Dodaj do ulubionych

Marszałek śląski: północ województwa myśli rosz...

26.04.13, 17:54
Tym razem marszałek województwa trafił w sedno mówiąc:
"... po rozmowach w Częstochowie zorientowałem się, że przeważa "my jesteśmy w trudnej sytuacji, to nam dajcie". To jest słabe i nie sprzyja rozwojowi. Zupełnie inaczej wyglądałoby myślenie: "mamy doskonałe pomysły, pomóżcie nam" - to trafna diagnoza postaw i polityczki "amatorów" Matyjaszczyka...
I drugie stwierdzenie: "... Częstochowa przegapiła moment do rozwoju przed 10-15 laty" - znowu w punkt - rządy 1998-2002 Janik-Maras + Sosiński, Margasiński... - trzeźwi obserwatorzy lokalnej scenki pseudopolitycznej doskonale pamiętaja ten czas m a r a z m u!
Edytor zaawansowany
 • Gość: dr.oz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.13, 19:20
  Czy sekuła mówił do pustych krzeseł?ja mu nie wierzę tak jak nikomu z platfusiarni
 • Gość: dsdsdsd IP: *.play-internet.pl 26.04.13, 20:15
  A ja nie wierze nikomu z tych obecnie rządzących u nas SLD, to są dopiero złodzieje!!!
  I co ? Na necie to się możesz napinać....
 • lester15 26.04.13, 19:38
  Zabrali województwo, nawet meble z Sobieskiego wywieźli do Kattowitz. A teraz się natrząsają...
 • Gość: pierre_dollinsky IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.13, 21:01
  "Sekuła: północ województwa myśli roszczeniowo zamiast rozwojowo"
  -----------------

  Boście ją wtłoczyli w śląskie kretowisko, z którym nie ma nic wspólnego i które pożera większość dotacji, tępy pajacu z AWS.
 • Gość: zyx IP: 212.59.252.* 26.04.13, 23:17
  "Sekuła: północ województwa myśli roszczeniowo zamiast rozwojowo"
  ...bredzi i tyle,patrzy tylko jak oskubać z kasy to "dobre miasto"
  by ratować KOLEJE (też) ŚLĄSKIE!!!
 • Gość: przedsiębiorca IP: *.gre.pl 26.04.13, 22:46
  Muzeum Śląskie, Bibliotek Śląska, Muzeum Górnośląskie, Opera Śląska (Bytom), Teatr Śląski (Słowackiego w Katowicach), Filharmonia Śląska, o stadionie czy parku nie wspominając. Między innymi na te "wspólne" instytucje idą nasze , także częstochowskie podatki (głównie CIT) z których utrzymuje się województwo śląskie. A jaki jest odsetek ludzi z naszego regionu częstochowskiego z nich korzystający? - Znikomy. Zespól pieśni i tańca Śląsk uznaję za wspólny bo jest z Koszęcina ;)
  Tymczasem kiedyś wojewódzkie - dziś na garnuszku biednej gminy Częstochowa - Muzeum Częstochowskie, Filharmonia Częstochowska, Biblioteka Główna, Teatr im. A Mickiewicza... cóż, z tych instytucji korzystają mieszkańcy naszego regionu w 99%. Powtarzam - jesteśmy REGIONEM... Jak przestaniemy się szanować, to przyjedzie byle kto z Katowic (chwalił się że z dziada pradziana jest Ślązakiem) i opowiadał największym częstochowskim przedsiębiorstwom, którzy setki ludzi zatrudniają, że zyskujemy na byciu w woj. śląskim. KOMPROMITACJA panie Sekuła. Jedyne co Pan mądrego na spotkaniu z przedsiębiorcami powiedział to że jest pan przeciwko autonomii.
 • Gość: denver IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.13, 00:43
  przedsiębiorco z tym naszym CIT - podatkiem od osób prawnych działających, a ściślej posiadających siedzibę, na terenie miasta/gminy Częstochowy, z którego "dokładamy się" do budżetu województwa śląskiego to pan przesadza nieco.
  Oto fakty/liczby: budżety na 2013 (plan)
  CIT od firm w Czewie to tylko ok.156 mln zł.
  Z tej kwoty do budżetu miasta "wraca" z budżetu państwa ok. 10,5 mln zł, a do budżetu województwa śląskiego "idzie" ok. 23 mln zł co stanowi tylko ok. 5% dochodów województwa z tego tytułu.
  Nie są to jak widać olbrzymie kwoty. Bo częstochowskie firmy albo płacą niewielki CIT, albo go nie płacą wcale (niski dochód, bo wykazują duże koszty jego uzyskania, odliczenia, dekoniunktura, szara strefa, etc.). Jesteśmy biedni i słabi.
  Na przebudowę DW 972 w miejscowości Wręczyca Wielka, w budżecie województwa śląskiego, zaplanowano kwotę 14 mln zł. A na przebudowę DW 791 Poraj-Poczesna - 6,6 mln zł. Tylko te dwa projekty to prawie 21 mln zł. Co oczywiście nie oznacza, że nas w sejmiku wojewódzkim nie "ogrywają". Ale kogo tam mamy Kleszczewskiego, Kurpiosa, Serafina, Marasa, Warzochę...?
  Budżet Czewy to ok. 1 028 mln zł (plan 2013), województwa - tylko prawie dwa razy większy ok. 2 mld zł.
  Wbrew pozorom marszałek zwrócił uwagę na ważny problem - brak przygotowanych projektów odpowiadających przyjętym priorytetom i kryteriom polityki regionalnej i przecież trudno go winić za to, że nie ma województwa częstochowskiego.
 • Gość: przedsiębiorca IP: *.gre.pl 27.04.13, 03:16
  Dużo racji. Zawsze jest jednak "ale" ;)

  Bo Poraj i Poczesna to już region. Gdyby dodać do potencjalnego budżetu woj. częstochowskiego CIT firm z regionu to by się ta kwota conajmniej podwoiła w stosunku do samej Czewy. Nie wspominając już o tym, że budżet Czewy to w znamienitej części wydatki na edukację - szkoły i gimnazja - co odpada już marszałkowi. No i pod względem inwestycyjnym prezentuje się jeszcze gorzej, bo wiele mamy wydatków innych - choćby wspomniane instytucje kultury...
  Ale masz denver oczywiście rację w sprawie budżet woj. że CIT to czubek góry lodowej wielkiego strumienia pieniędzy, które idą do regionów. Największa stawka toczy się oczywiście o miliony euro z UE... A tu od kilkunastu lat nasz region jest bardzo daleko od przysłowiowego "koryta". I nie chodzi tu o złą wolę Ślązaków czy Zagłębiaków - przynajamniej nie tylko ;) Mamy w końcu 15 % populacji w północnej częsci województwa i to przekłada się na reprezentację w sejmiku woj. śląśkiego, a tym samym naszą moc sprawczą. Ciału bliższa koszula więc dostajemy tylko tyle, by skandal nie wybuchł i nie wypaczono idei demokracji (władza większości - ale z poszanowaniem praw mniejszości).
 • Gość: denver IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.13, 09:30
  przedsiębiorco - rozpoznaję w tobie fachowca, który ma wiedzę i rozumie źródła dochodów budżetu województwa - z tymi udziałami z CITu od firm mających siedzibę w powiatach i gminach subregionu częstochowskiego absolutna racja, nie zmienia to jednak faktu, że sama Częstochowa w nikłym stopniu dokłada się do wojewódzkiej kasy.
  Rzecz w tym, powtórzę, że tacy jak my "biedni" - właśnie rozpoczynają się zwolnienia w "naszej" ukraińskiej hucie - nie powinniśmy być "słabi' jeśli chodzi o profesjonalizm w zarządzaniu miastem i jego politykę inwestycyjną. A tu dramatyczna amatorszczyzna i to degraduje nasze miasto do roli "chłopca do bicia" i prowincjonalnego zadupia.
 • Gość: przedsiębiorca IP: *.gre.pl 27.04.13, 18:12
  Przykre jest to, że dziś jest Pan Sekuła, wcześniej był ktoś inny i jutro będzie ktoś inny - ale polityka się nie zmieni. Teraz lansuje się model tzw. centrów rozwojowych regionów. Chodzi tu o centralizację i odejście od zagwarantowanej w Konstytucji RP zasady zrównoważonego rozwoju. Według teorii centrów rozwojowych stolica regionu ma się rozwijać (w założeniach gonić Europę) a prowincja ... cóż, bida z nyndzą.

 • Gość: Koroniarz IP: *.chcgilgm.static.covad.net 27.04.13, 11:59
  Panie SeKuła-po ile buła?Całuj psa w nos.
 • Gość: Erak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.13, 23:47
  Częstochowa przegapiła swoją szansę przez Tadeusza Wronę. Zajęty dogadzaniem kosciołowi katolickiemu zupełnie zaniedbał rozwój gospodarczy miasta. Ja też jestem temu winien, bo na niego głosowałem. Teraz tylko mogę żałować. Zmarnowanego czasu i okazji już nie da się odwócić.
 • podrobionakaszana 27.04.13, 21:59
  ...zobacz komu dogadza twój budzący energię ryży z radomska, której nie widać ( to po prostu smrodliwe "bąki"), dogadza kolegom ze ślunska i zagłębia, dwóch jego zastępców z innych miast Dąbrowy G. i Bielska wywozi z naszego miasta miesiąc w miesiąc co najmniej 2 x po 10 tysięcy złotych wypłaty, nawet gdyby to byli czerwoni ale od nas to by tak nie bolało, wydawali by kasę u nas, u naszych przedsiębiorców, usługodawców; taki wybór częstochowian to masakra; a ten marszałek gadający z krzesłami, niewiele lepszy ale częstochowskie krzesła się cieszą, wreszcie ktoś specjalnie do nich przyjechał.
 • Gość: hodda IP: *.11-2.cable.virginmedia.com 28.04.13, 09:32
  A Oni tylko ptrafia krasc I klamac!!
 • gregoson 27.04.13, 00:42
  nie jesteśmy Hanysami!, nie byliśmy i nie będziemy!
 • Gość: jw23 IP: *.adsl.inetia.pl 27.04.13, 02:26
  gregoson napisał:

  > nie jesteśmy Hanysami!, nie byliśmy i nie będziemy!

  DOKŁADNIE !!

  Bo jesteście medaliki !

  A ja tu niestety przy was i z wami mieszkam i cholera całe życie przeje**ne przez takie wykwintne towarzystwo, ukłądy, łapówkarstwo, wszechobecny wyzysk i BIDE !

  BRAWO !! Nie jesteście NIESTETY hanysami ;)
 • lester15 27.04.13, 07:38
  Sekuło! Kaj my to som, chopie? Kaj my to som? Na ślunsku? A zaś tam Hanysie!
 • ciemnobedzie 27.04.13, 09:27
  Jeszcze nie jeden kubeł zimnej wody trzeba wylać , żeby towarzystwo PIS, PO, SLD zrozumiało, że kierowanie miastem to "służba" wobec społeczeństwa.
 • Gość: hanys IP: *.net.stream.pl 27.04.13, 12:28
  POwinno się zaorać to czerwone buractwo z częstochówki
 • Gość: xx IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.13, 12:55
  służbę to oni świetnie wypełnili wobec swojej rodziny,kolesiów i innych królików zatrudniając w spółkach samorządowych
 • jajecznicazpomidorami 27.04.13, 09:31
  Ten gośc na stanowisku marszałka to profanacja dla teo urzędu .Mierny ,ale wierny PO .dajcie i pomysła ,a ja go złapie .Jak sekretarz za komuny hahahaahahah
 • Gość: aten IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.13, 12:03
  ... aten na stanowisku prezydenta miasta Matyjaszczyk z Marszałkiem to nie "profanacja tego urzędu" - demokratyczna, ale profanacja!
 • Gość: ; IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.13, 12:58
  gdy rządził wrona i rozpondek to dopiero była profanacja,matyjaszczyk widocznie wzororuje się na starszych
 • Gość: uj IP: *.opera-mini.net 27.04.13, 16:32
  o zdobywaniu jakichkolwiek inwestycji dających pracę i funduszy unijnych.
 • jajecznicazpomidorami 27.04.13, 12:05
  zaspokojny napisał:

  > Tym razem marszałek województwa trafił w sedno mówiąc:
  > "... po rozmowach w Częstochowie zorientowałem się, że przeważa "my jesteśmy w
  > trudnej sytuacji, to nam dajcie". To jest słabe i nie sprzyja rozwojowi. Zupełn
  > ie inaczej wyglądałoby myślenie: "mamy doskonałe pomysły, pomóżcie nam" - to tr
  > afna diagnoza postaw i polityczki "amatorów" Matyjaszczyka...
  > I drugie stwierdzenie: "... Częstochowa przegapiła moment do rozwoju przed 10-1
  > 5 laty" - znowu w punkt - rządy 1998-2002 Janik-Maras + Sosiński, Margasiński..
  > . - trzeźwi obserwatorzy lokalnej scenki pseudopolitycznej doskonale pamiętaja
  > ten czas m a r a z m u!
  RE>>>>>>>>zaspokojony jaka partia cię zaspokoiła ,że teraz masz dobrze ?
 • zaspokojny 27.04.13, 13:16
  1. jajecznicozpomidorami - analfabeto zakompleksiony, nie potrafisz nawet odczytać prawidłowo mego nick'a - zaspokojny jestem, a nie -jony jak waść suponujesz i snujesz nieuprawnione domysły. Z reguły na zaczepki takich prymitywów nie reaguję, ale dzisiaj robię wyjątek, taki kaprys...
  2. jajecznicozpomidorami nie przedstawiasz żadnych kontrargumentów co świadczy, że ich nie masz i w swojej bezradności podskakujesz jak wsza na grzebieniu.
  3. jajecznicozpomidorami między innymi przyczynami również dzięki takim jak ty słabo zorientowanym niedoukom - wyborcom i ich wybrańcom - to miasto dryfuje od lat i utrwala markę prowincjonalnego zadupia, dającego się łatwo doić kolejnym ekipom.
  Dzisiaj "doi" Matyjaszczyk i jego liczna, bezproduktywna ekipa.
 • jajecznicazpomidorami 27.04.13, 21:01
  to już zmieniłeś nicka ?
 • Gość: jodrawgalaecie IP: *.31.13.11.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.05.13, 06:51
  ależ wy tu piszeta
 • jajecznicazpomidorami 27.04.13, 21:03
  zaspokojny napisał:

  > 1. jajecznicozpomidorami - analfabeto zakompleksiony, nie potrafisz nawe
  > t odczytać prawidłowo mego nick'a - zaspokojny jestem, a nie -jony
  > ] jak waść suponujesz i snujesz nieuprawnione domysły. Z reguły na zaczepki tak
  > ich prymitywów nie reaguję, ale dzisiaj robię wyjątek, taki kaprys...
  > 2. jajecznicozpomidorami nie przedstawiasz żadnych kontrargumentów co św
  > iadczy, że ich nie masz i w swojej bezradności podskakujesz jak wsza na grzebie
  > niu.
  > 3. jajecznicozpomidorami między innymi przyczynami również dzięki takim
  > jak ty słabo zorientowanym niedoukom - wyborcom i ich wybrańcom - to miasto dry
  > fuje od lat i utrwala markę prowincjonalnego zadupia, dającego się łatwo doić k
  > olejnym ekipom.
  > Dzisiaj "doi" Matyjaszczyk i jego liczna, bezproduktywna ekipa.
  A czy zaspokojony wiesz skąd wziął sie mój nick ośle ?
 • Gość: anty SLD IP: *.adsl.inetia.pl 27.04.13, 14:02
  brak skutecznych działań i beznadziejne wnioski o dofinasowanie unijne ,tych amatorów od wiejskich dyskotek tylko nakręca kryzys w tym mieście. Jakim trzeba być durniem żeby występować do Katowic z niekompletnym wnioskiem albo z projektem który może propagandowo wygląda w mieście dobrze ale nie jest rozwojowy ?! Wszystkich którzy szczekają tutaj na forum albo publicznie głoszą,że Katowice nasz dyskryminują powinno się wywieźć na taczkach razem z Matyjaszczykiem, Baltem i tą czerwoną koterią nieudaczników..Towarzysze są dobrzy w propagandzie niskich lotów a miasto zdycha
 • Gość: beder IP: *.11-2.cable.virginmedia.com 28.04.13, 09:33
 • angrusz1 27.04.13, 15:25
  Taak, może i środowisko jest roszczeniowe .

  Takie zjawisko obserwowałem w wielu szkołach , w których uczyłem .
  Zawsze były pretensje : bo pan nas nie nauczył .

  Po wynikach egzaminów ( matura , gimnazjalny ) , ilości laureatów olimpiad przedmiotowych też widać , że Częstochowa jest w tyle za Bielskiem .

  Stąd wyciągam wniosek : tacy ludzie tu mieszkają .
  Z takimi ludźmi wiele się nie zwojuje .
  A do tego , ci najlepsi opuszczają miasto i region .
 • Gość: annaintheoutback IP: *.play-internet.pl 27.04.13, 19:15
  Niestety, podejscie mieszkancow oraz urzedow i politykow jest wyjatkowo negatywne, oni na prawde nie chca by zmienilo sie na lepiej, opieraja sie poprawie sytuacji. Trudno to zrozumiec. Jakies powody jednak musza byc, prawdopodobnie brak zaufania i calkowite rozczarowanie.
 • mistral75 27.04.13, 21:51
  angrusz1 napisał:

  > Taak, może i środowisko jest roszczeniowe .
  >
  > Takie zjawisko obserwowałem w wielu szkołach , w których uczyłem .
  > Zawsze były pretensje : bo pan nas nie nauczył .
  >
  > Po wynikach egzaminów ( matura , gimnazjalny ) , ilości laureatów olimpiad prze
  > dmiotowych też widać , że Częstochowa jest w tyle za Bielskiem .
  >
  > Stąd wyciągam wniosek : tacy ludzie tu mieszkają .
  > Z takimi ludźmi wiele się nie zwojuje .
  > A do tego , ci najlepsi opuszczają miasto i region .

  @angrusz1

  Napisales to z czym wielu sie zgadza.
  Niestety buractwo i cwaniarstwo i kunktatorstwo zawladnelo tym miastem od wielu lat.
  I dzieje sie to wszystko w cieniu J.G, ktorej chyba pasuje ze co ambitniejsi i inteligentniejsi mlodzi ludzie stad wyjechali i wyjezdzaja.
  Wiadomo latwiej manipulowac ciemna masa, ktora nawet zapatrzona w Matyjaszczyka swieckiego cooodotworce i tak idzie do kosciola aby zaliczyc niedziele.
  Ludzie inteligentniejsi podchodza do wiary w inny sposob.

  I ta nieszczesna kukla z ...plastiku. Symbol zacofania miasta, jego notabli i niestety ociemnialych na prawde miejscowych hierarchow. Nierozumiejacych ze zostal zlamany symbol, wlasnie tutaj w Czestochowie.
  Jak widac upadajacej coraz nizej ...miescinie nad gorna Warta.
 • Gość: annaintheoutback IP: *.play-internet.pl 28.04.13, 07:50
  @angrusz1, @mistral75

  Zgadzam sie ze, ze 'tacy ludzie tu mieszkaja'. Oni nie rozumieja, ze sami robia sobie krzywde brakiem ambicji, brakiem inicjatywy a co gorsze, innym przeszkadzaja cokolwiek osiagnac. Dotyczy to zarowno mieszkancow, oraz 'notabli i niestety ociemnialych na prawde miejscowych hierarchow'.

  Moze jednak sa na nich sposoby? Jest bardzo wrogie nastawienie do administracji z Katowic. Jest taki sposob, ktory dziala w malych regionach. Mieszkancy miedzy soba wybieraja na 'przywodzcow' tych, ktorym moga zaufac i oni czesciowo zastepuja formalna, nieudolna administacje lokalna. Ci ludzie musieliby pokonac uprzedzenia do Katowic, tak by mogli komunikowac sie z nimi, dobrze, gdyby umieli wypelnic wnioski, o ktorych byla mowa. One czesto nie byly wcale wypelnione. Potem w Brukseli byl problem, bo oni maja raporty z regionow, ktore wymieniaja zapotrzebowania, i przeznaczaja odpowiednie fundusze.

  Poniewaz sama chcialam zlozyc wniosek, a Czestochowa potrafila mi w tym skutecznie przeszkodzic, wiec przeczytalam odpowiednie raporty, ktore sa dostepne na stronach internetowych Brukseli by zorientowac sie o co w tym zamieszaniu chodzi, ale chyba administracja ich nie czytala.

  Przepraszam, ze taki dlugi opis, ale w tamta sprawe wlozylam ogromny wysilek, nie tylko w przygotowywanie wniosku, ale i w komunikacje z Warszawa, Katowicami, i Bruksela, oraz proby robilam kilkakrotnie. Moze jest jakas osoba, ktora wie jak dac sobie rade z najwieksza zapora, ktora jest sama Czestochowa, gdyz z innymi mozna jednak jakos porozumiec sie. Lepiej by osoba ta znala jezyk, w ktorym moze komunikowac sie bezposrednio z urzednikami w Brukseli. To taka jedna z sugestii na temat regionu, ktora moze sie komus przyda. Umiescilam ja tutaj, bo Pan Angrusz napisal, ze uczyl w szkolach w regionie. Wniosek w zeszlym roku mial zwiazek ze szkolnictwem, wlaczajac wyzsze.
 • rdbckm 28.04.13, 09:15
  Panie Sekuła jest Pan baranem do potęgi entej zaprzęgnięty do funkcji państwowych jeszcze przez działających czerwonych idiotów.
  Pana gadanie jest prostackie i obraża pracodawców z Częstochowy i okolic.
  Nie widzi Pan tego iż Północna część województwa śląskiego kiedyś kończyła się gdzieś za ostatnimi kopalniami aglomeracji katowickiej.
  Częstochowa i wszystkie okoliczne miasta i miasteczka stały o 1000% lepiej niż teraz Tychy...
  Odkąd dawne województwo Częstochowskie zostało wcielone do "śląskiego" (nigdy nie będziemy ślązakami!) zostało nam odebrane praktycznie wszystko!
  Nie mamy własnych funduszy bo trzeba dzielić się z "biednymi" katowicami, nie możemy podejmować własnych decyzji i ich wdrażać, bo katowice muszą się zgodzić.
  Podział na nowe województwa w 1998 r. to była najgorsza możliwa decyzja w tym państwie. Jedynymi którzy się cieszyli z tego to chyba tylko warszawiaki i opolanie...
 • Gość: tytus IP: *.11-2.cable.virginmedia.com 28.04.13, 09:36
  A czerwonych nierobow przegonimy!!
 • Gość: annaintheoutback IP: *.play-internet.pl 28.04.13, 10:04
  @rdbckm
  Najwiekszym problemem jest to, ze inny jest rodzaj gospodarki na Slasku, nie da sie ich razem prowadzic, Slaska i Czestochowy, trzeba oddzielnie. Ale poniewaz jest Czestochowa przylaczona do slaskiego, to ktores z nich zawsze bedzie gorzej potraktowane, i bedzie to raczej ta przlaczona, mniejsza ktora bedzie pomijana. A ze Czestochowa sama dla siebie nic nie robi, to tylko powieksza problemy tego regionu.
 • Gość: sksc IP: *.adsl.inetia.pl 28.04.13, 14:47
  Tak czytam i nie wierzę..nijaki przedsiębiorca i kilku durniów próbują lansować tezę,że tylko "częstochowskie" województwo da pieniądze miastu i w ogóle będzie bogato i wszyscy będą szczęśliwi.. TYLKO DUŻE województwa i jednostki administracyjne mają szansę i siłę przebicia w Europie Regionów. Z kim miałoby być województwo częstochowskie? Z Kłobuckiem, Porajem? Śmiech na sali... nijaki przedsiębiorca musi mieć układzik z ryżym radomszczańskim , bo tak pięknie przyklaskuje to SLD nie potrafi dokonać, czyli skutecznie napisać wniosku o dotację. Jak się dobiera "chłopaczków" wiernych,ale miernych z prowincji to tak się ma z dofinansowaniem czegokolwiek w tym mieście.

  "Biedne Katowice" :D:D:D ktoś kto napisał chyba nie doczytał ile rocznie generuje PKB aglomeracja katowicka i same Katowice a ile np Kłobuck czy powiat częstochowski..

  To liczby..fakty..demagogia o grabieży mebli z Sobieskiego już była lansowana..teraz SLD przybiera te same szaty co kiedyś niektórzy...SLD to partia nieudaczników i kolesi z prowincji, których częstochowianie wybrali na stołki..
 • Gość: ja3 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.13, 17:19
  a kim jest sekuła? skompromitowanym członem komisji hazardowej,wyborcy nim pogardzili,ale kolesiowi trzeba było dać fuchę i tusek otworzył mu państwowe koryto,ten gadacz do pustych krzeseł ma taki autorytet jak cała platforma,gdyby na miejscu Matyjaszczyka był platfusowy osobnik to zapewne "gadacz" piałby peany
 • Gość: krzysiu IP: *.dynamic.chello.pl 28.04.13, 17:28
  Przecież to normalne ,że stanowiska się obsadza sprawdzonymi ludźmi. I pracowitymi .Takimi co umieją zamiatać nawet aferki pod dywan.To duża sztuka i stanowisko do tego odpowiednie.
 • Gość: Jan IP: *.dynamic.chello.pl 28.04.13, 17:57
  Częstochowianie oddali bez walki swoją małą ojczyznę lata temu. Opolanie mieli honor, maja województwo. Więc o co chodzi??
 • Gość: halelujapo IP: *.11-2.cable.virginmedia.com 28.04.13, 17:59
 • Gość: teral IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.04.13, 19:12
  zaspokojony to Ty jesteś jak krzyżem w kościele leżysz - i zostań tam
 • kubus_puchatek00 28.04.13, 21:21
  Pan Sekuła i platforma obywatelska mają Czestochowe i częstochowian za nic. Dla pana Sekuły i jego kolegów liczą się tylko katowice i pare gmin ościennych. Nic wiecej. Częstochowianie powinni podziękować panu Sekule i platformie przy najbliższych wyborach i pokazać im czerwoną kartke.
 • Gość: szkoda gadać IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.13, 13:33
  Jak mamy pomysły to o dziwo okazują się mało innowacyjne ...... jak mamy projekty to o dziwo znajdują się w nich błędy nie do przeskoczenia i pieniądze unijne przechodzą nam obok nosa.
  Troszkę obiektywizmu Pani Marszałku Województwa ........ Co to za matka, która o jedno dziecko bardziej dba niż o drugie ......
  Częstochowa ma wielki potencjał - tylko rzucanie kłód pod nogi nie sprzyja jej rozwojowi.
  Pogotowie nam zniszczyliście, robicie łączenia szpitali, firmy nie z Częstochowy układają nam rozkłady jazdy autobusów, pieniądze na drogi ..... szkoda gadać, miejsca takie jak baseny, korty tenisowe, szkoły tańca, gimnastyki artystycznej, skateparki, lodowisko z prawdziwego zdarzenia, wyższe uczelnie - wszystko hamowane !!!!!
  A tak swoją drogą to czemu, skoro jesteśmy miastem śląskim, dzwonimy do was na stacjonarne z prefiksem ????????? Wy wydzwaniacie do siebie jakbyście z jednego miasta byli - czy to Katowice, czy Gliwice, czy Bytom ..... wszędzie (32) a my (miasto śląskie) mamy (34) ojjjjjjj .......... cóż za niedopatrzenie ...................
 • Gość: chłopakiniepłaczą IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.05.13, 07:51
  Częstochowa przejdzie chyba tą samą drogę co Sosnowiec. Został prze***lony na niby Śląsk, centrum zmienione w kupę dziadostwa i staje się dzielnicą Katowic bez żadnych już nawet ambicji. Kto jeszcze z młodszych stąd nie uciekł ten o tym myśli a prezydent potrafi najwyżej szabelką raz na rok potrząsnąć na co dzień natomiast uprawiane tu jest wchodzenie w d...Ślązakom na wyścigi kto głębiej.
  sosnowiec.gazeta.pl/gazetasosnowiec/1,93867,10981980,Prezydent_Sosnowca__Nie_placze__Mam_koncepcje_ratunkowa.html
  Żeby jeszcze te Katowice coś fajnego oferowały ale to brzydkie betonowe miasto jak i cały Śląsk brzydki i jak ktoś przyjedzie w odwiedziny z Polski to wstyd pokazać. Śląska strefa brzydoty i dziadostwa w robocie rozlewa się pomału na całe województwo kto z kim przestaje takim się staje. Nawet mimo że Katowice tyle kasy ściągają, remonty za miliardy z UE, nowe budowle itd nawet to im nie pomaga, wszystko co robią to jak z tymi Kolejami Śląskimi albo KZK GOP. Słaba jakość najgorsza w Polsce. Niech więc Częstochowa nie liczy na nic bo oni nawet sami sobie nie potrafią pomóc, kto nie wierzy niech zajrzy do Siemianowic, Bytomia, Chorzowa, Zabrza, docenicie wtedy swoją Częstochowę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka