• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Uczeń TZN wygrał indeks do Wrocławia, ale może ... Dodaj do ulubionych

• 27.02.13, 08:49
    Serdeczne gratulacje. Tak Gościu trzymaj i jednak polecam Ci Wrocław. Oczywiście nie umniejszam PCz. , ale to zawsze coś, studiowanie poza domem. Pozdrawiam.
    Zaawansowany formularz
    • 27.02.13, 10:23
      Jestem pełen podziwu i serdecznie gratuluję Mikołajowi Złotkowskiemu wygranej. Martwi mnie w tym wszystkim tylko jedno że tak zdolni ludzie jak Michał nie mogą w tym kraju rozwinąć po studiach skrzydeł. Są niedoceniani przez władze tego państwa i pracodawców a przez to opuszczają Polskę aby tworzyć i pracować dla dobra innego kraju. Kiedy to się zmieni? Mam tylko nadzieję że nie stracimy kolejnego zdolnego człowieka.
      • Gość: roe IP: *.play-internet.pl 27.02.13, 10:43
        Gratulacje ! co tam Wrocław, szkoda pieniędzy zostawionych w obcym mieście, wiem po sobie ile kosztuje wynajem. :) Zostań w Częstochowie prędzej czy później i tak wyjedziesz za granicę lub do Warszawy aby osiągnąć coś więcej, chyba że nie będziesz chciał wyjeżdżać nadal. pozdrawiam
      • Gość: emeryt IP: *.dynamic.chello.pl 27.02.13, 12:02
        Stracimy......U nas najlepsi muszą szukać pracy po znajomości i na kolanach. Nie słyszałem żeby wybitny student- absolwent dostał propozycję pracy. Uczelnie to nie obchodzi . Nie potrafimy wykorzystać potencjału młodych Polaków. Doradzam wyjazd z kraju zawczasu ....na studia i potem tam zostać. Polska to kraj bez widoków, skorumpowany i nieprzyjazny.
      • Gość: Ja IP: *.dynamic.chello.pl 27.02.13, 17:03
        Kolego zmieni się kiedy Polska przestanie być Polską.
    • 27.02.13, 14:40
      wolałbym , żeby taka osoba studiowała na PCz. i tutaj podnosiła poziom i prestiż uczelni .
      • Gość: Julka IP: *.dynamic.chello.pl 27.02.13, 14:57
        Jedna jaskółka wiosny nie czyni.
        Prestiż? PCz uzna się za wyśmienitą, bo przecież taki uczeń wybrał studiowanie na niej. Szkoda chłopaka na PCz.
        • Gość: roe IP: *.play-internet.pl 27.02.13, 21:40
          Julka PCz to jedna z najlepszych politechnik w Polsce i już ma renomę. Sporo ludzi przyjeżdża do Cz-wy aby studiować właśnie na tutejszej politechnice. Więc czemu nie on, zwłaszcza, że odeszłyby mu koszty wynajmu (o ile nadal chciałby mieszkać z rodzicami ;)
          • Gość: absolwent IP: *.free.aero2.net.pl 28.02.13, 06:51
            To fakt, sporo ludzi ze mna studiowalo spoza Cz-wy. Wloszczowa, Radomsko, Klobuck. Przyjezdzaja ludzie z jakis lasow gdzie nic nie ma. Na poludnie od miasta, ludzie wybieraja Slask. Jedz chlopie do Wrocka. Ja po dzis dzien zaluje, ze finanse mi nie pozwolily. Na P.Cz. jest zbyt malo dobrych wykladowcow abys tu sie rozwinal. A renoma dla Wloszczowej i Radomska to wolne zarty.
            • 28.02.13, 07:21
              Osoba o nicku " absolwent " napisała :

"Na P.Cz. jest zbyt malo dobrych wykladowcow... "

Zapewne . Częstochowa nie jest jakimś silnym centrum nauki .
              Ale wiedza przecież nie przychodzi tylko z ust naukowców . Uczyć się można samemu korzystając z wielu źródeł .
              Jednak nie każdy , nie każda rodzina ma jakieś 1200 - 1500 zł na utrzymanie dziecka w innym mieście na studiach .
              Dyplom jakiejś dobrej uczelni ma znaczenie , ale dość umiarkowane i musi to być wyjątkowo dobra uczelnia .
              PWr nie jest szczególnie wybitną uczelnią . Bez przesady .
              Ja sam studiowałem na PŚl - chemię - i dyplom nie robił i nie robi wrażenia .

A poziom uczelni jest tworzony i przez naukowców , wyposażenie laboratoriów ale i przez samych studentów . Niestety tu w Częstochowie pozostaje zbyt mało bardzo dobrych studentów .
              • Gość: XYZ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.02.13, 14:58
                Nie to żebym miał coś doi PCz czy AJD ale trudno mówić o "prestiżu" uczelni na które rekrutacja trwa 365 dni w roku.
      • Gość: xyz IP: 67.159.5.* 27.02.13, 22:06
        Ja również gratuluję. A co do uczelni to wolałbym żeby prestiż i poziom PCz podnosiły władze uczelni i zatrudniona tam kadra.
        A co do Wydziału Elektrycznego... Trzeba przyznać polecam, tyle że nie w Częstochowie...
        No chyba że ktoś chce zapoznać się z muzeum. Wtedy polecam wspaniałe wykłady i eksponaty z historii elektrotechniki u doktora hr Balona.
        No i diodę pod matlabem można posymulować sobie na zajęciach z energoelektroniki...
        Warszawa zdecydowanie tak, może AGH w Krakowie. Akademie Morskie obie.
        Szkoda wygranej, bo na Elektryczny w Czewie biorą wszystkich, nawet z Giertychowską maturą.
        Nadymać się można... tylko grozi to pęknięciem, albo przynajmniej porządnym bąkiem...
        Prawda jest taka, że WE PCz to nie ta liga...
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.