Dodaj do ulubionych

Sondaż Obywatelski

17.11.12, 18:25
Polko ,Polaku jaki Ci się żyje pod pięcioletnim panowaniem Platformy Obywatelskiej.Czy jesteś zadowolona /ny z jakości życia?
Obserwuj wątek
  • Gość: kim rządzi? Zostali emeryci, bezrobotni i więzniowie, kim Tusk IP: *.ice-net.pl 17.11.12, 18:43
   tak się zastanwiam,
   kim ten Tusk jeszcze rządzi? Kto płaci na to państwo? Zostali emeryci, bezrobotni, więźniowie i urzędasy z partyjnego zaciągu. Dzieci nie liczę, bo nie głosują. Całe to "towarzystwo" żyje na koszt panstwa/podatnika. Skąd Tusk/Rostowskie bierze forsę na świadczenia?
   2 mln ludzi w sile wieku jako gastarbeiterzy, a to oficjalne dane. płacą podatki Królowej.
   Może mnie ktoś oświeci? Byle nie Niewoda..... wiem, "i tak znowu nas wybiorą."
   • Gość: gościu Re: Zostali emeryci, bezrobotni i więzniowie, kim IP: *.dynamic.chello.pl 17.11.12, 19:08
    Tuskowy bus znowu rusza w Polskę.Łobuz znowu pokazał ,że żyje w wirtualnym świecie.Oderwanym od rzeczywistości .Będzie stał na straży mniejszości.Ale działania chuliganów z policji pokazały co innego.W katastrofie smoleńskiej nie ma sobie nic do zarzucenia.W Polsce buduje się najwięcej autostrad ,dróg i orlików.Za pieniądze unii ,które wywalczył poprzedni rząd, nie z PO-niewieranych.I tu się kończy zielona wyspa.Bo dalej są rekordy .Rekord unii w tempie zadłużania kraju.Droższe długi spłacała tylko Rumunia.Jesteśmy w rekordzie unii w pracownikach administracji.Rekord w podpisywaniu pakietu klimatycznego, gdzie poniesiemy wysoko rekordowe koszty.Rekord Unii w zarobkach i umowach śmieciowych i nie wypłacanie pracownikom pieniędzy .Przez pracodawców.To stało się regułą tego rządu.Posiadamy najdroższe stadiony sportowe.W kolejnictwie i lecznictwie ,niektóre kraje Afryki nas prześcignęły.I ostatni rekord to klepnięcie ,w plecy tuska przez czołowych polityków europejskich.Pięć lat Platformy ,to ciągły spadek .W dół.To bieda i płacz.
    • miglanc86 Oj cieniutko z tym sondażem 17.11.12, 20:02
     Polacy jeszcze nie dorośli.Do politycznych negocjacji .Polacy nie dorośli do konsultacji śmieciowych .Polacy nie umieją dbać o wykształcenie i kulturę i sztukę.Polacy lubią być biczowani.Chciałem zapytać córkę Marka stroimę ,o francuskie faux pas Ewy Kopacz.Zawsze pisałem o wysokim ilorazie inteligencji,czołowych polityków Platformy.Co jest grane z tym ilorazem?
     • Gość: zorro Miglancu Szanowny! IP: *.apus-net.pl 17.11.12, 20:15
      Od wielu, bardzo wielu lat Ci niedorośli Polacy dają obraz swoich potrzeb na Wyborach.
      I gdybyś wylał tu setki obelg, pomówień, kłamstw i czego tam jeszcze to nie rozwalisz
      demokracji. To Ty nie dorosłeś do tej demokracji.
      Dobre wyniki w nauce, paski na świadectwie nie świadczą o inteligencji.
      Co z tego, że się sporo nauczyłeś jeśli swoją wiedzę utopiłeś w głębokiej utopii.
      Jedyne co potrafisz to wylewać pomyje.
      • Gość: nuda Re: Miglancu Szanowny! IP: *.net.stream.pl 17.11.12, 20:49
       fakt, no ale tak już mają ci "Prawdziwi Polacy" - wszyscy są winni, ale nie oni i trzeba wymyśleć jakąś spiskową teorię (Kaczorek już zapowiedział, że będzie bardziej kontrolował przyszłe wybory, bo pewnie zostaną sfałszowane. Stąd porównanie Polski do Ukrainy) :D

       A prawda jest taka, że sytuacja za rządów PiSu wcale teraz nie byłaby lepsza, ale że PiS nie rządzi to roztaczają jakieś wizje. W tym akurat posłowie PiSu osiągnęli mistrzowski poziom... tylko sami zwolennicy PiSu tego nie widzą :(
    • Gość: *-* Re: smutna rzeczywistość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.11.12, 14:43
     STAN Państwa pod rządami Tuska i "super kasjera" Rostowskiego na rok 2012 :
     - 470 zł realna średnia renta netto.
     - 880 zł realna średnia emerytura netto.
     - 1420 - zł - realna średnia płaca netto.
     - 1 700 000 - osób - nie objętych ubezpieczeniem medycznym.
     - 5 000 000 - bezrobotnych bez prawa do zasiłku – poza rejestrem.
     - 1 900 000 - bezrobotnych pobierających średni zasiłek 534 zł netto
     - 320 000 - bezdomnych.
     - 2 000 000 - emigrantów wyjazdy w latach – 2007 – 2012.
     - 370 000 - dzieci niedożywionych.
     -13 500 000 - osób żyjących poniżej min. biologicznego przyjęto kryteria ONZ – dzienny
     wydatek na utrzymanie 1 osoby nie przekracza 2,5 $ USA.
     - 93% - przedsiębiorstw państwowych „sprywatyzowanych” – zlikwidowanych.
     - 98% - sektora bankowego w obcych rekach.
     - 4 600 - zlikwidowanych placówek oświatowych szkoły,przedszkola,żłobki
     - 100.000 nowych urzędników w latach 2007-2012 r.
     - 56 000 - samochodów służbowych -dla naczelników, dyrektorów , krawaciarzy itp.
     - 4–5 - m-cy średni czas oczekiwania na wizytę u spec. lekarza !!!
     - 67 - lat wiek emerytalny.
     - 2.000.000.000 zł – koszt wybudowania najdroższego w Europie stadionu w
     Warszawie, który nie będzie w stanie po euro2012 zarobić na siebie. Najdroższe w Europie autostrady i najdroższe opłaty za przejazd nimi.
     - najdroższa energia elektryczna w Europie
     - najdroższe ceny za gaz w Unii Europejskiej
     - najdroższe prowizje bankowe i najwyższy w UE % na pożyczki.
     - najdroższe w Europie opłaty za internet i połączenia telefoniczne
     - najdroższe leki w Unii Europejskiej.
     - najdroższe opłaty za naukę i przedszkola.
     - itp., itd.
     To tylko maly % dorobek PO.
     Euro2012: Nie dwa miliony zagranicznych kibiców, tylko nieco ponad 400 tysięcy. Nie 900 milionów zł zysku z ich obecności, tylko 450 milionów. Nie długofalowe zyski liczone w miliardy, tylko owszem, liczone w miliardach, ale odsetki od kredytów. Jeśli do tego dodać rozczarowanych restauratorów, zadłużenie miast-gospodarzy na gwałt podnoszących podatki i opustoszałe stadiony, na których nic się nie będzie działo z uwagi na koszty, to trzeba dojść do wniosku, że Euro 2012 było gorszym kataklizmem niż słynna powódź tysiąclecia z 1997 roku. W końcu kosztowała ona jedyne 4,5 miliarda tyle co nasze puste stadiony.
     Świetlana przyszłość (na razie tylko rok 2013):
     - większa akcyza zgodnie z dyrektywą UE na olej napędowy i gaz LPG, wzrosną ceny
     żywności i tak już drogiej w stosunku do zarobków większości Polaków,
     - 18-20% przewidywanego bezrobocia, mimo ogromnej emigracji zarobkowej niespotykanej w żadnym cywilizowanym europejskim kraju,
     - niewykluczony wzrost VAT.
   • Gość: gościu Re: Sondaż Obywatelski IP: *.dynamic.chello.pl 17.11.12, 20:55
    Czy tu już padłeś na pysk/Ludziom się żyje lepiej.Chyba na twoim kompie.Z lepszym mega.Czy ty udajesz głupca .Lub twój etat nie pozwala ,a powala.Za Pisu było przewalone,teraz jest chwalone.Takie farmazony posuwasz, A wpieprzasz się na forum obywatelskie o Smoleńsku.Że zalatuje starym knurem .Brachu.
    • Gość: nuda Re: Sondaż Obywatelski IP: *.net.stream.pl 17.11.12, 21:15
     Jeśli źle piszę to odpisz merytorycznie.
     Porównując jakość życia w okresie rządów PiSu do obecnych, żyje mi się lepiej. Ja wiem, że trudno "prawdziwym polakom" przyjąć to do wiadomości, ale tak jest i tyle. Ten wątek to sondaż, a nie ogólny przegląd współczynników makroekonomicznych, "Brachu".
      • Gość: nuda Re: Sondaż Obywatelski IP: *.net.stream.pl 17.11.12, 21:41
       emerycie, to się ciesz, bo następne pokolenia dzięki temu, że Tobie żyje się lepiej - nie będą mieć emerytur z ZUS wcale, a jeśli już jakiekolwiek będą to bardziej głodowe niż Twoje. Więc ogólnie patrząc to pod kątem "dojenia systemu" jesteś w lepszej sytuacji niż obecni 20-40 latkowie. Ale oczywiście guzik Cię to obchodzi...
       • Gość: do nudy Re: Sondaż Obywatelski IP: *.dynamic.chello.pl 18.11.12, 11:22
        A co mnie obchodzą 20-40 latkowie.Zdychajcie jak nie umiecie wybrać rządzących.Przepracowałem 40 lat ,to mało dla ciebie?.I czy ja doję ,gdy składki były odprowadzane.Zobacz jak inni ,nawet w Niemczech pracują i idą na emeryturę.Chrzanisz ciągle frazesy bez pokrycia i ładu.robisz ciągłe wyliczank,i wedle siebie i twojej zakichanej partyjki .
        • Gość: nuda Re: Sondaż Obywatelski IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.11.12, 13:48
         cała prawda o Polakach... co mnie obchodzą inni... czy doisz system, bo opłacałeś składki? tak - bo 20-40 latkowie też płacą te składki, a emerytury mieć nie będą. I jeśli piszesz te brednie o nieumiejętnym wybieraniu rządzących to podaj jakie byłyby skutki nadmiernych waloryzacji składek, które zapewne dla swoich wyborców wprowadziłoby PiS? jesteś w stanie myśleć na zasadzie "przyczyna-> skutek"?
         Przepracowałeś 40 lat... i co? ile odłożyłeś środków? czy 40 lat to mało czy dużo? dużo, ale co z tego ma niby wynikać? jesteś zdolny do pracy czy nie? w tej chwili bardzo dużo emerytów pracuje, a więc emerytura nie spełnia funkcji, jaką spełniać powinna... tak? poza tym policz sobie ile będzie musiał przepracować 20-latek, żeby przejść na emeryturę w wieku 67 lat (i to nie w takiej wysokości jak obecne emerytury),a składki będzie musiał bulić cały czas na ówczesnych emerytów. Ale co to obchodzi "prawdziwych polaków". Dla nich najlepszy jest PiS, bo im emerytury popodnosi - szkoda tylko, że kosztem innych...
         • Gość: oi Re: Sondaż Obywatelski IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 19.11.12, 14:12
          Czy ty tempa strzało nie rozumiesz,że za 40 lat pracy człowiek odłożył przymusowo na tą swoją emeryture?
          Gdyby sam te pieniądze odkładał na zwykłym koncie nie musiałby dzisiaj dorabiać,ale jego kase państwo przewaliło!Najpierw w PRL-u zabrało pieniądze na budowy drug,mieszkań,zakładów przemysłowych itp.następnie trzecia Rzeszapospolita sprzedała co mogła a jak niema co sprzedać to co robi ano podatki w góre,wiek emerytalny w góre(może jeszcze pare tysięcy nie dożyje) dalej zmusza do płacenia haraczu na ZUS a czy odda?Wątpie.
          • Gość: nuda Re: Sondaż Obywatelski IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.11.12, 14:27
           oi, sorry bardzo, ale nic nie odłożył, bo ta kasa szła na bieżące emerytury. Więc się nie rzucaj... ten system był oparty na założonym wzroście demograficznym, więc nie bredź, a przede wszystkim wyrażaj się kulturalnie i nie obrażaj innych, sam nie mając racji. Ten 20-latek też "odłoży" wg. Ciebie, a kasy nie dostanie i to jest OK?
           Gdyby... to jest takie przysłowie, a "jest jak jest" i czy to będzie PO czy PiS, czy ktokolwiek inny to tylko wybór "mniejszego zła".
           A przede wszystkim "oi" dostosuj język do rozmówcy, bo "wyzwiska" źle o Tobie świadczą.
           • Gość: oi Re: Sondaż Obywatelski IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 19.11.12, 16:30
            To,że państwo ukradło jego składki to nie jego wina!
            To,że dzisiejsi 20-40 latkowie nadal są zmuszani do płacenia składek,to nie ich wina,albo inaczej to działa jak stręczyciel i panienka,panienka tyra a kasą się przymusowo dzieli z alfonsem a niech nie odda działki!
            Ja czy tam TY pracujemy i nie wpłacamy do ZUS-u działki,co się dzieje?
            Sądy,kary z uwięzieniem włącznie!To państwo Polskie w swojej pazerności robi za alfonsa!
            Czemu w Niemczech czy Francji emerytury mogą być dziedziczone u nas nie?
            A czemu ci co chronią dupska władzy mają przywileje i po 15 latach idą na emerytury i nie takie małe jak się wydaje co niektórym!
            • Gość: nuda Re: Sondaż Obywatelski IP: *.net.stream.pl 19.11.12, 19:22
             tym bardziej nie jest to wina pokolenia 20-latków! Co jest bardziej sprawiedliwe? żeby pokolenie 50+ poniosło konsekwencję jak to określił "emeryt" swoich wyborów wybierając partie rozwalające ten kraj czy aby konsekwencje poniosło pokolenie 20-latków, którzy stanowią mniejszość (a nawet niektórzy weszli w okres uprawnienia do głosowania dopiero po wyborach)?
             Tak "oi" płacimy haracz zwany ZUSem, ja się nie burzę, bo tłumaczę sobie, ze idzie to do kieszeni moich rodziców, którym życzę jak najlepiej. Bo też płacili ten haracz i jeszcze ponosili trud związany z wychowywaniem dzieci, a teraz model rodziny to głównie 2+1, więc niech ten 1 pracuje i utrzymuje swoich rodziców.... ile ZUS musi mu zabrać? 2/3 pensji (nie liczymy podatków)?
              • Gość: nuda Re: Sondaż Obywatelski IP: *.net.stream.pl 19.11.12, 20:15
               ale czego ma to dowodzić? bo chyba to, że kasa z ZUSu wypływa na bieżące zasiłki jest bezsporna, a i tak jej brakuje... więc chyba wydłużenie wieku emerytalnego (czy niektórzy nie dożyli) jest sensownym wyjściem z punktu widzenia racjonalizacji budżetu ZUSu. Jeśli mechanizm jest taki, że "wpływy"="zasiłki" to zasada wyliczania wysokości zasiłków nie powinna być oparta na waloryzacji tylko na "wpływach do ZUS" i oczywiście ograniczaniu liczby beneficjentów zasiłków. Prawda? szczerze to ja nie rozumiem, czemu się dziwicie... przecież wydłużenie wieku emerytalnego to konieczność. Boli mnie coś innego - przywileje mundurówek - ZUS padnie, a oni mają kasę z MWSiA, więc nie dość, że po 15 latach idą na emeryturę to problemami większości ludzi, którzy pracować już nie mogą (nie mówię o patologiach, gdzie np. nauczyciel pobiera emeryturę i kasę z etatu) nie muszą się martwić, bo oni kasę mieć będą, bo przecież ministerstwo nie padnie...
              • Gość: nuda Re: Sondaż Obywatelski IP: *.net.stream.pl 19.11.12, 20:27
               Widzisz "oi", problemem całego systemu emerytalnego jest patologia to raz, a dwa - demografia (!). Tak jak pisałem: obecny model rodziny to 2+1, głównie - czasem zdarza się 2+2. Więc (zakładając, że wszyscy pracują) ile pracujący powinni oddawać na rodziców? wszyscy patrzą tylko w swoją stronę: emeryt, żeby wyszarpać jak najwięcej (a więc jedyną możliwą partią jest PiS - stąd tak stabilne poparcie starszego społeczeństwa), a dzieci będą uciekać w szarą strefę. Zresztą co jest teraz? Częstochowa i okolice to zagłębie szarej strefy. Super sytuacją jest jak ktoś ma pensję minimalną (+ gotówka "pod stołem"). Ale czy ktoś pomyślał, że w nieskończoność nie da się dokładać do systemu? emeryt twierdzi, że to nie jego problem, bo on płacił składki, a 20-latek mu powie, że to nie jego problem, ze ZUS upadnie, bo on sobie z "lewizny" odłoży na emeryturę (i też ma rację). Pytanie tylko: co dalej? jak pogodzić ten konflikt pokoleń?
               • Gość: oi Re: Sondaż Obywatelski IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 20.11.12, 06:56
                Jak pogodzić,prosto ile wpłaciłeś tyle wyciągasz.
                Znam wielu,którzy mają po 35-40 lat a legalnie przepracowali max 5.
                Skoro mamy konta w ZUS-ie(podobno)każdy wie ile tam kasy wpłacił.
                Dzisiaj jest tak,że wpłacił 5000zł. a najniższą i tak dostanie,ja mam jakieś 240000zł czyli na 10 lat po 2 tysiaki w tej chwili a zostało jeszcze 30 lat tyrać.
                Zastanawiam się czy nie zacząć pracy na czarno,ewentualnie ubezpiaczyć się w UK i takich też znam dawanie się dymać jakoś nie leży w mojej naturze.
                Inna sprawa,dzieciaków coraz mniej a jak są to na śmieciówkach pracują więc do worka nie dokładają.
                  • Gość: nuda Re: Sondaż Obywatelski IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.11.12, 12:52
