Dodaj do ulubionych

Prokurator: księgowa szkoły zdefraudowała pieni...

10.01.13, 13:12
Koleżanki i Koledzy NIE BÓJCIE SIĘ i zgłaszajcie przestępstwa, bo tylko TAK potwierdzacie, że jesteście godni miana nauczyciela!

Z duma powiem, że prawie dwa lata temu wypowiedziałem wojnę kradzieżom w szkole tj. w II LO im. R. Traugutta. Złożyłem zawiadomienie do prokuratury wraz z kilkoma nauczycielami. Wskazywałem na przestępstwa kradzieży kasy, wyłudzenie kredytu poprze fałszowanie podpisów osoby, która nawet nie wiedziała, że maila na siebie kredyt. Pani została oskarżona, ale manipulowano przy sumach, dyrektor się wybronił i nie zawiadomił o przestępstwach a straszono chcących ujawnić prawdę o przestępstwach. Żeby było śmiesznie nic mu się nie stało. Ale na Lisińcu dogrodził sobie wraz z żoną 200 - 300 metrów działki odcinając ją od gruntu przynależnego Szkole Podstawowej nr 13, obecnie stowarzyszenie NASZ LISINIEC, i RADA DZIELNICY z bohaterską przewodniczącą zmusiła do ROZEBRANIA PŁOTU I ZWROTU ZABRANEJ DZIAŁKI!!! W tej szkole uczy żona pana eks dyrektora Traugutta. Czy przywłaszczylibyście sobie GRUNT firmy w której pracujecie????

Oczywiście zapłaciłem za to cenę - nie pracuje w Traugucie. Wtedy i dziś wiem, że stałem się znienawidzonym wśród wielu złodziei w oświacie osobnikiem.

Tymczasem twierdzę, że w ogromnej ilości szkół dokonuje się takiej ILOŚCI PRZESTĘPSTW I DEFRAUDACJI, CZY NORMALNYCH KRADZIEŻY, że rodzice osiwieliby w ciągu doby, gdyby o tym wiedzieli.

Może oświecę kilka osób, jeśli napiszę to - w mojej hipotezie naukowej przypuszczam, że tak wygląda obszar kradzieży w oświacie:

Życzyłbym sobie i polskiej oświacie takich reformatorów jak Hugo Kołłątaj czy Poczobut - Odolanicki. Niestety nie te czasy. Na początek chciałby czytelników uraczyć obszarami przestępstw w polskim szkolnictwie. Od razu mówię, że NIKOMU TO nie przeszkadza, a i same gazety nie są zainteresowane ujawnianiem takich zachowań.

Zjawiska naganne w szkołach polskich w skali kraju.

-przyjmowania uczniów z dziwnego naboru. Proszę nie mieć wątpliwości we wrześniu i październiku następuje przenoszenia słabych uczniów ze słabych liceów do tych bardzo dobrych. (dyrektorzy ... oczywiście nie za darmo). Deprawuje to UCZCIWYCH UCZNIÓW I ich rodziców, których dzieci często z większymi osiągnięciami SĄ WYPYCHANE Z LIST lub są w przepełnionych klasach 35 - 37 osobowych. Dlaczego tych spraw się nie rusza?

- przekręty z pieniędzy Rady Rodziców - to jest złamanie ustawy. Także kradzieże z Kas Koleżeńskich i kas socjalnych . Często dyrektorzy ukrywają przestępstwa- dlaczego?

- płatności z zawyżonymi FAKTURAMI np. coś co kosztuje 2500 płacimy za to 12 - 13 tysięcy.

- ubezpieczenia uczniów przymusowe mimo, że NIE MUSZĄ BYĆ UBEZPIECZANI, bo korzystają z ubezpieczenia RODZICÓW! (dyrektorzy dzielą się łupem z brokerami, często sekretarki).

- sprzedaż książek prawnie zakazana (prezenty od wydawnictw, dyrektorzy i nauczyciele). NIE WOLNO nikomu sprzedać nowych książek w szkole (używane tak), nikt nie może ich dla uczniów zamawiać. To działanie powszechnie a lamie ustawę.

- wynajem sal dydaktycznych prywatnym firmom (dyrektorzy, dostają za to fikcyjny etat w takich szkołach lub pieniądze). Płacimy za 1 salę, używamy po południu 6 sal. Tu jest eldorado ...

- Wynajem innych sal i basenów (dyrektorzy) lub nauczyciele WF odbywa się to za wiedzą i zgodą dyrektora szkoły - tu sporę pieniądze.

- wycieczki - 15 - 20 % kosztu wycieczki to zawyżone rachunki. Rodzice nie zdają sobie sprawy z rozmiarów tego procederu.

- "zmuszanie" uczniów i rodziców do wykupywania wycieczek w firmach nauczycieli (podwójna korzyść: kasa nielegalna i kasa z faktur firmy), w jednej ze szkół w Częstochowie, tylko z biura nauczyciela tej szkoly odbywają się wycieczki.

zmuszanie swoich uczniów do korepetycji (nauczyciele), spółdzielnie czyli wzajemne naganianie uczniów sobie na korki (nauczyciele), reklamy w szkołach prywatnych firm.

- studniówki :) katering i inne w firmach od dawna znanych i "lubianych", które dzielą się z ...

Najgorsze, że niewiele osób zdaje sobie sprawę, że robi coś złego :)

A TERAZ ZAPYTAM CZY NIKT NAPRAWDĘ NIE ZAUWAŻYŁ TAKICH ZACHOWAŃ? Czy też często panuje swoista omerta - zmowa milczenia?

Tomasz Jaskóła

Obserwuj wątek
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka