Dodaj do ulubionych

A co z zanieczyszeniem miasta?

04.12.12, 22:20
Czy wyborcza o tym napisze, jak dramatycznym jest zanieczyszenie powietrza w naszym mieście, niską emisją i samochodami. Za trudne dla wyborczej! A można by było dużo dobrego zrobić, a nie zajmować się Baltem i jego skrzynkà mailową
Edytor zaawansowany
  • Gość: a IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 04.12.12, 22:57
    to samo co z zanieczyszczeniem Urzędu Miasta
  • dyziek_o 05.12.12, 09:01
    Ależ " Leoś":
    Mądra "Wyborcza" porusza tematy na które / tak przynajmniej uważa / - ma jakiś tam wpływ.
    Problem o którym wspominasz, do kasochłonnych należy a z podobnym nawet bogaty Kraków nie może sobie poradzić.
    A powodem wszystkiego jest np. finansowanie kościoła - zarówno u nich jak i w Częstochowie.
    Podejrzewam, że gdyby na przykład niejaki Wrona pieniądze, które przeznaczał na dotacje dla kościelnych darmozjadów, przekierował na np. dofinansowanie wymiany systemów grzewczych w naszym mieście, dziś moglibyśmy oddychać o wiele czystszym powietrzem.
    Bowiem wymiana pieców opalanych oponami czy innym świństwem na te ekologiczne
    do tanich nie należy i wskazanym by było te koszta dofinansować z "urzędy".
    We własnym, dobrze pojętym interesie.
    Kościół w naszym kraju do najbogatszych instytucji / niestety / należy czego o sporej grupie społeczeństwa powiedzieć się nie da.
    No i wtedy można by psy na Matyjaszczyku wieszać, że o powietrze w mieście nie dba.
    A tak, - howno!, - jak bracia Czesi mawiają.
    Pozdrawiam,
    Dyzio.
  • Gość: Ja IP: *.dynamic.chello.pl 05.12.12, 09:25
    Dyźku drogi z kościołem jak zwykle masz rację. Ale wymiana systemów grzewczych?? Ja wymieniłem swoje ogrzewanie na ekologiczne gazowe w 97r. Spalałem 45000m3 gazu co mnie kosztowało około 10 000złotówek rocznie. W tym roku wymieniłem z ekologicznego na ekonomiczne. Pierdyknałem sobie w salonie kominek z płaszczem, kupiłem za 2000 wungla i drewna i na Hawaje w 2013 zostanie. Jeszcze planuję jeden kocioł gazowy w kamienicy wymienić na ekogroszkowy bo tam jest bitwa o kilkadziesiąt tysięcy oszczędności.

Jeśli promujemy ekologię niech nie kosztuje ona kilkukrotnie wiecej przez co staje się niedostepna dla bardzo wielu ludzi. Jeśli gaz byłby tańszy o połowę (i tak drożej niż ogrzewanie paliwami stałymi) nie było by sprawy.
  • dyziek_o 05.12.12, 09:43
    Całkowicie się z Tobą zgadzam.
    Zgadzam się również, że ekologia do tanich nie należy. Musimy więc znaleźć sposób, by ten węzeł gordyjski przeciąć. Albo nie zwracać uwagi na smród którym oddychamy.
    Nie mniej uważam, że mały kroczek, jakim będzie zlikwidowanie finansowania kościelnych darmozjadów będzie olbrzymim krokiem ludzkości, a przynajmniej polskiego społeczeństwa w kierunku oddychania lepszym powietrzem.
    Co jednak w kategorii "pisania na Berdyczów" chwilowo zamieścić można.
    Przynajmniej do czasu aż zmądrzejemy.
    Pozdrawiam, Dyzio.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka