Dodaj do ulubionych

Blachownia. Starosta wypytuje, szpital pracuje

27.10.10, 08:03
"Cudowny" ten nasz powiat częstochowski, Bieda z nędzą, trzy szkoły, parę dróg (zresztą bez poomocy samorządów żadna nie byłaby nigdy wyremontowana), ale za to największy w regionie, o ile nie w kraju sześcioosobowy zarząd, który tak naprawdę nie ma nic do roboty, bo czym zarządzać, skoro majątek taki skromny, ale za to kosztuje ogromne pieniądze... Mieli jeden szpital, to się go pozbyli, żeby nie mieć kłopotu, ale pewnie osoba w zarządzie odpowiedzialna za ochronę zdrowia nadal "pracuje". Nasz powiat jest jednym z najbiedniejszych w kraju., ale jednym z najdroższych. Dla porównania powiat kłobucki, to co prawda nie 16 a 9 gmin, ale za to dwa szpitale i wszystkie przychodnie podległe starostwu, do tego 5 szkół ponadgimnazjalnych, a drogi wcale nie gorsze, a do tego zarząd niemal o połowę mniejszy...Wnioski nasuwają się chyba same, ktoś wreszcie powinien si,ę zająć tymi darmozjadami przy Sobieskiego...
Edytor zaawansowany
 • Gość: pisak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.10.10, 09:08
  W treści tekstu czytamy cyt.:"(...)Ważność tę straciła dopiero trzy tygodnie temu, w momencie ogłoszenia wyroku NSA; prawo nie działa wstecz.(...)".

  Zalecam ostrożność i rozwagę z publikacji takich kategorycznych wypowiedzi, do słownika proponuję dodać nowy zwrot "stwierdzenie nieważności uchwały wywołuje skutki ex tunc"

  Ex tunc, (z mocą wsteczną), termin używany na oznaczenie momentu, od którego czynność prawna wywołuje określony skutek. Ex tunc oznacza, że czynność prawna wywołuje skutki z mocą wsteczną.
 • Gość: Robert IP: *.prenet.pl 27.10.10, 10:07
  Odkąd szpital w Blachowni przeszedł w prywatne ręce, coś zaczęło się w nim dziać. Remontują całe oddziały, do tego przychodnia chyba najnowocześniejsza w regionie. Ludzie często rezygnują z prywatnej przychodni właśnie na rzecz tej przy szpitalu. Szkoda, że ostatnio zaczęli oszczędzać na grzaniu i trochę spadła im renoma, bo moim zdaniem w okolicy Częstochowy nie ma lepszego szpitala.
 • Gość: kawa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.10.10, 15:46
  I jeszcze drobiazg pracownicy nie otrzymują w terminie wynagrodzenia.
  Ale to nic
 • Gość: depes IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.10.10, 21:46
  Dla mnie to co się stanie w szpitalu powiatowym w Blachowni odpowiada starosta Andrzej Kwapisz. Nie rozumiem dlaczego takie narzekania, że bieda w starostwie. To może zwolnijcie ze stanowiska członków zarządu Romana Gebusia czy Henryka Kasiurę. Ile zarabia pan Gębuś i Kasiura czy oni nie są radnymi?
 • Gość: wyborca IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.10.10, 09:29
  Właśnie jest okazja podziękować darmozjadom - WYBORY!!!
 • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.10.10, 12:11
  Krakowian musi odejść !!!!
 • Gość: Modrzewiak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.10, 23:04
  Karolu OStalski Blachownia ci dziekuje za obrone szpitala powiatowego. jak ty masz dbac o Blachownię jak o szpital to może sobie odpuść?
 • Gość: aguabeta IP: 80.50.138.* 28.10.10, 23:18
  Kompletna klapa gdy przewodniczący rady powiatowej Ostalski z Blachowni nie zadbał o prawidłowe uchwały dotyczącego szpitala leżącego na jego terenie. Bardzo żle to świadczy o nim ale też o reszcie radnych.
 • Gość: kawa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.10.10, 14:27
  Radni mają to w d.... poświęcą sobie sztandar 9 listopada wezmą kasę i pa, pa. A propos sztandaru zapraszam wszystkich forumowiczów 9 listopada 2010r na sesję Rady Powiatu.
 • Gość: elsdi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.10, 21:15
  Wybierzmy się z gwizdkami podziekowac panu Ostalskiemu i staroście Kwapiszowi z PSL. Dlaczego nikt nie pisze o jego roli w starostwie to ten człowiek odpowiada za wykonywanie tego co uchwala m.in. pan Ostalski
 • Gość: jeti IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.10, 02:14
  Skoro ci panowie nie umieją pisać uchwał i zarządzać powiatem to juz im dziękujemy
 • Gość: kandydat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.10, 23:51
  Trzeba drodzy wyborcy wyciągać wnioski, pozostało 3 tygodnie do kolejnej szansy.
  Nie wiadomo co gorsze, PSLowcy czy POROZUMIEwacze.
  Łączą ich- podeszły wiek, nadwaga i ślepota powyborcza.
  Czytajcie ulotki, odezwy, apele i nie dajcie się zwieść po raz czwarty, trzeci, drugi a nawet pierwszy !!!

 • Gość: morga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.11.10, 00:19
  Panu Ostalskiemu i Kwapiszowi juz dziekujemy i nie chcemy was więcej.
 • Gość: Kiler IP: *.rev.masterkom.pl 04.11.10, 01:08
  Rada powiatu 9 listopada 2010r o godzinie 10:00 ZAPRASZAM kto może!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Gość: ciekawy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.10, 01:10
  Ja będę na sesji 9 listopada myślę że będzie "wesoło" Panie i Panowie Radni fora ze dwora!!!! Krakowian na Ciebie czeka pojazd jedno kołowy.
 • Gość: fronczek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.10, 15:10
  też się wybieram
 • Gość: kawa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.11.10, 18:29
  Zaproś znajomych jest okazja ostatnie posiedzenie Rady Powiatu.
 • alkoholik0 10.11.10, 19:07
  Panie Ostalski/schudni pan wyjedz na kanary i daj szanse nowym twarzom w pracy na rzecz BLACHOWNI /pozdrawiam/
 • Gość: Go IP: *.chello.pl 10.11.10, 21:52
  Karol GO , GO !!!!
 • Gość: nero IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.10, 01:12
  Karol GO , GO !!!!
  chociaż nasuwa się pytanie :
  Karolu quo vadis ?
  A może jesteś na rozdrożu i nie wiesz na co masz się zdecydować : fotel w starostwie czy fotel u siebie w urzędzie ?
  Może warto rzucić monetą ?
 • Gość: Kiler IP: *.rev.masterkom.pl 16.11.10, 00:20
  Krakowian wykorzystuje materiały urzędu powiatu do swojej kampanii, czy nie powinna zainteresować się tym prokuratura?
 • Gość: Dociekliwy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.11.10, 18:12
  I kolejny kwiatek. Starosta Kwapisz na odchodne dostanie ponad 130 000 zł tak, tak nie ma żadnej pomyłki, ponad sto trzydzieści tysięcy złotych?????
 • Gość: maro IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.09.11, 22:24
  www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Dzierzawca-mowi-dziekuje-czyli-co-dalej-ze-szpitalem-w-Blachowni,112001,1.html
 • stangor 17.11.10, 21:09
  Czy nie należało by skończyć z wyborami wójtów, burmistrzów,prezydentów miast i starostów powiatu (wybory z pośród radnych). Dziś na tych stanowiskach w poprzez wybory obsadzamy przypadkowych ludzi w zawodach lekarz, nauczyciel, czy inny karierowicz którzy o zarządzaniu i racjonalnej gospodarce nie mają zielonego pojęcia. Samorząd można porównać do dużego przedsiębiorstwa gdzie zarządza się ogromnymi pieniędzmi (naszymi), wypracowuje i realizuje projekty poprawy naszego bytu (tak przynajmniej powinno być). Czy można powierzyć laikowi stanowisko dyrektora ( wójta, prezydenta) w tak dużym
  przedsiębiorstwie. Na tych stanowiskach winni być ludzie wyłonieni z konkursu, nie kadencyjni, niezależni od żadnej partii którzy wyciągają kasę za wątpliwej jakości usługi a co najgorsze odprawę co 4 lata. Wybory tylko do rad samorządowych gdyż jest to organ stanowiący określający ramy działania w/w. Wójt, prezydent itd winien być urzędnikiem wypełniającym zadania gminy miasta określone uchwałami rady i wynikające przepisów ogólnokrajowych. Dziś w samorządzie mamy tzw dwuwładzę wybraną z tzw klucza partyjnego. Za podejmowane decyzje na niekorzyść gminy, miasta jedyną sankcją jest odwołanie i wysoka odprawa z naszych podatków. Dlatego mamy tyle źle funkcjonujących samorządów bo zamiast konkursu mamy wybory gdzie kandydata oceniają laicy z nielicznymi wyjątkami czyli my wyborcy. Ale większym nieporozumieniem jest to że kandydaci to przypadkowi ludzie, karierowicze, krzykacze i tzw. gołodupcy którzy startują po kasę. Jak tu wybrać fachowca. Radzę poczytać o dokonaniach kandydatów. W przeważającej większości do dokonań zaliczają studia i działalność w różnorodnych organizacjach. Większość tych statków (samorządów) jakoś przepłynie etap 4 lat ale tylko dzięki doświadczeniu załogi niższego szczebla która pracuje od kilkudziesięciu czy kilkunastu lat w tych
  urzędach.
 • Gość: Kiler IP: *.rev.masterkom.pl 17.11.10, 23:18
  Ty się nagadałeś a Kwapisz zgarnął 130 tyś zł????!!!!!
 • Gość: aster IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.11.10, 18:13
  Dopiero zgarnie 130 tyś zł????
 • Gość: pis-tols IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.12.10, 23:59
  A mnie interesuje inna sprawa. Wiem że nowym przewodniczącym Rady Gminy w Blachowni został niejaki Henryk Kania. Czy to prawda że ten pan należał kiedyś do PZPR? Ilu jeszcze radnych z Blachowni może się pochwalić że kiedyś słuzyło w tej komunistycznej organizacji?
 • Gość: wart IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.10, 11:43
  Dowiedziałem się,że sołtysowa z naszej wioski Irena została zastępcą przewodniczącego rady w Blachowni. Nie wiem czy śmiać się czy płakać chyba, że to jakiś żart opowiadają ludzie na Konradowie. Chciałoby się powiedzieć Jacku Jurku Andrzeju wróć
 • Gość: wyborca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.10, 18:26
  Jak ci nie wstyd! obrażasz ludzi i nas wyboeców. Ja śmiesz. Musisz sam być mało wart!
 • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.10, 18:28
  Powtórzę za poprzednim wpisem. Nie obrażaj nas, wyborców, bo doczekasz sie tego samego. Wybraliśmy właśnie takich ludzi i będzie dobrze!
 • Gość: Mona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.10, 22:53
  Starosta wypytuje o szpital a ja się pytam kto i ile płaci za odsnieżanie w Blachowni. Bo ja bym nie zapłaciła dopóki nie odśnieżą dróg. Zapraszam na ul 16 Stycznia, Kubowicza, Bankową, Żeromskiego i sami ocencie za co ma płacone firma odśnieżająca. Codziennie jeżdże do pracy do Pałysza i tam potrafią porządnie odśnieżyć. U nas w Blachowni nie. Odnieżają po dziadowsku dzisiaj przed godziną 9 nasza ulicą przejechał dwa razy pług raz z pługiem opuszczonym drugi raz już się chyba zmęczył bo miał podniesiony pług. Zastanawiam sie czy ktoś sprawdza jak są odśnieżane nasze ulice czy gmina płaci za kilometry?
 • Gość: sołdek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.10, 00:30
  Ja wierze w mądrość nowej Rady a pierwszą decyzją powinno być zabranie panu Kościelnemu diet radnego od chyba jesieni 2007 roku czyli grubo ponad 30 tys zł. Zapewne udałoby się naprawic kilka lamp ulicznych
 • Gość: he IP: *.centertel.pl 06.01.11, 22:36
  he

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka