• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Jesteś z Kłobucka - może też nie zapłacisz mandatu Dodaj do ulubionych

• 29.01.11, 12:37
    Jak donosi sympatyczny portal: media.wp.pl/kat,1022943,wid,13073407,wiadomosc.html

Kierowcy, jeśli zostaniecie przyłapani przez fotoradar na przekroczeniu dozwolonej prędkości, piszcie do miejscowego komendanta policji, żeby nie wlepiał wam mandatu i punktów karnych, tylko... pouczył.

Tak właśnie postąpił nadkom. Andrzej Wystalski, komendant powiatowy policji w Kłobucku (woj. śląskie), którego szaleńczą jazdę na krajowej "ósemce" zarejestrował fotoradar w miejscowości Emilianów w pow. tomaszowskim. Nadkom. Wystalski napisał do komendanta w Tomaszowie i nie dostał mandatu.

Powodzenia dla wszystkich, którzy podobnie przekroczą o 100 km/h prędkość i życzenia, by komendanci lokalnych posterunków byli dla nich równie łaskawi, jak dla kolegi po fachu.

A jeśli kogoś w Libidzy przesuszą, to ja proponuję, by tłumaczyć się chęcią dorównania ich szefowi. Może zrozumieją i też zakończy się pouczeniem?
    Edytor zaawansowany
    • Gość: gość IP: *.apus-net.pl 29.01.11, 13:28
      dużo osób pisze takie pismo i często sprawa kończy się pouczeniem. Zależy od argumentów, np. "to moje pierwsze wykroczenie, zatem proszę o... " "jestem osobą bezrobotną..." "jechałem babci po leki do apteki bo źle się czuła stąd ten pośpiech..." a złapany na fotoradar radiowóz "dyżurny wezwał mnie przez radio stąd ten pośpiech" :)
      • 29.01.11, 16:37
        Najlepiej to to chwyta za serce ,jestem osobą bezrobotną jadąc wypasioną bryką.Ale ostatno policja rządzi .Mało płacą więc mozna dorabiać
        • Gość: do autora IP: *.adsl.inetia.pl 30.01.11, 00:33
          the-only-bodzio napisał:

> Najlepiej to to chwyta za serce ,jestem osobą bezrobotną jadąc wypasioną bryką.
          > Ale ostatno policja rządzi .Mało płacą więc mozna dorabiać

można, ale aby zlokalizować taką wesz jak ty baranie jeden.
          • 30.01.11, 10:18
            widzę biedaku ,że nie śpisz po nocach .I szybko się wykończysz.
    • Gość: gosc IP: *.adsl.inetia.pl 29.01.11, 16:10
      jasiu ty ka.pusiu jak bedziesz jeszcze cos fajnego mial to wstawiaj.
      • Gość: Grew IP: *.formlessnetworking.net 29.01.11, 20:45
        Zaraz kapuś, pół Polski już pisze
        lodz.naszemiasto.pl/artykul/751704,komendant-policji-pedzil-jak-szalony,id,t.html?kategoria=660
        Najpierw afera mandatowa w komisariacie ul. Bór, teraz to. Oj, nie lubią go mandaty, nie lubią.
        • 29.01.11, 21:09
          Policja jest siłą wiodącą wszystkich partii .Ile było przekrętów i wszytstko pięknie zamiecione.
          • Gość: ja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.11, 01:22
            > Policja jest siłą wiodącą wszystkich partii .Ile było przekrętów i wszytstko pi
            > ęknie zamiecione.

No, podobnie jak kościół :)
            • 30.01.11, 09:16
              Krzyż Ci na drogę.
              • Gość: ss IP: *.adsl.inetia.pl 08.02.11, 13:36
                the-only-bodzio napisał:

> Krzyż Ci na drogę.

tobie 2 i cegłówką miedzy jajami w torbe porzadnie je.bn.ac.
      • Gość: do jasia IP: *.adsl.inetia.pl 04.02.11, 12:27
        masz tam cos kapusiu jeszcze ciekawego ?
    • Gość: tylko pytam IP: *.dynamic.chello.pl 29.01.11, 21:17
      Po każdym programie "Piraci" (w TVN-TURBO, gdzie pokazywani są szlachetni policjanci ścigający tych strasznych przestępców poruszający się powyżej dozwolonej prędkości 50 km/h) rzygam przez trzy dni z prędkością 70km/h. Czy za przekroczenie prędkości za to też mogą dać mandat?
      • 29.01.11, 21:26
        W Tvn -Turbo jest fajnie kolorowo .Panie Krzysztofie , pani Krystyno życzymy szerokiej drogi .Po skasowaniu 500 zł i dziesięciu punktów.Rozumie pan , pani nie możemy obniżyć bo kamera patrzy lol.
        • Gość: do autora IP: *.adsl.inetia.pl 30.01.11, 00:26
          the-only-bodzio napisał:

> W Tvn -Turbo jest fajnie kolorowo .Panie Krzysztofie , pani Krystyno życzymy s
          > zerokiej drogi .Po skasowaniu 500 zł i dziesięciu punktów.Rozumie pan , pani ni
          > e możemy obniżyć bo kamera patrzy lol.

Ty baranie czesto Wacka sobie marszczysz ??
    • Gość: ... IP: *.adsl.inetia.pl 29.01.11, 23:59
      ja.s.i.u ty konfidencje !!!
      • Gość: Kubis IP: *.sub-75-193-27.myvzw.com 30.01.11, 04:11
        Konfidentami jest stara czestochowska imigracja i te trolle typu Storima
        • Gość: egon IP: 195.205.171.* 30.01.11, 09:06
          Cała Polska milicja.
        • Gość: Do kubisa IP: *.adsl.inetia.pl 30.01.11, 09:18
          I oczywiście maniek największy baran tego forum.
          • Gość: gosc IP: *.adsl.inetia.pl 31.01.11, 11:16
            zgadzam sie z przedmowca.
            • Gość: nn IP: *.adsl.inetia.pl 31.01.11, 12:21
              jak nie masz znajomosci i kasy to poruszaj sie zgodnie ze znakami i tez uwazaj aby sie nie doczepili do czegos innego jak beda na glodzie finansowym
    • Gość: krisi IP: *.net.stream.pl 31.01.11, 15:17
      Przecież coś takiego jak pouczenie nie istnieje. Obowiązuje taryfikator a tam nie ma pouczenia tylko kwota za dane wykroczenie od-do.Coś tu śmierdzi.
      • Gość: troche pomyśl IP: *.apus-net.pl 31.01.11, 15:31
        jeszcze pisze jak byk w artykule (art.41 kw) wystarczy trochę pomyśleć... trochę
      • Gość: . IP: *.adsl.inetia.pl 07.02.11, 21:07
        .
    • Gość: jasiu... IP: *.dip.t-dialin.net 31.01.11, 17:10
      Nie on jeden! Komendant z Białej Podlaskiej również szybko jeździł.

orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/7D14ADEA
      Jak widać można.

Z przeprowadzonych czynności wynika, że w tym konkretnym przypadku organ stosujący wobec komendanta miejskiego Policji w Białej Podlaskiej środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia postąpił zgodnie z dyspozycją art. 33§ 1 K.w., który stanowi, że - cyt. ˝organ orzekający (w tym przypadku policjant) wymierza karę według własnego uznania w granicach przewidzianych w ustawie za dane wykroczenie, oceniając stopień społecznej szkodliwości czynu i biorąc pod uwagę cele kary w zakresie społecznego oddziaływania oraz cele zapobiegawcze i wychowawcze, które ma ona osiągnąć w stosunku do ukaranego˝.

Myślę, że jeśli ktoś wie, że samo pouczenie odnosi skutek, nie będzie odmawiał i innym, cywilnym kierowcom prawa do tego pouczenia. Na marginesie - moim zdaniem to doskonały precedens, do nie przyjmowania mandatu. Sąd powinien przychylić się do faktu, że funkcjonariusz mógł w określonych warunkach zachować się niestandardowo, tak jak w stosunku do swoich kolegów z branży!

• Gość: gosc IP: *.adsl.inetia.pl 31.01.11, 21:06
        na stronie ifp.pl tez opisuja to zamieszczajac stosowne zdjecie:

lodz.naszemiasto.pl/artykul/751704,komendant-policji-pedzil-jak-szalony,id,t.html?kategoria=660
        • Gość: jasiu... IP: *.dip.t-dialin.net 01.02.11, 17:08
          Nic nie napisała. A szkoda. Taka postawa jest godna nagłośnienia, a temat poważniejszy, niż rynaczkowe dyrdymały.

Niech zgadnę - jednej pani mąż delikatnie poprosił, by nie maczać dalej kolegi? Zgadłem?
          • Gość: do durnia IP: *.adsl.inetia.pl 01.02.11, 17:20
            ładnie to ujmując, dureń jesteś i tyle jasiu.
    • Gość: do jasia IP: *.adsl.inetia.pl 01.02.11, 17:43
      ty donosicielu, podpie-rda-laczu jeden.
      • Gość: jasiu... IP: *.dip.t-dialin.net 01.02.11, 19:38
        A ty jaki masz stopień służbowy, że cię tak dotknęło?

Napisz jeszcze, który komisariat!
        • Gość: gosc IP: *.adsl.inetia.pl 01.02.11, 20:33
          zajmij sie robotą nierobie a nie glupotami i tropieniem afer.
          • Gość: ja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.11, 21:14
            Mnie właśnie przyszło zdjęcie z fotoradaru z Kamienicy Polskiej. Wyślę pismo do komendanta, powołam się na przypadek z Kłobucka, zobaczymy jaki będzie efekt.
            • Gość: gosc IP: *.adsl.inetia.pl 02.02.11, 17:15
              popieram cie !
              • Gość: olka IP: *.adsl.inetia.pl 03.02.11, 12:08
                Ja sie pytam, dlaczego jest taka nagonka na jedna strone,
                dlaczego nikt nic nie pisze, nie wspomina o tym dobroczyńcy co mandat
                i punkty darowal !
                dlaczego medialnie tylko jedna strone sie porusza, pokazuje, publikuje i czyta,
                może coś teraz na odwrót, media podają imiennie, nakręcą drugą strone tego dramatu drogowego.
                • 03.02.11, 17:26
                  Gość portalu: olka napisał(a):

> Ja sie pytam, dlaczego jest taka nagonka na jedna strone,
                  > dlaczego nikt nic nie pisze, nie wspomina o tym dobroczyńcy co mandat
                  > i punkty darowal !
                  > dlaczego medialnie tylko jedna strone sie porusza, pokazuje, publikuje i czyta,
                  > może coś teraz na odwrót, media podają imiennie, nakręcą drugą strone tego dram
                  > atu drogowego.

Cóż można wymagać od "brukowca".
                  • Gość: julu IP: *.play-internet.pl 03.02.11, 19:28
                    Widzę, a raczej czytam, że wśród psów toczy się zażarta dyskusja o dupie Maryny. A przecież to takie proste: ten Wasz pies z Kłobucka gdyby miał odrobinę honoru to bez słowa zapłacił by ten mandat a nie płakał przed kamerą TVN jaki to on jest nagabywany o taką drobnostkę...
                    Wiadomo, że kolejarze po torach chodzą a psy jeżdżą po pijaku bo im wolno. Ale jak dacie dupska tak jak ten godny pożałowania psiak skundlony z Kłobucka to spróbujcie zachować Wasze pyski i nie srajcie do swoich bud jak ten ćwok - komendant!
                    • Gość: do barana IP: *.adsl.inetia.pl 03.02.11, 21:21
                      Gość portalu: julu napisał(a):

> Widzę, a raczej czytam, że wśród psów toczy się zażarta dyskusja o dupie Maryny
                      > . A przecież to takie proste: ten Wasz pies z Kłobucka gdyby miał odrobinę hono
                      > ru to bez słowa zapłacił by ten mandat a nie płakał przed kamerą TVN jaki to on
                      > jest nagabywany o taką drobnostkę...
                      > Wiadomo, że kolejarze po torach chodzą a psy jeżdżą po pijaku bo im wolno. Ale
                      > jak dacie dupska tak jak ten godny pożałowania psiak skundlony z Kłobucka to sp
                      > róbujcie zachować Wasze pyski i nie srajcie do swoich bud jak ten ćwok - komend
                      > ant!

Mnie to ziebi ni parzy, ale daj ci, ze cie namierza i odpowiesz godnie i z bólem za to co wyzej czytam. Takich pseudo klikaczy dawno powinno sie karac, masz cos pozytecznego to powiedz to otwarcie a nie zza klawiatury kretynie.
                      • Gość: julu IP: *.adsl.inetia.pl 04.02.11, 20:15
                        ty tepy ćwoku.Jak cię nie ziębi to zamknij pysk ćwoku.
                    • Gość: do jula IP: *.adsl.inetia.pl 04.02.11, 21:02
                      ty barani łbie, śmierdząca kupo łajna, do Egiptu z tobą dziadu może cie ty ćwoku odstrzela !
            • 04.02.11, 20:53
              Sluchaj młody obesraju.Weż pożyczkę z TRW to splacisz mandat.Wyślij się na wycieczkę do Egiptu i nie wracaj .Sam pierdzisz cieciu ciągle za mną chodząc i noszącym na pacynie jarmułkę.A pózniej się obrażasz jak cię wykryję.Jak Bóg kubie itp.Spieprzaj dziadu.
              • Gość: .do w/w IP: *.adsl.inetia.pl 06.02.11, 10:49
                slusznie !!
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.