Dodaj do ulubionych

Janowski w Galerii

29.09.12, 22:55
Witam
bardzo fajny był dzisiejszy ponad godzinny koncercik Roberta Janowskiego w Galerii Jurajskiej.
Towarzyszył mu znany z programu "Jaka to melodia" zespół muzyczny.
Trzeba przyznać że dali czadu, naprawdę profesjonalni muzycy.
Robert wykonał kilkanaście znanych polskich i światowych przebojów nawiązując przy tym fajny,luzacki kontakt z publicznością,kilka młodych dziewczyn i chłopaków wciągnął na estradę do zgadnięcia kilku tytułów piosenek,największy problem-jak się okazuje-był z tytułem znanej piosenki o refrenie "Gadu,gadu nocą"-padły tytuły -właśnie "Gadu Gadu" albo "Pogaduchy do poduchy"/?/ a właściwy tytuł to "Ludzkie gadanie" ( piosenka z rep.M.Rodowicz).
W chórku były dwie wokalistki z "Jaka to mel.'-Aneta Figiel i Magda Tul,której-nie ukrywam-jestem od lat fanem. Znakomity,silny głos,brawurowo wykonała m.in."Proud Mary" z rep.Tiny Turner.Dowiedzieliśmy się przy okazji,że Pani Magda będzie miała córeczkę o imieniu Maja..(widać było zaokrąglony brzuszek).
Wydaje mi się,że fajnie spędzona godzina przy dobrej muzyce....
Edytor zaawansowany
  • Gość: do 5 andrzejm IP: *.play-internet.pl 30.09.12, 08:42
    Oczywiście ciekawy koncert i chciałoby się oglądać takie ciekawe występy w filharmonii które będą ciekawiły i młodych i starszych melomanów.Ponadto opis na forum przez daną osobę też jest konkretny i świadczący o poziomie intelektualnym danej osoby.Zapoznałem się z programem
    artystycznym filharmonii na najbliższy sezon.Jest to jak na razie program typowo dla filharmonii wskazujący na muzykę być może interesującą pewną grupę społeczeństwa.Brak jest muzyki rozrywkowej,mało operetki-opery,brak programu rewiowego-gdzie jest zespół Sląska -urzędujący około 25 km od Częstochowy ,zespól Mazowsza i inne ciekawe zespoły rozrywkowe które zaspokoiły by młodszych i starszych melomanów..Czyżby Częstochowa staje się już tak zapomnianym miastem do którego ciekawa rozrywkowa muzyka nie potrafi dotrzeć.Zresztą o programie filharmonii decydować będą melomani którzy przybędą na poszczególne koncerty.
    Życzę wydziałowi kultury ,sportu i innym osobom UM aby ciekawymi programami i występami potrafili stworzyć ciekawe programy wspólnie z poszukiwanymi sponsorami,aby UM nie nie miał trudności finansowych z utrzymaniem obiektów kulturalno -sportowych które są związane z Urzędem Miejskim w Częstochowie..Oczywiście może są ciekawe zespoły występujące w różnych klubach i klubikach ,ale są to raczej występy dla 20 latków.A w Częstochowie mieszkają również ludzie mający ponad 40 lat i ciekawi innego rodzaju muzyki.Kina też zaczynają świecić pustkami i na nie jednym filmie zdarza się,że jest kilka osób.Zapraszam do ciekawej dyskusji na ten temat.
  • 5andrzejm 30.09.12, 11:54
    Tak,całkowicie się z Tobą zgadzam.Cieszę się,że Filharmonia po remoncie będzie już od przyszłego tygodnia "aktywna",ale jak na razie dominują w niej koncerty symfoniczne,jazzowe organizowane przez samą Filharmonię ( niewykluczone oczywiście,że na któryś się wybiorę).Ale mało jest faktycznie koncertów dla (tak jak ja) ludzi w średnim wieku.Warto by zainteresować wielu managerów znanych artystów,agencje koncertowe itd.itp.
    Szkoda,że wielu artystów omija szerokim łukiem nasze miasto,a w niektórych występując b.często jak np.Budka Suflera ( której od lat jestem fanem) i niedługo bo 18 października po raz kolejny grają koncert w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Nie jest aż tak daleko,może się wybiorę,ale dlaczego nie w Częstochowie? Pamiętam jak w 1999 r.grali koncert w naszej Filharmonii,Romuald Lipko w czasie koncertu powiedział,że bardzo chętnie tu grają zawsze koncert z uwagi na znakomitą akustyczność naszej Filharmonii (co jest prawdą), tylko że jakoś od tego czasu minęło 13 lat i nie pojawili się ponownie na deskach Filharmonii.
    Tę znakomitą akustyczność chwaliła też bardzo podczas koncertu w naszej Filharmonii Irena Santor (jeszcze przed remontem w lutym 2011 r.)
    Poza aktualnymi wykonawcami, którzy są na topie,fajnie by było aby swoje recitale dali ciągle z powodzeniem koncertujący artyści starszego i wczesnostarszego lub średniego pokolenia jak: np.Jerzy Połomski,Alicja Majewska czy Eleni i wielu jeszcze innych.
    Pożyjemy,zobaczymy....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.