Profil okienny Ovlo classic Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam serdecznie mam pytanie do wszystkich na forum. Mianowice na rynku pojawił sie nowy profil onienny ovlo classic jest to podobno profil 6 komorowy. jego cena jest bardzo przystepna mianowcie w cenie okien 5 komorowych np. aluplastu. mam wiec pytanie do osób ktore maja na ten temam jakieś pojecie czy te okna są wogóle czego kolwiek warte w porównaniu np. do drutex-u 5-komorowego?? wiem jeszcze ze okucia są Sigenia Aubi
    • i jeszcze jedno zastanawiam sie miedzy tm profilem ovlo clasic okucia jak pisałem sigenia aubi a profilem drutex-u iglo 5-cio komorowy okucia maco POMOCY:)!!! co wybrać bo jestem zielony w tym temacie
      • Gość: gość IP: *.adsl.inetia.pl 12.07.11, 15:50
        Dobroplast i Drutex . Niska cena . Jakość ??? Również niska .
        • Gość: bab IP: *.adsl.inetia.pl 12.07.11, 20:48

Jeżeli chodzi o Dobroplast (Ovlo) to w zależności na którą zmianę produkcyjną i którą halę siętrafi, to będzie albo dobrze, albo źle.
          Niestety sam profil jest OK, natomiast produkt końcowy (niechlujność wykonania) pozostawia wiele do życzenia.
          Co do Drutexu nie wypowiem się- nie znam produktu końcowego...
          • Gość: tata IP: *.net.stream.pl 17.07.11, 10:54
            kto to produkuje?
            czyżby następna chińszczyzna?
            • Gość: kier IP: *.play-internet.pl 17.07.11, 19:01
              Niestety na temat okien trudno się wypowiadać jest tyle ,ale jakośc wykonania jest różna .Za dużo udających fachowcow.
              • bardziej mi chodzilo o porownanie tych 2 produktow przez osoby siedzace w branzy i znajace sie na tym, wiem ze sa to tanie produkty lez nie wszystkich stac na kupno 2 okien jak w moim przypadku do mieszkania w blokach. nie koniecznie mam 4 tysiace na najlepsze okna na rynku o gdybym chcial takie kupic to bym poszdl i kupil ja natomisat szukam produktu z nieco nizszej polki lecz nie bubla ale bardzo dziekuje za opinie
                • Gość: tata IP: *.net.stream.pl 18.07.11, 09:45
                  najtańsze oferty zdecydowanie należy odrzucić. Dobroplast to wykonanie poniżej krytyki i z tego powodu to jedna wielka loteria i raczej do pomieszczeń gospodarskich( tam gdzie się je mało otwiera) Drutex w tym porównaniu jest od niego lepszy .( i profil i wykonanie )
                  Spytaj np w Candorze na Krótkiej33 o okna na profilu deckennika To taka średnia europejska solidność i PEWNOŚĆ ŻE PLASTYK NIE POPĘKA OD SŁOŃCA PO PARU LATACH
                  (ostatnio u siebie wymieniałem 2 szt i polecam bo za 3 w oknie szybę zapłaciłem prawie tyle ile inni chcieli za standard 2 szybowy. Wybrałem okna okna firmy NSB Z Kazimierzy Wielkiej Naprawdę ich standardowe okna są dobre i tanie- można zamówić nawet przez internet z pomiarem)
                  Możesz też spytać w "Weko" na Aniołowie( przy trasie) - producent też solidny niemiecki profil- brugman choć ciut drożej.
                  Jesli chodzi o inne profile nie rujnujące kieszeni to polecam "veka" i "aluplast"
                  "Deco" i "Gelan" zdecydowanie odradzam
    • Gość: RB IP: 212.87.244.* 18.07.11, 18:56
      Profil PCV obojętnie jakiej firmy by nie był zawsze trzeba patrzeć na wzmocnienia stalowe i grubość ścianki zewnętrznej.Okucie bardziej dostępne to mniejsze koszty w naprawach i łatwiej znależć fachowca w dobrej cenie np złotów. Jeżeli komuś zależy na uzyskaniu dobrego współczynnika na całym oknie a nie tylko na szybie,to powinien zobaczyć uszczelnienia pomiędzy Futryną a skrzydłem tam bowiem jest największa strata ciepła. Profile PCV mają to do siebie ze producenci systemów wprowadzają coraz to nowsze oszczędności a ilość komór w profilu o tym samym wymiarze to Reklama. na wzmocnieniach stalowych trzyma się całe skrzydło a przenikalność podawana jest na szybie a nie na całym oknie.
      • Gość: tata IP: *.net.stream.pl 19.07.11, 09:13
        profil profilowi nierówny i proszę mi nie mówić że salamaner i deco mają takie same parametry .Jakość tworzywa i jakość wykonania komponentów w przypadku profili okiennych ma niestety bardzo duży wpływ na ich pózniejsze funkcjonowanie. Jeśli producent końcowy okna zrobi je z z niepełnowartościowego profilu( NAWET KLASY C - CZYLI O SŁABIUTKICH ŚCIANKACH Z NIEPEŁNOWARTOŚCIOWEGO TWORZYWA ) to możemy być pewni że już w tarakcie gwaracji okno zżółknie a cała rama zacznie pracować i wyginać się i ciągle trzeba będzie regulować Co póżniej tzn po gwarancji? SŁOŃCE czyli promieniomanie uv i zmiany temeratur skutecznie niszczą wątpliwe tworzywa.Okno to nie witryna i trzeba je otwierac
        Jeśli producent okna wie jaka jest jakość używanego profila(tworzywo
        + dziurawe sciankiwewnętrzne) to proszę nie spodziewać się że reszta tzn wzmocnienia , okucia jak i wykonanie będzie lepsze . To jest robione wg. zasady" klieta złapać a potem to ON niech się martwi".Jak wytrzyma gwrancje to sukces.
        Okno to nie chińskie trampki które po tygodniu można wyrzucić bo popękają . Okno ma wytrzymać kilkanaście lub kilkadziesiąt lat.
        Jeśli wiele osób( KLIENCI I MONTAŻYŚĆI) mówi żeby określonego profilu okiennego czy producenta się wystrzegać to nalezy wziąć to pod uwagę.Dobrze zrobione okno z dobrych materiałow można kupić praktycznie w cenie tandety . Jak ktoś nie wierzy to wejdzie do sklepu internetowego fabryki NSB z Kazimierzy Wielkiej i zobaczcie ich typowe dostępne okna( idealne do bloków) seria- energiA. Szkoda tylko że nie mają takiego marketingu jak pozostałe firmy . Cóż jakość broni się sama i do tego ta CENA
        .( Na jesień wymieniam ostatnie okienko wybredny uzytkownik )
      • Gość: gosć IP: *.adsl.inetia.pl 19.07.11, 10:35
        Współczynnik okna wylicza się w oparciu o szybę, ramę i ramkę międzyszybową . Przy czym przenikalność szyby jest najbardziej istotnym parametrem,bo szyba w oknie zajmuje największą powierzchnię . Rama ramie też nie jest równa . Współczynniki popularnych 5-komorówek mają od 1.5 do 1.2 ( czym mniejszy tym lepszy) . Ramy wykonywane są z różnych granulatów . granulat ma wpływ na trwałość koloru, trwałość zgrzewu, statykę . Wzmocnienie wzmocnieniu też nierówne . Liczy się moduł inercji, a nie wygląd .Stal nie jest równa stali . Grubasek nie imający się ćwiczeń siłowych w większości przypadków ma mniej krzepy niż szczupły i wysportowany . Są uszczelki i uszczelki . Najważniejsze jest tworzywo, z którego uszczelka została wykonana . Głównie od składu uszczelki zależy to jak będzie reagowała na zmiany temperatury, jaką ma pamięć kształtu . Wystarczy pójść do pierwszego z brzegu marketu budowlanego i przekonać się jakie są różnice cenowe zwykłych uszczelek drzwiowych , które na pierwszy rzut oka niczym się od siebie nie różnią .
        • Gość: tata IP: *.net.stream.pl 19.07.11, 15:08
          święte słowa dlatego jak dają do dobrego profilu w standarcie pakiet 3 szybowy tak jak obecnie (lub za symboliczna dopłatą) to brać i nie ociągać się bo za ok )15 lat zamiast argonu który teraz tam jest między szybami będzie zwykłe powietrze( nie ma bowiem 100% uszelnienia i gaz się ciągle powoli ulatnia) i będzie znacznie okno zimniejsze niż deklarowane U1.0.
          Proszę nie zapominać o nawietrznikach które praktycznie są w blokach niezbędne( termy gazowe i dopływ tlenu) i rozszczelniają okna by nie powstał w domu zimą grzyb. I WPŁYWAJĄ ZARÓWNO NA CHAŁAS JAK I CIEPŁO całego montowanego zestawu
          Na TANDETĘ nas nie powinno stać bo jest zadroga na dłuższą metę. Lepij dziesięć razy się spytać i wybrać dobrze( a do reklam i marketingowych chwytów producentów wątpliwej jakości podchodzić ostożnie)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.