• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Nawiewniki w oknach -- proszę o pomoc !! Dodaj do ulubionych

• 14.01.13, 21:27
    Witam serdecznie, zamierzam zainstalować nawiewniki w oknach ale nie mam pojęcia jakie ? oraz która firmę polecacie ? i może koszty dwa okna .....

Pozdrawiam czekam
    Zaawansowany formularz
    • Gość: tata IP: *.net.stream.pl 16.01.13, 10:45
      nawiewnik to nic innego jak " dziura" w szczelnym systemie okiennym. Polecam ZAMIAST DZIURAWIENIA OKNA zastosować nawiewniki które rozszczelniają uszczelki .Zaletą jest b. niska cena i możliwość samodzielnego montażu praktycznie przez każdego( i nie szpecą okna bo elementy stałe SĄ NIEWIDOCZNE przy zamkniętym oknie. W tym systemie ( nawiewnik wrębowy regel-air) wymienia się część uszczelek na niższe aby umożliwić KONTROLOWANY dostęp powietrza.Można poprzestać na samych uszczelkach bez wiercenia i też działa tyle że bez regulacji.Sprawdzone i jest OK.
      Kupić można np. na allegro .Polecam założyć samemu zamiast płacić co najmniej 50pln od sztuki za 10 minut pracy montera( + cena nawiewnika)
      allegro.pl/nawiewnik-okienny-wrebowy-biale-i-braz-regel-air-i2930523283.html
    • Gość: zzz IP: 195.205.171.* 16.01.13, 15:15
      Wytnij uszczelkę w 1/3 po środku okna na górze i masz nawiewnik za darmo.
      • Gość: tata IP: *.net.stream.pl 16.01.13, 21:37
        dokładniej to wycina się od strony dworu( na ramie okiennej ok 10 cm od dołu po obu stronach po około 7 cm) i na górze na skrzydle okiennym też ok. 10-15 cm. W miejsce wyciętej uszczelki wkłada się o wiele niższą( LEPIEJ WYGLĄDA NIŻ JEJ BRAK)- na równo z ramą. ( uwaga- wycięcie uszczelek "na wprost'"powoduje zimny nawiew -przeciąg).
        Wycięcie w ten sposób powoduje że zassane z dworu powietrze wędruje po obu stronach okna do góry( jak w kominie i ogrzewa się ) i uchodzi w stronę sufitu. System prosty i sprawdzony .
        • Gość: oi IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 16.01.13, 21:41
          Jeśli masz okna z przed 2003r nie musisz montować.
          Jeśli nowsze kup na Allegro albo wytnij uszczelki.Masz to za darmo.
          • Gość: ziggi IP: *.27.ftth.classcom.pl 01.02.13, 19:01
            niestety, u mnie nic nie dało - zrobiłem to rok temu, efekt tylko taki że tylko okno od środka się brudzi straszliwie. Powietrza i tak jest za mało, zostały nawiewniki. Zamontowałem i jestem zadowolony.
            • Gość: tata IP: *.net.stream.pl 05.02.13, 17:18
              ciekawe bo u mnie działa. musiałeś mieć powierzchnie wyciętej uszczelki mniejszą niż ta którą masz teraz w nawiewniku.Przecież to jest dokładnie ta sama zasada tylko w nawiewniku tradycyjnym masz szczelinę wyciętą w oknie zakrytą maskownicami. Równie dobrze mogłeś wyciąć uszczelki po koło 15- 20 cm dokładnie naprzeciw( w górze okna) siebie by umożliwić swobodny dopływ powietrza( niektóre firmy tak właśnie montują firmowe nawiewniki wrębowe) TAKIE PLASTYKOWE KORYTKO przymocowane do górnej futryny i ....wycinają w tych miejscach uszczelki.
              • Gość: aaa IP: 109.95.24.* 05.02.13, 20:38
                Montowała mi firma Wentpol - szybko, punktualnie i bez problemu.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.