                   fajnie skoro "teoretycznie" jest kasa, to niech emeryci dostają "teoretycznie" swoje emerytury, a nie okradają przyszłe pokolenia. Wiadomo: wiecznie kraść się nie da. To że poprzednie pokolenie ukradło kasę obecnym emerytom nie uprawnia obecnych emerytów do okradania systemu (albo etat, albo emerytura i inne patologie systemu). Nie wiem, czy to Państwo ukradło tą kasę czy kasa poszła na nadmierne emerytury (np. dzięki PiS).
                   Piszesz, że nie ma warunków do wychowania dzieci. Nie zgodzę się! W Afryce też nie ma warunków, a dzietność powala. Mało tego wręcz jest w drugą stronę: im biedniejszy kraj tym większa dzietność. Problemem jest niedojrzałość emocjonalna ludzi, wygodnictwo, lenistwo i brak myślenia przyczynowo-skutkowego. Pracuję, więc odkładam na emeryturę, a więc Państwo ma mi dać kasę na starość. A skąd? to już nikogo nie obchodzi...
                   • Gość: oi Re: Sondaż Obywatelski IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 20.11.12, 13:21
                    Nie porównuj nas do Afryki!
                    Raz klimat nie ten,pomieszkaj w nieogrzanym mieszkaniu.
                    Dwa spróbuj coś upolować w lesie czy złapać w rzece-złodziej, kłusownik i nie wiadomo kto jeszcze.
                    No i najważniejsze tam w większości krajów nie ma ZUS-u!Tam dzieci utrzymują rodziców,nie wysyłają ich do domów starców,nie podrzucają do szpitala bo na wczasy akurat jadą!
                    Wreszcie nie wmawia się ludziom,że wszyscy muszą mieć studia,robić kariery w owczym pędzie!
                    Tam mimo swojego prymitywizmu ludziska doskonale wiedzą,że życie kiedyś się skończy a tego co po nich zostanie na tamten świat nie wezmą.
                    • Gość: nuda Re: Sondaż Obywatelski IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.11.12, 13:39
                     Widzisz, podałem skrajny przykład (ale też nie ma opieki społecznej, którą można doić), ale jak widać - jest wręcz odwrotnie: im bogatszy kraj tym dzietność niższa, więc Twoje argumenty co do biedy i dzietności są raczej nietrafione. A te zachowania, o których piszesz wynikają właśnie z tego egoizmu, lenistwa, wygodnictwa, "postępowego wychowania".
                     Jeśli rodzic "olewa dziecko" koncentrując się na karierze, to niech się nie dziwi, że na starość oddają go do domu dziecka... a co do utrzymywania rodziców przez dzieci - chętnie wróciłbym do tego systemu. Dlaczego "wmawia się ludziom" i kto to robi? rodzice - teoretycznie, by dzieci miały "lepszy start". Ale czy praktycznie nie jest to po to, by nie musieć myśleć o wychowaniu dziecka? zagłuszaniem sumienia? przecież zrobiłem dla niego wszystko... a w praktyce nie zna swojego dziecka. Dał mu wszystko pod kątem materialnym, ale nie ma żadnej więzi emocjonalnej między dzieckiem a rodzicami.
                     • Gość: oi Re: Sondaż Obywatelski IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 20.11.12, 13:51
                      Ano racja choć w bogatej Francji dzieciaków przybywa i to nie koniecznie za sprawą mieszkańców dawnych kolonii,podobnie w UK gdzie Polacy są najdzietniejszą mniejszością(ponoć w tym roku Pakistańczyków przegonili w liczbie urodzeń)
                      Więc względy materialne mają znaczenie.
                      Podobnie z brakiem więzi jak tato z mamą zapieprzają od świtu do nocy po sześć siedem dni w tygodniu a znam takich to kiedy mają się te więzi wytworzyć?
                      Ja mam ten komfort,że z dzieciakami mamy świetne relacje mimo,że są za granicą dzwonią kilka razy w tygodni,co trzy miechy któreś przyjedzie a ostatnio wymyśliły aby do nich na stałe przyjechać jak twierdzą stać ich na utrzymanie ojca i matki.Przynajmniej dzieci to jedno co mi super w życiu wyszło!Bo włosów nie liczę.
                      • Gość: nuda Re: Sondaż Obywatelski IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.11.12, 14:16
                       a dlaczego w UK dzieciaków przybywa? bo to jest biznes. Angole wiedzą, że jak nie będzie dzieci to będzie katastrofa gospodarcza i dosłownie płacą za posiadanie dzieci. Tyle że ich na to stać, a Polskę nie.

                       "zapieprzają od świtu do nocy po sześć, siedem dni w tygodniu"
                       Pytanie po co? dla kasy? statusu społecznego/materialnego? żeby spłacać kredyty zaciągane z głupoty za młodu? jako "alibi" dla ucieczki od rodziny? żeby opłacić prywatną szkołę czy przedszkole dla dziecka - choć dziecko tego nie potrzebuje?

                       No i na koniec: gratuluję dobrze wychowanych dzieci! (szczerze!) liczę, że też dam radę wychować ich w ten sposób, by były szczęśliwe w życiu, by robiły to co lubią i z tego żyły. I oczywiście były w stanie mnie utrzymać :) (choć sam też się zabezpieczam - na ZUS nie liczę!)
                        • Gość: nuda Re: Sondaż Obywatelski IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.11.12, 14:35
                         a skąd wiesz, że to kredyty hipoteczne? znam wielu ludzi, którzy nie wzięliby kredytu hipotecznego na 30 lat, "bo to Panie drożyzna" i biorą kredyty gotówkowe na 5-8-10 lat i zamiast mieć oprocentowanie 6% to płacą 14% (z ubezpieczeniem w wysokości 1/3 kredytu za cały okres kredytowania). Oczywiście jak ten kredyt się skończy to samochód trzeba byłoby zmienić, wakacje się należą, remont trzeba zrobić, dziecku wesele wyprawić itd. i tak pracują na same kredyty bezsensu nabijając kasę bankom. Ale za to jak pooszczędza 10-15 lat to kupi mieszkanie bez kredytu :D :D :D albo co tam mieszkanie - dom trzeba mieć ;) albo jak 2 dzieci to już co najmniej 100m2 mieszkania musi być, no bo jak?
                         Może zatem czas pomyśleć, czy nie da się zracjonalizować wydatków?
                         • Gość: oi Re: Sondaż Obywatelski IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 20.11.12, 17:39
                          Nie wiem na ile lat,wiem,że we frankach.
                          Co do wesel raczej anty,nowe auto odpada mają 12-20 letnie,wczasy no tego sobie nie odmawiają fakt,no ale to akurat im się należy!Naprawde zapieprzają!
                          Mało tego nie kombinują z podatkami i ZUS-em choć nie katolicy są za PIS,bo za czasów małego Jarka ponoć było im lżej!
                          Dla mnie osobiście PO,PIS PSL czy ruch paligłupa to jedna sitwa więc mam ich w d....,ponażekać można i tyle.
                          Co do rent to kiedyś słyszałem wypowiedz jednego z ojców okrągłego stołu,który opowiadał jak to w latach 1990-97 musieli przyznawać lewe renty i emerytury aby robole nie obaliły nowej władzy!
                          Jak takim szmatom ufać?
                      • Gość: nuda na pewno nie... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.11.12, 14:24
                       emerycie, tak jak pisałem - sam mam rodziców pobierających te świadczenia, więc niczego nie zazdroszczę. Mój post miał na celu uświadomić "PiSowcom", że gospodarka to zestaw naczyń powiązanych. I że jeśli teraźniejsza (kasa od obecnie pracujących) kasa z ZUS idzie na świadczenia, świadczenia będą podnoszone w sposób nieracjonalny to odbije się to na wszystkich. I tyle... każdy patrzy tylko w swoją stronę i dobro drugiego człowieka (tym bardziej z innego pokolenia) nikogo nie interesuje. PiS podniesie wam zasiłki, bo jesteście jego grupą docelową, więc musi o Was dbać. Pytanie jak chcą "zrównoważyć" budżet ZUSu? zwłaszcza bez podnoszenia wieku emerytalnego?

                       Życzę Ci jak najlepiej, tak jak swoim rodzicom - niczego nikomu w życiu nie zazdrościłem i nie zazdroszczę. Każdy pracuje na swoją sytuację i nie rozumiem pojęcia "zazdrość" (czyta głupota- nic to nie zmienia, a jeszcze frustruje). Z natury jestem optymistą i tego optymizmu wszystkim życzę (tak w dobrych jak i kryzysowych czasach).
   • miglanc86 Polacy się stali zaradni 17.11.12, 21:24
    Umieją odróżnić kłamstwo i zło.Nowy film Pasikowskiego Pokłosie . Zaprzeczenie historii i upodlenie ludzkie.Coś na wzór historii Platformy w powstawaniu obywateli ,wierzących.W tą historię .Taka jest prawda filmu i ekranu .Mistrzu szpady i miecza Niewodniczański.
       • Gość: oi Re: Co ma piernik.... IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 18.11.12, 18:01
        Żagiew nie jest moja,to raczej twoi ziomkowie a co było w Jedwabnem,wiedzą wszyscy stało się i tyle nie jest to powód do dumy oczywiście.
        Natomiast Żagiew działała w gettach całej Polski ile Polskich rodzin zgineło przez Żydowskich kapusi?Tego się nie dowiemy o tym w świecie cicho sza!Szef tej organizacji był Częstochowianinem starzy ludzie pamiętają działania tej organizacji w tutejszym getcie,pamiętają mord Żydów na tutejszym kirkucie i oficjalnie przyznają,że nie czuli wtedy nic,żadnego współczucia w końcu Żydzi donosili sami na siebie i na Polaków,a dzisiaj pretensje,że nie było reakcji na mordy!A kto będzie pomagał kapusiom i po co żeby na pomagającego doniósł?
   • dyziek_o Re: Sondaż Obywatelski 18.11.12, 08:07
    Zgadzam się z "nudą".
    Choć nie całkiem.
    Chodzi o to ,- jak to zgrabnie określiłeś, - dojenie budżetu narodowego przez emerytów.
    Uważam bowiem, ze to jedno z niewielu dobrodziejstw minionego systemu.
    Oczywiście, - należy tu pominąć wypaczenia / machlojki, przekręty, etc,etc. / związane z działalnością tej instytucji / ZUS / - spowodowane działalnością ludzi odpowiedzialnych za
    tą instytucję.
    Założenia były właściwe. To decydenci ponoszą winę za stan obecny.
    A właściwie , to ludzka natura.
    Ludziom zawsze będzie mało. I jeśli tylko nadarzy się okazja, - ukradną. Choćby nie wiem ile mieli. Przykłady można mnożyć. I pomimo zmiany systemu, nic się nie zmieniło.
    Nawet kościół dziś kradnie ile wlezie.
    Więc nie wiń dzisiejszego emeryta, ze pobiera kasę z naszych podatków.
    Bo, - pomijając niewielki procent patologii w tej dziedzinie, należy im się to jak psu buda.
    W końcu przez ok. 35 lat jego pracy, zabierało Mu państwo kasę na tę pomoc, gdy juz nie będzie w stanie zarabiać na siebie.
    Zresztą, - możesz przecież wymyślić inny sposób rozwiązania tego problemu.
    Znasz lepszy, ?!
    Czy może wzorem niektórych polityków - olać swoich rodziców i zabrać im jedyne środki do życia.
    Bo o ile się nie mylę, w tamtych, słusznie minionych czasach, mieli guzik do gadania w tej sprawie.
    Nie zrozum mnie źle, też mam pretensje do tamtego systemu. Też mnie oszukano.
    Bo gdy występowałem o emeryturę i składałem dokumenty, - to dokumentacja moich dochodów z okresy gdy zarabiałem więcej aniżeli dyrektor na hucie, - zaginęła.
    Uśredniono mi więc dochód i dziś mam - powiedzmy tyle by przeżyć.
    Zapierdzialam więc dodatkowo na śmieciowej umowie pomimo, że mam w tym roku 67lat.
    Oczywiście wkur...... mnie ta sytuacja ale ponieważ nie jestem w stanie tego zmienić,
    cieszę się , że zdrowie mi pozwala na to, by dorobić i nie muszę puszek po śmietnikach zbierać.
    A opowieści Kartofla o tym, że gdyby on był " u steru" to było by lepiej, - można oczywiście między bajki włożyć.
    Jest kryzys, - fakt, - kto za niego odpowiada, - prawdopodobnie międzynarodowa finansjera.
    I bez względu na to, kto będzie u władzy, niewiele to zmieni. W chwili obecnej, gospodarka , to system naczyń połączonych. Tym bardziej, że jesteśmy w UE.
    Można by co prawda ścigać tych, którzy doprowadzili nasz przemysł do ruiny.
    Poodbierać zdobyty w złodziejski sposób majątek, ukrócić trwonienie kasy na nietrafione decyzje, - tylko kto to ma zrobić?!
    Kościół chapie ile może, sądownictwo trawione korupcją, na państwowych posadach znajomi królika gdzie nie spojrzysz.
    Jak to zmienić?!
    Pozostaje się cieszyć, że zdrowie w miarę, wypić się jeszcze da, - choć już nie tyle co dawniej.
    Z babami jeno gorzej bo to już nie ta uroda. No i portfel jak by chudszy co ma swoje znaczenie. Ale dzisiejsze baby gupie są więc i strata niewielka.
    Chyba, - że robimy rewolucję?!
   • Gość: oi Re: Sondaż Obywatelski IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 18.11.12, 08:15
    Same sterowane głupie cipy co to im wszystko zawsze pasuje!
    Ktoś tu o demokracji pisze,że wyborcy tak wybrali,a ilu było tych wyborców 40-50%?
    Następni widzą tylko PIS i PO a tym czasem nowe się wykluwa i to nowe to dopiero będzie zaraza!Oby wyborcy nie obudzili się z łapami w obsranym nocniku!
    Co do obecnego standartu życia jest podobny od kilku lat z tendencją spadkową niestety.
    Za czasów PIS fory miał kościół,za obecnych czasów armia urzędników,robol był walony w dupsko i jest nadal bo to on musi tych biskupów,ministrów,wice ministrów,proboszczów,wikarych,dyrektorów departamentów itd. z ich całą świtom nikomu niepotrzebnych specjalistów od spraw nieważnych utrzymywać.
    • Gość: gościu Olej niezależny i oświecony człek IP: *.dynamic.chello.pl 18.11.12, 10:02
     Co na temat kościoła to z japą melduje się natychmiast.Wszystkie zło tego świata to przez diabła widzi.Robol był walony w dupsko przez oleja.Trochę ci pokręciło z tej nienawiści .Bo właśnie za PISu robol czuł się bezpiecznie.ale ty tego nie pamiętasz .Przyjmując schedę po SLD .PIS co nie co dźwignął w górę. Nie dziwię się,że PO-chlaptusy dalej rządzą ,mając takich obrońców ćwoków jak ty.Którzy wybierają mniejsze zło.
  • Gość: hajlajf Re: Sondaż Obywatelski IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 18.11.12, 13:34
   Jak ma mi się żyć? Nie jestem księdzem, nie jestem politykiem, nie jestem zamożna, nie jestem chamem, który potrafi się wybić rozpychając łokciami, więc szanowna partia rządząca mnie olewa i o moje interesy nie dba. Ot, taki przeciętniak. Tylko coś mi się wydaje, że takich najwięcej. I na nich się zarabia. Partia doi mnie jak może. Mogę sobie pogderać, mogę głosować na pis, mogę nie głosować. Bardzo dużo mogę.
  • Gość: NazistowskiePorno Sondaż nazistowski soft PR IP: *.fbx.proxad.net 19.11.12, 23:32
   Dlaczego wy jestescie tacy w kamulazu???

   Twoja rola glanc to nie z kopa, bicia, zabicia, jak grozicie od dawna na FCzestochowa,
   lecz miekki wykop.

   Nie dosc ze piszesz jak ostatni kretyn po polsku, ale przeciez toz to ta strategia!!!!   Ty
   gowniarzu
   GLANC

   odpisz nam tu jako
   KATOL
   dlaczego wspierasz idiotow
   cytujacych
   Degrelle'a

   ktory schamil
   JANA PAWLA II.

   No glanc,

   z kopa wezmiesz
   Ojca Swietego,

   czy go tak po nazistowsku
   c m o k n i e s z???
  • Gość: tra Re: Sondaż Obywatelski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.12, 12:30
   Rządowe statystyki mówią, że średnia pensja w Polsce to ok. 3600 zł.
   To znaczy, że średnie składki emerytalne to 703,08 zł miesięcznie - procent
   Składki emerytalnej do ZUS jest stały, określony ustawowo. Liczba
   pracujących na koniec II kw. 2011 to 16.163 mln. Możecie te Dane sami
   zweryfikować przeglądając oficjalne strony rządowe, sięgając do
   oficjalnych statystyk GUS.

   Miłej zabawy.

   Ale co z Tego wynika??

   BARDZO WIELE, a właściwie BARDZO DUŻO. Dużo czego?? PIENIĘDZY, oczywiście.

   Pomnóżcie urzędową i oficjalną liczbę zatrudnionych i oficjalną i bardzo
   urzędową średnią składkę emerytalną do ZUS. Powinno Wam wyjść
   miesięcznie 11.375.519.400 zł, czyli ponad jedenaście miliardów
   trzysta siedemdziesiąt pięć milionów.

   To gigantyczne pieniądze, a jest to Tylko składka emerytalna.
   Bawmy się dalej: pomnóżcie to razy 12 miesięcy, a wyjdzie na to, że w skali roku
   jest to 136.506.232.800 zł. Kończą się Wam okienka w kalkulatorze?
   Mnie też.

   Zatem powiem, że jest to słownie ponad 136 miliardów 506 milionów zł w roku.
   Mamy w Polsce około 5 mln emerytów, dokładnie - w marcu 2011 - było
   ich 4,979 mln. To znowu wg oficjalnych, rządowych i jedynie słusznych
   i poprawnych statystyk.

   Rencistów nie liczę, Bo już na pewno nie zmieszczą mi się w kalkulatorze, a poza
   tym - na nich jest OSOBNA składka!!!.
   Wychodzi mi zatem na to, że rocznie jest to średnio 27.301 zł na emeryta, czyli
   miesięczna emerytura średnio powinna wynosić 2.275,00 zł.
   Tymczasem średnia emerytura - znowu wg rządowych, oficjalnych i
   jedynie słusznych i poprawnych statystyk wynosiła w tymże marcu 2011
   zaledwie 1721,00 zł. Czyli o 554 mniej niż wynika ze składek
   wyliczonych na podstawie danych statystycznych
   rządu RP, GUS, ZUS, KRUS i każdy inny SRUS.

   Jak policzycie dalej, to wyjdzie Wam NADWYŻKA rzędu 32% w stosunku do wydatków
   na Emerytury (czyli średnio ZUS jest na plusie około 2,5 miliarda zł
   miesięcznie, czyli 30 miliardów Rocznie!!!).

   Tymczasem, rząd ubolewa, że budżet dopłaca ponoć do emerytur dziesiątki
   miliardów rocznie. Jesteście zdumieni?? To przeliczcie jeszcze raz. Też
   liczyłem, bo nie wierzyłem. Wniosek jest taki: ktoś z trójki: GUS,
   ZUS, Rząd RP łże. ŁŻE W BEZCZELNY SPOSÓB.

   Gorzej: dopuszczam możliwość, że łże więcej niż jeden, a nawet że łżą Wszystkie
   wymienione instytucje.

   Taki jest mój wniosek.

   Ale jest też PYTANIE: co dzieje się z nadwyżką??? I takie są wnioski
   wynikające z oficjalnych danych statystycznych. Chyba, że Rostowski
   przesłał sfałszowane dane do GUS, wszak to, używając eufemizmu, mistrz
   kreatywnej księgowości. Załóżmy jednak, że dane oficjalne są
   prawdziwe, a więc wnioski zeń wynikające także.
   Proszę sobie wyobrazić, jaka gigantyczna nadwyżka powstanie przy
   wydłużeniu czasu pracy potrzebnego do osiągnięcia wieku emerytalnego.
   Oczywiście, pracy tej i tak nie ma, a bezrobocie zamiast maleć wciąż
   rośnie, co również potwierdzają dane oficjalne. Na co ma pójść taka
   nadwyżka?? Na zrzutkę na Greków?? Włochów?? By żyło im się jeszcze
   lepiej??

   Gdzie jest kasa ???

   Jeśli tak jak ja, jesteś przeciw kłamstwom rządzących, to proszę
   skopiuj to na inne fora, aby Jak najwięcej osób mogło to przeczytać,
   zanim zostanie usunięte. Dodam od siebie że post został usunięty po 20
   minutach od chwili pojawienia się w internecie.
   • Gość: oi Re: Sondaż Obywatelski IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 20.11.12, 13:34
    Nadwyżka czyli te 32% to koszty własne ZUS-u!Mało te koszty są większe no bo ZUS-owi cigle kasy brak!Albo jedyna nieomylna władza kłamie!
    Właściwie szkoda,że temu kolesiowi z Krakowa plany nie wypaliły(o ile to prawda a nie temat na odwrócenie zainteresowań społeczeństwa)może kolejni wybrańcy narodu(dla narodu darmozjady)pomyślałyby zanim zaczęli by okradać obywateli.
   • Gość: gościu Re: Sondaż Obywatelski IP: *.dynamic.chello.pl 20.11.12, 19:16
    Średnia krajowa mija się ,ze średnią nie wypłacanych pensji pracownikom.A jest to na gminne łamanie prawa .Sądy pracy są zawalone tonami pozwów o wypłatę wynagrodzenia.Samych tylko spraw Częstochowie jest setka.Ludzie nie dostają wynagrodzenia lub jest to opóźnione w czasie.Jedyną i częstą odpowiedzią jest ,jak się nie podoba to wynocha.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka