• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Podroz z Krakowa do Czestochowy

• 18.02.11, 14:53
    Bardzo prosze o porade. Mam znajomego obcokrajowca ktory wybiera sie latem do Krakowa ale chce sobie rowniez urzadzic wycieczke na Jasna Gore do Czestochowy na jeden dzien i potem znow powrot do Krakowa. Napiszcie prosze zatem czym najlepiej dojechac z Krakowa do Czestochowy nie majac do dyspozycji samochodu?

W gre wchodzi rozumiem tylko pociag i autobus, ale jakei, skad? Jak jedno i drugie wyglada czasowo i cenowo?

Dziekuje serdecznie za wszelkie porady!
    Edytor zaawansowany
    • Gość: krataa IP: *.apus-net.pl 18.02.11, 14:59
      zarówno rozkład pkp jak i pks masz w internecie wystarczy sprawdzić ceny też są zatem miłego szukania :)
      • 18.02.11, 15:16
        Dziekuje za rade, sama na to wpadlam wczesniej wyobraz sobie ;)

Chodzilo mi jednak o OPINIE, co bedzie LATWIEJSZE, w sensie poruszania sie bez samochodu i zwlaszcza dla kogos bez znajomosci polskiego.

Opinie od kogos kto je ma, rzecz jasna.
        • Gość: kierowca IP: *.ip.netia.com.pl 18.02.11, 15:36
          Ja mogę go zawieźć i przywieźć, za opłatą oczywiście.
          • Gość: a IP: *.alfanet24.pl 18.02.11, 15:57
            Jakie pytanie takie odpowiedz.

Słcuhaj Klaudyna, a Ty jak uwazasz? CO bedzie wygodniejsze i praktyczniejsze? Ja mysle, ze czas przyjazdu do Czestochowy i odjazdu. Porownaj PKP i PKS i doradz koledze.
            • 18.02.11, 16:23
              No wiec wlasnie problem w tym ze ja nie mam pojecia ani co bedzie wygodniejsze i praktyczniejsze bo nigdy takiej porozy nie odbylam ani PKP ani PKS, dlatego pytam.

Ale mysle, ze ja osobiscie to bym chyba pojechala pociagiem, bo na PKS-ach sie nie znam, juz szybciej na pociagach. I tyle mojej wiedzy w tym temacie.

• 18.02.11, 16:56
                Moim zdaniem pociągiem jest dłużej z Krakowa do Częstochowy... Osobiście polecałbym podróż PKS, wygodniejsze fotele, radyjko u kierowcy :D A w pociągu to nuda, nuda i jeszcze raz nuda, no ale jak chcesz. PKS-em jest też taniej z tego co wiem, chyba że się pozmieniały ceny.
                • 18.02.11, 17:18
                  No i doczekalam sie wreszcie jakiejs konstruktywnej odpowiedzi, dziekuje!
                  • 18.02.11, 22:15
                    Nie ma za co. :)
              • Gość: lol IP: *.netcominternet.pl 24.02.11, 22:19
                no bo jazda pociagiem i pks'em jest TTTAAAAAAAAAAAAAKKKKAAAAAAAAAaaaaaaa skumplikowana :D
    • Gość: assa IP: 195.242.91.* 18.02.11, 17:57
      "W gre wchodzi rozumiem tylko pociag i autobus, ale jakei, skad? Jak jedno i drugie wyglada czasowo i cenowo?"
      Moze z Zakopanego albo Wrocławia bo z Krakowa... Hmmm. Cenowo to moze da rade się potargowac ale chyba nie!
      • Gość: ola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.11, 09:41
        wg mnie lepiej jest pociągiem, ale to kwestia wyboru
        • Gość: nn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.11, 12:48
          Firma Uni-metal uruchomiła połączenia autobusowe z Częstochowy do Krakowa.Odjeżdżają codziennie spod dworca PKP, obok poczty, ceny dużo niższe od PKS , mają str w internecie
          • Gość: w temacie IP: *.toya.net.pl 24.02.11, 09:51
            Ceny dużo niższe niż w PKS?ciekawe bo bilety maja droższe niż PKS Częstochowa na kurs 6.50 Częstochowa-Kraków.
        • Gość: kot IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.02.11, 16:20
          Dla mnie też
    • Gość: Pistacjo IP: *.net.stream.pl 20.02.11, 13:19
      Tylko stopem. Wrażenia niezapomniane. Ze stratą aparatu, telefonu, zegarka trzeba się liczyć.
      • Gość: fan nn IP: *.net.stream.pl 20.02.11, 13:31
        Tylko nn ma rację, odradzam PKS który jedzie niewiele krócej niż pociąg, odradzam pociąg który tylko wystraszy gościa przed kolejnym przyjazdem, widziałem wczoraj busa kilkunastoosobowego z napisem przewozy Kraków - Częstochowa nie wiem czy to ta sama firma.
        • Gość: 1 IP: *.54.168.122.tvksmp.pl 20.02.11, 17:13
          Więcej jest PKS niż PKP. Wszystko masz na stronach internetowych PKS i PKP. Cenowo w granicach 20-30 zł.
          • Gość: do kaludyny IP: *.play-internet.pl 20.02.11, 18:08
            To jest ewidentny przykład jak chyba dorosły czlowiek jest nie poradny.Do lata daleko -rozkłady jazdy PKP i PKS zmieniają się na początku czerwca.A jeśli to znajomy to powinnaś się nim zaopiekować.Chyba że jeszcze nigdy PKS lub Pociągiem nie jechałaś to wtenczas potrzebna opinia innych ludzi i ktoś do pomocy.
          • 23.02.11, 17:15
            Dziekuje Wam bardzo za wszelakie sugestie! :)
            • 24.02.11, 01:30
              ile kosztuje ten bus Uni Metal do Krakowa?
              • Gość: w temacie IP: *.toya.net.pl 24.02.11, 09:54
                Bus 21.60 zł ulga studencka 20% PKS kurs o 6.50- 19 zł ulga studencka 25%
              • Gość: w temacie IP: *.toya.net.pl 24.02.11, 09:58
                www.e-podroznik.pl/public/searchingResults.do?method=plain&startCity=czestochowa&endCity=krakow&fromStopId=9792&toStopId=9832 tu masz porównanie cen.
        • Gość: w temacie IP: *.toya.net.pl 24.02.11, 09:59
          Wybierz PKS przynajmniej jeżdżą klimatyzowane autobusy.Ceny porównywalne z PKP czy z Busem.
      • Gość: henio IP: *.adsl.inetia.pl 04.03.11, 08:24
        stopowałem z Krakowa do Czewy dzieścia razy. Mój rekord to 50minut gdy bezpośredni pociąg to min 2:20h. Jest dobry sajt na rondzie na opolskiej przy makro. Niebezpieczeństwo to mitologia. Gorzej jest w pekapie.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.