znowu gledzic. Tobie nikt kosza nie zakladal, a szkoda. Moze wreszcie doszloby do ciebie ze "nauczyciel" po doksztalcie to tylko paprok i zapchajdziura. Zrobiles juz te kursy upowazniajace cie do pracy w szkole?
    Mielismy tu na forum twoje wyczyny z tlumaczeniami tekstow z BBC. Takiego glombiarstwa to chyba w przedszkolu spotkac jest trudno.
    A korki? przecie sam oznajmiales tu na forum, ze twoim marzeniem jest zalapac sie na szkolna fuche za 1500 zlp i ...reszte zalatwia korki. Oczywiscie bez uiszczenia podatkow od ekstra dochodow.
  • Gość: hh IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.09.10, 09:41
    jezyk angielski nie jest w polsce normalny wiec i rozklad nie wyszedl normalny.
  • Gość: angrusz1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.10, 10:28
    Do hh :
    Hmmm , może .
    A możesz sprecyzować na czym ta nienormalność polega .
    Bo wg mojego doświadczenia , to polega na szczególnym zachowaniu pewnej grupy uczniów .
    Oni świadomie próbują zakłócić tok lekcji .
    I tak jest w każdej szkole, powtarzam w każdej szkole typu podst i gimn .
    W liceum , zwłaszcza dobrym jest już dobór , przesiew i tych " uczniów " już nie ma .
    Są za to w kiepskich technikach i zawodówkach .
  • Gość: . IP: *.rev.masterkom.pl 27.09.10, 10:42
    czy dla Ciebie wszystkiemu winni są uczniowie??
  • Gość: angrusz1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.10, 13:19
    Do gościa : .

Ależ tak !!!

Bo przecież w przypadku innych przedmiotów nauczyciele także mogą być różni i lepsi i gorsi i lepiej pracujący i gorzej ale w tamtych przypadkach krzywe są mniej więcej podobne .

Chociaż obejrzenie krzywej z egzaminu gimnazjalnego z części humanistycznej - szczyt krzywej przesunięty w kierunku lepszych wyników - i krzywej z części matematyczno - przyrodniczej - szczyt krzywej przesunięty w kierunku gorszych wyników - też można wyciągnąć jakieś wnioski .
    Jednym z nich jest to , że egzamin z części matematyczno-przyrodniczej było trudniej zdać .

Co do angielskiego - to już absolutnie nie wina , ale zasługa . Bo ci uczniowie, którzy mieli bardzo dobre wyniki , uzyskali je dzięki swojej pracy - ale swojej pracy zwykle z korepetytorem lub na kursie językowym .

Powtórzę - to wina i tylko wina samych uczniów , kiepskich uczniów , ich lenistwa i nagannego zachowania podczas lekcji .

Reszta czynników ma znikome znaczenie .
  • Gość: hh IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.09.10, 11:24
    2 punkty szczytowe mowia ze czesc uczyaca sie na korepetycjach i ich poziom średnio odbiega od sredniej całości na plus. Reszta ucząca się jezyna w szkole srednio jezyk opanowała poniżej sredniej z obu populacji. Tak naprawde trzeba by segmentowac populacje na uczaca sie na korepetycjach i w szkole aby uzyskac rozklad normalny.
  • pluto37 28.09.10, 05:41
    Gruszczynski mamrocze w tym temacie z jednego wylacznie powodu.
    Uznal, ze to jest najlepszy sposob, zeby napedzic sobie korkowiczow.
    Przecie nikt z takich co znajda sie w potrzebie nie spyta go o umiejetnosci i kwalifikacje.
    Po wykryciu tumanstwa korepetytora NIKT zazwyczaj nie sklada reklamacji i nie pokazuje paraganu czy faktury zeby udowodnic, ze zostal nabity w butle po denaturze.
  • rowan_bean 28.09.10, 23:50
    Gość portalu: angrusz1 napisał(a):

> Bo wg mojego doświadczenia , to polega na szczególnym zachowaniu pewnej grupy u
    > czniów .
    > Oni świadomie próbują zakłócić tok lekcji .
    > I tak jest w każdej szkole, powtarzam w każdej szkole typu podst i gimn .
    > W liceum , zwłaszcza dobrym jest już dobór , przesiew i tych " uczniów " już ni
    > e ma .
    > Są za to w kiepskich technikach i zawodówkach .

Sprecyzuj angruszu na czym polega zakłócanie?
    Czyżby uczniowie mówili do ciebie w języku angielskim na takim poziomie, że nie jesteś w stanie podjąć z nimi równorzędnej dyskusji?

Może wstydzisz się przyznać, że wypowiadają się w samych "superlatywach" o twoich umiejętnościach pedagogicznych i filologicznych. Oczywiście w języku angielskim!
    --
    rowanbean.wrzuta.pl/audio/4dYhZtqCwgv/martyna_jakubowicz_-_jesli_chcesz_z_kogos_kpic
  • Gość: angrusz1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.10, 08:58
    znacznie obniżają wyniki egzaminów .

olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,48726,8438324,Demolka_w_gimnazjum__a_uczniowie_sie_ciesza.html
    W szkole jest ich zwykle kilka a za nimi także spora grupa chętnych do naśladowania .

No ale palanty forumowe swoje wypisują .
  • bluegrazyna 30.09.10, 15:46
    A to ku przestrodze dla tych ,którzy się nabiorą na "KOrki " u największego trolla forum

"Korepetycje, czyli jak oskubać frajera
    Powinienem po pierwszej godzinie zorientować się, że ta kobieta nic nie wie i nie dać się podpuścić na kolejną godzinę korepetycji. Udawała święcie przekonaną, że wszystko świetnie umie. Straciłem 70 złotych "
    reszta na onecie
  • Gość: do trolla IP: *.iplus.com.pl 30.09.10, 17:14
    "No ale palanty forumowe swoje wypisują ." napisał Angrusz

" Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty[1], która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji. '
  • aspirata 30.09.10, 19:00
    Gość portalu: do trolla napisał(a):

> "No ale palanty forumowe swoje wypisują ." napisał Angrusz
    >
    > " Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich
    > ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wy
    > syłanie napastliwych, kontrowersyjnych,

Jak i namietne lamanie regul interpunkcji j. polskiego przez profesora od korkow angielskiego: angrusza. Sam sobie facet wystawia swiadectwo krzyczac na forum:
    ZADEN JA SPEC OD JEZYKOW, niechlujny jestem w gramatyce, reguly interpunkcji mam w NOSIE, jedyne czego cie naucze dziecie to jak szukac korkowca tego od korkow i z niego strzelac na osiedlu.
    ANGRUSZ, spec od jezykowo PiSanych.
  • Gość: angrusz1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.10, 21:15
    Do dotrola :

No właśnie zobacz ja kilku forumowiczów pisze i co na tym wątku choćby .

Oni tak zawsze .
    Rozumiem , że swoje uwagi do nich kierujesz .
  • aspirata 30.09.10, 21:22
    kalecząc durnie język ojczysty.
  • angrusz1 01.10.10, 07:51
    Hmmm, chyba wypada podziękować ... za odświeżenie wątku !
  • Gość: dotrola IP: *.iplus.com.pl 01.10.10, 10:14

Do dotrola :
    >
    > No właśnie zobacz ja kilku forumowiczów pisze i co na tym wątku choćby .
    >
    > Oni tak zawsze .
    > Rozumiem , że swoje uwagi do nich kierujesz .

Czytaj ze zrozumieniem , to ty jestes NACZELNYM trolem tego forum .
    I tutaj robisz sobie reklamę .
    Pewnie dlatego też źle uczysz ,aby napędzic sobie korkowiczów .
    TO OBRZYDLIWE !!!
  • angrusz1 01.10.10, 12:10
    D dotrola :

No cóż kto jest a kto nie jest to niech forumowicze określą sami w swoim sumieniu .

A kiepskie wyniki gimnazjalnych z angielskiego egzaminów dotyczą całej Polski , ja miałem mam kontakt i wpływ tylko na malutką cząstkę .
    czy sugerujesz , że twoje zdanie dotyczy wszystkich nauczycieli egzaminu ?

Ja pozostanę przy swoim zdaniu mi ono nie szkodzi .

• Gość: Gośc IP: *.adsl.inetia.pl 01.10.10, 15:33
    A kogo obchodzi jak ty tłumaczysz kształt krzywej. Pomijam fakt, że większość inteligentnych osób zna różnicę pomiędzy różnymi rodzajami nauczania.
  • aspirata 01.10.10, 20:37
    To nie jest podbijanie watku! Ciagle cos ci sie PiSzepce w odlocie.
    To jest podbijanie twojego niechlujstwa wobec j. polskiego.
  • Gość: angrusz1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.10, 16:58
    dziękuję za odświeżenie wątku
  • Gość: angrusz1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.10, 17:37

Autor notatki na necie pisze :" Na kierunek lekarski przyjmowani są kandydaci z najwyższymi w Polsce wynikami egzaminów, w rezultacie stają się najlepszymi absolwentami. "

A tak na marginesie .

Uczyłem w kiepskim technikum angielskiego - takie czasy , pracy brak i trzeba łapać to ,co jest - i tam wyniki egzaminu maturalnego , a i w trakcie całej czteroletniej nauki , były bardzo niskie .
    Ale część rodziców i uczniów obwiniała mnie , że nie potrafię nauczyć .

No ale jak tu potrafić , kiedy uczniowie , zamiast ryć , ciężko ryć , to prawie zakładają nauczycielowi - czyli mnie - kosz na głowę co lekcję .

Czemu do takich durniów ( rodziców i uczniów ) nie dociera , że to uczniowie - ich poziom umysłowy i wkład pracy - mają decydujący wpływ na wyniki .
    Wszak jak sam autor napisał ( powtórzę jako konkluzję ) :

" Na kierunek lekarski przyjmowani są kandydaci z najwyższymi w Polsce wynikami egzaminów, w rezultacie stają się najlepszymi absolwentami.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.