Chór miejski jest i go nie ma Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Czytam:"...wskazali rażące błędy prawne przyjętego przez radnych dokument".

I tak trzymać... dzielni radni, kompetentna władza i administracja publiczna...
    Kto pytam odpowiada za taki burdel?
    Gdzie są chłopcy z tamtego roku?
    Awansowali...?!

• jestem pewien że czestochowska kultura stacza się po równi pochyłej. trudno sie dziwic skoro zastepcą naczelnika wydziału kultury i sztuki zostal Wierny-towarzysza-Matyjaszczyka, sprzedajacy ostatnio dubeltówki... podobno teraz ma sie odbyc konkurs na naczelnika... niech zgadne: "czyzby miał wygrać jakis były sprzedawca broni?"
      po prostu wstydu nie mają
      • Gość: Gość IP: *.net.stream.pl 16.02.11, 10:39
        Hola hola ale się Pan Siadlak rozpędził :) Zawodowo to ten chór brzmiał pare lat temu teraz jest jakiś tam poziom ale do zawodowego brzmienia to troszkę daleko nie piszcie bzdur. Zastanawiam się jaką kase dawało do tej pory miasto na utrzymanie tego chóru wszak w Częstochowie mamy pare innych np. Pochodnia który też bardzo dobrze brzmi i chyba kasy z miasta nie dostaje. Po co utrzymywać chór z kasy miasta który może ze 3 razy w roku zaśpiewa na jakiś patriotycznych imprezach reszta to imprezy czysto komercyjne o których pisze Pan Siadlak. Czy nie lepiej dać zarobić np. raz Pochodni, raz chórowi jasnogórskiemu, raz chórowi ze szkoły muzycznej itd.. niż ładować kase w jeden chór pod tytułem Colegium Cantorum myślę że było by to z korzyścią dla wszystkich i zostało by troszkę kasy w mieście!!! Są zespoły popowe/rockowe itp.. które w dużo większym stopniu rozsławiają nasze miasto niż podany wyżej chór a kasy z UM nie dostają.
        Ponadto jak się mają 24 lata CC do 80 lat obchodzonych przez Pochodnie ponadto przez ostatnie lata np. Pochodnia rozsławiała nasze miasto przez wysoką kulturę (jak pisze Pan Siadlak) za granicami kraju w zeszłym roku np. Norwegii a gdzie Pan Siadlak ostatnio był poza pałacem ślubów w którym to brakuje miejsc jak Pan pisze (brakuje bo pałac mieści z 50-70 osób gdyż nie jest do tego stworzony :) ) Wydaje mi się że mamy tyle chórów w naszym mieście że jest to bardzo nieuczciwe finansować z kasy miasta tylko jeden chór. Panu Siadlakowi powiem tylko tyle "nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka "
        • Gość: Bravia IP: *.abcdata.pl 16.02.11, 11:48
          Czytelnik wyżej wyraźnie aktywny "Pochodniak", bo już się nakręca na tryb "czy się stoi czy się leży" - każdemy po równo niezależnie od osiągnięć. Z resztą, czego innego się spodziewać, skoro oczekuje, żeby "dać mu zarobić".

Kibicuję Chórowi - byłam kilkukrotnie na ich koncertach i LUDZIE świetnie się na nich bawili. Nie jestem wykształcona muzycznie i dopiero jak koleżanki zabrały mnie na ich koncert zobaczyłam (usłyszałam :) ) że muzyka chóralna może być czymś naprawdę super - i LUDZIE wychodzą z takich koncertów naładowani pozytywnymi emocjami, a nie jakieś smędzenie.

Oby tak dalej - POWODZENIA!!!!
          • Gość: Gość IP: *.net.stream.pl 16.02.11, 13:29
            Gość portalu: Bravia napisał(a):

> Czytelnik wyżej wyraźnie aktywny "Pochodniak", bo już się nakręca na tryb "czy
            > się stoi czy się leży" - każdemy po równo niezależnie od osiągnięć. Z resztą, c
            > zego innego się spodziewać, skoro oczekuje, żeby "dać mu zarobić".

No i widzisz jesteś w błędzie nie mam nic wspólnego z Pochodnią podałem ich (zresztą nie tylko )jako przykład bo Pan Siadlak widzę że tylko swoje chwali a Częstochowa to nie tylko Colegium Cantorum:)) Zgodzę się z jednym że z kasy miasta czyli defakto w jakimś maciupeńkim stopniu z mojej uważam że nalezy się po równo każdemu i szczerze wolał bym tą kase rozdzielić też na inne chóry a jak poczytasz google.pl dowiesz się że w Częstochowie nie tylko Colegium Cantorum istnieje jest kupe dobrych innych chórów... Pozdrawiam
          • Gość: Jarode IP: *.cz2.com.pl 16.02.11, 20:53
            Jeżeli są tak dobrzy (znani na całym świecie) wspomaganie ich z kasy naszej nie jest potrzebne. Cbyba, że uważacie, że śladem naszego premiera pwoinni odwiedzić Peru (nie wiem, czy już byli), ale w Chinach napewno (Chińczycy napewno rozumieli i podzielali piękno naszej narodowej muzyki chóralnej)
        • Gość: prawda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.11, 13:52
          Chór zawodowy powinien pracować codziennie i poszerzać swoją wiedzę chóralną i doświadczenia wokalne. Nikt nie wie po co i komu jest potrzebny ten chór. Siadlak niech siedzi cicho, nad nim ktoś powinien stać wyżej i wszystko zgrabnie i mądrze ująć!
          • Gość: Gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.11, 14:35
            Ja to rozumiem w ten sposób, że jeśli chcą funkcjonować jako instytucja to właśnie dlatego, żeby pracować codziennie, poszerzać wiedzę i umiejętności, a co za tym idzie dawać dużo koncertów i ukulturalniać Częstochowe. Dużo się mówi o funkcji wychowawczej chóru, czytałam dzisiaj w Życiu Częstochowskim - polecam artykuł.
        • Profesjonalny chór w mieście powinien być i nie ma tu dwóch zdań. Nie ważne kto nim będzie kierował i skąd /z jakich chórów/ będą pochodzili ludzie, ważne, aby byli profesjonaliści i pracowali każdego dnia. Jak ten chór wykorzystać? Prawie nikt tego nie wie.
          --
          Rava
        • Gość: Gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.11, 14:31
          Pochondnia?! Hahahahah, te fałszujące głosiki że niby rozsławiają? Nie bądźcie śmieszni.
          Toż to wysoka kultura, ale dla karłów :)
        • Gość: stone IP: *.aster.pl 17.02.11, 19:37
          I co w tej Norwegi zrobiliście ? Poza wycieczką krajoznawczą ... Wydać kasę i się przejechać każdy potrafi. Osiągnięcia ?? Jakie ? szkoda słów.
    • Gość: prawda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.11, 13:44
      rzecz prosta i jasna: na starych zasadach ten nieprofesjonalny zespół istnieć nie może, powinien być przeznaczony dla innych celów, to nie prywata Siadlaka i nie tylko szefowi na tym zależy, aby coś sensownego dla miasta w tym kierunku zrobić
    • Chór profesjonalny miastu nie jest na razie potrzebny, ale będzie i kiedy będzie raptem z pod ziemi ten profesjonalizm nie wyrośnie. Wszystko teraz jest postawione na głowie i kierowane bez sensu i planu. Jest dalsza beznadzieja i wynikiem tego nadal w mieście nic dobrego nie będzie. Żaden nowy dyreCHtor tu nie pomoże. To miasto i ci ludzie są chorzy i zarozumiali, sr.... niż du ...mają
      --
      Rava
      • Gość: Marta IP: *.alfanet24.pl 16.02.11, 16:45
        Jak ciężko zadowolić ludzi... W mieście nie dzieje się nic-źle. Rozwija się chór, kultura-tez źle, bo potrzeba wydać na ten cel pieniądze z miasta. Nigdy w Częstochowie nic się nie będzie działo, jeśli wszyscy będziemy do tego podchodzić w takie sposób. Osobiście byłam na kilku koncertach CC i każdy zrobił na mnie wrażenie. I nie prawda, że wszystkie są płatne, gdyż m.in. prezentowane są co roku kolędy, których posłuchać może każdy. Trzeba po prostu chcieć.
        • Gość: gość IP: *.net.stream.pl 16.02.11, 16:51
          Nikt nie mówi źle że jest w tym temacie chodzi tylko o finansowanie CC z kasy miasta z czym ja się nie zgadzam jesli już to każdemu tyle samo (taka jak jakiś czas temu dyskusja na temat AZS i Wókniarza czyli promocji poprzez sport) i jak widać na stronie pare osób też się nie zgadza to chyba tyle w tym temacie :) Pozdrawiam
          • Gość: gość IP: *.net.stream.pl 16.02.11, 17:08
            Nieźle się rozkręciliście w przeciągu godziny około 300 głosów przez cały dzień około 35 a teraz już ponad 400 warto by się temu redaktorzy przyjrzeć :)))))
            • Gość: raq IP: *.centertel.pl 17.02.11, 14:15
              A po co sie mają przyglądać. Oni sami "wały kręcą". Dopisują głosy i myślą, że sterują i ktoś to czyta i się podnieca. A tak naprawdę większośc ma to głęboko w d...
          • Gość: Marta IP: *.alfanet24.pl 16.02.11, 17:12
            Oczywiście. Najlepiej by było, aby miasto pomagało w rozwoju kilku chórów. Ale jeśli do wyboru mamy jeden dofinansowany chór lub żadnego (bo nie jest sprawiedliwie wobec innych), to według mnie warto przynajmniej zainwestować w ten jeden, skoro jest dobry:) Tym bardziej, że teraz jest przynajmniej kilka tych darmowych koncertów w roku. Jeśli chór będzie musiał utrzymać się sam, na pewno liczba bezpłatnych koncertów zostanie ograniczona. I znów nie będzie dobrze, bo nie wszystkich przecież stać na bilety...
            • Gość: Yooreck Ogooreck IP: *.dynamic.chello.pl 16.02.11, 17:59
              Zgadzam się. Pragnę dodać komentarz od siebie. Kilka lat temu, kiedy jeszcze studiowałem
              na naszej Politechnice, mieliśmy tam Collegium Cantorum. Chór był naprawdę dobry - z tego, co się o nim pisało, był to jeden z najlepszych zespołów akademickich w kraju. Dodatkowo, zdobywał nagrody na festiwalach konkurując z powodzeniem również z zespołami zawodowymi. (Na marginesie: na jego koncerty chodzę do dziś i twierdzę, że poziom na pewno się nie obniżył). Ale - wracając do czasów moich studiów - pewnego razu Sz.P. Rektor uznał (kto był wtedy rektorem, można łatwo sprawdzić, a dodać mogę jeszcze, że ów Pan wywodził się z wiadomego ugrupowania politycznego...), że Politechnice nie jest potrzebny chór, bo szkoda na to pieniędzy, w końcu uczelnia tak znana i podziwiana w kraju i na świecie, że nie potrzebuje żadnej promocji... Kto miał na to wpływ? Jeden człowiek lub ich garstka. To samo, moi drodzy, dzieje się teraz w mieście - chór za poprzednich władz stał się chórem miejskim, organizuje koncerty, jest aktywny, ale - cóż - w końcu Częstochowa to miasto, któremu nic nie trzeba, mamy przecież wszystko. I kto będzie za to odpowiedzialny? Kolejni ludzie z wiadomego ugrupowania?! Na konicec jeszcze jedna myśl: Ludzie!!! Więcej lokalnego patriotyzmu! Przecież to Wy macie wpływ na wiele spraw, a nikt mi nie powie, że komuś w Katowicach, Warszawie czy Krakowie zależy na tym, żeby w Częstochowie był dobry chór promujący nasze miasto... A jeśli znajdą się środki na jeden chór, to znajdą się również i dla innych zespołów - historia pokazuje, że najpierw ktoś musi przetrzeć szlak. Pozdrawiam.
              • Gość: prawda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.11, 18:37
                Czy ktoś mi odpowie na pytanie:
                Gdzie jest miejsce dla profesjonalnego chóru i jaki jest jego zakres działalności?

Kto wie, ten odpowie sobie na pytanie czy i jaki chór jest potrzebny miastu!
                • Gość: Majka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.11, 18:44
                  W innych miastach profesjonalne chóry oprócz działalności stricte artystycznej pełnią funkcję edukacyjną. Niedawno odbierając moje dziecko z przedszkola zaczęło podniecone opowiadać mi, że był w przedszkolu chór i pan z batutą(moje dziecko niestety nigdy wcześniej nie słyszało tego słowa i bardzo mu się spodobało ;). Dowiedziałam się od pani przedszkolanki, że to Collegium Cantorum odwiedziło nasze dzieci opowiadając o muzyce poważnej oraz śpiewając piosenki. Dziękuje im za to, ale domyślam się że aktualnie organizowanie takich występów jest bardzo trudne. Dzięki wielkie za dokształcenie mojej pociechy!
                  • Gość: prawda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.11, 21:53
                    żadnej funkcji edukacyjnej, tym się zajmują szkoły i amatorskie zespoły, prawie nikt nie wie u nas w mieście czy i po co jest potrzebny profesjonalny chór, rzecz jasna nie z p. Siadlakiem na czele, a z chórmistrzem po co najmniej Akademii Muzycznej - też profesjonalistą, bo jak może pół-profesjonalista stworzyć profesjonalny chór?
                    • Gość: Majka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.11, 15:05
                      Jeśli zajmują się tym szkoły, to proszę pokazać mi która szkoła u nas w Częstochowie prowadzi dobre zajęcia wychowania muzycznego? (oprócz prywatnej "Ali) Moja córka (13 lat) na przedmiocie zwanym "Muzyka" nauczyła rozróżniać ćwierćnutę od ósemki (bo już co to cała nuta, szesnastka, takt itp. nauczycielka nie raczyła wspomnieć) a tu chodzi o funkcje edukacyjną czyli umożliwienie małemu dziecku kontaktu z muzyką klasyczną która rozbudza wrażliwość. W innym wypadku wyrośnie nam społeczeństwo techno, emo i galerianek. Zróbmy coś, żeby nasze miasto nie wychowywało chuliganów. Wole wyłożyć pieniądze z własnej kieszeni na taki chór niż pozwolić, żeby jakaś amatorszczyzna uczyła czegokolwiek moje dzieci. Bardzo głupi argument... Z tego co wiem pan Siadlak posiada dyplom akademii muzycznej. A profesjonalizm to też nie tylko dyplom,ale zaangażowanie, doświadczenie i wiele lat pracy, czego dyrygentowi CC nie można odmówić.
                      • Gość: Mikko IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 19.02.11, 00:29
                        Trzeba wiedzieć do jakiej szkoły dziecko posłać. Jak posłałaś do debilnej to efekty edukacji dziecka też będziesz miała osiołowate.
                        Moja chodzi do szkoły, w której całą gamę nut poznała błyskawicznie:)
                        Zresztą podobnie jak i całokształt pozostałych przedmiotów.
                  • Gość: jakaedukacja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.11, 15:13
                    1. Co ma batuta do chóru? Dyryguje się nią w orkiestrze.
                    2. Przedszkolanka? Chyba wychowawca/wychowawczyni przedszkola. Przedszkolak - chłopiec w przedszkolu, przedszkolanka - dziewczynka.
                    • Gość: bea IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.11, 15:53

1. Batuta jest używana przez dyrygenta głównie orkiestry, ale kiedy do orkiestry dołącza chór, to chyba logiczne, że nie pozbedzie się batuty z powodu chóru. A dyrygent chóru Collegium Cantorum bardzo często z niej korzysta, bo dyryguje również orkiestrami. Tego własnie mogły się miedzy innymi dowiedzieć przedszkolaki, a o czym widać nie wie autor komentarza.
                      2. przedszkolanka - «wychowawczyni w przedszkolu» - słownik języka polskiego ;)
                      • Gość: WD IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.11, 20:29
                        Wybaczcie, ale widzę, iż Pani Młynarczyk to społeczeństwo zaniedbuje, bo sama jest malomanką i nic nie robi dla edukacji! Won!! Krótko i delikatnie mówiąc z "mównicy" i do dzieci...
                        • Gość: bea IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.11, 17:32
                          Szanowny gościu WD, .....nie jednemu psu burek...... :))) Muszę chyba przeprosić panią Młynarczyk, którą znam i bardzo cenię za mieszanie jej w tą całą zadymę... akurat nie to było moim zamiarem. Trzeba się chyba podszkolić w języku polskim, a potem wypowiadać się... niby mądrze.
                    • Gość: Syrenka IP: *.dynamic.chello.pl 17.02.11, 16:06
                      A ja jestem przedszkolanką! Tak mówi się potocznie na nauczycieli pracujących w przedszkolu:) W moim przedszkolu odbyły się zajęcia umuzykalniające prowadzone przez pana Siadlaka. Dzieci były zachwycone:):):) Podczas zajęć dyrygent mówił o batucie,o tym, że jest wykorzystywana do dyrygowania orkiestrą. Nie wiem o co komuś tutaj chodzi, ale bardzo próbuje zmącić dobry wizerunek chóru...
                      • Gość: gość IP: *.net.stream.pl 17.02.11, 17:04
                        Chodzi cały czas o to samo finansowanie chóru z kasy miasta i albo wszystkim po równo albo wcale tak mi się wydaje!!! W Częstochowie jest nie tylko Pan Siadlak warto aby redaktorzy napisali i pamiętali o tym jak będą pisać jaki to mistrz nie jest nad mistrzami :)) Nikt mu nie umniejsza ale nie popadajmy w skrajności najlepszy nie jest żeby go finansować z kasy mojej, twoje, naszej czyli miasta, niech szuka sponsorów na swoje marzenia a nie sięga łąpe po cudze.
                        I warto by się przyjrzeć głosowaniu na stronie głównej komuś musi bardzo na nim zależeć :))))
                        Pozdrawiam
                        • Gość: nauczycielka IP: *.alfanet24.pl 17.02.11, 18:48
                          Nikt już dzisiaj nie kwestionuje, że muzyka wpływa na nasze nastroje i emocje, uspokaja, poprawia nastrój i rozładowuje stres.Wielokrotnie bywałam na koncertach Chóru Collegium Cantorum , dając ponieść się ich cudownej muzyce.Zapraszaliśmy Chór gościnnie do naszego przedszkola, umożliwiając w ten sposób kontakt małym odbiorcom z tym co piękne.Dzieci chłonęły muzykę, a Dyrygent dzięki swoim niezwykłym umiejętnościom pedagogicznym, wprowadzał dzieciaki w świat terminologii muzycznej w sposób miły i bardzo owocny.Warto się zastanowić zanim podejmie się decyzję, bo strata będzie ogromna dla całej społeczności częstochowskiej, dla której kultura i sztuka jest czymś niezwykle istotnym.

• Gość: WD IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.11, 20:32
                          Profesjonalnymi konkursami i chórami powinni się zajmować ludzie - znawcy i profesjonaliści, nie typu Rozpondkowej czy Wroniej chmury
                      • Gość: WD IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.11, 20:30
                        Tu chodzi zwyczajnie o dupę! Szanowna Pani i o batutę tkwiącą w niej!!
                    • Gość: WD IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.11, 20:27
                      Brawa! Ale to tylko początek. Batuta to nie mózg... i nie poziom.
    • Prywata Siadlaka ma mieć nagle profesjonalny zarząd - czy on to przeżyje?
      A w tym chórze nie ma nikogo kto byłby profesjonalnym spiewakiem, kształconym na wyższej uczelni. Wszystko to dobrze przygotowani amatorzy.
      Każdy ma swój zawód i robotę - a jakby mieli za to co robią do tej pory dostawac kasę - jak pensja na etacie - z naszych podatków?! - to nic tylko do CHóru się zapisać.
      • Gość: WD IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.11, 21:17
        Przestańcie gdybać, to nic nie da.
      • Gość: yokono IP: *.147.112.79.nat.umts.dynamic.eranet.pl 18.02.11, 00:50
        taaa, nic tylko się zapisać - ale to nie chętny decyduje o tym, czy zapisać się może - przesłuchanie jest i to nie jedyna forma selekcji a jedynie pierwsza z tego co mi wiadomo...a z tymi amatorami to prawda, z tym, że to chyba nie świadczy o tym, że nie potrafią śpiewać?? jeśli każdy tu taki hardy to niech stanie we szranki z którymkolwiek członkiem tego chóru, lub spróbuje przejść przesłuchanie...gdybym tylko mogła sama chętnie stawiłabym się na wspomniane przesłuchanie...
        pozdrawiam wszystkich którym słoń nadepnął na ucho -przekornie!
        no i tak na doczepkę chór też pozdrawiam - niech mają ;-)
    • Dobry wieczór

Od lat chodzę na koncerty chóru Collegium Cantorum płatne i bezpłatne. Po każdym czuję wielką satysfakcję. Chór jak na mój gust prezentuje bardzo wysoki poziom.

Zacytuję paru przedmówców:

Gość pisze:
      "Hola hola ale się Pan Siadlak rozpędził :) Zawodowo to ten chór brzmiał pare lat temu teraz jest jakiś tam poziom ale do zawodowego brzmienia to troszkę daleko nie piszcie bzdur. Zastanawiam się jaką kase dawało do tej pory miasto na utrzymanie tego chóru wszak w Częstochowie mamy pare innych np. Pochodnia który też bardzo dobrze brzmi i chyba kasy z miasta nie dostaje."

Na jakiej podstawie wydaje Pan/Pani taką opinię? Jestem muzykiem od wielu lat i obserwuję dokładnie co się dzieje w Częstochowie i innych miastach Polski oraz w innych krajach europejskich i nie mogę się z tą opinią w żadnym przypadku zgodzić!
      Co Pan/Pani ma na myśli pisząc: "zawodowo", "jest jakiś tam". Proszę to wyjaśnić.
      Co do innych chórów Częstochowy. Bądźmy szczerzy. Kiedyś jako tako funkcjonował chór Filharmonii, obecnie działalność artystyczna tego chóru niejako zamarła. Może chwilowy kryzys... O Pochodni nie będę się nawet wypowiadać. Dodam, że jestem bardzo dokładnym obserwatorem życia kulturalnego Częstochowy i nie ma chóru, który by mógł dorównać poziomowi, osiągnięciom chóru Collegium Cantorum.
      Jeśli Pan/Pani podziela opinię, że pieniądze miasta mają być rozdane w równym stopniu wszystkim chórom, nieważne z jakim poziomem i z jakim zaangażowaniem (działalność artystyczna, osiągnięcia) to proszę się zastanowić nad ideą krzewienia kultury. Czy jako słuchacze mamy napawać się wielką radością sztuką na niskim, a na pewno niższym poziomie? Myślę, że mamy prawo do jak najlepiej nam "podanej", "przedstawionej" sztuki, tu: muzycznej.

prawda pisze:
      " Chór zawodowy powinien pracować codziennie i poszerzać swoją wiedzę chóralną i doświadczenia wokalne. Nikt nie wie po co i komu jest potrzebny ten chór. Siadlak niech siedzi cicho, nad nim ktoś powinien stać wyżej i wszystko zgrabnie i mądrze ująć!"

Czy Pan/Pani ma jakiekolwiek zdanie na temat krzewienia kultury? Wnioskuję (jeśli błędnie to z góry przepraszam), że Pan/Pani nie jest miłośnikiem muzyki chóralnej. Proszę o wyjaśnienie zdania: "Nikt nie wie po co i komu jest potrzebny ten chór." Kogo słowem "nikt" ma Pan/Pani na myśli?

misza pisze:
      "Prywata Siadlaka ma mieć nagle profesjonalny zarząd - czy on to przeżyje?
      A w tym chórze nie ma nikogo kto byłby profesjonalnym spiewakiem, kształconym na wyższej uczelni. Wszystko to dobrze przygotowani amatorzy.
      Każdy ma swój zawód i robotę - a jakby mieli za to co robią do tej pory dostawac kasę - jak pensja na etacie - z naszych podatków?! - to nic tylko do CHóru się zapisać."

Ma Pan/Pani błędne informacje na temat śpiewaków chóru. Znam paru śpiewaków i niektórzy kształcą się u najwybitniejszych profesorów naszego kraju. Jest to trudna, wymagająca cierpliwości i zaangażowania, wieloletnia praca nad głosem. Skąd informacje, że cytując: "to dobrze przygotowani amatorzy"?

Nie rozumiem zdania: "każdy ma swój zawód i robotę - a jakby mieli za to co robią do tej pory dostawac kasę - jak pensja na etacie - z naszych podatków?! - to nic tylko do CHóru się zapisać."
      Czym dokładnie określa Pan/Pani "zawód, robota"?

Pozdrawiam serdecznie

• Gość: WD IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.11, 23:55
        Ależ chodź Panie na zdrowie! My tu nie o tym dyskutujemy, a o potrzebie powstaniea w mieście profesjonalnego chóru, jak ma być opera czy operetka!
      • Gość: Wiktor Dmuchowski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.11, 23:59
        ... i niech mi , na litość Boską, Pan tu nie prawi morałów, iż na śpiewaka trzeba poswięcić więcej czasu , niż na mój zawód dyrygenta orkiestry!! Śpiewacy w swojej większości są zwyczajnie niedouczeni, zaś profesorów w Polsce o których Pan tak podniośle mówi brak i szkoły wokalnej dobrej też brak, więc, chodźmy po ziemi lepiej...
        pozdrawoam,WD
    • Miejsce w Pałacu Ślubów po chórze, przerobione bedzie na półetatowy markecik, to duza kasa dla miasta. W nastepnym etapie likwidacji ulega teatr i filcharmonia, instytucje jak kazde dziecko wie niedochodowe i niepotrzebne w miescie. Budynki przeznaczamy odpowiednio na galerie filharmoniczną i teatralną, to bedzie naprawdę coś wielkiego i niespotykanego na skale województwa, a moze nawet panstwa. Zaszczytne osiągniecie naszych najnowszych lokalnych władz. Uwieczeniem biznes planu dla miasta bedzie 4 złotowy podatek od łba marketowicza, chce przychodzic to niech miasto ma cos z tego. Doczekalismy sie ciekawych i zarazem pieknych czasów, a Orłelowski Folwark Z. czas zacząć. Oj, aż łza sie kreci w oku chyba tesknimy za tymi czasami:)
    • Dużo szumu się zrobiło. Szkoda tylko,że ten cały chór jest tak na prawdę prywatnym folwarkiem klanu Siadlaków. Sprawdźcie sobie kto nim zarządza, kto jest skarbnikiem itp.
      • Gość: gość IP: *.net.stream.pl 18.02.11, 11:44
        ale musi komuś zależeć lub musi mieć z tego niezłą kase że juz 39100 (trzydzieści dziewięć tysięcy sto głosów) jest na TAK :))))))))))))))))
        • Gość: Oh man... IP: *.dynamic.chello.pl 18.02.11, 17:00
          He, he. Zależy to komuś i to bardzo, ale żeby więcej głosów było na nie -[b] w 2 godz. kilka tysięcy mieszkańców zagłosowało na "NIE" a 130 osób na "TAK"??? Tacy właśnie ludzie, sterujący sondażami mają wpływ na lud - a dodatkowo myślą, że nikt niczego nie widzi, nie domyśla się. Panowie redaktorzy - trochę powagi, obiektywizmu i uczciwości by się przydało.
      • Gość: stone IP: *.bosbank.pl 18.02.11, 14:42
        A co ty zrobiłeś dla Częstochowy ? Żal dupę ściska czy tylko krytykować potrafisz. Każdy normalny człowiek robi swoje, a nie próbuje niszczyć to co istnieje. Ale w naszym chorym mieście to normalne. Po trupach aby swój biznesik rozkręcić i nie ważne czy ktoś robi coś dla zasady czy ma z tego dochód.
        • Gość: prawda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.11, 00:18
          Czyż Pan ogłupiał? W Częstochowie nie ma nic, kompletnie nic sensownego! Warto o tym pamiętać. Wszystko co można było zniszczyć w ciągu ostatnich 20 lat pomyślnie dobili PiS, PO, SLD i PSL, nie wspomnę o PC i KC.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.