• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

LISTA DOBRYCH GINEKOLOGÓW W CZĘSTOCHOWIE Dodaj do ulubionych

• Gość: nela IP: *.masterkom.pl 22.02.08, 12:46

Czy ktoś wie coś o dr Owsiejko?

• Gość: ania IP: 217.98.38.* 28.02.08, 13:03
      potrzebuję opinii na temat dr Buzdygan. czy którejś z Was prowadziła ciążę?
      • Gość: karo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.06.08, 16:44
        prowadziła ciążę moich 2 koleżanek,obie bardzo zadowolone.Moja również prowadzi
        jestem w 34 tyg.Bardzo pozytywne wrażenie,uważam że jest dobrym
        fachowcem.Ogólnie lekarze mnie bardzo stresują a u niej w gabinecie zawsze jest
        bardzo miło,potrafi rozluźnić atmosferę.Osobiście polecam
    • 29.02.08, 12:07
      proszke napiszcie w ktore dni i w jakich godz Dr Najman przyjmuje
      prywatnie i jak wyglada rejestracja,z gory dziekuje i pozdrawiam
      • Gość: gosc IP: 83.2.140.* 29.02.08, 12:43
        Czy dr. Najman bierze za przyjazd na poród (ile?) jeżeli chodzi się
        do niego na wizyty państwowo? Dziękuję za odpowiedź!
      • Gość: xyz IP: 83.2.140.* 29.02.08, 12:46
        Czy dr Najman bierze za przyjazd na poród (ile?) jeżeli wizyty w
        czasie ciąży były w przychodni państwowej? Dziękuję za odpowiedź!
      • Gość: do_marthiny IP: *.adsl.inetia.pl 29.02.08, 16:16
        na pewno w czwartki i chyba również poniedziałki (?), wizytę należy
        umówić telefonicznie: 034 3 680123.
        • Gość: kasiasta IP: *.pcz.pl 23.03.09, 10:22
          w jakich godyinach nalez sie rejestrowac?? i jesli zadzwinie np.w
          poniedziaek to bede przyjeta tego samego dni?? poydrawoiam i prosze
          o odp.
    • Gość: gosia IP: *.eranet.pl 29.02.08, 21:58
      Goraco polecam poród na parkitke, sama byłam zaskoczona. Jest
      naprawde rewelacyjnie, wszyscy lekarze i połozne jakich tam
      spotkałam były miłe i znały sie na rzeczy. Nikt nie powiedzial ani
      nie zrobił nic co mogło by być przykre. Niedalam nikomu ani grosza.
      Pozdrawiam
      • Gość: ela IP: 217.98.38.* 29.02.08, 23:13
        Chciałam sie czegoś dowiedzieć o doktorze Tomaszu Grabowskim.
        • 31.01.09, 13:46
          chciałam się dowiedziec czegos o dr Zdzisław Dubnicki
    • 08.03.08, 00:36
      tylko nie on!!!!!nie myje swoich brudnych łap i zaraża różnymi
      paskudztwami
      • 15.04.08, 13:33
        Dziewczyno, zastanów się, co wypisujesz! Zarazić Cię mogła równie
        dobrze położna, przecierz to ona robi nacięcie. A ilu lekarzy badało
        Cię przed porodem? Bo mnie chyba z pięciu.
    • Gość: Dziewczyna IP: 80.54.174.* 11.03.08, 07:28
      Ze stresem poszłam na wizytę do Niego (tak samo bym szła do innego dr), ale
      dzięki jego podejściu poczułam się luźniej. W ogóle jest delikatny i bez
      problemu odpowie na wszelkie pytnia. Polecam, to jego adres strony, tam jest
      kontakt i wszystko www.ziebinski.pl
      • Gość: bbb IP: 83.2.140.* 21.03.08, 15:02
        Pomyliłas się z tą strona bo nie wchodzi...
        • Gość: mw IP: 88.220.103.* 22.03.08, 19:55
          Witam.Czytam i czytam wszystkie wypowiedzi.Postanowiłam wybrać dokrora Najmana i
          mam zamiar wybrać sie do niego prywatnie, ale za nim pójde mam pytanie jestem w
          8 tyg ciąży miałam już raz robione usg ale okazuje sie że jest nie opisane ,czy
          dr Najman wykonuje prywatnie Usg czy jest ono szczegółowe-opisane?Jeśli nie to
          jaki lekarz w częstochowie to robi?Piszcie nawet na gg 10980886.Z góry dziekuje
      • Gość: ja IP: *.60.inds.pl 04.10.08, 14:44
        to totalna bzdura(potrzebna mu kasa) i chwilowo jest człowiekiem
    • Gość: aniela IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.08, 18:40
      chciałabym wiedzieć coś więcej na temat dr Tomasza Bilskiego, interesuje mnie
      również ile pieniędzy bierze za wizyty prywatne i czy w ogóle opłaca sie do
      niego iść? proszę o odpowiedź
      • Gość: fewa3 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.08, 20:01
        witam dziewczyny.jest to okropny czlowiek, traktuje pacjentki przedmiotowo, jest
        niemily i niesympatyczny.niestety ma mocne plecy w szpitalu i nic mu nie moga
        zrobic.robil mi niedawno zabieg(niestety) i nie dosc ze czulam wszystko pod
        narkoza i wolalaa ze mnie boli to powidzial zebym sie zamkla. potraktowal mnie
        poznije jak smiecia. wystrzegajcie sie go.
      • Gość: pacjentka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.08.09, 14:33
        Pan dr. Tomasz Bilski jest bardzo dobrym lekarzem, dlatego warto też odwiedzać
        jego gabinet regularnie :)
        Ja właśnie jestem w 2 ciąży, i cały czas prowadzi mnie właśnie ten lekarz-
        bardzo sobie chwale jego pracę :)
        koszt wizyty wynosi 100 zł.
        Pozdrawiam.
      • Gość: gocha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.09, 21:38
        Jestem jego pacjentka od 10 lat. Jestem z niego bardzo zadowolona. Wizyta
        kosztuje 100 zl.
    • Gość: Ewa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.04.08, 11:46
      Polecam jak najbardziej dr Marek KORN
      • 23.04.08, 23:40
        swietny człowiek, super lekarz.
        Powinien zostac wyrozniony tytułem Lekarza Przyjaciela
        www.arkadiuszblukacz.ginweb.pl/index.htm
        • Gość: aaa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.04.08, 14:33
          chciałabym zasięgnąć opinii na temat dr Pogorzelskiej.Jakim jest lekarzem ,
          jakie robi badania i ile kosztuje u niej wizyta?
          • Gość: aaa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.04.08, 14:49
            Czy nikt jej nie zna? Zależy mi na informacji ponieważ w maju mam u niej
            pierwszą wizytę. Ktoś mi ją polecił ale chciałam zasięgnąć opinii szerszego grona.
        • Gość: ja IP: *.60.inds.pl 04.10.08, 14:47
          zgadzam się
      • Gość: Tomasz Strzelczyk IP: *.centertel.pl 29.04.08, 18:27
        Witajcie!
        Zastanawiam się do którego ginekologa iść, by poprowadził ciążę. Myślałam
        wstępnie o dr Tomaszu Strzelczyku. Z poprzednich postów wyczytałam, że pracuje w
        szpitalu na Mickiewicza. Czy któraś z Was ma jakieś informacje, czy nadal tam
        pracuje?

Czy są może tu Pacjentki dr T. Strzelczyka, u których odbierał poród? Jaki jest
        podczas porodów? Czy można się jakoś z dr "umówić", żeby był przy porodzie?
        To będzie mój pierwszy poród i nie ukrywam, że się boję i nie chce wpaść w ręce
        kogoś, kto potraktuje ciąże i poród niefachowo..
        Będę wdzięczna za każdą informację w sprawie dr Strzelczyka.
        • Gość: OB IP: *.centertel.pl 29.04.08, 18:29
          ups. Miałobyć w tytule Tomasz Strzelczyk. POMYŁKA , bardoz przepraszam!
    • Gość: Kurka IP: *.centertel.pl 29.04.08, 18:39
      Czy któraś z Was rodziła w szpitalu w Blachowni? Jaka atmosfera ?
      Zastanawiam się czy szukać lekarza stamtąd do poprowadzenia ciąży. Jeśli ktoś
      wart jest polecenia bardzo proszę o podpowiedź.
      • Gość: Aniaaa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.05.08, 16:22
        Czy ktos chodzi do Dr.Pileckiej? Prosze o opinie o niej ;)
        • Gość: viki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.08, 15:21
          Byłam u Pani dr Pileckiej dwa razy i wzbudziła we mnie bardzo pozytywne
          wrażenie. Przeprowadziła dokładny wywiad, podczas badania usg wytłumaczyła co,
          gdzie, jak i dlaczego, na końcu zaleciła niezbędne badania. Na podstawie tych
          dwóch wizyt mogę szczerze polecić.
      • Gość: nyna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.08, 23:16
        Witam moja koleżanka własnie leży w tym szpiatalu,połozne są
        ok,natomiast jeśli chodzi o lekarzy daj sobie spokój,nie ma z kim
        gadać,każdy ma wszysto gdzieś,ja proponuję Ci szpital na
        Tysiącleciu,a jezeli chodzi o lekarza idz sobie do
        Dr.Lemańskiego,jest fantastyczny,dba o pacjentkę,to co moge
        powiedzieć o nim dusza człowiek,ja chodziłam jeszcze do jego
        ojca,ale niestety po jego smierci trafiłam do jego syna,i wcale nie
        żałuję dzięki niemu mam siedmioletnia córeczkę,opieka wspaniała jak
        i u niego tak i w szpitalu,dla mnie jest ideałem lekarza i człowieka,
        • 06.05.08, 19:34
          mam pytanie, czy któraś z pań chodzi do dr.Kwiecień???
          przeglądam posty, ale nic mi się nie rzuciło no jego temat.
          • Gość: 25ruda IP: 195.205.202.* 16.05.08, 13:26
            osobiście nie polecam.To weterynarz nie ginekolog.Przepisując leki nie zwraca
            uwagi na to że mogą one bardziej zaszkodzić niż pomóc(szczególnie jak jesteś w
            ciąży) byle były drogie.
          • Gość: Kate IP: *.rev.masterkom.pl 24.07.08, 19:23
            Moja mama urodzila przez nia w 6-stym miesiacu, bo pani doktor nie
            potrafila wyleczyc bakterii w moczu i caly czas przepisywala ziolowe
            leki. A kiedy moja mama na kazdej wizycie mowila jej, ze czuje sie
            coraz gorzej to dr. Owsiejko stwierdzila, ze tak musi byc i to w
            ciazy normalne.W rezultacie moja mama nabawila sie zakazenia
            wewnatrzmacicznego Pozatym mama dzien przed tym jak znalazla sie w
            szpitalu z bolami, byla na wizycie u niej i miala juz rozwarcie o
            czym dr. Owsiejko jej nie poinformowala.
            • Gość: re IP: *.adsl.inetia.pl 25.07.08, 11:27
              To bardzo przykre i serdecznie Twojej Mamie współczuję, ale... dlaczego nie
              złożycie skargi w NFZ-cie?
              • Gość: ; IP: *.rev.masterkom.pl 31.07.08, 15:32
                Po urodzeniu malenkiej nikt nie mial glowy by skladac skargi.
                Malutka wazyla 875g. Trafila do kliniki w Katowicach, gdzie zajeli
                sie nia fachowcy i doszla do siebie. Jednak droga do tego byla
                bardzo dluga i dramatyczna. W tym czasie cala uwaga skupila sie na
                ratowaniu dziecka a co sie stalo i tak juz sie nie odstanie...
        • 12.06.08, 10:34
          Ja rodziłam w Blachowni i mam inne zdanie.Leżałam tam tydzień i nie mam lekarzom
          nic do zarzucenia.Natomiast położne są rewelacyjne a to najważniejsze,bo w sumie
          to one odbierają poród.Rola lekarza sprowadza się głównie do zszycia naciętego
          krocza.Moim lekarzem prowadzącym była Dr Anna Pogorzelska(ma troszkę specyficzne
          poczucie humoru,ale mi to odpowiadało).Przyjechała do porodu mimo,że nie miała
          akurat dyżuru,a nie dałam jej ani grosza.Wizyty prywatne u niej są trochę
          drogie,ale na każdej wizycie robi usg,posiada również w gabinecie ktg więc nie
          trzeba jeździć do szpitala.Kolejną ciążę również chcę prowadzić u niej i również
          chciałabym rodzić w Blachowni.Szpital jest stary,a oddział położniczy nie jest
          taki super nowoczesny jak na Tysiącleciu,ale liczy się atmosfera i to,że
          położne,które tam pracują to anioły(na noworodkach również).No i wizyty nie są
          ograniczane godzinowo.Zanim urodziłam mąż spędzał ze mną całe dnie.Siedzieliśmy
          na dworze na ławce nawet do 22-ej.Kolejny plus to to,że szpital położony jest w
          lesie,więc w powietrzu unosi się zapach sosen.A jeśli się wstanie rano i
          popatrzy w okno to przy odrobinie szczęścia można zobaczyć pod oknami pasące się
          sarny.Ja polecam.
          --
          Danielek 07.08.2007
      • Gość: gość06 IP: 89.174.23.* 12.06.08, 08:43
        Hej !!! Ja rodziłam w Blachowni 4 lata temu. Teraz jestem w drugiej ciąży i nie
        wyobrażam sobie rodzić w innym szpitalu. Położne są super, lekarze co niektórzy
        też. Osobiście chodzę do dr. Henryka Jabłońskiego, który jest zastępcą
        ordynatora i jestem zadowolona. Pierwszą ciążę chodziłam do dr Betchera ale nie
        wiem czy on jeszcze pracuje w tym szpitalu. Mam nadzieję tylko, że nie
        zlikwidują porodówki :(
        • Gość: alo IP: *.um.gov.pl 27.06.08, 13:30
          a co się stało, że Betcher ma tam nie pracować
    • Gość: mlenka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 22:56
      Witam! Czytam to forum od jakiegoś czasu ponieważ chcę udać się na konsultacje do jakiegoś dobrego lekarza. Ważne jest dla mnie żebym mogła mieć zrobione usg wewnętrzne przez lekarza, do którego się wybiorę. Zastanawiam się nad Najmanem albo Blukaczem, bo z Waszych opinii dobrze wypadają. Obecnie chodzę do dr.Górniaka i nie do końca jestem z niego zadowolona. Przypadkiem przy zabiegu na wyrostek zauważona u mnie torbiele na jajniku. Dr Górniak zrobil mi usg, powiedział, że budowa jest drobnotorbielowata i żebym sie niczym nie przejmowała. Biorę Diane35 na tą przypadłość. Nic jednak mi nie wyjaśnił. Chciałabym zweryfikować to u innego specjalisty, gdyż obawiam się PCOS. Dr Górniak nic o tym nie wspomniał, ale mam wrażenie, że zawsze zabiegany i wiecznie spóźniony tryb pracy nie pomaga mu w byciu kompetentnym. Nie można mu zarzucić nieuprzejmości, wręcz przeciwnie. Sam przypomina o badaniach cytologii i z krwi ale zawsze wszystko jest ok, chociaż np. nie mogę pozbyć się upławów od wielu miesięcy - kazał się nie przejmować.
      Gdybym miała go zarekomendować, chyba bym się nie odważyła, chociaż moje koleżanki go chwalą, ale chodzą tylko po tabletki...
      A czy słyszałyście może o panu dr. Strójwąs? podobno ma duzo pacjentek i nie jest tani, ale na tym forum o nim nie znalazlam opinii.
      Pozdrawiam Was goraco.
      • Gość: bab IP: *.adsl.inetia.pl 18.05.08, 19:21
        Ja u dr.Górnika 2 razy poroniłam
        niby nic, może się zdarzyć każdej z nas.
        Zero badań - bo mnie kasa chorych nie zapłaci.
        Pojechałam do Katowic-Ligota i usłyszałam, że w Częstochowie jest inna medycyna
        i że leczenie przebiega zupełnie inaczej niż powinna np. najpierw laparoskopia a
        potem HSG...
        pozdrawiam
        • 19.05.08, 17:27
          Moja kuzynka miala w Katowicach laparoskopie 4 lata temu a poprawial ja
          ordynator z PCK i okazalo sie ze w Czestochowie jest duzo lepsza medycyna moze i
          inna ale wyjatkowo skuteczna bo zakonczona ciaza.
          • Gość: Ola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.08, 20:35
            Czy ktoś może mi udzielić informacji na temat dr Wilkowskiego. Byłam u niego w
            przychodni na Kopernika. Może lepiej umawiać się z nim na prywatne wizyty???
    • 12.06.08, 09:56
      Dziewczyny witam :)

mam do Was ogromną prośbę, potrzebuje w trybie pilnym zrobić USG, ale chcę
      nagrać badanie na płytę. Jeśli orientujecie się który z lekarzy ma taka
      możliwość podajcie mi nazwisko i ewentualnie jakiś namiar. Będę bardzo wdzięczna.

P.S. Wiem, że 5 lat temu taką możliwość miał dr Sikora, bo z tego skorzystałam,
      ale niestety w chwili obecnej już nie nagrywa.
      • Gość: karo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.06.08, 16:49
        Moja lekarka robi takie USG z zapisem na płycie,ogólnie polecam gdyż nie każdy
        lekarz potrafi dobrze odczytać badanie USG,dr.Buzdygan jest fachowcem w tej
        dziedzinie.To badanie miałam robione w Olmedzie na zajączka.Chociaż długo się
        czeka na wizytę bo ok 3-4 tyg.
    • 13.06.08, 10:36
      Karo a mogłabyś mi podać jakieś namiary, ulice gdzie przyjmuje, a najlepiej
      telefon do tej Pani doktór, bo w necie nie mogę znaleźć.
      • 20.06.08, 21:49
        ja polecam doktora Typla. Przyjmuje w poniedzialki i srody na kase chorych w
        przychodzni Nasza Przychodnia. Ma rowniez prywatny gabinet gdzies w okolicach
        Mstowa. Jest swietny, bez skrepowania mozna isc do niego na badania, porozmawic
        z nim o wszystkim. wykonuje USG(zwykle jak i dopochwowe) i inne badania.
        Polecam

co do porodow: polecam Parkitke, mimo jej zlej opini, potrafia sie zajac
        ciezarna, opiekuja sie pozniej dzieckiem i matka. przy wypisie wyprawka dla
        niemowlaka.
        • Gość: lulu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.08, 15:35
          a czy pani doktor ma w gabinecie USG? Ile kosztuje wizyta z badaniem USG ?
          • Gość: ola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.08, 14:38
            Magnuszewska ma usg w gabinecie. Ja chodziłam do niej w zeszłym roku jak byłam w ciąży i płaciłam 70zł.za wszystko.
            • Gość: 123 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.08, 21:49
              Dr Magnuszewska jest wspaniałym lekarzem! Byłam u niej na pierwszej wizycie,
              poświęciła mi dużo czasu i wyjaśniła wszystkie wątpliwości. Jest delikatna i dba
              o dobro pacjenta- przełamała mój opór do wizyt u ginekologa.W gabinecie jest USG.
            • Gość: dziewczyna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.08, 16:35
              Magnuszewskiej krowy nie poleciłabym... Zrujnowała mi zdrowie
              szpicując hormonami bez żadnych badań czy potrzebne.
              • Gość: elka IP: *.adsl.inetia.pl 05.11.08, 19:29
                Magnuszewskiej nie znam, więc się nie wypowiadam, ale... naprawdę zdarzyło Wam
                się spotkać ginekologa, który zleca badania hormonalne przed przepisaniem,
                chociażby Diane 33? Z niejednym ginekologiem już miałam do czynienia i śmiem
                twierdzić, że procedura wypisywania leków hormonalnych bez badań jest w
                Częstchowie nagminna. A jakie Wy macie doświadczenia?
                • Gość: xxx IP: *.adsl.inetia.pl 05.11.08, 20:48
                  Diane 35, nie 33. Poziom np testosteronu bardzo szybko się zmienia i właściwa
                  interpretacja wyników jest bardzo wątpliwa. Tym lekiem leczy się objawy
                  androgenizacji i dużo lepszym wykładnikiem są kliniczne objawy. Może być niski
                  poziom testosteronu i duża ilość receptorów. Wynik badania wskaże, że hormonu
                  jest za mało, choć efekt jego działania w organizmie będzie nadmierny. Może być
                  sytuacja odwrotna. Badania laboratoryjne są bardzo pomocne... ale ich roli nie
                  należy przeceniać. Robi się je nie dlatego, że są. Mam wrażenie, że w Twoim
                  mniemaniu lepszy jest ten, który zleci niepotrzebnie 10 badań hormonalnych... i
                  w efekcie (bo są one niepotrzebne)nie wie co zrobić z wynikami.
                  Zresztą....Prawie wszystkie laboratoria są prywatne. Można robić badania do
                  woli. Jedyne ograniczenia to ilość krwi i pieniędzy. Radzę jednak zapytać czy
                  ktoś będzie umiał tak na hura pobrane badania zinterpretować. Pozdrawiam.
                  • Gość: ALA! IP: *.poczesna.netcominternet.pl 06.11.08, 01:23
                    powinno sie robic badania przed przepisaniem hormonow, ale nie spotkalam lekarza
                    ktory by to czynil!tak samo jak ginekolodzy nie mowia ze tabletki
                    antykoncepcyjne powoduja nieplodnosc-ale to tez wina, np. mlodych dziewczyn, bo
                    przychodzi laska do gina i pokazuje mu na obrazku ze chce brac takie tabsy zeby
                    nie miec dziecka-bo jej kolezanka takie bierze i sa ok. i lekarz co ma robic ma
                    kaske za recepte wiec przepisuje. kiedys jeden lekarz mi powiedzial ze nie
                    przepisze mi tabletek bo to paskudztow jego zona nigdy nie wziela tabletki anty
                    do ust-to nasz przyjaciel rodziny ale jak kazdy dobry lekarz wyjechal za ocean
                    do klinki.
                    uwazam ze lepiej zrobic podstawowe badania niz robic je po 15 latach gdzie juz
                    jest za pono na leczenie roznych przypadlosci...
    • Gość: ss IP: *.jaskom.pl 25.06.08, 23:36
      ORLEN-CZĘSTOHOWA-PAPAŁA

Tego tekstu nie powinni czytać ci ludzie, którzy przyzwyczajeni w
      szkole do czytanek dla młodzieży liczą na zakończenie w postaci
      podsumowania, wniosków lub maksymy moralnej. Gdybym znał pointę, to
      bym jej nie napisał, bo jestem rozsądny a gdybym napisał, to po raz
      ostatni życiu...

Pan Marek Papała urodził się w Pruchniku czwartego września 1959.
      Karierę zawodową rozpoczął jako ochotnik w ZOMO. Następnie szkolił
      się w Szczytnie i pierwszego września 1989 roku został zatrudniony w
      Komendzie Główniej Policji jako tak zwany `krawężnik'. W jaki sposób
      ten policjant drogówki awansował na zastępcę Komendanta Głównego
      Policji Państwowej Jerzego Stańczyka - niewiadomo! W 1997 roku
      minister spraw wewnętrznych i administracji pan Leszek Miller,
      zamianował Papałę Komendantem Głównym Policji Państwowej.
      Zdymisjonował go minister Tomaszewski. Po dymisji zaproponowano mu
      wyjazd do Belgii w charakterze oficera łącznikowego Policji
      Polskiej.

W czwartek 25.VI.97 roku pan generał podjechał ciemnoczerwonym
      samochodem pod swój dom przy ul. Rzymowskiego w Warszawie. Była
      godzina dziesiąta wieczorem. Nie zdążył wysiąść i już nie żył.
      Rzeczypospolita podaje, że został zastrzelony gdy wsiadał do
      samochodu, zaś DP podaje, że został zastrzelony gdy wchodził na
      klatkę schodową. Jak widać, już tutaj zaczyna się ogromna
      wieloznaczność.

O dwudziestej drugiej, na tej ulicy nie ma takiego hałasu jak w
      ciągu dnia. Jest cicho, jednak nikt nie słyszał strzału. Redaktorka
      Gazety Wyborczej podpisująca się A. M., informuje, że strzelano z
      broni wyposażonej w tłumik. Z wyników śledztwa wiadomo, że strzelano
      z pistoletu TT wz. 33 kal 7,62, a na ten pistolet nie można nakręcić
      tłumika.

Widziano dwóch młodych ludzi, jeden z nich miał rękę na temblaku i
      bandażami owiniętą dłoń z bronią. To by było zgodne z faktem nie
      znalezienia łusek, ale taką robotę zleca się fachowcom wysokiej
      klasy, a owinąć broń bandażem można tylko w wypadku używania
      rewolweru. Tutaj z całą pewnością użyto pistoletu, a pistolet
      owinięty bandażem zacina się po pierwszym strzale. No i ten brak
      huku wystrzału. Bez tłumika można cicho wystrzelić tylko `z
      przyłożenia', jednak w takim wypadku można strzelić tylko raz, bo po
      pierwszym strzale lufa jest zapchana kośćmi i tkanką miękką ofiary.
      Strzelano rzeczywiście tylko raz, ale zawczasu przecież nie wiadomo
      ilu strzałów będzie wymagało wykonanie zlecenia. Generał został
      zastrzelony zanim wysiadł i z bliska. Normalnie zostawiał on
      samochód w garażu i szedł piechotą do domu. W tym dniu miał jeszcze
      pojechać po matkę na dworzec i dlatego podjechał pod dom a nie pod
      garaż . Ostatnim człowiekiem, z którym rozmawiał Papała był Edward
      Mazur, bo właśnie z nim zjadł ostatnią w swym życiu kolację. Czy
      rozmawiali o tym, że Papała jedzie pod dom a nie do garażu - już się
      nie dowiemy, ale co i komu chciał zlecić E. Mazur to się dowiemy z
      tego artykułu.

Jak widać wielu rzeczy nie wiemy. No a co wiemy? Coś jednak wiemy.

Wiemy na przykład, że we wszystkich zabójstwach osób z najwyższej
      półki, a więc Jaroszewiczów, Sekuły, Dębskiego jak i Papały
      występują cztery zbieżności, polegające na tym, że wszystkie
      ukatrupione osoby posiadały szerokie informacje o innych wysoko
      postawionych osobach oraz, że wszystkie te ofiary miały bezpośredni
      kontakt z polityką, biznesem i zorganizowaną przestępczością.

Jest w Polsce tajemnicą poliszynela, że rozwój zorganizowanej
      przestępczości w naszym kraju miał podłoże szczególne. A mianowicie
      w dawnych czasach PRLu, Milicja Obywatelska utrzymywała kontakty ze
      światem przestępczym, a głównie z jego najniższym piętrem, czyli z
      prostytutkami i złodziejami, jak to robi każda policja w każdym
      kraju. Jednak w przeciwieństwie do demokratycznych państw
      europejskich, ówczesne służby specjalne, czyli SB miały bliskie
      kontakty z przestępcami najwyższego piętra kryminalnego świata,
      czyli z cinkciarzami, włamywaczami i rodzącą się dopiero,
      zorganizowaną przestępczością. Te kontakty nakazywane przez
      przełożonych, posiadały także maciupeńki margines nielegalny, a
      mianowicie ci gangsterzy, oprócz udzielania informacji, musieli
      płacić haracz, żeby móc spokojnie uprawiać swoje zawody. Komuna
      upadła, część funkcjonariuszy została zweryfikowana a część nie. Ci
      pierwsi, na wszelki wypadek utrzymywali dotychczasowe kontakty, a ci
      drudzy, nie mogąc liczyć na dalszą pracę w policji, przeszli na
      drugą stronę barykady.

Tutaj mamy następną zagadkę. Zagadkę Pruszkowa. Wersja oficjalna
      mówi, że parę miesięcy zanim masmedia doniosły o akcji przeciwko
      mafii pruszkowskiej, ówczesne dowództwo z Pruszkowa, uprzedzone
      przez własne wtyczki, `wybyło' do ciepłych krajów. Ponieważ
      rzeczywistość, także mafijna, nie cierpi próżni, więc miejsce
      nieobecnych zajęli ich następcy, niestety o wiele niższej klasy,
      którzy przez swoją nonszalancję i wzajemne wojny, szybko przestali
      siedzieć w Pruszkowie i obecnie siedzą w Warszawie, Wronkach i
      Sztumie, zamiast tak jak ich niedawni szefowie, którzy też siedzą,
      ale na francuskiej riwierze oraz w Rio de Janeiro. Mniej oficjalna
      wersja głosi, że niczego takiego nie było. Po prostu ci nie
      zweryfikowani funkcjonariusze SB, dzięki swej poprzedniej pracy,
      znający doskonale środowisko zorganizowanej przestępczości, a dzięki
      szkoleniu i wykształceniu, prezentujący o wiele wyższy poziom
      profesjonalny i intelektualny od pruszkowskich bandytów, po prostu
      wyparli dotychczasowe naczalstwo obu gangsterskich organizacji z
      Pruszkowa. Wyparli bez walki, bo to `stare' kierownictwo składało
      się z ludzi na tyle rozsądnych, że nie zamierzali walczyć z
      przeciwnikiem nie do pokonania, więc po prostu wyjechali. Zaś ich
      następcy właśnie walczyli no, a z jakim rezultatem, to wyżej
      napisałem.

Ta druga wersja wydaje się być bardziej prawdopodobna, bo jak
      inaczej wytłumaczyć, że przez pierwsze dziesięć lat istnienia III RP
      wyraźnie nie starano się zwalczać zorganizowanej przestępczości?
      Mówi o tym nie tylko poseł Kaczyński, ale także oficerowie z CBŚ,
      czyli instytucji powołanej do zwalczania tejże zorganizowanej
      przestępczości - no, a ci chyba wiedzą, co mówią. Za tą wersją
      przemawia także fakt tworzenia, w błyskawicznym tempie, powiązań
      świata przestępczego z kręgiem najwyżej postawionych osób. Takie
      zadanie i tak szybko mogli wykonać tylko ci nie zweryfikowani
      funkcjonariusze poprzez swoich zweryfikowanych kolegów. Dokładnie,
      to na samym początku, za panowania Jerzego Stańczyka, wydawało się
      zupełnie różowo: na stanowisko szefa od zwalczania zorganizowanej
      przestępczości powołano Adama Rapackiego. Ten niezwykle uzdolniony
      oficer szybko zaczął dobierać się do skóry podwarszawskim gangom.
      Niestety nie znał on zasady dwóch teczek. Zarówno oficerowie FBI jak
      i CIA, doskonale wiedzą, że każdy rozsądny oficer śledczy posiada
      dwie teczki. Do jednej zbiera te raporty, które należy jak
      najprędzej dostarczyć szefom a do drugiej te, które należy
      dostarczyć szefom w przyszłości. Rapacki tego nie wiedział i
      szybko ujawnił powiązania różnych vipów z mafią. Pierwszy błąd
      polegał na wykazaniu w raporcie powiązań pana Ireneusza S. z
      gangsterem o pseudonimie Amerykańska Rakieta. Każdemu grzesznikowi
      należy wybaczać, więc może i Rapackiemu by to wybaczono, gdyby
      wyraził żal szczery i natychmiast się poprawił. Jednak on
      przeciwnie: zaraz po pierwszym grzechu popełnił następny i
      rozpracował gang `karateków'. To ujawniło powiązania nie tylko pana
      Ireneusza, ale także firmy Art. - Homo - Bi z Pruszkowem. W wielu
      gabinetach bardzo wysoko postawionych ludzi wisiały na ścianach
      bardzo drogie obrazy wypożyczone w firmie zajmującej się profesją
      artystyczną i na to istniały konkretne kwity. Na wielu ludzi padł
      blady strach. Ci mocno przestraszeni ludzie postanowili zadziałać i
      to nie z sentymentu do pana Ireneusza, le
      • Gość: Kaka IP: *.realestate.net.pl 02.07.08, 11:33
        Dr med.ginekolog chałupnik Tadek Kweczke
    • Gość: alo IP: *.um.gov.pl 27.06.08, 13:22
      totalna bzdura ja chodziłam do niego i urodziłam pięknego synusia i
      ja jestem pozytywnie do niego nastawiona
    • Gość: hania IP: *.realestate.net.pl 02.07.08, 19:47
      szukam naprwawde dobrego lekarza mialam juz torbiele na jajniku ale
      juz mi usuneli a teraz mam pecherze drobno torbielowate,nie moge
      zajsc w ciąze,mam bolesne miesiaczki nie wiem czy to nie przez
      to.pomózcie
      • Gość: brawurka 16 IP: *.adsl.inetia.pl 04.07.08, 21:56
        zdecydowanie polecam dr Ziębińskiego przyjmuje na Kilińskiego 7 jest bardzo
        fajny, odpowiada na pytania, robi badania, gabinet ma dobrze urządzony dla mnie
        jest nr jeden, dodam że poroniłam i z drugą ciążą też do niego poszłam, bo dla
        mnie jest godny zaufania
        • 07.07.08, 12:25
          Prosze Was o info na temat dr Mikołajczyka przyjmujacego prywatnie na
          ul.Kopernika. Czy dr posiada aparat do USG czy nie? Slyszalam,ze kiedys nie
          posiadal. Gdzie wiec wysyla na badanie?Ile dr bierze za przybycie na porod i czy
          bywa tak,ze przyjedzie bez placenia do swojej pacjentki? Dziekuje za info.
          • Gość: monika IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 03.10.08, 00:57
            Jesli priorytetem jest zdrowie dziecka, szybkie decyzje, doswiadczenie i
            medyczna profesjonalna wiedza a nie ptyjazna atmosfera , fajne usposobienie,
            usmiech, sympatia i ladny gabinet to faktycznie dr mikołajczyk nie jest tym
            lekrzem do ktorego powinnyscie sie udac.
            Dla tych ktorym pierwszy argument wydaje sie wazniejszy szczerze polecam dr
            Mikołajczyka - uratowal nie jedno dziecko w tym przyjal moje.
            co do usg tez moglby miec pewnie taki aparat w gabibecie przeciez to swietny
            interes w tych czasach ale mysle ze dla niego wazniejsze jest umiejetne
            odczytywanie obrazu i prawidlowa diagnoza - dlatego odsyla do kompetentnych osob
            w tej dziedzinie
            • 25.11.08, 14:14
              Polecam dr Mikołajczyka. Kompetentnie, krótko i treściwie podchodzi do sprawy.
              Jest zdecydowany w swoich diagnozach,a jeśli coś podejrzewa to zawsze szuka
              potwierdzenia w kilku badaniach. Nie zbywa Cię tylko pomaga. Pierwsze wrażenie
              to tylko wrażenie:) Sympatyczny ciepły chłop.
    • Gość: regina IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.07.08, 13:07
      Czy jest ktoś zorientowany gdzie i kiedy prywatnie przyjmuje Dr
      Najman??? Bo na 3-go Maja już go nie ma:( prosze o jakieś szczególy
      adres lub nr telefonu
      • Gość: BEATA IP: *.tktelekom.pl 07.07.08, 18:59
        OBECNIE JEST NA URLOPIE DO 19.O7.NOWY GABINET NA ULICY GOMBROWICZ 2
    • Gość: ANIA IP: *.centertel.pl 11.07.08, 22:44
      Z daleka od Kotusiewicza! Probowal naciagnac mnie na wylożenie kasy,
      jeszcze jak pracowal w blachowni.
      Moja ciaza przebiegala prawidlowo a wmawial mi chorobę.
      • Gość: Monika IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.07.08, 12:30
        A co sądzicie o dr Stokłosa-Brzezin?
        • Gość: ja IP: *.adsl.inetia.pl 13.07.08, 13:25
          przereklamowana;)
          • Gość: Kinga IP: *.realestate.net.pl 01.08.08, 11:39
            Nie polecam Słabikowskiego, facet który nie ma za grosz
            kultury.Potrafi wyzywać na wszystkich począwszy od
            odwiedzających,pacjentki ,personel wyższy,średni ,niższy.Jak taka
            osoba może piastować takie stanowisko?Byłam ostatnio pacjentką-
            jestem zaskoczona postępowaniem tego pana.
            • Gość: ola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.08, 09:28
              Ja też niedawno byłam pacjętką szpitala na Parkitce i nie spotkałam się z chamskim zachowaniem ordynatora.Owszem słyszałam że potrafi zdrowo ochrzanic odwiedzających,którzy siadają na łóżka pacjętek albo przybywają w odwiedziny tabunami mimo,że na drzwiach dużymi literami jest napisane ile osób odwiedzających powinno byc w sali.Więc chyba trochę racji ma prawda? Co ma do jego stosunku do personelu nie wnikam,nie słyszałam nic,świadkiem nie byłam.Ja byłam bardzo zadowolona z opieki pielegniarek i położnych wiec nie wiem czego od nich mógłby chciec.Nie można bylo im niczego zarzucic.Leżałam w szpitalu dosyc długo wiec poznałam raczej wszystkie pielęgniarki i położne i wszystkie były ok.Lekarze raczej tez chociaz z nimi mialam trochę mniej do czynienia.
              • 03.10.08, 14:26
                Też spędziłam kilkanaście dni na Parkitce i mam inną opinię. To
                prawda,że odynartor jest przewrazliwiony w temacia siadania na
                łóżkach i liczby odwiedzajacych. Szkoda,że nie jest już tak
                przewrażliwony w temcie np. czystości w toaletach ( syf i smierdzi).
                dziewczyny leżące po 4 tygodnie nie miały w tym czasie ani raz
                zmienionej pościel, itp. Nie wspomnę o tym,że samemu trzeba sobie
                kupować leki, na które lekarze ze szpitala nie chcą ci nawet wypisać
                recepty i musisz kupować leki na 100 %, bo teoretycznie szpital
                powinien te leki zapewnić. Ogólnie znieczulica i wrażenie robienia
                łaski pacjentkom na każdym kroku. Już wiem, nie chcę tam rodzić !!!
                Czy któraś z Was rodziła w prywatnym szpitalu poza Cz-wą ( u nas nie
                ma nawet takiej możliwości). Słyszałam, ze dziewczyny jeżdzą do
                Katowic na Ochojec, poród bezpłatny w ramach NFZ. Może to jest
                pomysł?
                • Gość: anna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.10.08, 19:32
                  zobacz w internecie klinika na wapiennicy w bielsku białej, ulica chyba cieszynska albo klinika ujastek w krakowie, tam podobno można nawet pojechać ze swoim lekarzem
                • Gość: ola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.08, 21:13
                  A to ciekawe co piszesz,bo ja spędziłam w tym szpitalu tydzień i pościel miałam zmienianą tyle razy ile miałam potrzebę.I nie prosiłam o to nikogo bo położne i pielęgniarki często pytały czy czegoś nie potrzeba. W nocy tak samo jak w dzień zaglądały i sprawdzały czy z nami matkami i naszymi dziecmi wszystko w porzadku.
      • Gość: biskupek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.07.08, 15:39
        czy ktos chodził może do dr biskupek jaka ona jest chciałam zeby poprowadziła
        moja ciążę ale najpierw chce wiedzieć czy warto do niej
        • Gość: ania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.07.08, 15:50
          dziewczyny dr biskupek czy ktoś może mi poradzić czy jest oki
      • Gość: Anna IP: *.eranet.pl 02.01.09, 18:53
        odradzam dr Pilecką -Paradowską, robi dobre wrażenie ale naprawdę nie zna się na
        swojej pracy, przekonałam się o tym na własnej skórze.
    • Gość: andzia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.08, 12:57
      Ja osobiście polecam dr Bożenę Tarkowską prowadziła mnie przez całą ciążę jest
      bardzo dobrym lekarzem i człowiekiem jestem z niej bardzo zadowolona zrobiła mi
      wszystkie badania jakie trzeba było i o które poprosiłam.Chodziłam do niej do
      przychodni nie prywatnie.Prywatnie chodziłam tylko na usg ale to dlatego że sama
      chciałam.Przyjmuje w gnaszynie w Blachowni w przychodni i w szpitali.Dr
      Pogorzelską też poznałam bardzo nie miła kobieta a dr Betcher ...szkoda słów
      mówią na niego rzeźnik każe za wszystko płacić jego pacjentki muszą płacić za to
      co szpital daje za darmo.
      • Gość: ania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.07.08, 15:38
        czy ktoś może chodził do dr biskupek dziewczyny proszę piszcie
        • 27.08.08, 21:31
          Witam
          Ja chodziłem do dr,Biskupek.Prowadziła mi całą ciążę.Byłam bardzo zadowolona.
          Teraz mam problemy z zajściem w drugą ciąże i zastanawiam sie nad wyborem
          lekarza bo dr.Biskupek raczej ma słaby sprzęt USG musiałm robić w szpitalu.Nie
          wiem jak jest obecnie bo ja rodziłam pięć lat temu.
          • 03.09.08, 13:10
            odradzam wszystkim dr Biskupek, jest najbardziej niekompetenta ze
            wszystkich znanych mi lekarzy!!!nie rozpoznała u mnie 6 tyg. ciąży
            pozamacicznej i zezwoliła na wyjazd nad morze. W tamtejszm szpitalu
            ledwo mnie odratowali bo pękł pęcherzyk płodowy!!Tamtejsi lekarze
            dziwili się, grzie znalazłam takiego lekarza????OSTRZEGAM wszystkich
            przed tym pseudo lekarzem!!!
      • Gość: Miki IP: *.rev.masterkom.pl 31.07.08, 15:26
        Ja rowniez polecam Dr. Tarkowska. Bardzo delikatna i mila kobieta a
        przy tym bardzo dobry fachowiec.POLECAM!!
        • Gość: ja IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.08.08, 12:24
          a może nie warto aż tak kurczowo trzymać się lekarzy w częstochowie?
          Ja polecam bardzo dr.Tomanka z Olesna. Super lekarz, dokładny rzeczowy
          ,wytłumaczy wszystko od a-z Wykonuje badania na miejscu USG, Cytologia,
          (próbki cytologi wysyła do opola na onkologię więc jest to badanie bardzo
          dokładne)Wizyta z badaniami kosztuje 80 zL Jak jest wszystko ok nie każe
          przyjeżdżać żeby ciągnąć kase,ale jak jest problem to leczy do końca dokąd nie
          wyleczy, możesz być pewna że jesteś zdrowa. Polecam Go!
          • 27.08.08, 21:33
            Ja chciała bym iść do dr.Pawińskiej prywatnie.
            Jak można sie do niej umówić telefonicznie
            Ma ktos numer do gabinetu ?
          • 27.08.08, 21:35
            Cze ma ktos numer telefonu d Dr.Pawińskiej do gabinetu prywatnego ?
            • 29.08.08, 19:11
              fajny facet, szkoda, że nie przyjmuje na kasę chorych, pomimo tego i tak do
              niego chodzę bo do takiego lekarza trzeba mieć zaufanie. Czasem się chwilę czeka
              bo jest tam zawsze kolejka, pomimo nie zamieniłabym Go na żadnego innego
              doktorka. polecam
              • 01.09.08, 09:13
                Dziewczyny - proszę o opinie na temat dra Grzegorza Płacheckiego.
                Jestem w ciąży i zaczęłam do niego chodzić. Po pierwszej wizycie mam
                pozytywne wrażenia, ale chętnie zaznajomię się z Waszymi opiniami.
                • Gość: ola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.08, 11:07
                  ja byłam z niego zadowolona. zawsze odpowiada na wszystkie pytania, jest miły i sympatyczny. Bardzo szybko wyleczył mnie z torbieli. Przy kazdej wizycie miałam robione USG,z resztą badań też nie ma problemu:) Pozdrawiam
                  • Gość: guerilla IP: *.prenet.pl 03.09.08, 15:21
                    Odradzam dr Pawińską - komentarze nie na miejscu, ta kobieta to
                    prostaczka, Dr Bińczyka - nie zajął się mną przy porodzie. poprostu
                    poszedł do domu jak mu się skończył dyżur, więc nie wiem po co
                    chodziłam prywatnie i płaciłam 100zł za każdą wizytę, Dr Wiktor -
                    głupawe komentarze i uśmieszki podczas porodu, dr Korm- masówkarz
                    cesarek, od znajomych trzy lata temu wziął, kiedy błagali go o
                    cesarke, bo dziecko nie chciało wyjść, a on twierdził, że musi
                    czekać na ordynatora, mnie nie zrobił nieinwazyjnego badania płodu
                    na choroby genetyczne chociż mógł i powinien. Kasa, kasa i jeszcze
                    raz kasa, na to są nastawieni ginekolodzy w Częstochowie. Który z
                    lekarzy ma serce do tego co robi i szacunek dla pacjentek? Z
                    następną ciążą nie wiem do kogo pójde, chyba sama ją sobie
                    poprowadze.
                    • Gość: ola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.09.08, 15:58
                      Przed porodem leżałam kilka dni na patologii,do porodu moja lekarka nie mogła przyjechac,wiec odbierał lekarz dyżurny-Korn właśnie.Nie dawałam nic nikomu ani przed porodem ani po.Wszyscy zajmowali się mną tak jak należy.Widac było,że nikt na prezenty nie czekał,ani lekarze ani połozne i pielegniarki.Każdemu polecę Parkitkę,bo tam właśnie rodziłam i uważam że opieke mielismy tam bardzo dobrą!
                      • 04.09.08, 09:53
                        Ja byłam u dr.Pawińskiej i jestem zadowolona.
                        Najbardziej ubolewam że dr.Drabek jest chory.To jedyny lekarz który
                        wyleczyl mi nadrzerkę i nic mie sie nie dzieje a borykałam sie z tym
                        problemem koło 9 lat .
                        • Gość: iisiia IP: *.spidernet.pl 04.09.08, 12:00
                          Dr Betcher nie nazwalabym go rzaznikiem i ja chcodze do niego
                          prywatnie i takie rzeczy jak badania laboratoryjne mam na miejscu
                          pobierane materialy i nic za nie nie place sam wysyla do
                          labolatorium i odbiera wyniki ;-) wizycie mam tez szkole rodzenia
                          jak narazie nie narzekam i jestem zadowolona ;-)
                        • Gość: natka IP: 195.205.202.* 23.09.08, 00:14
                          Proszę. powiedz co się dzieje z dr.Drabkiem, byłam zadowolona z wizyt, po wyniku
                          cytologii chciałam się umówić na usunięcie nadżerki, ale przez ostatnie kilka
                          miesięcy nie można się zapisać na wizytę-zabieg. Byłam w przychodni Euromed na
                          Wielkoborskiej
                          • 25.09.08, 10:13
                            witam
                            co sądzicie o dr. pogorzelskiej??
                            • Gość: owieczka IP: *.gprs.plus.pl 26.09.08, 11:41
                              Dziewczyny prosze o pomoc.Mam umówioną wizyte u doktora Typla.Ma mi robić
                              badanie USG.Napiszcie jaki on jest.Czy warto do niego iść.Mam podejrzenie ciąży
                              a moja pani dr.nie ma w gabinecie sprzetu do takich badać.pozdrawiam
                              • 26.09.08, 11:44
                                co o niej sadzicie
                              • 15.10.08, 21:43
                                Bardzo dobry lekarz,konkretny,delikatny,można z nim normalnie porozmawiać,prowadzi mi ciąże i jestem bardzo zadowolona,polecam
                            • Gość: desdemona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.08, 00:31
                              swietna :) chodze do niej od kilku lat i zawsze byla wobec mnie
                              w porzadku, bardzo profesjonalne podjescie do pacjenta, kilka moich kolezanek chodzi do niej rowniez. z czystym sumieniem moge polecic
                          • Gość: annan1978 IP: *.przyrow2.gre.pl 02.12.08, 20:44
                            Witam ! Mam prośbę do wszystkich, abyście polecili mi dobrego
                            ginekologa z częstochowy specjalizującego się w patologii ciąży.
                            Czekam na podpowiedzi.
                            • 04.12.08, 17:02
                              polecam dr. Jarka Lemańskiego jest super lekarzem, na ekstra podejscie do
                              kobiety. to jest jego nr tel 601 51 55 77 i przymuje na sobieskiego w przychodni
                              a prywatnie ul. Kutrzeby 2/6 m 9.
                      • Gość: guerilla IP: *.prenet.pl 04.09.08, 12:34
                        Teraz na prezenty nie czekają, bo by mieli problemy na oddziale,
                        Słabikowski by im dał, ale odbijają sobie to na prywatnych wizytach.
                        • Gość: Katarzyna Buzdygan IP: 195.205.202.* 04.09.08, 20:46
                          gdzie przyjmuje w chwili obecnej katarzyna buzdygan ??
                        • 04.09.08, 20:51
                          gdzie przyjmuje w chwili obecnej ta lekarka ??
                          --
                          Nie można zebrać
                          wszystkich pięknych
                          muszelek z plaży.
                    • Gość: GaGa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.08, 20:18
                      dziewczyny napiszcie coś o dr Małgorzacie Muskała. Czy jest dobra, rzetelna?
                      Byłam już u nie, ale chciałabym wiedzieć, czy warto do niej chodzić, bo
                      planujemy z moim narzeczonym dzidziusia i chciałabym iśc do możliwie jak
                      najlepszego lekarza, żeby się przebadać i który ewentualnie prowadziłby moją
                      ciążę. z góry dziękuję i pozdrawiam!
                      • Gość: ;) IP: *.adsl.inetia.pl 17.09.08, 20:33
                        O Muskale w tym wątku już sporo zostało napisane i to raczej niezbyt
                        pochlebnie:( Miłej lektury;)
    • 22.09.08, 14:01
      a orientuje się ktoś kiedy przyjmuje dr Blukacz w Naszej przychodni na Wolności?
      i kiedy najlepiej się rejestrowac?
    • Gość: ona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.08, 17:10
      W którym szpitalu przyjmuje dr Jędryka, czy przyjeżdza do porodu?
      • 26.09.08, 15:52
        Dr. Robert Golański- polecam!! :)
        • Gość: J. IP: *.ibd.gtsenergis.pl 28.09.08, 00:09
          Poproszę o więcej postów o drze Górniaku. W porównaniu do dr M. Muskały od
          której uciekłam gdzie pieprz rośnie jest szalenie miły i flegmatyczny, ale czy
          skuteczny?
        • Gość: J. IP: *.ibd.gtsenergis.pl 28.09.08, 00:10
          Poproszę o więcej postów o drze Górniaku. W porównaniu do dr M. Muskały od
          której uciekłam gdzie pieprz rośnie jest szalenie miły i flegmatyczny, ale czy
          skuteczny?
          • Gość: bab IP: *.adsl.inetia.pl 03.10.08, 19:35
            Niestety nie - moim zdaniem oczywiście i biorąc pod uwagę mój przypadek.
            Dwa razy poroniłam (będąc pod jego opieką) i za każdym razem kiedy prosiłam o
            jakiekolwiek badania to słyszałam: "za wcześnie", "za późno", "fundusz mi za nie
            zapłaci".
            Kiedyś był inny.
            Drastycznie się zmienił jak został dyrektorem prywatnej placówki jaką jest
            "nadrzeczna"
        • Gość: ola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.08, 21:34
          Ja niestey go odradzam!!!! Próbował naciągnąć mnie na kasę wmawiając ogromną nadżerkę - oczywiście do wyleczenia w jego prywatnym gabinecie (chodziłam wtedy do przychodni)!!! Poszłam sprawdzić tą diagnozę do innego lekarza i oczywiście okazało się, że jestem zdrowa! Stanowczo odradzam!!!
          • Gość: agula IP: *.realestate.net.pl 08.07.09, 22:26
            nie słuchajcie koleżanki, wszystkie kobiety u mnie w rodzinie leczą się u dr.
            golańskiego. świetny fachowiec zna się na rzeczy, jeszcze niegdy się nie zdażyło
            aby brał ode mnie za jakiekolwiek badania i zabiegi pieniądze.polecam mocno :))
    • Gość: Karola IP: *.ingram.com.pl 03.10.08, 15:34
      Nie chce mi się w to wierzyc, co piszecie o Parkitce. lezałam tam na
      patologii kilka tygodni, potem rodziłam równiez w tym szpitalu.
      Ciążę prowadził mi dr Wiktor, on tez odbierał poród. Zostałam
      potraktowana jak nalezy, zarówno na porodówce jak i na oddziale już
      po narodzinach. Jedna położna była jedynie bardzo niemiła i
      gburowata, ale olać ją sikiem prostym;) Poza tym profesjonalizm,
      lekarze i pielegniarki mili, opiekowali się mną i dzieckiem jak
      należy. Ani lekarzowi ani położnym nie dałam ani złotowki, opieka
      była naprawdę przyzwoita. A może wszysto zalezy od naszego
      nastawienia? Ja nastawiłam się na dużo gorsze przeżycia i odczucia,
      a tu prosze, całkiem miłe rozczarowanie.
      • Gość: zainteresowana IP: 195.16.88.* 05.10.08, 15:21
        czy mógłby mi ktos napisac gdzie przyjmuje ten dr. wWIKTOR prywatnie
        i państwowo??????proszę
        • Gość: PILNE!! IP: *.hcz.com.pl 07.10.08, 09:19
          Czy ktoś wie ile kosztuje wizyta u Pani Dr Grabskiej Elżbiety.
          • Gość: sz IP: *.centertel.pl 07.10.08, 14:03
            około 70-80zł
            • Gość: pacjentka IP: *.chello.pl 07.10.08, 14:29
              60 zł
          • Gość: ola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.08, 19:48
            Kobieto nie idz do Grabskiej!!!!
        • Gość: karola IP: *.ingram.com.pl 08.10.08, 14:50
          Prywatnie - na Kutnowskiej, w Cz-wie, oraz w Działoszynie. Wpisz w
          google, to ci wyskoczy dokładny namiar. Państwowo nie wiem czy
          przyjmuje.
          • Gość: Weronika IP: *.centertel.pl 08.10.08, 18:57
            Może wiecie, w którym szpitalu pracuje dr Tomasz Strzelczyk i czy
            poleciłybyście tego dr do prowadzenia ciąży.
            Naczytałam sie pozytywnych opinii o tym lekarzu tutaj, ale są one
            dość "stare". Za to na głównym forum Częstochowy pojawiły się zarzuty
            o niekompetencję tego lekarza, ale osoba która to napisała, nie
            bardzo chciała wyjaśnić o co chodzi:(

• Gość: w IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.08, 19:18
              Strzelczyk ma dobrą opinię, za to jak najdalej od Słabikowskiego
      • Gość: pacjentka IP: *.centertel.pl 09.10.08, 14:38
        Chodzę do tej pani doktor prywatnie, jestem w ciazy, ale ciągle
        podkrwawiam, a pani doktor od 2 miesięcy zastanawia się CO TO MOŻE
        BYĆ? Leczenia żadnego. Czesto po badaniu przeprowadzonym przez tą
        panią zdarza mi się krwawić bardziej.
        Mocno zastanawiam się nad zmianą lekarki, ale najpierw chciałabym
        poznać opinie na temat tej pani. Czy to dobry ginekolog? Bo może
        problem jest w specyfice mojej ciąży, a nie w pani Poradowskiej.
        Proszę o odpowiedź, może są tu jakieś jej pacjentki albo byłe
        pacjentki.

• Gość: tracer IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.10.08, 21:39
          Chciałam się zapytać, czy wiecie może jak jutro przyjmuje dr. Romuald Górniak w Przychodni na Nadrzecznej?? albo ogólnie jakie są godziny przyjęć.
        • Gość: ciezarna IP: *.chello.pl 12.10.08, 20:52
          dziewczyno jak najszybciej konsultacja u innego lekarza najlepiej
          Dr.Najman lub Lemanski podobno najlepsi specjalisci w czestochowie
          • Gość: pacjentka IP: *.centertel.pl 13.10.08, 12:26
            A spotkała się któraś z Was z tą panią doktor? Jak ją odbieracie? To
            dobry lekarz, czy ... raczej rutyniara?
            • Gość: iza IP: *.hcz.com.pl 14.10.08, 12:15
              Pani Dr Paradowska robiła mi kilka razy USG na Mickiewicza . DRAMAT-
              pierwsze USG widziała bliźnięta, na drugim już ich nie było a na
              trzecim znowu się pojawiły. Hm urodziłam zdrowego synka ale
              prowadziła mnie inna lekarka. Nie polecam tej lekarki.
              • Gość: Ana IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.10.08, 22:19
                Ja bylam u niej juz pare razy i w sumie nie jest taka zła, ale po waszych
                komentarzach juz nie wiem co o niej myślec :( czy ktoś chodzi do kliniki św
                łukasza PRYWATNIE do tej pani ???PROSZE O OPINIE
                • Gość: sz.sz IP: *.centertel.pl 15.10.08, 09:43
                  Moja koleżanka do niej chodzi i wszyscy się pukają w głowę, dlaczego
                  jeszcze tam jest! Dziewczyna ma regularne krwawienia w ciąży a pani
                  dr twierdzi, że to normalne, i że każda kobieta w ciązy tak ma.
                  Sama jestem w ciąży i widocznie do normalnych w myśl zasad myślenia
                  pani dr nie należę, podobnie, jak 99% moich koleżanek.
                  Z tego co wiem, to plamienie w ciąży grozi poronieniem i zakrawa pod
                  patologię...
                • Gość: katia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.09, 15:17
                  byłam u niej kilka razy, mysle że to sensowna kobietka. Miałam
                  podejrzenie raka szyjki macicy na szczęscie to fałszywy alarm:)))
            • Gość: pacjentka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.09, 11:44
              rutyniara i slepota!!!!polecam Grabowskiego bardzo mi pomógł!!
        • Gość: pacjentka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.09, 11:42

dr pilecka odradzam kazdemu kto do niej chodzi byłam u niej pare miesiecy temu
          na przebadanie stwierdziła ze wszystko jest ok a oprocz tego staram sie o
          dziecko od 3lat i nic pare dni temu poszłam do dr grabowskiego i dowiedziałam
          sie ze mam 2 torbiele na jednym jajniku polecam go super doktor!!!a co pileckiej
          zastanawiam sie czy nie zrobic jej jazdy bo mogła bym czekac i czekac na dziecko
          z niedoczekaniem!!!
    • 14.10.08, 22:59
      Chodzilam (panstwowo) najpierw do dr Arkadiusza Blukacza-nie polecam, nic go nie
      interesowalo-moze dlatego ze panstwowo=mojej kolezanki nie chcial zbadac-nie
      wierzyl ze jest w ciazy a byla juz w 3 miesiacu ciazy=chyba 3 testy na ciaze nie
      klamia!
      Pozniej chodzilam (panstwowo) dr Adamczyk-ta babka jest okropna, jeszcze gorsza
      od Blukacza!
      Nastepnie byl dr Ryszard Olejnik (prywatnie)-stary dziad, ktory jest nie mily na
      maksa-jak kobietki do niego moga chodzic-szok!
      Kolejno byl (prywatnie) dr Grabowski-mi nie pomogl-ale sympatyczny!
      I teraz jestem w ciazy-wybralam prywatnie dr Wilkowskiego-ogolnie slyszalam
      pozytywne opinie-co KOBIETKI o nim myslicie-ja milam z nim tylko jedna wizyte i
      narazie moze byc-ale juz sama nie wiem!??????
      • 14.10.08, 23:02
        w zwiazku z dr Wilkowskim- bo dzizius raczej za dlugo nie moze czekac...... :)
        • Gość: ewelinka230 IP: *.poczesna.netcominternet.pl 14.10.08, 23:05
          pozdrawiam :)
          • Gość: ciezarna IP: *.chello.pl 15.10.08, 09:36
            witam ja nie wiem jak dr.wilkowski jak wpiszesz w wyszukiwarke na
            tym forum to ci wyskoczy onim bynamniej powino kupe opini.
            tez jestem w ciazy i chodzilam do kilku lekarzy wkoncu trafilam do
            dr.betchera i w 5,5 miesiacu ciazy przepisalam sie do dr.Najmana bo
            wyszly fjne ceregiele z porodem u dr.betchera
            • 15.10.08, 12:31
              Rodzilam corke na mickiewicza przy Wilkowskim i wszystko odbylo sie super.Moglam
              na Niego liczyc.Interesowal sie mna caly czas.Nie wiem czy ma to znaczenie,ale
              chodzilam do Niego prywatnie przez cala ciaze.
            • 15.10.08, 12:32
              Rodzilam corke na mickiewicza przy Wilkowskim i wszystko odbylo sie super.Moglam
              na Niego liczyc.Interesowal sie mna caly czas.Nie wiem czy ma to znaczenie,ale
              chodzilam do Niego prywatnie przez cala ciaze.
              • Gość: ania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.10.08, 17:38
                Mam pytanie gdzie przyjmuje pani dr prywatnie i koszt wizyty i oczywiście ocena
                • Gość: guerilla IP: *.prenet.pl 15.10.08, 21:35
                  Drogie Panie! Jeśli któraś z Was zamierza rodzić na Mickiewicza
                  niech dobrze się zastanowi. Nieudolność i zaniedbania tamtejszych
                  lekarzy ginekologów-położników doprowadziły do tego, że dziecko
                  znajomej przez ponad dwa miesiące leżało na intensywnej terapii, bo
                  nie wykonano cesarskiego cięcia i urodziła siłami natury, co dziś
                  nachalnie się propaguje, a nie zawsze jest możliwe. Dzidziuś miał
                  ciężką infekcję, podejrzenie niedotlenienia, groziły mu np.
                  porażenie móżgowe, niedowłady i inne powikłania o których nawet nie
                  chcę pisać. Na szczęscie dziecko wyszło z tego i na razie dobrze
                  się rozwija. Mamy nadzieję, że w przyszłości żadne dolegliwości nie
                  wystąpią. Oczywiście o takich rzeczach jak karmienie piersią
                  znajoma mogła zapomnieć. Sytuacja ta była dla nas potwornym
                  stresem, wszyscy drżeli każdego dnia o zycie dziecka.
                  • Gość: Ana IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.10.08, 22:20
                    NAPISZCIE COS JESZCZE O DR .PORADOWSKIEJ-PILECKIEJ
                    • Gość: Zur IP: *.centertel.pl 17.10.08, 14:10
                      podbijam temat, może się ktoś jeszcze wypowie o pani dr Poradowskiej?
                      • Gość: ciezarna IP: *.chello.pl 22.10.08, 11:28
                        a czy przejzeliscie cale to forum napewno jest wiecej wypowiedzi na
                        temat tego lekarza ;-)
                        • Gość: ana IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.10.08, 20:30
                          tak przejrzałam i nie widziałam zbyt wiele dlatego pytam ponownie, a
                          jeśli Ci to przeszkadza to nie wchodz na forum i nie pisz głupich
                          komentarzy:) proste
                          • 23.10.08, 12:03
                            Było parę komentarzy na temat pani dr Poradowskiej, ale dosłownie 3
                            na krzyż i jeszcze opinie z przed ponad 2,5 lat. Jestem ciekawa,
                            jakie opinie są teraz o tej lekarce, o jej kompetencjach i nadal
                            podbijam temat.
                            Gdyby odpowiedzi były wyczerpujące, nie pytałybyśmy o to po raz wtóry
                            i kolejny...
                            • Gość: Anna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.08, 14:42
                              Jestem pacjentką dr Pileckiej i uważam ją za bardzo rzetelnego lekarza.
                              Jest dokladna, jeżeli ma wątpliwości robi dodatkowe badania.Jako człowiek to
                              osoba o dużej kulturze. Polecam
                              • Gość: Ala IP: *.eranet.pl 02.01.09, 18:11
                                chodziłam do pileckiej paradowskiej kiedy byłam w ciąży wydawała mi się naprawdę
                                dobrym i kompetentnym specjalistą, do momentu kiedy przyszedł czas porodu.
                                tydzień po termine pilecka twierdziła ze wszystko jest super i nie ma
                                konieczności wywoływania porodu mimo ze ja się czułam naprawdę kiepsko i byłam
                                spuchnięta jak balon. kazała mi się zgłosić w ósmym dniu po terminie bo ona
                                wtedy będzie i wywoła oraz odbierze poród, po zgłoszeniu się do szpitala
                                dowiedziałam się że pani doktor od tego właśnie dnia jast na urlopie po którym
                                już chba nie wróci do pracy a ja mam gęste wody płodowe i dziecko w stanie
                                skrajnie ciężkim. po urodzeniu moja córeczka spędziła ponad 1,5 miesiąca na
                                OIOMie! ODRADZAM TA KOBIETĘ- nie nazwałabym jej lekarzem.
                            • Gość: bas IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.09, 11:50
                              odradzam dr pilecka!!!!!!!mam 2 toriele na jajniku i ona ich nie widziala pare
                              miesiecy temu byłam tydzien temu u dr grabowskiego to od niego sie dowiedziałam
                              dlaczego nie moge zajsc w ciaze a dr pilecka powiedziała trzeba czekac!!
                  • Gość: wiola IP: 83.19.32.* 23.10.08, 10:23
                    Rodziłam na Mickiewicza 10 lat temu,mało brakło i znalazłabym się na tamtym
                    świecie.Moja noga już tam więcej nie stanęła . Po porodzie (ciężkim)zero opieki
                    pęknięte spojenie a ty sobie sama zrób przy dziecku !Wypisałam się na własną
                    rękę .W kwietniu tego roku urodziłam córkę 4200 i 57cm cała ciąże chodziłam
                    państwowo do przychodni na Sobieskiego do dr.Lemańskiego jestem bardzo
                    zadowolona z jego opieki i leczenia.Pozdrawiam.
                    • 23.10.08, 16:43
                      mianowicie bede w polsce w grudniu (niestety mieszkam za granica a
                      tu o ginekologa trudno) i BARDZO POTRZEBUJE namiary na dobrego !!
                      ginekologa ktory ma w gabinecie asprzet do usg i zrobi cytologie
                      PROSZE BARDZO WAZNE prosze o namiary na gg 8323462. dzieki
                      • Gość: iza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.10.08, 17:33
                        Pilnie potrzebuję komentarzy na temat pani dr Owsiejko
                        • Gość: przekorna:) IP: *.adsl.inetia.pl 23.10.08, 18:41
                          A może najpierw podzielisz się swoimi spostrzeżeniami, zanim zaczniesz
                          podpuszczać innych?
                      • 23.10.08, 18:11
                        Dr Tomasz Strzelczyk. Ma bardzo dobre USG i wykonuje cytologię.
                        Gabinet na Nowowiejskiego 4 m 17 bodajże. Poszperaj na forum w tym
                        wątku, będzie tam telefon komórkowy do dr T.Strzelczyka.

• 23.10.08, 20:32
                          dzieki
                    • 13.10.09, 10:55
                      Witam!
                      a w którym szpitalu odbywał się ostatni poród? I czy przy takich rozmiarach
                      dzieciątka rodziłąś siłami natury czy przez cięcie cesarskie?
                      Pozdrawiam
                      • Gość: Ewa IP: *.poczesna.netcominternet.pl 16.10.09, 01:06
                        ja po tych 19 h urodzilam naturalnie sliczna coreczke-wazyla 3300 wiec jak na dziewczynke to dosc sporo. ale szpitala nie polecam. juz nawet porod da sie jeszcze przezyc ale pozniej jestes oslabiona a pielegniaki naprawde katastrofa, nic Ci nie pomoga jeszcze krzycza na pacjentki ze nie wie jak dziecko do piersi przystatwic (a skad ma wiedziec jak to jej pierwsze dziecko) szpital porazka. dodam ze Corcia miala owinieta pepowine wokol szyi i jak sie urodzila po takim czasie to chyba cud ze przezyla, bo dlugo nie oddychala a polozne i lekarze sie popatrzeli na siebie ale w koncu uslyszalam placz Malutkiej. mam nadzieje ze ten szpital zamkna-bo maja to uczynic.
              • Gość: dana IP: *.multimo.gtsenergis.pl 28.10.08, 22:55
                Mam dobre zdanie o dr. Wilkowskim.W lipcu operował mnie na Mickiewicza-m.in .mięśniaki, interesował sięe mną na oddziale , do tej pory do niego chodzę na kontrole. Jest grzeczny i delikatny.
                • Gość: ALA! IP: *.poczesna.netcominternet.pl 04.11.08, 01:38
                  ja podbijam temat i prosze o opinie o dr Wilkowskim-jestem w ciazy i wybralam
                  tego doktora!

do ciezarnej: nie interesuja mnie opinie sprzed 4 lat tylko aktualne-pani
                  madralinska
                  • Gość: Szwedka IP: *.centertel.pl 29.12.08, 19:10
                    Dr Wilkowski odbierał poród mojego dziecka.
                    Niesamowicie mi pomógł, bardzo delikatny przy badaniu. Nie był moim
                    lekarzem prowadzącym, akurat jak zaczełam rodzić miał dyżur.
                    Powiem tak: nie spodziewałam się, że taki chłop jak dąb będzie tak
                    delikatny przy badaniu /ocenie postępów porodu i to w trakcie
                    skurczy, jak on.
                    Dzięki jego pomocy dzieciak przyszedł na świat zdrowy, chociaż się
                    skomplikowało wszystko pod sam koniec porodu.
                    Polecam.
    • Gość: ss IP: 89.124.20.* 27.10.08, 19:58
      Dziewczyny ja chcialam odradzic Wam dr Pogorzelska. Umawiasz sie na konkretna
      wizyte a w poczekalni musisz spedzic czasem nawet 2h!! Poza tym wlasnie ostatnio
      dowiedzialam sie (zreszta juz w gabinecie) ze mam zaplacic 120 za wizyte i
      cytologie! (wizyta 100zl). Jesli zadajesz pani dr jakies pytanie, na ktore
      odpowiedz nie jest oczywista to pani dr odpowiada z lekka kpina-bo chyba
      powinnysmy wszystko wiedziec!! Poza tym jak chcialam tabletki antykoncepcyjne to
      przepisala mi yasmine ktory byl wowczas najdrozszy, po ktorym sie zle
      czulam-bolala mnie czesto glowa, zbieralo sie na wymioty i bolalo mnie przy
      stosunku. Na to ostatnie pani dr blyskawicznie znalazla odpowiedz-poprostu nie
      jestem wystarczajaco podniecona (!). Dle mnie bylo to oczywista nieprawda.
      Teraz wybieram sie do dra Nowaka. Polecila mi go kolezanka wiec pojde i
      sprawdze. POzdrawiam
      • Gość: sz IP: *.centertel.pl 28.10.08, 10:46
        A kto to ten dr Nowak? Pierwsze słyszę o takim lekarzu...

• Gość: ... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.11.08, 21:48
          Czy mogłaby któraś z pań wyrazic zdanie o tym lekarzu, gdzie
          pracuje, przyjmuje moż eprywatnie także.
          • Gość: monia IP: *.dhcp-ripwave.irishbroadband.ie 05.11.08, 08:41
            czytajac duzo wypowiedzi sadze ze wszyscy lekarze to naciagacze i nic nie umieja
            ale to jest tak kazdemu zdarza sie bład lekarski no i zawsze sie jakas znajdzie
            co sie cos nie spodoba szczegolnie jakies wiecznie narzekajacej Przeciez to
            tylko człowiek a wy wszystko robicie dobrze??
            • Gość: szwedka IP: *.centertel.pl 05.11.08, 09:11
              Mówisz o dwóch biegunach. I mieszasz sprawy.
              Oczywiście, że nie wszystko dobrze robimy, ale jeśli ktoś z nas
              zawali sprawę gdzieś w urzędzie, czy zawali egzamin na studiach,
              spowoduje stłuczkę i rozwali przy tym zderzak i reflektor to to są
              naprawde nic nie znaczące sprawy w porównaniu z tym, czym zajmuje się
              ginekolog- położnik.
              Lekarz tej profesji odpowiada za życie, prawidłowy rozwój przyszłego
              małego człowieczka, często od jego decyzji przy porodzie zależy
              przyszłe życie dziecka, często błędna decyzja lekarza przy porodzie
              może zdecydować o kalectwie czy normalnym życiu dziecka..
              Więc naprawdę nie porównuj wpadek wynikających z codziennych sytuacji
              ludzi, do błędów i omylności lekarzy ginekologów-połozników.
              To jest ZNACZNA różnica...
              • Gość: ALA! IP: *.poczesna.netcominternet.pl 05.11.08, 14:50
                nie porownoj zakupow do pracy lekarza ktory ma obowiazek ratowac zycie
                ludzkie-nie wazne jaka ma specjalizacje.
                Owszem kazdemu lekarzowi moze sie zdarzyc "blad w pracy" ale jak chodzilam do
                babki ginekolog dr Adamkiewicz ktora 9 miesiecy wciskalam mi tabletki dopochwowe
                na zapalenia grzybiczne i tak w kolko, w koncu poszlam do innego lekarza i
                okazalo sie ze jestem zdrowa jak ryba, to juz nie byl jeden blad tylko mieszanie
                w mojej naturz przez ta wstretna babe. nie zycze Ci czegos takiego nigdy ale jak
                masz pisac glupie rzeczy to sie nie kompromituj i nie pisz wogole!!!!!!!!
                • Gość: mama1 IP: *.gprs.plus.pl 06.11.08, 15:23
                  Jeśli jesteście Pani w tej komfortowej sytuacji, że zdrowie Wam
                  dopisuje i ciąża przebiega prawidłowo to myślę, że każdy ginekolog
                  po tzw. szkole wyższej i specjalizacji jest w stanie sprawować nad
                  Wami opiekę. Natomiast jeśli jesteście dotknięte kilkakrotnym
                  poronienien i brakiem diagnozy co do przyczyny ODRADZAM
                  CZESTOCHOWSKICH GINEKOLOGÓW. Nie robią żadnych badań, chodziałam do
                  kilku z opisywanych na tym forum ze szpitali na Mickiewicza i
                  Parkitce. Przez 10 lat ekserymenty i nic-brak badań kolejna ciąża i
                  kolejny szok że sie nie udało. POLECAM ŁÓDŻ jako ośrodek który po
                  tylu latach zrobi badania i wiem dlaczego następują poronienia. Nie
                  pozwólcie sobie wmówić, że cytuję lekarza "Będziecie mieć ciążę ale
                  nie teraz".
                  Każdej z Pań, które są zdrowe i nie mają kłopotów z donoszeniem
                  ciąży gratuluję i życzę powodzenia.
                  • Gość: violet IP: *.prenet.pl 08.11.08, 12:44
                    w pełni zgadzam się z przedmówczynią. Częstochowscy ginekolodzy to
                    partacze, nie ma w tym mieście rówież dobrego pediatry, a jeśli
                    ktoś sądzi inaczej to nawet nie wie jak się myli i lepiej dla niego
                    byłoby, że nigdy się nie dowiedział.
                    • Gość: dominika IP: *.centertel.pl 09.11.08, 17:54
                      Zastnawia mnie dlaczego tak się dzieje właśnie konkretnie w Częstochowie.
                      Lekarze źli, szczególnie ginekolodzy, pediatrzy też ponoć, o naszych uczelniach
                      mówi się z pokpiwaniem w głosie...
                      Skad to się bierze wszystko?
                  • Gość: gawron IP: 195.117.70.* 19.12.08, 17:28
                    Proszę o jakieś szczegóły apropo łodzi gdzie się udać pozdrawiam
                • Gość: wiola IP: 83.19.32.* 19.11.08, 18:33
                  Zgadzam się ja też chodziłam do niej 10lat temu rodziłam na Mickiewicza małe
                  zainteresowanie z jej strony.Jakiś czas chodzę do dr.Lemańskiego w kwietniu tego
                  roku urodziłam córkę .Ciąża bez powikłań poród też lekarz był przy porodzie
                  bardzo miło wspominam wizyty u niego ja osobiście go polecam.A wybór należy do was.
      • Gość: Monia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.09, 17:33
        To jakaś bzdura jestem pacyjentką dr. Pogorzelskiej wizyta kosztuje 70 zł a cytologia 30 czyli tak jak wszędzie. Fakt zawsze są jakieś opóźnienia ale to dlatego że ma dość dużo pacyjentek. Pani doktor ma specyficzne poczucie humoru ale nie nazwałabym tego napewno kpiną.
      • Gość: Kasia IP: *.centertel.pl 10.02.09, 10:51
        A ja byłam zadowolona z dr Pogorzelskiej.Fakt pani doktor ma dość specyficzne
        poczucie humoru(wcale z nikogo nie kpi),które mi i kilku moim znajomym
        odpowiada:)Faktem jest również to,że czasem trzeba się naczekać mimo,że jest się
        umówionym na konkretną godzinę,ale to tylko wtedy gdy doktor ma akurat dyżur w
        szpitalu(można przecież zadzwonić przed wizytą i spytać jak sytuacja
        wygląda).Prowadziła moją ciążę,zawsze uzyskiwałam konkretną odpowiedź na
        nurtujące mnie pytania.Przyjechała do szpitala w dniu porodu mimo,że nie miała
        dyżuru(nie dawałam jej żadnej kasy) i bardzo się potem mną interesowała.Jak
        widać ile ludzi tyle opinii.
    • Gość: M IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.08, 18:38
      Proszę o Wasze opinie na temat dr Ziębińskiego. Wybrałam go jako
      lekarza prowadzącego.
      • Gość: brawurka 16 IP: *.adsl.inetia.pl 29.11.08, 20:34
        ja chodzę do Ziębińskiego, prowadzi moją drugą ciążę i jak dla mnie to nr. 1 w
        Częstochowie szkoda że nie ma umowy z kasą ale i tak bym go nie zamieniłabym na
        innego Gina, wg. mnie jest kompetentny można z nim pogadać i zadzwonić jak się
        ma problem i nie "owija w bawełnę" tylko mówi to co myśli ;);)
        • Gość: owieczka IP: *.gprs.plus.pl 30.11.08, 14:35
          a jaki jest koszt wizyty u dr.ziębińskiego i gdzie przyjmuje
          • 18.03.09, 17:10
            Gość portalu: owieczka napisał(a):

> a jaki jest koszt wizyty u dr.ziębińskiego i gdzie przyjmuje
            przyjmuje na kilińskiego
            Częstochowa 42-200, ul. Kilińskiego 7, tel. (34) 3740408
            koszt wizyty z badaniem 80 zł
      • Gość: aga IP: *.tktelekom.pl 05.12.08, 21:00
        Świetny wybór!
        • 02.01.09, 21:29
          Czy ktos wie ile teraz bierze dr Ziembinski za wizyte.Chce by
          poprowadzil moja ciaze?
    • Gość: ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.08, 12:26
      Pewnie było już to pytanie,ale wątek jest zbyt długi by go przeczytać:)Czy
      któraś z Pań moze mi powiedzieć jakie są koszty badania u Pani doktor Aliny
      Kowalczyk?
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.