Dodaj do ulubionych

Wójt Olsztyna

28.10.14, 22:39
Na Akademii im. Jana Długosza debatę zorganizowało Koło Naukowe Politologów AJD. Co zrobić - zapytali kandydatów na Prezydenta Częstochowy - żeby w Częstochowie powstawały miejsca pracy

A co zrobić w gminie Olsztyn by powstały miejsca pracy- ano nic bo wójt Kucharski zwalcza konkurencje i nie pozwala jej iwestować i tworzyć nowych miejsc pracy , natomiast przewodniczący Rady Gminy Janusz Konieczny wnioski przyszłych inwestorów chowa do szuflady i nie przedstawia ich radnym. Zatem to nie są właściwi kandydaci na dalsze piastowanie dotychczasowych stanowisk
Oni nie zarządzają Gminą tylko rządzą
CZAS NA ZMIANY - NIE GŁOSUJCIE NA NICH !!!
Edytor zaawansowany
  • angrusz1 29.10.14, 15:25
    Wydaje mi się , że nie jest zadaniem samorządu tworzenie miejsc pracy . A inwestorzy , gdyby widzieli w tym interes , to by dotarli do każdego radnego z osobna , żeby tylko zyskać przychylność do swojej inwestycji .
    Obecnie naczelny celem samorządu to cięcie kosztów działalności .
  • 1tomas123 29.10.14, 20:56
    Szanowny Panie,
    w ciągu ośmiu minionych lat uchwaliliśmy nowy plan miejscowy dla całego Olsztyna oraz nowe studium zagospodarowania dopuszczając tym samym kilka miejsc pod inwestycje, także taką o jakiej Pan myśli. Obecnie w trakcie mamy też kilka zmian fragmentów planów miejscowych. W samym centrum miejscowości gmina dysponuje terenami pod pensjonat lub minipensjonat, czyli tym, co Pana interesuje. Nie koniecznie musimy je sprzedać, więc nie będzie to narażać Pana na angażowanie kapitału. Możliwe jest oddanie takiego terenu w użytkowanie wieczyste za 25 proc. wartości działki. Zapraszam. Czekamy na takich inwestorów z otwartymi rękami. Zgodnie z uchwałą Rady Gminy Olsztyn jesteśmy także w trakcie pracy nad planem miejscowym dla kolejnego terenu pod działalność turystyczną. Są to tereny dobrze skomunikowane i uzbrojone, z możliwością podłączenia kanalizacji itd. Teren, o którym Pan myśli, znajduje się w szczerym polu, na terenach, które zostały w planie zakwalifikowane jako chronione ze względu na krajobraz i nie są dopuszczone pod zabudowę w związku z brakiem uzgodnień z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska i Dyrekcją Parków Krajobrazowych. Proszę pamiętać, że prawie cała gmina Olsztyn znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego. Proponuję, aby wszelkie szczegółowe wątpliwości tego rodzaju rozstrzygać na forum Urzędu lub Rady. Zapewniam, że tylko wójt, który jest kompletnym ignorantem nie podejmuje inwestora z pełnymi honorami i nie stara się mu pomagać. My każdego inwestora cenimy i pomagamy do granic, na które pozwala prawo samorządowe. W związku z licznymi doświadczeniami gminy Olsztyn, w tym moimi, dotyczącymi przekształceń terenów leśnych lub chronionych na budowlane (tzw. Pocztowce), wiemy, że są to tematy bardzo trudne a często niemożliwe. Gmina Olsztyn doświadczyła tego w latach 2002 - 2004, kiedy to 70 ha lasu blisko centrum podzielonych zostało na 700 działek!!!!, co spotkało się z bardzo negatywnym przyjęciem przez wszystkie zewnętrzne służby uzgadniające: Parki Krajobrazowe, Wojewodę, Marszałka Województwa itd. W następstwie tego w kadencji 2002 - 2006 gmina przegrała wszystkie spory, które powstały na tym tle oraz sprawy sądowe. A działki na Pocztowcu nadal są lasem. Obecnie podjęte działania dają szansę, że zmieni się to w stosunku do 17 ha terenu.
    Dodam, że gmina Olsztyn w profesjonalnym rankingu czasopisma samorządowego Wspólnota zajęła pierwsze miejsce w powiecie częstochowskim pod względem dynamiki rozwoju w ciągu minionych czterech lat. My bardzo szukamy inwestorów. Serdecznie Pana zapraszam do rozmowy o inwestycji. Insynuacje i oskarżenia, które Pan zawarł w swoim anonimowym liście, świadczą o zupełnej nieznajomości rzeczy lub o Pana złej woli.
    Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn
  • puls475 29.10.14, 22:02
    do angrusza 1
    Szanowny kolego angrusz 1 czasy, kiedy chodziło się do możnowładców
    i skamlało o załatwienie czegokolwiek już mineły - nie ta epoka nie ten czas.
  • angrusz1 30.10.14, 20:31
    Panie Cieślik , pisze pan nie na temat . Gdyby to był taki świetny interes , to by i gmina go zauważyła a pan drążył do skutku . Z 1 mln to mało można zrobić ... ale może to być dobry początek .
    Jakoś panu on nie udał .
  • mistral75 30.10.14, 23:38
    Ciekawe rzeczy sie mowi, w miejscu publicznym...zaprawdy
    Kim jest pan Cieslik, i jakie jest jego przeslanie w swietle zblizajacych sie wyborow.
    Informacja dla pana Cieslika...gmina Janow i Mstow przyjma pana z otwartymi rekami, takze w nocy.
    Mam wrazenie ze metody komunikacji pana Cieslika ze swera publiczna sa wprost proporcjonalne do czystosci jego intencji w jakiej pisze na forum.
    Tak od siebie dodam ze Olsztym w ostatnich latach stal sie naprawde fajnym miejscem do zycia.
    Biorac pod uwage marazm jego sasiadow, widac jak na dloni ze obecny wojt jest sprawnym i przewidujacym gospodarzem.
    I mozna chyba powiedziec ze gmina miala szczescie, mimo ze sa na pewno sprawy ktore nie dodaja splendoru poczynaniom wladz.
    W kazdym badz razie, zle miejsce wybral pan Cieslik, na wylewanie lez i pomyj tez.

• ciekawy65 04.11.14, 19:09
    Tak się składa, że znam tego Pana oraz jego bardzo "ciekawe" pomysły. Pan Cieślik jest fantastą, który "buja w obłokach" i ma rozległą wiedzę w każdej dziedzinie, lecz jego "realne" plany zawsze legają w gruzach. Chyba w jego wyobraźni wytworzył się milion złotych, który chce zainwestować w gminie Olsztyn i stworzyć nowe miejsca pracy. Wiem jednak, że od wielu lat jest osoba bezrobotną i żyjącą "na kredyt". A może Pan Cieślik ma większe ambicje? Jak wspomniał mój przedmówca, zbliżają się wybory samorządowe. Teraz już trochę późno, ale zawsze można kandydować za 4 lata w kolejnych wyborach, prawda? Być może mącenie i oczernianie obecnych władz lokalnych to jeden z elementów przyszłej kampanii wyborczej owego Pana, Pytanie dlaczego akurat Pan Cieślik wybrał gminę Olsztyn a nie próbuje swoich pomysłów biznesowych na terenie rodzimej gminy Mykanów. Może po prostu już się tam dał poznać od tej gorszej strony i zarzuty i oskarżenia, jakie kierował na innych dotyczą jego samego. Resztę wątpliwości zostawiam bez komentarza...Niech ten Pan nadal buja w obłokach i w ten sposób leczy swoje kompeksy wynikające z braku wykształcenia i pomysłu na życie
  • puls475 05.11.14, 19:51
    Do ciekawego 65:
    Mniemam , że Nick ciekawy 65 pochodzi od słowa ciekawość -65 to iloraz inteligencji - synonimy do słowa ciekawość: interesować, intrygować, natręctwo, , podsycać, wszędobylstwo, wścibstwo, wtrącanie się, wtrącanie się do czegoś, wywoływać słowem taki ?Judasz? historia zna takie przypadki jaki się skończyła historia ?Judasza? kazby wie.
    Nie to nie ?Judasz? to dewaluator- wredny człowiek mistrz w umniejszaniu cudzej wartości.
    Taki umniejszacz to wredny człowiek który w mniej lub bardziej jawny sposób podważa wartość wszystkiego, co robię, tego co myślę i tego kim jestem.
    Umniejszacz korzysta z mechanizmów deprecjonujących jako osoba mająca problemy z bliskością. Nie ma na tyle szerokiej perspektywy, by dostrzec, że ta pejoratywna opinia o mnie jest subiektywna perspektywą jednej osoby i nie oznacza , ze inni również postrzegają mnie w ten sposób.
    Chce zadać ból, więc przedstawia mnie w roli negatywnego bohatera,
    Umniejszacz ukrywa subiektywność swoich wypowiedzi przy pomocy takich zabiegów językowych które stwarzają pozory prawdy obiektywnej np., takie wzmacniacze jak ? taka jest prawda?, ?takie są fakty? wkłada w te konstrukcje swoją subiektywną opinię sugerując, że inwektywa to opinia każdego normalnego człowieka.

- dlaczego wybrałem Gminę Olszty ano dlatego, że jestem szczęśliwym i samoistnym posiadaczem ziem w Gminie Olsztyn i chcę inwestować na swojej własnej ziemi nie na cudzej czy dzierżawionej.

-czy ubliżam obecnym władzą Gminy ano nie- nieśmiałbym wkraczać w prywatne sprawy obecnych władz ale śmiało mogę oceniać ich jako działaczy samorządowych
    Skoro wójt Pan Kucharski jak sam pisze walczy prawie osiem lat o dopuszczenie 70 hektarów chronionych prawem terenów pod budownictwo mieszkaniowe w pierwszej turze 17 hektarów a zwalcza inicjatywę właścicieli
    1hektara a chwilę później obok stawia maszt telefonii komórkowej to nazywam go cynicznym obłudnikiem.
    - brak wykształcenia- ukończyłem Pomaturalne Studium Ogrodnicze
    - czy w wyobraźni wytworzyła mi się wspomniana kwota ?faktycznie osobiście nie posiadam takich środków inwestycyjnych ale jestem po rozmowie biznesowej i jest inwestor który chętnie zainwestuje w/wspomnianą kwotę i będzie się cieszył z przyszłych zysków a mieszkańcy Gminy Olsztyn z miejsc pracy które stworzy.
    Żal mi frustrata ciekawy 65.

• cet-ron 05.11.14, 23:01
    Jeszcze nigdy nie widzialem, zeby ktos z braku argumentow analizowal czyjs login - to dopiero "ciekawe"...
    sadzac po powyzszej wypowiedzi i jej poziomie, frustrata raczej widze w Panu, panie 'puls' i chociaz Pana nie znam, to powyzsze mowi o Panu duzo.

Policealna szkola ogrodnictwa jednak robi swoje.

Pozdrawiam
  • dominator2014 09.11.14, 18:59
    Panie Puls 475! jako szczęśliwy i samoistny posiadacz działek w Olsztynie proponuje z Pana wykształceniem założyć szklarnię i hodować pieczarki lub chryzantemy- nie trzeba mieć cudzego miliona...Pozdrawiam
    P.S. niech Pan nie analizuje przez Wikipedie mojego loginu;)
  • czlowiek_bez_nicka1 09.11.14, 20:09
    Bezrobotny absolwent prestiżowej częstochowskiej uczelni ? Pomaturalnego Studium Ogrodniczego (zwanej Sorboną Biznesu), postanowił zrobić byznes w gminie Olsztyn. W czasach prosperity odziedziczył bowiem kiedyś kawałek pola po wujence z Odrzykonia. Kiedyś, stojąc w kolejce w pośredniaku, spotkał swojego kolegę, mającego korzenie z czeskiego Zaolzia, Zdenka Hvasta: Ahoj kamrat! Ja sem hipster, ne menelik! ? rzekł Zdenek. O, to świetny partner do stworzenia byznesu, - rozmarzył się puls475 - jest poliglotą, doskonale zna języki obce! Czekając na swój numerek, zaczęli snuć wspólne plany zbudowania światowej korporacji na miarę McDonald?sa. Już w myślach przeliczali zyski, pływali luksusowym jachtem po Morzu Środziemnym, inwestowali krocie na Wall Street ? Pod koniec tej rozmowy biznesowej Zdenek przyznał, że jego kapitał ogranicza się do dużej bańki. Słysząc to i nie czekając na dalsze wyjaśnienia, puls 475 wsiadł na swój mocno już zdezelowany rower Wigry 3, i napiwszy się łyka fioletowej ambrozji, tj. denaturatu, pognał co sił w nogach prosto do Urzędu Gminy Olsztyn. Zaczekaj ? zakrzyknął Hvast ? mam dużą, 10 litrową bańkę na mleko, a miejsce pracy, o którym ci mówiłem, to stanowisko do dojenia Mućki. Niestety, nieszczęsny puls475, nie usłyszał wrzasków swojego przyjaciela ... W wyniku tej tragicznej pomyłki, niezwłocznie złożył na ręce przewodniczącego Rady Gminy byznesplan, w którym pogrubioną czcionką napisano, że inwestor ma bańkę i chce stworzyć miejsca pracy. Bezduszny urzędnik o mentalności pzpr-owskiego betonu, schował jednak ofertę na dno szuflady ?

Niezrażony puls 475, założył wątek na forum chcąc upublicznić problem złego traktowania inwestorów w Gminie Olsztyn. Niestety, nie doczekawszy się głosów poparcia (a tylko krytycznych), nie wytrzymał ciśnienia i z braku merytorycznych argumentów dokonał pseudopsychologicznej analizy nicka użytkownika ciekawy65. Ta pejoratywna opinia o mnie jest subiektywna perspektywą jednej osoby ?? zaznaczył puls475. Niestety, nikt nie wiedział o co mu chodzi ? Co gorsza, entuzjastycznych opinii nadal nie było, a na dodatek żaden z forumowiczów nie skrytykował tego cynicznego obłudnika wójta ? Puls475 również zaniechał aktywności na forum, albowiem w międzyczasie spotkał w Biedronce swojego czeskiego przyjaciela Hvasta (eksmitowanego właśnie z lokalu socjalnego), który uświadomił mu, że skala biznesu, jaki planował rozkręcić, jest jednak nieco mniejsza ?

Nie tak miało wyglądać olsztyńskie eldorado, nie tak ?
  • puls475 10.11.14, 00:11
    Podjąłem próbę odszyfrowania motywów wpisu człowieka_bez_nika1 moje badanie będzie jedynie krótką syntezą, prostym podsumowaniem jego wpisu .
    - mam wrażenie, że ?człowiek_bez_nicka1 ? wyzwolony z poczucia niskiej wartości to człowiek cieszący się najniższą forma wykształcenia zesłańca do malarycznych kolonii karnych .
    - najsubtelniejszy nawet analityk i najdokładniejszy obserwator nie odkryje u niego niezliczonych powszechnych przekazywanych z pokolenia na pokolenie cech wybitnych ludzi ?jego perspektywa nie wykroczyła poza poziom najzwyklejszych jednostek.
    -jego intencje nie są kierowane przez mózg ale za pośrednictwem nieświadomych motywacji i jest niewolnikiem impulsywnych bodźców
    - mam wrażenie, że jest to wybuch gniewu dzikusa przechadzającego się po krawędzi Skały Tarpejskiej, z której może zostać zepchniętym dla zyskania wielkiej sławy
    - jego zdolność umysłową muszę całkowicie pominąć
    -badając dalej wpis ?człowiek_bez_nicka1? zauważyłem, że wydaje mu się jego argumenty słów i sformułowań które wyraził z namaszczeniem w obecności tłumów mają mistyczna moc , przy czym jego niejasność intencji i brak przejrzystości jedyni wzmaga ich mistycyzm
    -w toku niniejszego badania wychodząc poza absolutne podstawy dobrego wychowania-
    stwierdzam : jest wielkim szczęściem, że nie wszystkie plemniki tatusia :?człowieka_bez_nicka1 ?
    spłynęły po cegle
    -
  • cet-ron 10.11.14, 11:08
    Panie Puls, a ja obserwujac ten watek i z zaciekawieniem czytajac Panskie wypowiedzi, moge jedynie stwierdzic, ze im bardziej sie Pan silisz na intelektualiste, tym bardziej jestes Pan zenujacy.
    Ja wiem, ze kazdy chce brzmiec inteligentnie, ale nie oszukujmy sie - po szkole ogrodnictwa mozna jedynie probowac, a skutki jakie sa, kazdy widzi.

Ja bym sie na Pana miejscu juz bardziej nie kompromitowal...ale czy mozna jeszcze bardziej?

Pozdrawiam
  • kamakson 10.11.14, 14:31
    Oj, panie Cieslik, jednak zwieracze nie wytrzymują. Człowiek_bez_nicka1 pana ośmieszył, zmiażdżył, zmasakrował, wbił w glebę, wciągnął nosem, przeżuł i wypluł. Dodatkowo zrobił to w niezwykle błyskotliwy sposób. Wiadomo, że pana nie stać na równie inteligentną ripostę, więc posuwa się do ubliżania, co jest typowe dla człowieka zakompleksionego i nie mającego żadnych racjonalnych argumentów. Jest pan niezwykle wrażliwy na swoim punkcie, co nie przeszkadza panu opluwać innych. Pańskiego bełkotu po prostu nie da się czytać, a tym wpisem pogrążył się pan zupełnie. Te grafomańskie i jałowe wywody, których pan ewidentnie nie rozumie (sam pan sobie zaprzecza), są kompletnie żenujące. Niech się pan nie dziwi, że w UG nie potraktowano pana poważnie. Imponuje mi Pana wszechstronność – ogrodnik, biznesmen i jeszcze wybitny psychoanalityk, Leonardo da Vinci po prostu. Kończ waść, wstydu oszczędź, robi pan z siebie pośmiewisko ps czekam na ripostę człowieka_bez_nicka1, dawno się tak nie uśmiałam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.