Dodaj do ulubionych

Wójt OLsztyNA

15.08.14, 14:31
Podświetlane siedziska na rynku w Olsztynie to rozrzutność wójta Kucharskiego.
Jest wiele innych bardziej potrzebnych inwestycji, by mieszkańcom żyło się lepiej.
A tu proszę fanaberia wójta to -podświetlane siedziska.
Czy ktoś w domu jak ma inne ważniejsze wydatki to kupuje sobie podświetlane siedziska?
Edytor zaawansowany
 • quisti 16.08.14, 22:24
  a w co według Ciebie warto było by zainwestować w gminie?
 • puls475 17.08.14, 00:16
  No cóż myślę, ze skoro wydano 500000(pięćset tysięcy ) na promocje wód termalnych i nic z tego nie wynikło
  (nota bene był to pomysł poprzedniego wójta p.Mariana Stępnia) to chyba warto iść tym tropem bo zrealizowana inwestycja przyniosłaby dochód gminie i dała zatrudnienie wielu osobą i zarobek autochtonom
  To tylko jeden z wielu pomysłów.
  ukłony
  puls475..
 • 1tomas123 18.08.14, 19:53
  Nie widzę nic zdrożnego w kontynuowaniu wizji poprzedników, jeśli tylko są dobre. Faktycznie gmina wydała w ub. roku kilkaset tysięcy zł na promowanie terenu pod hotele i geotermię. Ale były to środki w 85 proc. pozyskane z Unii Europejskiej. Udało się za nie m.in. opracować studium wykonalności budowy obiektu hotelowego, koncepcję zagospodarowania terenu i zaprezentować te opracowania na prestiżowych targach inwestycyjnych w Europie i w Polsce. Zaistnieliśmy tam obok największych polskich miast, z czego jesteśmy dumni. I jeszcze raz powtarzam - dzięki wygraniu konkursu na środki unijne. Zresztą w dziedzinie pozyskiwania środków unijnych gmina odniosła wiele znaczących sukcesów. Teraz choćby budujemy ścieżkę rowerową i realizujemy zagospodarowanie turystyczne za prawie milion zł wygrany w konkursie. Wiem, że to wszystko za mało, ale takie są dzisiaj możliwości. I aplikujemy w takich konkursach, jakie tylko są ogłaszane. Też żałuję, że np. nie możemy ubiegać się o więcej środków na budowę kanalizacji...
  Świecące instalacje promocyjne też zrealizowaliśmy w znacznej części ze środków unijnych. Są fragmentem Systemu Informacji Gminnej (SIG), na który składają się m.in. "witacze" i strzałki informacyjne. Mogą się podobać lub nie - to kwestia gustu. Projekt jest przecież wizją artystyczną... Może być dyskusyjny i jako projekt autorski taki mam być. Ważne by także był użytkowy, a taki jest, bo codziennie skupia turystów i mieszkańców. Projekt nawiązuje do podobnych instalacji na zachodzie Europy oraz w innych polskich miastach. Tym instalacjom towarzyszą na rynku rzeźby balansujące Jerzego Kędziory. Myślę, że dzięki jednym i drugim oraz dzięki remontom, które obecnie prowadzimy (np. GOK), Olsztyn staje się małym zadbany miasteczkiem. Zapraszam do dyskusji z otwartą przyłbicą... Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn
 • koniczua 19.08.14, 08:38
  Szanowny Panie,

  chciałbym uzyskać informację, dlaczego tak bardzo nie lubicie się z Janowem i innymi gminami na Jurze o czym świadczy brak spójnego programu rozwoju Gmin Jurajskich.
  Teraz każdy sobie rzepkę skrobie i patrzy komu bardziej rośnie słupek wizytujących.

  Jedną z najbardziej pożądanych inwestycji w gminach jurajskich jest moim zdaniem ścieżka rowerowa (asfaltowa) o średniej/łatwej trudności (tak aby dzieci i rolkarze też mogli ją przejechać) poprowadzona z Bugaja przez Olsztyn do Janowa, Złotego Potoku (+ odnoga na południową Jurę) i dalej do Poraja, następnie np. przez Dębowiec (przy wykorzystaniu drogi do starej kopalni rudy na Dębowcu) i szlaku wzdłuż torów ponownie do Bugaja.

  Taka trasa miałaby ok. 60 km, a to idealnie by spokojnym tempem Częstochowianie weekendowo zawitali na Jurę, korzystając na tym zdrowotnie i zostawili u Was pieniądze.

  Jestem zdecydowanym osobnikiem zmechanizowanym z benzyną we krwi i V8 w piersi, ale rowerzystą także (downhil, MTB) i szlak mnie trafia jak muszę w weekend omijać na olsztynce kolarzy seniorów, którzy zataczają się na trudniejszych podjazdach pod koła (np. na Biskupice) czy bezmyślnych rodziców z małymi dziećmi na podjeździe pomiędzy skrętami na Kusięta. To samo w rejonie dwóch niebezpiecznych zakrętów za Olsztynem.

  Pozdrawiam
  K.
 • quisti 18.08.14, 23:39
  no ale przecież cały czas jest kontynuacja inwestycji związanych z termami. To nie jest sprawa, na którą znajdzie się sponsora w dwa dni.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.