Dodaj do ulubionych

poselski problem

19.10.10, 01:23
Nie wiem co sadzicie o tym, ze do wyborow samorzadowych startuja poslowie wybrani przez NAROD do roboty w sejmie, badz senacie.
Zakladajac ze wszyscy dotychczasowi poslowie, to ludzie wybitni i z doswiadczeniem parlamentarnym, to nie da sie ukryc, ze ich utrata w parlamencie jest potezna strata dla prac sejmowych. I to praktycznie trudna do uzupelnienia, bo nastepcy tak naprawde maja niewiele czasu na nauke parlamentarnych procedur i poznanie tego co dotad robili w komisjach dotychczasowi poslowie.
Teraz juz mleko sie rozlalo, ale juz dzis partie -wszystkie- powinny pomyslec nad tym, zeby tak zmienic ordynacje wyborcza, zeby usunac mozliwosc oszukiwania spoleczenstwa zgodnie z obowiazujacym prawem wyborczym.
Innymi slowy. Posel/senator zatrudniany jest przez wyborcow na pelna kadencje i tylko wyjatkowe sytuacje moga to zmienic. Samorzady powinny byc obsadzane przez wybrancow z komitetow lokalnych i przez tych, ktorzy dzialaja na lokalnym podworku.
Obserwuj wątek
      • Gość: ja Re: poselski problem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.10, 00:03
        Racja,poseł powinien mieć świadomość, że reprezentuje państwo i region,czy okręg. I powinien mieć duże doświadczenie, np. samorządowe, wówczas wie komu służy.Bo poseł nie służy jednej osobie,ale jakiejś grupie społecznej, przez którą jest wybierany. Czasami ludzie głosują właśnie z takiego powodu, że im poseł coś obiecał, ale, tak myślę częściej z tego powodu, co dla nich zrobił
        • pluto37 Re: poselski problem 23.10.10, 21:14
          Gość portalu: ja napisał(a):

> Racja,poseł powinien mieć świadomość, że reprezentuje państwo i region,czy okrę
          > g. I powinien mieć duże doświadczenie, np. samorządowe, wówczas wie komu służy.
          > Bo poseł nie służy jednej osobie,ale jakiejś grupie społecznej, przez którą jes
          > t wybierany. Czasami ludzie głosują właśnie z takiego powodu, że im poseł coś o
          > biecał, ale, tak myślę częściej z tego powodu, co dla nich zrobił

Doswiadczenie samorzadowe posla owszem, to powinien byc poczatek kariery kazdego polityka. W ten sposob polityk powinien uczyc sie odpowiedzialnosci z wyborcow.
          Oczywiscie stopnie tej odpowiedzialnosci na kazdym szczeblu tej drabiny sa rozne.
          I wyborcy tez powinni to wiedziec i o tym pamietac. Najlepiej ze szkoly.
      • Gość: gosc Re: poselski problem IP: *.play-internet.pl 08.09.11, 00:46
        Te wybory powinien wygrać przede wszystkim On, za to ,że nie dopuścił Wrony do dalszego rządzenia tym miastem.Ja wiem,że czerwoni to nie to, o co chodzi temu miastu. Ale to właśnie Wrona doprowadził do rządu komunistów w tym mieście .Gdyby nie startowal w ub.roku na prezydenta, prezydentem byłby kandydat PiS-u Warzocha.Ale Wrona-jak pies ogrodnika nie chciał dopuścić prawicy do władzy, wolał prawicę rozbić , sam ponosząc sromotną porażkę. Doskonale wiedział co robi. Chwała Giżyńskiemu za to,że miał odwagę mówić głośno o złu,które wyrządził Wrona temu miastu.Jego rządy odbijaja nam się czkawką.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka