Dodaj do ulubionych

Łowiska???

05.10.11, 10:33
Czy są w Cze-wie lub okolicy jakieś stawy gdzie można łowić rybki bez kart wędkarskiej ??
Edytor zaawansowany
  • Gość: icco IP: *.adsl.inetia.pl 05.10.11, 13:53
    Nigdzie. Musisz mieć kartę wędkarską i opłacone składki (albo jakieś czasowe pozwolenie, musisz sam się zorientować). Chyba że ktoś pozwoli (jak zapłacisz) Ci łowić na swoim prywatnym zbiorniku, wtedy nie potrzebujesz dokumentów.
  • cushman2004 05.10.11, 16:05
    Ale chodzi mi o stawy takie jak np szwedy czy motocki przy stradomce miedzy groszem a krakowska , staw nie ma nr w spisie łowisk PZW , wiec chyba jak ktoś pomoczy kija nad takim stawem nic się złego nie stanie , a na pewno jakiś lin się jeszcze czai w tych zaroślach , dla ścisłości - nie chodzi mi wyprawę z agregatem :) żeby natrzepać mięsa , mam na myśli spokojne wędkowanie np - spławikowe
  • Gość: icco IP: *.adsl.inetia.pl 05.10.11, 16:52
    Jeżeli łowiska nie ma w spisie PZW, ani nie znajduje się na terenie prywatnym to znaczy że należy do Skarbu Państwa, a więc trzeba mieć kartę, pozwolenie itd. Tak to wygląda od strony prawnej, jeżeli Cię złapią na takim połowie to zapłacisz dość wysoką grzywnę niezależnie od tego czy przyjechałeś nachapać się czy spokojnie posiedzieć przy wędce w tym chorym kraju zawsze ktoś czeka żeby Cię kopnąć w d....
    Wiem że nie wszędzie ktoś czai się w zaroślach żeby legitymować wędkarzy, więc to Twoje ryzyko, a gdzie są takie małe zbiorniki żeby nikt się nie przyczepił nie wiem. Zawsze łowiłem na wodach PZW są zarybiane więc jest pewność że można coś tam złapać.
  • dyziek_o 05.10.11, 18:15
    Oczywiście, że są takie łowiska.
    1/ Wydra Zielona,/ Dąbrowa Zielona - kier. Kielce.
    2/ Przed Ważnymi Młynami - po prawej stronie jak na Prusicko.
    3/ Prawdopodobnie w Złotym Potoku na terenie pstrągarni też jest wydzielony staw
    komercyjny / płacisz, - łowisz /
    Jest tego sporo ale wszystkich lokalizacji nie znam.
    Pozdrawiam,
    Dyzio.
  • Gość: pike IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.11, 09:39
    @icco, nie opowiadaj bzdur, że nie ma takich łowisk.
    Przykład z samej Częstochowy:
    www.lowisko.domex.pl/
    Zwykle gospodarze większych stawów hodowlanych też oferują możliwość łowienia na wydzielonych akwenach (Prusicko, Knieja) i wiele innych.
    Zdaje się, że również na rzece - Łowisko Specjalne Czarna Przemsza /k Siewierza niezrzeszeni w PZW wędkarze mogą za stosowna dzienną opłatą połowić "ryby szlachetne".
    Zresztą na większości wód gospodarowanych przez Polski Związek Wędkarski jest możliwość łowienia dla cudzoziemców i osób "bez legitymacji" - tyle, że za stosownie większą opłatą. Popytaj w biurze okręgu PZW Częstochowa przy ul. Wolności.
  • Gość: grucha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.11, 16:22
    możesz łowic na jokera. joker jest najwazniejszy i bije wszystkie inne karty-wędkarską równieź.
  • cushman2004 08.10.11, 16:04
    dziekuje kolego Pike - ten pomysł z DOMEXEM jest super - że wczesniej o tym nie wiedzialem :)
    osobiscie pofatygowałem się na parę stawików po obserwacji map na Googlach :) popytałem , poczytałem na forum , parę już zwiedziłem , np stawik Karol - za Dżbowem w stronę blachowni , porośniety trochę ale parę miejsc jest żeby przysiaść , staw Peberol ( świniarnia ) staw wielkości prawie jak na blachowni , staw na Wyrazowie lub jak kto woli Liszce ( glinianka ) głęboki jak cholera :) , no i Staw po zakładach Helman miedzy Ul. Podkolejową a Św.Barbary , wszystkie te stawy nie są w rejestrze PZW - po mini wywiadzie z wędkarzami jakich spotkałem na zadnym nigdy nie widzieli kontroli , co więcej na Peberolu widziałem wędkarzy z 5 kijami rozłożonymi - skoro się nie bali tzn ze można tam śmiało łapać jedynym minusem jest tam rybka zwana mongołem :) te 4 stawy znalazłem od Częstochowy w stronę blachowni , na pewno jeszcze parę jest :)
  • wojtek_dz 19.04.14, 23:04
    Niedaleko Częstochowy masz jeszcze Łowisko Wędkarskie Zbrojewsko, więcej informacji znajdziesz na Tekst linka
  • toxwow 30.04.14, 23:19
    Piękne łowisko koło wręczycy wielkiej w miejjscowości Grodzisko. Polecam

Link: www.facebook.com/pages/%C5%81owisko-Karpiowe-Grodzisko/293588224120247?sk=messages_inbox¬if_t=fbpage_new_message

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka