• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

LISTA DOBRYCH GINEKOLOGÓW W CZĘSTOCHOWIE Dodaj do ulubionych

• Gość: izuś IP: 80.55.230.* 21.03.05, 08:01
      Kazdy poleca takiego lekarza który JEMU pomógł. Myslę że najlepszym
      wyznacznikiem będą tu kolejki pacjentów(jak po wedlinę hihihi). Do
      p.dr.Krystyny Witkowskiej(przyjmuje w przych. na Powstanców Sl. i prywatnie na
      Wierzbowej) trzeba zapisac sie nawet tydzien wczesniej. Ma kobitka
      doświadczenie , to widac. Zawsze pogada(nawet o kotach)i wyjasni o cokolwiek
      sie pyta, nie serwuje zbyt szybko hormonów ani interwencji chirurgicznych,
      recepty od niej są dosłownie"za grosze". Naprawdę polecam takiego
      lekarza.Pozdrawiam i życze zdrowia (zwłaszcza w Częstochowie, gdzie tak
      naprawdę brak jest dobych lekarzy)
      • 22.03.05, 07:57
        witam,
        wiem, ze to wtek o najlepszych ginekologach położnikach, a ja mam pytanie o
        przychodnię. Będe mieszkać w Częstochowie od początku kwietnia, a będę wtedy w
        12tc. Napiszcie prosze, która przychodnia jest dobra, z dobrym sprzętem,
        lekarzami, którzy nie oszczędzają na badaniach, położnymi chętnymi do pomocy.
        prosze pomóżcie, bo nie mam właściwie żadnego rozeznania i nie znam w mieście
        prawie nikogo.
        pozdrawiam
        • Gość: justyna IP: *.21.pl / 213.199.204.* 22.03.05, 15:04
          cześć!polecam Ci przychodnię na ul.wolności (niedaleko dworca pks),jest tam
          najnowsze usg,piszesz że jesteś w ciąży to polecam Ci lekarza Cezarego Najmana -
          bardzo dobry specjalista(prowadził moje dwie ciąże i jestesmy z mężem bardzo
          zadowoleni)Lekarz ten pracuje również w szpitalu na ul.pck 1 i tam tez rodziłam
          pod jego opieką.
          Kobiety w ciąży są tam przyjmowane bez kolejki i są rejestrowane z wizyty na
          wizytę więc nawet nie musisz dzwonić aby się zarejestrować bo wiesz, że jak
          przyjdziesz na kolejną wizytę to bedziesz przyjeta w pierwszej kolejności - no
          chyba że bedzie więcej cieżarnych kobiet to logiczne że wszystkie pierwsze nie
          wejdą.Panie poozne są bardzo miłe.Jesli chodzi o badania to lekarz mój zawsze
          zlecał mi co wizytę badania podstawowe iniemasz sie co obawiać że bedzie Ci ich
          skąpił bo według niego nie na tym rzecz polega.Pozdrawiam.Daj znać jeśli
          wybieżesz tą przychodnię i tego lekarza.Jesli potrzebujesz więcej informacji to
          podaję Ci mój ades jkrawu@tlen.pl, a na temat wymienionego lekarza wypowiadałam
          się wiele rzay na forum więc możesz poczytać.Trzymam kciuki.
    • Gość: jagienka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.05, 22:25
      Hej,
      wydaje mi sie, ze dalsze ciagniecie tego watku nie ma za bardzo sensu. W kolko
      pojawiaja sie te same nazwiska i podobne opinie. Zreszta chyba z kazdym z
      wymienionych tu lekarzy jest tak, ze komus pomogl a komus innemu zaszkodzil.
      Dwie dziewczyny napisaly ostatnio, ze Bińczyk jest swietnym fachowcem, milym,
      godnym polecenia. Moim zdaniem jest zupelnie odwrotnie. Ja pamietam go jako
      zagonionego goscia, ktory byl dobry ale do wypisywania recept na tabletki, a
      jak zaczely sie problemy z zajsciem w ciaze a pozniej ciaza obumarla to okazalo
      sie, ze umywa raczki, nie mowiac juz o fatalnym podejsciu psychologicznym do
      pacjentki. Dla niego bylam po prostu kolejnym przykrym przypadkiem, ktorego
      nalezalo sie jak najszybciej pozbyc.
      A mojej kolezance, ktora lezala w szpitalu z krwawieniami w 2 miesiacu ciazy i
      bala sie poronienia, powiedzial, ze przesadza, bo taka widocznie jej uroda, po
      czym pomimo sporej kasy jaka mu placila kompletnie ja zignorowal.
      Nie wiem, byc moze teraz sie zmienil, bo zauwazyl, ze jest wieksza konkurencja,
      ale to nie zmienia faktu, ze ja na pewno go nie polecam.
      Pozdrawiam i zycze zdrowia.
      • Gość: kasiavip IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.05, 17:13
        Wybieram właśnie lekarza prowadzącego ciąże, myślałam o dr. Kornie, tym
        bardziej że szpital na Parkitce wydaje się najnowocześniejszy. Jednak po
        lekturze tego forum zastanawiam się nad dr Najmanem (dużo pozytywnych opinii)
        ale on pracuje w szpitalu na PCK. Proszę was o opinie na temat oddziału
        położniczego w tym szpitalu. Czy można tam rodzić razem z mężem?
        Pozdrawiam
        • Gość: justyna IP: *.21.pl / 213.199.204.* 30.03.05, 00:02
          to że szpital jest nowoczesny to nie znaczy że sa tam dobrzy fachowcy:(jest ich
          tam bardzo mało.
          Wcześniej pisałam już o dr Najmanie i o porodówce na pck ale w skrócie napisże
          Ci że są porody rodzinne ale jesli rodzisz sama na sali bo jesli bedą dwie
          kobiety rodzące to nie da rady z mężem.Żadko się to zdarza bo starają się tam
          połozne i lekarze tak zaplanowac żeby każdej parze udalo się razem rodzić,ale
          wyjatki tez są i niestety.Nie ma na pck osobnych sal porodowych i tylko tu jest
          problem ale są fachowcy ginekolodzi jak i bardzo dobrzy lekarki od dzieci.Super
          kobiety,znają się na swojej pracy.Powodzenia.Ja raz maiłam cesarke ( i cesarka
          też jest bez męża) i raz rodziłam rodzinnie i yło bardzo przyjemnie podczas
          porodu od strony intymności i opieki.
          • Gość: kasiavip IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.04.05, 12:09
            Dzięki za informację. Chyba się już zdecydowałam na szpital na Tysiącleciu, ale
            to jeszcze odległa przyszłość. Byłam juz raz u dr Najmana. wydaje się być
            rzeczowym i konkretnym lekarzem, choć nie bardzo "wylewnym". Jednak trudno się
            dziwić, w końcu widział mnie pierwszy raz i ja jego również. Zbadał (był
            deliatny), zlecił mi badania i mam się pokazać za 2 tygodnie. Zobaczymy...
            A propos szpitali - nasłuchałam się ostatnio bardzo niepochlebnych opinii o
            Parkitce a zwłaszcza o ordynatorze położnictwa i to chyba przesądziło.
            Pozdrawiam
            • Gość: JUSTYNA IP: *.21.pl / 213.199.204.* 12.04.05, 08:07
              cześć.A może był poprostu zmęczony bo on duzo pracuje i czesto mu się zdaża
              przyjść do przychodni po całonocnym dyzurze w szpitalu więc wtedy mało mówi:)
              zapomniałam Ci napisać że jeśli chcesz zobaczyć porodówkę to zapisz się na
              szkolę rodzenia on da Ci namiary i połozna na któryś z kolei zajeciach
              zaprowadza ciężarne na porodówkę, aby móc zobaczyć jak to jest.Jak bedziesz u
              niego to nie ma się co bać i pytaj o co chesz on Ci odpowie a czasami jak
              pozartujesz to tez dobrze!życzę powodzenia! daj znać jak urodzisz czy jesteś
              zadowolona i byłas zadowolona życzę szczęśliwego rozwiązania!
              • Gość: kasiavip IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.04.05, 11:59
                Justyno, dzięki za podpowiedzi. Przy okazji od którego miesiąca chodziłaś do
                szkoły rodzenia? Czy te zajęcia są płatne a jeśli tak to jakiego rzędu są to
                sumy?
                A propos "daj znać jak urodzisz (...)" - jestem dopiero w połowie 3 miesiąca
                więc o porodzie szybko nie napiszę.
                Pozdrawiam
                Katarzyna
                • Gość: justyna IP: *.21.pl / 213.199.204.* 13.04.05, 18:10
                  szkoła rodzenia jest bezpłatna z tego co ja wiem bo tak było dwa lata temu i
                  prowadziła ją bardzo fajna położna, ja była raz bo niestety chciała chodzic z
                  mężem a godziny nie były zbyt fajne bo coś około 1330 więc mąż pracował.Zapytaj
                  lekarza to on Ci powie bo to jego znajoma prowadzi.A co do terminu w jaki mozna
                  się wybarać do szkoły to dcyduje lekarz bo zadrza się że kobiety nie moga
                  uczęszcz.. ze względu na jakies tam zagrożenia.Ja byłam ten jeden raz dopiero w
                  połowie 5-go miesiąca.Trzymam kciuki.!
          • 24.05.07, 13:09
            J miałam poród rodzinny mimo, że obok rodziła inna kobieta - po prostu
            przystawili parawan i oczywiście ona wyraziła zgode
        • Gość: justyna IP: *.21.pl / 213.199.204.* 30.03.05, 09:30
          polecam Ci do pocztania stronę
          baza.rodzicpoludzku.pl/pl/rpl/placowka/bz_sz_czestochowa_wojewodzki_sz_ze
          spolony_im__prof__w__orlowskiego__pck_1 lub ogólna stronę www.wsz.24.pl/
        • Gość: mikito IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.06, 21:01
          bardzo dobrze ze zdcydowalas sie na dr.najmana.ja rodzilam we wrzesniu i to on
          prowadzil moja ciaze i byl przy porodzie.a co do porodowki i obecnosci drugiej
          rodzacej to wlasnie ze mna rodzila jedna dziewczynka i moj maz mogl byc obecny
          zaciagneli tylko rolety i bylo w porzadku.
          a i polozne tez tam sa super
      • 04.02.06, 11:51
        moze chodziłas do innego Bińczyka:)ja chodze do niego od 8lat 2msc temu rodziłam
        u niego i gdyby było to w zwyczju całowałabym go po rekach:)
    • Gość: nina19 IP: 80.51.191.* 25.03.05, 15:43
      Dziewczyny doradzcie mi jakiegos dobrego ginekologa (najlepiej kobiete). Nigdy
      nie bylam u ginekologa a zaczlam juz wspolzyc z chlopakiem... chce sprawdzic
      czy z moim zdrowiem wszystko w porzadku i dostac jakies dobre tabletki
      antykoncepcyjne... prosze o rade... z gory dziekuje..
      • Gość: ja IP: 212.87.240.* 25.03.05, 22:24
        Przejrzyj cały wątek,jest mnóstwo nazwisk.
      • Gość: nina19 IP: 80.51.191.* 30.03.05, 17:59
        Czy dr Pawińska jest ok, jesli chdzi o pierwsza wizyte?? i czy indywidualnie
        dobiera tabletki antykoncepcyjne?? strasznie sie boje tej pierwszej wizyty!!!
        dlatego prosze o rady:)
        • Gość: Ariel IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.03.05, 19:12
          Najlepiej byłoby gdyby lekarze mieli poswiadczone umiejętności przez izbę
          lekarską co potrafią ile operacji ile porodów procent niepowodzeń lata
          pracy ,jednak byłaby to rewolucja trudna do przełknięcia dla wiele mówiących i
          nic nie robiących lekarzy.Poswiadczenie oczywiscie do weryfikacji w szpitalu
          tam powiny być takie same.Zrozumiałybyście że nie ten dobry który duzo mówi,i
          się uśmiecha a ten co dużo potrafi.Jeszcze jedno nie ten dobry co ma najwiekszy
          szyld
          • Gość: beataiw IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.05, 23:42
            Cześć wszystkim czytelniczkom!Zaczęłam przeglądać tę stronkę gdyż chcę wybrać
            się pierwszy raz do dobrego ginekologa.Skrupulatnie przeczytałam wszystie wasze
            głosy. Po czym wyłoniłam kilku ginekologów, którzy cieszą się największą liczbą
            pozytywnych opinii, a tym samym na których koncie nie zanotowane zostały żadne
            wpadki (typu: martwe dziecko!czy tym podobne). Wszystko to jest bardzo
            chaotyczne,gdyż dziewczyny pytacie się dziesięć razy o to samo!..no ale
            widocznie taki tej ankiety urok.Podzielę sie z wami wynikami mojej
            ankiety:ginekolodzy których warto wybrać:dr Pawińska,dr Korn, dr Blukacz - ci
            lekarze zdobyli najwięcej pozytywnych opinii. Co do lekarzy których waszym
            zdaniem, należy unikać to:dr Szary, dr Sikora,dr Betcher.To nie są moje
            subiektywne odczucia,ale wydaje mi się że wasze głosy są warte uznania, gdyż to
            wy przeżyłyście sporo na wizytach które wspominacie mniej lub bardziej
            pryjemnie.Oby każda z nas trafiła na pokrewnego jej duszy lekarza!powodzenia!
          • Gość: sonia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.04.06, 00:01
            jaka opinie ma dr.zbigniew strzelczyk?
      • Gość: aga IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.01.06, 20:16
        Polecam dr.Lemańskiego przyjmuje na polnocy w szeregowkach.
    • Gość: ana IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.05, 15:35
      strzezcie sie dr Betchera (przyjuje w trzeciej aleji; naciagnal mnie na wiele
      wizyt i za zabieg ktory musialam pozniej powtarzac u innego lekarza.

polecam dr Włodzimierz Migacz. w częstochowie przyjmuje tylko w czwartki w
      prywatnej przychodni ul. gajowa 44 ; w pozostale dni przyjmuje gdzies na
      slasku, chyab w katowicach
      • Gość: aja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.05, 21:13
        Co sądzicie o Grzegorzu Płacheckim?
    • 31.03.05, 21:43
      Cześć dziewczyny, pierwszy raz przeglądam Wasze forum, i proszę o pomoc. 4 lata
      temu, dzięki pomocy dr.harasimow? harasimowicz - syn tej słynnej ginekolog,
      urodziłam śliczną, zdrową córeczkę. Lekarz bardzo mi pomógł przy porodzie
      (rodzinnym - bezpłatnym), gdyż córka po dwutygodniowym przeterminowaniu nie
      chciała"wyjść na świat". Gość był przypadkiem na sobotnim dużurze, pomógł, i
      co najważniejsze nie chciał wziąść kasy!!!!!!!!!. I co najważniejsze to
      wszystko wydarzyło się na Mickiewicza!!!!! Ja osobiście jestem bardzo
      zadowolona i dziewię się, że takie opinie teraz krążą o Mickiewiczu.
      A do rzeczy:
      Czy któraś z Was orientuje się gdzie na kasę chorych przyjmuje ten lekarz?
      • Gość: przyszła_mamuśka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.04.05, 13:08
        Moja koleżanka też rodziła 3 czy 4 lata temu na Mickiewicza i była bardzo
        zadowolona. Najwidoczniej przez te lata szpital zyskał złą opinię,chyba
        nieprzypadkowo...
      • Gość: kasiaaa85 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.12.05, 17:49
        dr.Marek Harasim.Przyjmuje na Czartoryskiego 15.Nr tel602157243.Wspanialy
        czlowiek.Polecam
    • 01.04.05, 15:02
      Polecam goraco doktora Jarosława Strzelczyka - super lekarz i człowiek oraz
      doktor Alinę Kowalczyk.
      • Gość: lidka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.04.05, 17:49
        Prosze o informacje co sadzicie o dr,Tomaszu Bilskim.Bo wybieram sie do niego na
        oddział na zabieg.Czy mam bać się czy nie?
        • Gość: Ariel IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.04.05, 09:59
          up
          • Gość: Ewka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.04.05, 19:15
            A doktor Szymański?Słyszałam,że fajny.Może ktoś napisać o nim więcej?
          • Gość: dziewusia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.04.05, 22:41
            a ty Ariel jakim jesteś lekarzem,bo ostatnio pisałeś,ze jesteś "śpiewakim operowym..."haha...
            • Gość: Ariel IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.04.05, 23:22
              Położnikiem i ginekologiem
              • Gość: ona27 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.04.05, 09:27
                w którym szpitalu ??
            • Gość: dziewusia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.04.05, 09:53
              to,że jesteś "ginekologiem i położnikiem" można się samemu domyślić,ale JAKIM?
              • Gość: Ewka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.04.05, 13:25
                Nikt do niego nie chodzi?Koleżanka mi go poleciła,ale już sama nie wiem czy
                iśc...
                • Gość: zadowolona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.05, 23:24
                  Ja do niego chodziłam>Bardzo miły człowiek i delikatny.Polecam!
              • Gość: Ariel IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.04.05, 21:24
                Jak to jakim?
              • Gość: ona27 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.04.05, 22:19
                nie odpisałeś w kórym szpiatlu sobie dyżurujesz....
                • Gość: Ariel IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.04.05, 22:24
                  Nie moge byłaby to reklama,jestem tutaj wiele razy sam się dziwię że tak wiele
                  kobiet ma dobre zdanie o mnie.
                  • Gość: ona27 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.04.05, 22:29
                    nie pytam o imie i nazwisko, tylko szpital, więc jaka reklama? przecież w
                    każdym z naszych szpitali pracuje wielu ginekologów..,
                    • Gość: mama Ali IP: *.kalisz.mm.pl 11.04.05, 22:53
                      Gdyby chciał nie podpisywał by się nickiem:Ariel.Kazdy ma prawo do prywatności.
                      Często lepiej nie szastac na prawo i lewo danymi bo moze to byc wykorzystane
                      przeciwko tobie.Niestety przekonałam sie o tym na własnej skórze.I więcej tego
                      błędu nie popełnię.
                      Ariel jest na forum Arielem a w gabinecie i szpitalu panem dr.X.
                      I niech tak zostanie.
                      • Gość: do Ariel IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.04.05, 10:10
                        jaki ty Ariel skromny człowiek jesteś...
                  • Gość: justyna IP: *.21.pl / 213.199.204.* 12.04.05, 15:54
                    Rzeczywiscie jestes skromnym człowiekiem, ale chociaż mógłbyś podać imię bo ja
                    mogę tylko przypuszczać kim jesteś.Jeśli jesteś dobrym ginekologiem to nie ma
                    się czemu dziwić,że piszą o Tobie same superlatywy,widzisz jeśli jest ktoś wart
                    słów uznania to ich się poprostu nie szczędzi.Powinieneś być dumny z siebie bo
                    to znaczy,że zaczynając studia wybrałeś zawód,który Cię interesuje i lubisz
                    robic to co robisz,a podejrzewam ,że pracujesz w zawodzie juz dość długo:)i
                    dlatego jesteś dobry! i warto Cię polecać.Ja przynajmiej tak robię ,że polecam
                    osobę do której uczęszczam i moje przyjaciólki są bardzo zadowolone.Życzę
                    poowdzenia.JKP
                    • Gość: do justyny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.04.05, 17:28
                      jak się pan doktor domyśli,to ci zafunduje ekstra badanko,może za friko?
                      • Gość: justyna IP: *.21.pl / 213.199.204.* 14.04.05, 23:31
                        co TY sobie wyobrażasz? co to za teksty?.
                        A czego ma się pan doktor domyslać?-wyrażaj się jaśniej.
                        Nie potrzebuję exstra badań ale może Ty potrzebujesz?co?
              • 06.11.05, 20:16

Najlepszy ginekolog to mówcie co chcecie Jerzy Sikora z pck.Ja sobie chwale
                rodziłam przy nim i było tak jak powinno, przemiły. Takich lekarzy powinno być
                więcej ,fachowiec pierwsza klasa.
    • Gość: pola IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.04.05, 11:19
      jezeli ktoś zna dr. Drabka to prosze o komentarz cos na jego temat bardzo
      prosze bardzo pilne !!!!
      • 03.02.06, 11:35
        Znam dr. Drabka, ale laryngologa:D To chyba nie o tego chodzi ;)
      • Gość: Gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.11.07, 09:26
        Przyjmuje na Liśińcu w Przychodni. Bułam u niegio 2 razy , wiem
        tylko ,że bardzo nie lubi prywatnej praktyki bo nie może jej
        otworzyć!( nie wiem dlaczgo?)Trochę straszy u mnie znalazł nadżerkę,
        którą wymroził na sprzęcie w przychodni, wydaje mi się,że trochę
        przesadza wszystkie jego pacjętki mają nadżerkę,polipy, cyste
        itp.Wydaje mi się,że po wizycje u niego trzeba jeszcze udać się do
        innego ginekologa by potwierdził diagnoze ja tak zrobiłam. Wiem też,
        że mojej kuzynce stwierdził polipa,którego nie było( chciałzrobić
        zabieg) kuzynka była u dwóch innych lekarzy by się upewnić czy
        faktycznie jego diagnoza jest prawdziwa. Ogólnie myśle, że to też
        wykorzystuje to że ma ten sprzęt do wymrażania nadźerki i za to
        dostaje kase z NFZ. I tyle.
    • 15.04.05, 23:08
      Ciekaw jestem Czyich opinii jest więcej , kobiet , czy podszywających się pod
      nich ginekologów . Tanai reklama czyni cuda
    • Gość: oro IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.04.05, 10:49
      ariel moze byś wreszcie zniknął z tego Forum . Nie wiem czy wiesz , co znaczy
      Słowo manipulacja ale w twoim wypadku pasuje jak ulał .
      Naraz okazuje się że jesteś strasznie popularny w częstochowie i od pacjentek
      nie możesz się opędzić . Nowość .
      Mam nadzieję że kolejne gwiazdy tej listy nie są tylko wirtualnym wytworem
      służącym do napędzania pacjentek do gabinetu .
      Podszywanie się pod dziewczyny jest tu chyba powszechnym zjawiskiem , to moje
      zdanie na ten temat , dlatego bardziej opierałbym się na postach negatywnych
      niż peanach na cześć z adresem gabinetu i telefonem ( brakuje tylko cennika ).
      Manipulowanie negatywami jest chyba za trudne . Mam taką nadzieję .
      • Gość: Ariel IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.04.05, 18:31
        No złociutka przegięłaś bye bye!
      • Gość: mama Ali IP: *.kalisz.mm.pl 16.04.05, 23:03
        Współczuję,że wyznajesz spiskową teorię dziejów.A forum jest publiczne i każdy
        może pisać kiedy chce i w wątku jakim chce.
        Nie podoba się -nie czytaj.Zresztą chłopie co ty tutaj robisz?Ginekologa
        szukasz?
        cyt:"dlatego bardziej opierałbym się na postach negatywnych niż peanach na
        cześć z adresem gabinetu i telefonem ( brakuje tylko cennika )".
        Może przeczytałbyś jaki jest temat tego wątku?
    • Gość: Oro IP: *.pl / 80.48.252.* 17.04.05, 17:21
      Ariel faktycznie przegiąłem , masz rację mam niewyparzoną gębę , ale Twoja
      obecność i tej drugiej Pani mnie do tego zmusiła, do tej pory nie zabierałem
      głosu i nie mam zamiaru się powtarzać . To dziewczyny mają sporządzać listę a
      nie lekarze nie ma tu dla nich miejsca , nie powinii nikogo namawiać ,
      poganiać wymądrzać się , dobrze o tym wiesz .
      Zawsze możesz stworzyć własne Forum to jakieś rozwiązanie . Jesteś pewien że
      nikt tu nie macza palców . Mama Ali jest jak błyskawica spodziewałem się
      jej.Na innych forach dotyczących lekarzy też szybko reaguje. Wniosek bywa tu
      częściej niż ktokolwiek inny . To tyle moich obserwacji . Nie liczcie na
      odpowiedź . Pozdrawiam . oro
      • Gość: mama Ali IP: *.kalisz.mm.pl 17.04.05, 17:57
        Drogi oro,jestem na tym forum bo niedawno sprowadziłam sie do Częstochowy i
        chciałam wybrać dobrego lekarza.Poza tym jestem ciekawa opinii o ginekologach w
        naszym mieście.Z czystym sumieniem poleciłam swoją ginekolog a nie z innych
        pobudek.Poza tym mam dość krytykowania na każdym medycznym wątku lekarzy.Może
        Cię to zdziwi ale lekarzem nie jestem.Nie znam też Ariela co sugerowano mi w
        innym wątku.I bez sensu te spekulacje.Wychodzi na to,że nie bedąc lekarzem nie
        można myśleć pozytywnie o tym zawodzie.
        Przepraszam Ariela za nieprzyjemności wynikłe z moich wypowiedzi.Mam
        nadzieję,że nikt więcej nie będzie łączył naszych nicków.Zreszta ten wątek jest
        o czym innym.
        Bez odbioru.
        • Gość: Nadia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.05, 16:34
          Dużo jest porad u kogo prowadzić ciążę i rodzić bobaska, a ja chciałabym, żeby
          powstała też nasza "mała poradnia", która podpowie innym kobietom jaki lekarz
          wyleczył którąś z Nas z GRZYBICY. Jest to przecież tak powszechny i niestety
          trudny do pozbycia się problem. Powymieniajmy się uwagami do kogo iść z tym
          kłopotem. Bo ja się go pozbyć skutecznie nie mogę. I wiele Pań zapewne też.
          Dlatego potrzebne są wskazówki tych kobiet, które uzyskały fachową pomoc.
          Liczę na rozwinięcie tematu! :-)
          • Gość: abbas IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 02.05.05, 12:44
            Rozwiniecie tematu
            • Gość: nati IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.05.05, 22:12
              Na tym polega cały problem ze lekarze lecza na oko bez badań . Kazda z nas ma
              pewnie podobne oczekiwania idac na wizyte do ginekologa . Zeby skutecznie
              walczyc z grzybica czy bakteriami trzeba zrobic badanie mikrobiologiczne i
              dopiero wtedy zaczac leczenie .Niestety prawie wszyscy lekarze u ktorych byłam
              lekcewza to . Moze ktoras dziewczyna poleci lekarza ktory zlecił jej takie
              badania .
    • Gość: Gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.05, 16:05
      Polecam dr Zofię Stokłosę-Brzezin, o której jest na tej liście bardzo mało
      informacji. To pani dr, która prowadziła moją ciążę. Jest super, nic nie owija
      w bawełnę jeśli cos jej się nie podoba to to dokładnie sprawdza, odpowiada na
      każde nawet głupie pytanie. Jest ok, polecam.
      • Gość: Iva IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.05.05, 19:00
        Dziwne ale ma zupełnie odmienne zdanie na temat tej pani .Humorzasta osoba a ja
        nie lubie kiedy cos zlezy od humorku lekarza .Nie wiem jak zachowuje sie na
        wizycie prywatnej moze pieniadze poprawiaja humor
        • Gość: ASIA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.05, 00:58
          Z całego serca polecam dr TOMASZA STRZELCZYKA z Mickiewicza. Milutki, ładne
          zadbane dłonie, delikatnie bada, ma cierpliwość anioła i jeśli trzeba to
          wydłuży wizytę do nawet ponad pół godziny (co rzadko zdarza się u innych
          lekarzy). I zwraca sie do pacjentki po imieniu zaraz od drzwi, więc albo
          pamięta albo przygotowuje się do wizyty (co równie dobrze o nim świadczy). Dr
          Strzelczyk właśnie prowadzi moją ciążę, bez zarzutu. Polecam.
          • Gość: JUSTYNA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.05, 21:21
            dr Tomasz Strzelczyk,profesjonalność,kultura oraz urok osobisty-ideał
            ginekologa.Nic dodać nic ująć.Polecam!!!
        • Gość: PM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.05.05, 12:36
          Stokłosa Brzezin-też uważam że bardzo humorzasta,jakoś nie lubiałam tych wizyt.
          Na dodatek drogo: 70zł wizyta plus 40 zł usg(dopochwowe)na szpitalnym sprzęcie!

Pawińska-chodziłam do niej jako dojrzewająca młoda kobieta i byłam zadowolona.
          Teraz prowadzi moją pierwszą ciążę i jest ok. Przejmuje się każdym szczegółem.
          Chyba nie bez powodu została wyróżniona Przyjacielem Kobiety.

• Gość: Re IP: *.com.pl 15.05.05, 18:53
      Co sądzicie o dr Biskupek, przyjmuje na Lelewela i Szpitalu Mickiewicza?
      • Gość: MAGDA30 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.07.05, 23:20
        U Dr.BISKUPEK rodziłam dwa razy.Jest miła,kompetentna,zleca wszystkie potrzebne
        badania USG w cenie wizyty.Przyjeżdża do porodu nawet w srodku nocy.Zawsze
        uśmiechnięta,polecam zwłaszcza na pierwszą wizytę.
        • Gość: lulu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.05, 09:28
          a moglabys podac jakies info gdzie ta pani przyjmuje prywatnie i panstwowo??
          Czy posiada USG w gabinecie prywatnym i ile kosztuje wizyta z wszystkimi
          badaniami. Dzieki
        • 01.10.05, 00:36
          hahaha a to dobre do mnie jakos nie miala czasu przyjechac mimo ze chodzilam do niej prywatnie.rodzilam w styczniu 2004r takze to niedawno temu.wizyta kosztowala u nie 60zl a jesli usg to dodatkowe 30zl.zadzwonilam do nie jak wyladowalam na porodowce, pech chcial ze byla to sobota godzina 6 rano a pani doktor stwierdzila ze nie przyjedzie bo jedzie z corka na lekcje prywatne swojej corki bo bedzie zdawac na studia .powiem tak gdy chodzi o jej fachowosc jest bez zastrzezen ale nie ma co liczyc na przybycie o kazdej porze dnia i nocy.Aczkolwiek przekazuje pacjentke konkretnemu lekarzowi ktory ma akurat dyzur.
    • Gość: zosia IP: 212.244.80.* 15.05.05, 22:42
      A co sądzicie o dr.A.Ściegiennej-Hirszfled?Przyjmuje w przychodni na Stradomiu.
      • Gość: agniecha IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.05.05, 11:40
        przez takich lekarzy jak dr sikora czlowiek traci wiare w czlowieka... myslalam ze to najlepszy lekarz u jakiego bylam... bardzo mily, symaptyczny, zawsze mnie przyjmowal jak nie bylam zapisalam, myslalam ze to swietny fachowiec... ale jak przyszlo do tego ze powinnam miec operacje to mnie splawil i odeslal gdzies indziej i na dodatek prywatnie... nigdy bym sie nie spodziewala... ale moze to dlatego ze jestem mloda i naiwna... musze pochwalic dr surowke bo wszystkie osoby ktore znam (rowniez w mojej rodzinie) i sie lecza u niego nie moga sie nachwialic... bardzo pozadny czlowiek... w najblizszym czasie ide do kolejnego lekarza... pewnie tylko po to by znow sie rozczarowac...
        • Gość: justyna IP: *.21.pl / 213.199.204.* 24.05.05, 15:53
          to zajrzyj do doktora Cezarego Najmana tez jest z Pck,a przyjmuje w przychodni
          kolejowej,jest dobrym fachowcem i napewno swoich pacjentek nie krzywdzi i każdą
          traktuje indywidualnie.Ma bardzo duzo pacjentek a to o czymś świadczy.Wystarczy
          zapytać w poczekalni jakie są opinie tego lekarza.Ja urodziłam pod jego opieką
          dwoje dzieci i jestesmy z mężem bardzo z niego zadowoleni.powodzenia
        • Gość: PM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.05.05, 19:04
          Nie rozumiem...
          skoro Twoi znajomi i rodzina chwalą Surówkę to czemu nie pójdziesz do niego
          tylko szukasz kolejnego 'rozczarowania'?????????
          Dziwne...naprawdę nie rozumiem :/
          • Gość: agniecha IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.05.05, 10:35
            nie pojde do Surowki bo on podobno przyjmuje tylko kobiety w ciazy i w starszym wieku... tak przynajmniej mowi moja mama, ktora do niego chodzi
            • Gość: Emm IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.05.06, 21:43
              Ja nie jestem w ciąży, mam 26 lat i jakoś chodzę do dr Surówki, więc nie wymyślaj.
              • Gość: aaaa IP: *.czestochowa.cvx.ppp.tpnet.pl 01.06.06, 19:26
                Prawdziwe kłopoty się zaczną jak będziesz miała problemy. Wtedy będzie cię
                leczył ma chybił trafił. U mnie stwierdził, że skoro mój pęcherzyk ma 18mm to
                jest wszystko ok. i w tym cyklu napewno zajdę w ciążę, zapomniał tylko... że
                musi on pęknąć i trzeba to sprawdzić. Jak nam nie wyszło to stwierdził, że to
                mąż jest bezpłodny i przepisał mu hormony, bez uprzednich badań. Nawiasem
                mówiąc z mężem jest ok. Problem mam ja...
                Trzeba być KRETYNEM aby tak leczyć. Poza tym jak jest wszystko ok. to każdy
                lekarz jest w porządku. Prawdziwa gehenna zaczyna się jak jest problem.
                PS Odradzam również reklamującego się we wszystkich mediach BETCHERA, kolejny
                oszust a nie lekarz. Więcej można dowiedzeć się na forach internetowych niż od
                niego. Nawet zdrowej kobiecie wmówi chorobę. Chwali się ordynaturą w Blachowni -
                nawet tam wszyscy uważają go zwykłego oszusta. BEZPŁODNOŚCI ON NIE WYLECZY!!!
                Zastanawia mnie tylko jak oni wszyscy kończą tą medycynę.
    • Gość: sk IP: *.czestochowa.um.gov.pl / 212.87.231.* 08.06.05, 11:57
      Leczę się od kilku lat a jest coraz gorzej.
      Umówiłam się dzisiaj na pierwszą wizytę do dr Jarosława Strzelczyka
      (przypadkowo). Czy to mój kolejny zły wybór?
      • Gość: ilona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.05, 12:00
        dr Blukacz, Przychodnia, ul. Kopernika 38, bedziesz zadowolona bardzo, ja
        szukałam i szukałam az trafilam do niego i juz zostane, jestem w 100%
        usatysfakcjonowana. Przemiły człowiek i swietny specjalista.
        • Gość: sk IP: *.czestochowa.um.gov.pl / *.um.gov.pl 08.06.05, 12:06
          Zależy mi bardzo, żeby mnie ktoś przyjął dzisiaj, bo bardzo się męczę. Czy nie
          wiesz może kiedy on przyjmuje, albo nr telefonu do tej przychodni, bo szukam i
          nie mogęznaleść.
          • Gość: ja IP: *.kroczyce.sdi.tpnet.pl 08.06.05, 14:15
            Dziś przyjmuje do 16.00 na Kopernika, a jutro w przychodni w Dźbowie tel. 365
            96 25 zapytaj o godziny bo nie pamiętam. Jest rewelacyjnym specjalistą.
            • Gość: Paula IP: *.inds.pl / *.inds.pl 08.06.05, 22:08
              Dr J Strzelczyk Nie przyjmuje ani na KOpernika ani w Dźbowie. Ma prywatny
              gabinet na N.M.P 21a, a telefon do niego to 3721571. Jestem jego pacjentką od
              ponad 2 lat.Polecam go-naprawde swietny specjalista-podchodzi do pacjentki jak
              do człowieka- wysłucha, zbada, zleci badania. Poprzednim moim lekarzem Była dr
              Szary-która chyba marzyła żeby mnie położyć na stole operacyjnym(bo inaczej nie
              wyzdrowieje).A jednak sie udało!!! Po kompleksowych badaniach -zleconych przez
              DR STRZELCZYKA-i przepisaniu odpowiedniego leku uniknęłam operacji. Jeszcze raz
              gorąco polecam
            • Gość: sk IP: *.czestochowa.um.gov.pl / *.um.gov.pl 09.06.05, 11:01
              Dziękuję odrazu po twoim wpisie poleciałam do niego. Chyba jest OK! Zobaczymy
              czy mi wkońcu pomoże. Parę rzeczy się dowiedziałam. Dzięki!
              • Gość: Paula IP: *.inds.pl / *.inds.pl 09.06.05, 21:18
                cieszę się że mogłam Ci pomóc-mam nadzieję że Pan Strzelczyk dobrze wypadnie i
                poradzi coś na Twoje dolegliwości.Pozdrawiam
        • Gość: mieszkanka Cz-wy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.06.05, 23:21
          Naprawdę super lekarz, prowadził moje obydwie ciąże- chodziła do przychodni na
          Kopernika 38, obierał moje dwa porody (jedno 4900g i drugie 4250) i byłam
          bardzo zadowolona. Poszło sprawnie minn. dzieki niemu.
          POLECAM dr Arkadiusza Blukacza
      • Gość: mama IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.05, 17:00
        Oczywiście,że zły wybór. Przekonasz się sama.
    • 10.06.05, 18:59
      Dziewczyny prosze Was o opinie o dr S. Sobkiewiczu z medica - leczenie
      nieplodnosci. Czy któras z Was sie leczy u tego dr?
      • 10.07.05, 20:28
        Mieszkam dopiero od niedawna w Cz. i poszukuje lekarza do prowadzenie ciąży, po
        przeczytaniu całego wątku :)))) już mam wytypowanych lekarzy ale mam jedno
        pytanko ponieważ chce rodzic w znieczuleniu zewnątrzoponowym musze wybrać
        takiego który bedzie pracował w szpitalu w którym nie ma z tym problemu a z
        poprzedniego miejsca zamieszkania wiem ze w niekrótych szptalach są z tym
        problemy:(. Czy orienujecie się jak to wygląda w częstochowskich szpitalach i
        który kierując się tym kryterium wybrać ???
        • Gość: lawinia IP: *.cn.com.pl / *.cn.com.pl 11.07.05, 15:11
          Polecam Parkitkę. Bez problemu rodziłam w znieczuleniu z.o. u dr.
          J.Strzelczyka .
          • Gość: Beta IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.07.05, 15:28
            Mam pytanie. Czy dr A. Blukacz pracuje w jakimś szpitalu? W jakim? Być może będę
            potrzebowała leczenia szpitalnego, więc wolałabym to wiedzieć.
          • Gość: as IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.05, 18:17
            A ile zapłaciłaś?
            • Gość: julia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.07.05, 22:18
              Nie rozumiem tych pochlebnych opini o Jarosławie Strzelczyku. Jest tak
              niedouczony ,nie ma pojecia o leczeniu . W zyciu odwiedziłam wielu lekarzy bo z
              moim zdrowiem nie jest najlepiej równiez "dzięki" strzelczykowi .Zastanawiam
              sie nawet jak tacy "lekarze " kończą studia . Kto chce niech chodzi ale ja
              ostrzegam moim zdaniem jest jeszcze gorszym lekarzem niz człowiekiem .
              • Gość: lawinia IP: *.cn.com.pl / *.cn.com.pl 12.07.05, 08:59
                A u mnie wręcz przeciwnie. Dzięki p. J. Strzelczykowi mam super synka. A
                spotkałam już kilku partaczy na swojej drodze. Ciekawe co można powiedzieć o
                lekarzu który siedzi na kacu i nawet USG nie potrafi porządnie zrobić. Jemu
                wszystko jedno co mu lata przed oczami. Z kolei inny lekarz nie będę podawać
                nazwiska - bo i po co kogoś straszyć - wyciągnął od mojej koleżanki kupę kasy.
                Nie może bidulka zajść w ciążę, poszła do gościa po pomoc i co. Była 8 razy a
                nie zlecił nawet podstawowych badać, by sprawdzić poziom hormonów. Więc co tu
                wyskakiwać z tekstem "tacy" lekarze. Może zacząć od "takie" pacjentki.
                • Gość: julia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.07.05, 10:58
                  Widać jaki lekarz takie pacjetki. Zdaje sobie sprawe co pisze bo do dzis
                  ponosze skutki jego niekompetencji i niewiedzy. Nie wiem czy leczyłaś sie u
                  niego prywatnie czy państwowo. Mi jak bylam u niego w poradni w szpitalu nigdy
                  nie zlecił zadnych badań ,dał mi "na oko" taki leki po których wyladowałam w
                  szpitalu. Potem okazało sie ze było to niedopuszczalne bez odpowiednich badan
                  taki leki ,taki dawki... Nie chodzi tu o straszenie ale nie jestem egoistka i
                  ostrzegam inne dziewczyny przed takim nieukiem żeby nie musiły potem wydawać
                  majatku na leczenie jego błędów.
                  • Gość: lawinia IP: *.cn.com.pl / *.cn.com.pl 12.07.05, 13:45
                    Podsumowując temat mogę stwierdzić jedno nie ma lekarza który nie popełniłby
                    jakiegoś błedu. Jednej osobie ktoś pomoże innej zaszkodzi. I o co tu się
                    spierać? Na własnej skórze trzeba wszystkiego wypróbować a opiniami jedynie się
                    zasugerować.
            • Gość: lawinia IP: *.cn.com.pl / *.cn.com.pl 12.07.05, 09:01
              za samo znieczulenie zewnątrzoponowe płaciłam pani anestezjolog 400zł w 2003roku
    • 11.07.05, 22:19
      Szukam informacji na temat dr Ziembińskiego.Z góry dziękuje
      • 12.07.05, 09:03
        Witam! Bardzo dobry i delikatny lekarz, chodze do niego od poczatku, prowadzil tez moja ciążę, polecam z czystym sumieniem
        Pzdr.

• Gość: uratowana IP: *.makroabra.pl 08.07.08, 12:21
          Zgadzam się. Z czystym sumieniem mogę polecić dr Ziębińskiego. Gdyby
          nie On, już bym była rozpruta przez Jego kolegów "fachowców",
          zupełnie niepotrzebnie. Oby wszyscy lekarze mieli takie ludzkie
          podejście do pacjenta. Czego Wam i sobie życzę.
      • 12.07.05, 09:07
        Bardzo dobry i delikatny lekarz, prowadzil moja ciąże i chodze do niego od poczatku, polecam z czystym sumieniem
        Pzdr.
      • Gość: Alana IP: 195.116.81.* 09.08.05, 16:09
        dr Ziębiński
        super lekarz wlasnie prowadzi moja ciaze ;)
        bardzo dokladny, mily i kompetentny :D
        polecam przyjmuje na ul.kilinskiego 7
    • Gość: xyz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.07.05, 11:06
      --------------------------------------------------------------------------------
      Czesc dziewczyny!Znacie jakiegos dobrego gina z Czestochowy? Wczoraj stuknela
      mi dwudziectka i wiem,ze to najwyzszy czas wybrac sie na pierwsza wizyte,ale
      strasznie sie boje i odkladam ja w nieskonczonosc.Pomozcie!!!Czy taka wizyta
      rozni sie czyms od nastepnych?

• Gość: Beata IP: 212.160.108.* 09.11.05, 13:24
        Polecam doktora J. Ziębińskiego. Jest bardzo miłym, odpowiedzialnym człowiekiem.
        • Gość: Edyta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.06, 00:02
          jeśli chodzi o dr Ziebińskiegochciałam sie dowiedzieć czy jest dobrym
          diagnostykiem tzn czy stawia dobre diagnozy i dobrze leczy. Podkreślam nie
          chodzi mi o prowadzenie ciąży. Pytam bo wszystkie wypoedzi na temat tego
          lekarza dotycza prowadzenia ciąży.
    • Gość: ewa82 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.05, 14:39
      Czy ktoś może wie coś na temat dr. Zbigniewa Strzelczaka (nie Strzelczyka) i dr
      Bednarskiej ??
      • Gość: GG IP: 213.199.204.* 27.07.05, 12:06
        czytam wyrywkowo Wasze wypowiedzi ale nie sposób przeczytać wszystko, chodzi mi
        o opinię na temat dr.Bińczyka z MEDYKA,co sądzicie, jakie macie doświadczenia?
        Z góry dziękuję za odpowiedż....
        • Gość: Kama IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.05, 00:18
          DZiewczyny, przejrzalam caly watek i zdecydowalam sie pojsc do dr Grabowskiego.
          Jednak oprocz adresu nie znalazlam zadnego namiaru do niego, moglybyscie podac
          mi numer telefonu? Z gory dziekuje.
          • Gość: matka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.05, 14:25
            dobry wybór! tel kom. 601-47-17-47 ul. Wolna 15, przyjmuje we srode, piatek (
            od 15 do ost pacjentki) i sobote( od 9 do ost.)
            Bylam u wielu lekarzy e Cz-wie, ale tylko jego mogę polecić z czystym
            sumieniem. Leczył mnie, prowadził ciążę, rodził ze mną w Zabrzu i teraz też do
            niego chodzę.
            W razie jakiś pytań chętnie odpowiem.
            pozdr
            • Gość: Kama IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.05, 14:54
              Bardzo serdecznie dziękuję!
              Mam nadzieję, że po wizycie będę mogła potwierdzić słowa wielu forumowiczek, że
              to był dobry wybór ;))
              A czy mogłabyś mi orientacyjnie powiedzieć ile wynosi koszt takiej wizyty u
              pana doktora i czy ma on w wyposażeniu gabinetu usg?
              • Gość: matka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.05, 15:52
                wizyta to koszt 50zł z usg lub bez, stała cena, jedynie za cytologie dodatkowo
                20zł. usg ma nowe sprowadzone z usa, super sprzęt.
                • Gość: gg IP: *.21.pl / *.21.pl 06.08.05, 13:26
                  Możesz podać w jakim szpitalu pracuje dr. Grabowski? - dzięki
                  • Gość: matka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.08.05, 11:43
                    dr. Grabowski teraz nie wiem w jakim pracuje...pracował w Zabrzu, tam z nim
                    rodziłam, ale tez pracuje w Bytomiu. A nawet jak juz nie pracował w Zabrzu to
                    do porodu siostry przyjechal i na swoich pacjentek zabiegi.
                  • Gość: matka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.08.05, 11:43
                    aha, u nas w Cz-wie robi zabiegi w Przychodni dr. Pawełczaka na Waszyngtona.
            • Gość: mańka IP: *.gprs.plus.pl 07.07.08, 22:45
              mam pytanko a nie wiesz w ktorym szpitalu pracuje
              dr.grabowski????????????????????????????????
              bardzo pilne prosze o odpowiedz

• Gość: jola IP: *.adsl.inetia.pl 08.07.08, 19:08
                w szpitalu w Zabrzu
          • Gość: OSZUKANA IP: *.idea.pl 05.09.05, 16:23
            Cześć! To ja - OSZUKANA. Bardzo mi przykro, że zdecydowalaś się na wybór tego
            lekarza. Do dziś na samo jego nazwisko zaczynam się trząść z nerwów. Leczyłam
            się u Niego od 18 roku życia. Nie miał wtedy jeszcze ani drugiego
            pomieszczenia, ani skórzanej kanapy, ani tym bardziej komputera... Przez wiele
            lat tłumaczył mi, że jestem niepłodna. Cóż - bywa... Leczył hormonami i ciągle
            proponował zabieg przedmuchiwania jajników. Kiedy wreszcie w wieku 26 lat
            zdecydowałam się na zabieg - Pan doktor nie zorientował się, że jestem od
            miesiąca w ciąży. Jakoś się jednak udało - ciąża o dziwo!!! nie została
            wydmuchana, co przy prawidlowo wykonanym zabiegu powinno nastapić...Wykonałam
            badania przenatalne - wyszły prawidlowo. Stwierdziłam, że człowiek nie jest
            nieomylny i zdecydowałam, by moją ciąże prowadziła dalej dr. Grabowski.
            Umówiłam się z nim na poród w Zabrzu na tydz. przed planowanym rozwiązaniem.
            Jakież było moje zdziwienie, gdy okazalo się, że tam nie leczy... Na dodatek
            wcale nie miał chęci z nami rozmawiać... Hmmmm... Przyjechał do Zabrza tego
            dnia późnym wieczorem, wpadł na salę i powiedział, że jestem nerwowa i mam
            leżeć, bo dziecko będzie prawdopodobnie HIPOTROFICZNE - (przypomnę - robiłam
            badania prenatalne, co 2 tydz. wykonywał mi USG, co 2 tyg. robiłam wszystkie
            podstawowe badania bo tak nakazał). Na moje pytanie skąd ta hipotrofia i co to
            takiego pan doktor odrzekł - Pani się na medycynie nie zna, pani się zna na
            bankowości.Po tych słowach pan doktor opuścił salę. C H A M !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
            Pół nocy zajęło mi ustalanie co to jest hipotrofia - okazuje się, że tym mianem
            określa sie niedużego noworodka, a hipotrofią zagrozone są matki, których waga
            przy zajściu w ciąże wynosi 45kg lub mniej. A moja waga przez całe życie wynosi
            45 kg. Wypisalam się z tej ruiny, którą zowią kliniką w Zabrzu i tydzień
            później zglosiłam się na Mickiewicza na porodówkę. Oleńka urodziła się o
            czasie; ważyła 2450g i miała 52cm dlugości. Nie za duża nie za mała. Ale czego
            wymagać od niej skoro matka ma 156cm wzrostu. Czy pan doktor uważal, że urodzę
            slonia?????? Zapomiałam dodać, że na zabieg laparoskopii udałam się pod
            nazwiskiem szwagierki, ponieważ sama byłam ubezpieczona w Mundurowej Kasie
            Chorych (gdy ta jescze istniała), a przez całą ciążę pan doktor obiecywał
            przepisać kartę wypisową na mnie... I jeszcze na dokładkę - Pan doktor proszony
            był na mój ślub...Nikt mi już nie wmówi, że Jego miła aparycja i dobry humor,
            którym epatuje przekłada się na jego .......fachowość
            • Gość: OSZUKANA IP: *.idea.pl 05.09.05, 16:35
              Zapomniałam dodac w swoim poprzednim poście, ze na porodówce na Mickiewicza
              poznałam dziewczynę, która rónież miała wątpliwą przyjemność rodzić u pana
              doktora Grabowskiego. Ona rodziła w Bytomiu. Jej dziecko urodzio się niestety w
              zamartwicy, ponieważ pan doktor zwlekał z cesarką.... Sprawdzajcie dziewczyny,
              czy lekarz na pewno leczy tam, gdzie mówi - unikniecie nieprzyjemnych
              niespodzianek. Z tego co mimochodem usłyszała od lekarzy na Mickiewicza, Pan
              doktor Grabowski nie złożył jakiemuś profesowowi jakiejś pracy i dlatego
              przestał leczyć w Zabrzu. Tej informacji jednak nie sprawdzałam, ponieważ nie
              miałam ochoty dłużej interesować się PANEM DOKTOREM
              • 07.09.05, 12:48
                jestem trochę zdziwiona Twoim postem. Co prawda chodze do niego od niedawna ale
                jestem jak najbardziej zadowolona. Zaszłam w ciążę i na razie wszystko jest OK.
                Odpowiada na każde pytanie a w dodatku jest dowcipny. Może to nie jest
                najważniejsze ale w moim przypadku dodaje mi otuchy gdyż miałam problemy z
                zajściem w ciążę. Nie naciąga na kasę. Każe robić tylko te badania, które
                uznaje za niezbędne. Znam kilka kobiet, które rodziły w Zabrzu i są zachwycone.
                Opieka jest super a do tego nikt nie ogląda się na pieniądze. Wierzę, że Twój
                przypadek miał miejsce ale moje nastawienie do tego lekarza raczej się nie
                zmieni. Pozdrawiam.
                • Gość: matka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.09.05, 13:48
                  Ja też jestem zdziwiona tymi słowami krytyki.
                  Również chodzę do dr.Grabowskiego od lat i jestem nadal zachwycona ( nie bez
                  myslnie). Robił mi zabieg, pózniej pomógł zajśc w ciążę, prowadził ją
                  rewelacyjnie, a na koniec rodzilam w Zabrzu z czego jestem zachwycona. Budynek
                  faktycznie ruina, ale to nie to o tym świadczy...jest tam grupa świetnym
                  lekarzy, profesorów którzy jak dojechałam po odejściu wód płodowych w domu w
                  Częstochowie bardzo dobrze się mną zajęli, a dr. Grabowski zdążył dojecHAC DO
                  porodu. Wiedziałam, że tam nie pracuje, czego nie ukrywa, ale na poród i
                  zabiegi stałych pacjentek dojeżdza. I musi być naprawdę dobrym specjalistą
                  skoro klinika mu na to pozawala. I najdziwniejsze jest to, że za poród rodzinny
                  i dr dojazd nic nie "dopłacałam". Ja jestem bardzo zadowolona z jego opieki i
                  moje znajome, a jest ich sporo też.
                  Wiadomo to tylko człowiek, ale nie tyle błędów. A nikt mi nie powie, że opieka
                  i poród jest lepszy w szpitalu na Mickiewicza niż w klinice a Zabrzu czy
                  Bytomiu. Nikt ode mnie nie brał żadnej kasy, ani lekarze, ani połozne i
                  wszystko było jak nalezy. I dziwię się, że można zrezygnować z opieki Kliniki
                  Zabrzańskiej na szpital na Mickiewicza. Hmmm, rozmumiem, że dr.Grabowski sie
                  pomylil, ale cała Klinika?
                  Życzę zdrówka dla Ciebie i Dziecka.
                  pozdr
                  matka

ps. a kogo w szpitalu na Mickiewicza chwalisz? Też miałam tam dużo z nimi
                  wspólnego, więc mogę napisać parę "drobnych " sytuacji.
                  • Gość: ona27 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.09.05, 15:55
                    gdybyś mogła cokolwiek napisać o o szpitalu na Mickiewicza byłabym wdzięczna,
                    interesują mnie nawet te złe opowieści. już niedługo bede tam rodzić, moim
                    lekarzem jest pan ordynator. Także czekam na odpowiedź.
                • Gość: OSZUKANA IP: *.idea.pl 14.09.05, 17:08
                  No cóż.... Ja sama byłam bardzo zdziwiona zachowaniem pana doktra. Uważam, że
                  nie ma ludzi nieomylnych, dlatego kiedy okazało się po laparoskopii, że jestem
                  w ciąży uznałam, że no cóż... nikt się nie spodziewał, że miesiąc przed
                  zabiegiem przedmuchiwania jajników zajdę w ciążę. Choć właściwie pan doktor
                  powinien był mnie zbadać jeszcze przed samym zabiegiem. Poza tym - poprawnie
                  wykonany zabieg przedmuchiwania jajników powinien był zakończyć się
                  wydmuchaniem płodu.... To daje wiele do myslenia o FACHOWOŚCI pana doktora.
                  Jeśli chodzi o samo Zabrze- pojechałam tam własciwie na własną prośbę na
                  tydzień przed porodem, bo tak się umówiliśmy z panem doktorem. Miałam mieć
                  wywołany poród. Niestety - kiedy okazało się, że właściwie jeszcze nie rodzę
                  położono mnie na patologii ciąży. To był prawdziwy koszmar. Kobiety prawie non
                  stop płaczące, nie mogące zajść w ciążę, lub z innymi problemami...Faktycznie -
                  porodówka w porównaniu z tym oddziałem to luksus, a krzyki rodzących kobiet są
                  zdecydowanie radośniejsze....Nie pamiętam nazwiska pani doktor, z którą
                  rozmawiałam w klinice, ale to m.in. ona namówiła mnie do opuszczenia szpitala.
                  Wypisałam się na własne życzenie i Bogu za to dziękuję. Do tej pory mąż straszy
                  mnie wczasami w Zabrzu. Pan doktor Grabowski faktycznie nie za każdą wizytę
                  pobierał ode mnie opłaty, ale to i tak nie zwróci kosztów mojego stresu na jaki
                  naraził mnie na kilka dni przed rozwiązaniem. Dodam, że za zabieg laparoskopii
                  mąż panu doktorowi zapłacił, podobnie jak chciał zapłacić za mój rodzinny poród
                  w Zabrzu. Pan doktor doskonale wiedział, że nas na to stać... I choć przez 10
                  lat uważałam go za dobrego lekarza i poleciłam go swojej siostrzenicy teraz
                  jego nazwisko odstrasza mnie i przyprawia o mdłości. W ciągu niespełna 9
                  miesięcy: 1. wykonał zabieg laparoskopii na ciężarnej kobiecie 2. wykonał
                  zabieg niepoprawnie 3. oszukał dr. Pawełczaka kierując mnie pod innym
                  nazwiskiem jako osobę ubezpieczoną w Śląskiej Kasie Chorych (ponieważ byłam
                  ubezpieczona w innej powinnam za zabieg zapłacić) 4. no i samo Zabrze..... (pół
                  roku wcześniej na porodówce wykryto nieszczęsną plebsille pneumoni - jakkolwiek
                  się to pisze) Myślę, że to nie jest już tylko jedna wpadka. Dzieciątko urodziło
                  się jednak mimo wszystko zdrowe i ma już 2 latka. Oleńka jest moim największym
                  skarbem. Życzę sobie i wszystkim tu obecnym, aby żadna nie musiała przeżywać
                  tego co ja... Zaś odnośnie Mickiewicza - aktualnie chodzę do dr. T.
                  Strzelczyka. Jest równie delikatny, wesoły co dr. Grabowski. Myślę, że przy
                  następnej ciąży nie przeżyję takiego koszmaru jak za I razem... Pozdrawiam
                  serdecznie i życzę wszystkim dużo zdrówka. Szczegolnie pacjentkom pana doktora
                  Grabowskiego
            • Gość: dortis3 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.05, 12:40
              Dlaczego kiedy miałaś iść na zabieg nie zabezpieczałaś się przed ciążą. przecież
              leczyłąś się na bezpłodność i chyba miałaś nadzieję że przynosi to jakieś
              skutki, no wkońcu zaszłaś w ciążę.
              • Gość: JA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.05, 14:13
                JA JESTEM JEGO PACJENTKA I BARDZO GO CHWALĘ, A CO DO SZPITALA W ZABRZU TO NIE
                BYŁAM W LEPSZYM. NIESTETY PATOLOGIA CIĄZY WSZĘDZIE TAK WYGLADA, NIE TYLO W
                ZABRZU. JA RODZIŁAM TAM 3MIES PO AFERZE Z BAKTERIĄ W KWIETNIU 2003 I CHCĘ
                DODAĆ, ZE TEJ BAKTERII NIE WYKRYTO W KONCU- TYLKO TO BYŁA INNA PRZYCZYNA ZGONU
                NOWORODKA. ZRESZTĄ BYŁO TO WYJASNIONE W CIĄGU MIESIACA. ZASTANÓW SIE CO
                PISZESZ, O JAKIMS OSZUSTWIE Z DR. PAWEŁCZAKIEM....SĄ TO KOLEDZY I NIE OSZUKAŁ
                JEGO TYLKO NFZ, A ZROBIL TO DLA CIEBIE ABYŚ NIE PŁACILA ZA ZABIEG. WIEM JAK SIE
                TO ROBI, BO SAMA PRACUJE W TYM ZAWODZIE. CZASEM TRZEBA POMÓC PACJENTOM.
                TAKI DZIWNY TWÓJ PRZYPADEK, DOBRZE, ŻE WSZYTSKO W PORZĄDKU, ALE SAMA POLECAM W
                CZĘSTOCHOWIE TYLKO I WYŁĄCZNIE DR.GRABOWSKIEGO.
                ACZKOLWIEK NIE MÓWIĘ, ŻE DR STRZELCZYK JEST BEEE, WRĘCZ PRZECIWNIE BARDZO DOBRY
                LEKARZ.
                POZDRAWIAM
                • Gość: OSZUKANA IP: *.idea.pl 16.09.05, 14:54
                  Do Ja - cóż czuję się mimo wszystko oszukana przez dr. Grabowskiego, gdyż przez
                  całą ciążę obiecywał mi, że przepisze kartę wypisową na moje nazwisko - nigdy
                  nie wiadomo do czego taki dokument może się przydać. Obiecywał co tydzien -
                  przy każdej wizycie... I niestety nie doczekalam się. Najbardziej do dziś bolą
                  mnie jego słowa, że nie znam się na medycynie tylko na bankowości.... Przecież
                  nie jest czymś strasznym powiedzenie kobiecie, że jej dziecko będzie małe. Po
                  cóż od razu straszyć ją hipotrofią dziecka????? Jedyne co po usłyszeniu tych
                  słów mogłam wymyślić - BOŻE! TROFIA! - zanik, tylko czego? Wiem, że ciężko
                  uwieżyć w moje słowa świadczące przeciw temu lekarzowi. Pewnie 3 lata wcześniej
                  też bym w nie nie uwierzyła. Leczył mnie prawie 8 lat. Niestety BARDZO mnie pan
                  doktor zawiódł i rozczarował. Odradzę go każdej sobie, której tylko mi się uda.
                  Jeśli zaś chodzi o ciążę - tzn. odpowiadam dortis 3 - nie czytałaś moich
                  poprzednich postów...Nie zabezpieczałam się przed ciążą, ponieważ pan doktor
                  twierdził, że jestem niepłodna, a zabieg przedmuchania jajowodów - to był
                  kolejny (po kilkuletnim leczeniu hormonami) krok w przywróceniu płodności.
                  Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za wszystkie kobiety rodzące- nawet w
                  Zabrzu z doktorem Grabowskim.
                • Gość: zanetka26 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.05, 15:04
                  witam Cię JA! Mam do Ciebie prośbę - czy mogłabyś udzielić mi dokładniejszych
                  informacji na temat tego szpitala w Zabrzu? Też zamierzam tam rodzić (co prawda
                  dopiero w kwietniu ale lepiej się upewnić)Czy to jedyna porodówka w Zabrzu czy
                  są inne. I jacy są pozostali lekarze? Proszę o odpowiedź na priv. Mój adres:
                  zanetam11@o2.pl
                  Dziękuję i pozdrawiam
                  • Gość: ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.10.05, 19:42
                    Hej!Lekarze w Zabrzu są super!Polecam dr Kowalskiego,dr Grzonkę,a szef oddzialu
                    dr Kaźmierczak jest po prostu aniolem i do tego świetnym fachowcem!
                    Pozdrawiam!!!
                • Gość: rycho IP: *.ftth.ie.magnet.ie 09.12.08, 22:52
                  zastanawiam się czemu tak chwalisz tego konowała,ja przez sku...ela straciłem
                  jednego syna a drugi jest z porażeniem mózgowym a wiesz czemu?bo jak żona
                  rodziła bliżniaki na mickiewicza w 7 miesiącu odszedł od porodu i po prostu
                  poród odebrała położna a dzieciaczki z miejsca miały niedotlenienie,a
                  wystarczyło zrobić tylko cesarkę i wszystko było by ok,niestety ten konował
                  zabrał dupsko i po prostu odszedł,zastanawiam się czy po powrocie do polski nie
                  będę dociekał prawdy w sądzie,taki jest ten kochany doktorek,i jeszcze jedno
                  jeśli macie troszkę rozumu to unikajcie go a wasze dzieci będą miały większą
                  szanse być zdrowe i normalne
    • Gość: Asiula IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.08.05, 09:18
      chodze do dr. Owsiejko, juz jakis czas.
      Chodze do przychodni na kucelinie, na NFZ- wiec nie płacę.
      Babeczka jest bardzo fajna i zna sie na rzeczy :)))
      Moge ja polecić, chodze do niej ja i duzo moich znajomych :) żadna z nas nie
      narzeka :))

pozdraiwam
      • Gość: ona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.05, 10:56
        Asiula a czy orientujesz sie czy pani Owsiejko przyjmuje prywatnie?? A znasz
        moze adres???
        • Gość: Asiula IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.08.05, 22:50
          Przyjmuje prywatnie, o ile mi wiadomo chyab 60zl wizyta. wiem ze przyjmuje w
          kilku miejscach ale naprawde nie wiem gdzie :((
          Jak sie dowiem dam znać :)

pozdrawiam
          • Gość: ona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.08.05, 14:51
            dzieki serdeczne bylabym bardzo wdzieczna. Pozdrawiam goraco
        • Gość: Owsiejko-Odradzam IP: 195.116.246.* 12.09.05, 21:47
          Owsiejkowa 3 lata temu wykończyłaby moją przyjaciółkę..Jej mały po urodzeniu /
          cesarskim cięciem/ dostał tylko 1 p-kt w skali A....na dodatek przez 0,5 minuty
          prawie nie oddychał....Pani doktor czekała do ostatniej chciwli dopóki moja
          koleżanka nie dostała konwulsji...Dajcie spokój, to że dziewczyna w ciąży
          przytyła prawie 40 kg i wyglądała jak smok wcale nie ozaczało, że wraz z masą
          nabrała siły na natruralny poród. Nie chce słyszeć o tej dokotce- aż mnie ciary
          przechodzą, bo obecnie sama jestem w ciąży...
          • Gość: agi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.06.06, 15:20
            to znowu ja, właśnie przeczytałam o Owsiejko, a znam jej poglądy:"rodzić bez
            znieczulenia i lepiej umrzeć niż mieć cesarkę", dlatego bardzo proszę,
            napiszcie mi, czy tak było też u was, jaka ona jest na sali? 2 lata temu o mało
            nie wykończyli mnie w Oleśnie, sama już nie wiem, co z tymi lekarzami się
            porobiło... A u kogoś rodzić muszę...
      • Gość: agi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.06.06, 15:11
        Jestem w ósmym miesiącu i wkrótce będę rodzić na Mickiewicza, interesuje mnie
        wszystko na ten temat: jakie są położne, jaka jest dr Owsiejko na sali
        (prowadzi mi ciążę i na razie nie mam zastrzeżeń, choć jest "prędka jak
        błyskawica"). Czy można przyjmować dowolną pozycję, czy szprycują lekami bez
        sensu, czy na siłę nacinają krocze, czy są sale indywidualne, czy mąż może być
        za mną itp. Interesuje mnie wszystko, nawet ogólne wrażenia z tego szpitala.
        Dzięki za każde zdanie. Pozdrawiam, pa:)
        • Gość: meg IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.06.06, 23:57
          Dzięki pani doktor Owsiejko mam dwójkę zdrowych dzieci. Przy pierwszym porodzie
          w porę zareagowała i błyskawicznie zrobiła cesarakę. Jest zdecydowana i wie co
          robi. Nie wiem tylko czy piszemy o tej samej lekarce, bo ja rodziłam na
          Parkitce. Jeśli to ta sama dr Małgorzata Owsiejko to polecam.
          • Gość: agi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.06.06, 17:23
            Dzięki serdeczne za dobre słowo. Dr Owsiejko się przeniosła z Parkitki na
            Mickiewicza, więc to ta sama. Mam o niej dobrą opinię, prowadzi ciążę dobrze,
            zastanawiam się więc, czy ten przypadek z Parkitki opisany wyżej nie wynikł z
            głupoty ordynatora, który (-czy to prawda?) musi wyrazić zgodę na cesarkę, a
            bez kasy ani rusz. Jeszcze raz serdeczne dzięki.Pa:)
          • Gość: nancy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.06.06, 19:10
            Witam.Chciałam sie dowiedziec ile kosztuje wizyta prywatna u dr. T Strzelczyka.
            • 19.06.06, 19:33
              Wizyta u dr Tomasza Strzelczyka (łącznie z usg) kosztuje 50 zł. Pozdrawiam!
    • Gość: alana IP: 195.116.81.* 09.08.05, 16:18
      chcialam sie dowiedziec o znieczulenie zoo wykonywane podczas porodu jaki jest
      jego koszt?bede juz niedlugo rodzila i bardzo mi na tym zalezy :)
      jaka polozna polecacie ze szpitala pck i czy warto sobie ja opacac?
      • Gość: Niedługo rodząca IP: 195.116.246.* 12.09.05, 21:54
        Słyszałam, że na Pck zoo wykonuje tylko 1 anestezjolog.jakiś Pan P / nazwiska
        nie pamiętam/. Koszt powyżej 550 zł.Należy się z tym lekarzem umówić wcześniej
        na wizyte, opowiedzieć o sprawie i jak zacznie się poród to dzwonić do niego-
        przyjedzie, poda lek..i tyle.Mój lekarz prowadzący - też z pck odradza mi ten
        zabieg znieczulający..powiedział, że są inne metody łagodzenia bólu niż ta-
        dość droga..także chyba zdam się na opinie ginekologa...
        • Gość: ewatka5 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.05, 17:29
          a można wiedzieć u kogo się leczysz?
      • Gość: Tata IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.01.06, 14:28
        Przepraszam ze zabieram głos na tym watku poniewaz jestem "tylko"tatą, ale po
        przeczytaniu paru postów razi mnie troche niewiedza kobiet tu obecnych i tak
        skrajne oceny położnych i lekarzy.
        Nie wiem skąd znasz taki skrót "ZOO"(mam nadzieje że nie z Chorzowa"
        Pewnie chodziło ci o znieczulenie zewnątrzoponowe. Proponuje zapytać swojego
        lekrza na czym to polega, czy może być niebezpieczne dla ciebie lub dziecka.
        Lekarz ginekolog lub ewntualnie anestezjolog który, je wykonuje poda ci te
        informacje. Jesli nie, zmien lekarza lub sama sobie poszukaj w necie. Polecam
        medyczne poratale amerykańskie, tam jest wiele informacji dla pacjentów
        napisanych w b. przystępny sposób. Nie polecam polskiej prasy dla kobiet.Rożnice
        zobaczysz sama.
        Pozdrawiam
        i życze duzo zdrowia i...siły
    • Gość: kasia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.08.05, 19:25
      polecam dr Tomasza Strzelczyka przyjmuje na Nowowiejskiego i w przychodni na
      Orkana bardzo dobry specjalista i zna się na tym co robi, no i bardzo miły
      człowiek. Czy ktoś też ma taką opinię o nim ?
      • Gość: Klima IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.08.05, 14:12
        No to ja też dodam swoje trzy grosze. W Częstochowie byłam u kilku lekarzy m.in
        u dr. Szary - b. miła - tania, ale niestety nie pomogła mi, poza tym brak
        sprzętu usg, ale cytologie wie, że trzeba zrobić - ok 4 wizyt
        -następny Górniak to było kilka lat temu 2000 r.wtedy nie miał usg, b.
        przymilny, ale też nie pomógł - kilka lat
        -Muskała - leczyłam się u niego w przychodni - wygląda na kogoś kto ma duże
        doświadczenie - poza tym, za wypalenie nadżerki w państwowym szpitalu, na
        państwowym sprzęcie zażądał 200 zł, a powinien mnie skierować z przychodni na
        normalne leczenie z kasy chorych, za cytologię w przychodni też brał
        pieniądze...(być może nie było umowy z laboratorium, czyżby ze szpitalem
        też...ok6 wizyt
        -Surówka - nie przyłożył się - uznał, że powinnam odrzucić wszystkie leki, a
        moje problemy z nawracajacymi stanami zapalnymi spowodowane są
        zanieczyszczeniem srodowiska :O, wziął kasę, ale mimo wyposazonego gabinetu nie
        zrobił nawet usg, żeby profilaktycznie zobaczyć czy jest wszystko ok. - 4 wizyty
        -Pogorzelska - b. miła- jak idziesz prywatnie - wyposażony gabinet, b.b. droga
        85zł w 2002r, nie pomogła - też kilka wizyt,
        Jeszcze był jakis jeden, ale nie pamiętam nazwiska - w każdym bądż razie żaden
        z tych lekarzy nie wpadł na tak GENIALNY POMYSŁ, ŻEBY ZROBIC MI ZWYKŁY POSIEW i
        dowiedziec się jakie bakterie są odpowiedzialne za stan zapalny i jakimi
        antybiotykami można by je zgładzić. PRZECIEŻ TO ZBYT TRUDNE, LEPIEJ FASZEROWAĆ
        W CIEMNO LEKAMI I CIĄGNĄĆ KASĘ, ZA NASTĘPNE WIZYTY. Ale o tym dowiedziałam się
        dopiero jak trafiłam do dr. Betchera. Wiem, że są niezbyt pochwalne posty na
        jego temat, ale on od razu na pierwszej wizycie zrobił wymaz na posiew i nie
        przepisał mi nigdy żadnych leków w ciemno - dodam, że leczenie trwało długo,
        ale już po pierwszej recepcie była poprawa. Za wizytę bierze 65zł,ale ma dobrze
        wyposazony gabinet i żeby zrobić usg nie trzeba iść do kolejnego gina na fotel.
        Nie przymila się, czego niecierpię, w sposób bardzo konkretny odpowiada na
        każde pytanie, ale trzeba je zadać - nie jest typem wylewnym. Prowadził moją
        ciążę i w wielu ciężkich sytuacjach (była to ciąża zagrożona)poradził sobie -
        dodam, że można dzwonić do niego o każdej porze dnia i nocy i nigdy nie
        odczułam jakiejś niechęci. Nie zawsze brał pieniązdze za posiewy. Do porodu
        przyjechał w nocy w ciągu 30 min po moim telefonie ze szpitala w Blachownii -
        także można na niego liczyć. W szpitalu był u każdej swojej pacjentki
        codziennie i interesował się też zdrowiem dzieci, zreszta do dziś się pyta...To
        co mogę mu zarzucić, to to, że robi b. bolesny masaż szyjki w czasie akcji
        porodowej, także do porodu chyba bym go już nie brała no i ciągnie kasę
        niemiłosiernie, ale który gin w prywatnym gabinecie przyjmuje za darmo???
        Nigdy żadnemu lekarzowi nie można ufać na 100%, bo się można b.ładnie
        pzrejechać. Każdy z nich jest też tylko człowiekiem.....
      • 11.08.05, 09:35
        Super facet jeśli chcesz pogadać gg 2586782
      • Gość: Anula IP: *.domena.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 11.08.05, 22:59
        A ja polecam doktora Jarosława Dewora z Myszkowa - bardzo miły lekarz o czym
        świadczą kilkugodzinne kolejki do jego gabinetu.
    • Gość: Ykola IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.05, 16:41
      Hej, widzę że większość jest tu przyszłych mam które szukają kompetentnego
      ginekologa do prowadzenia ciąży :)
      A ja mam pytanie o leczenie - nie moge wyleczyć u siebie stanu zapalnego -
      zaznaczam, ze jestem pacjentką p. dr. Szary, no i niestety za każdym razem
      wychodzę od niej z koleją długaśną receptą :( Miałam raz jedyny robiony posiew.
      I tak już prawie od roku. Do tego mam nadzerkę, ale muszę najpierw być zdrowa.
      Może polecicie mi lekarza który wyleczy mnie raz a dobrze ????
      Miała któraś z Was podobny problem?
      • Gość: Klima IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.08.05, 18:26
        Przed Tobą właśnie pisałam, że ja równiez miałam ten problem i pomógł mi ten
        nielubiany na tym forum dr. Betcher. Nie chcę go wynosić na piedestał bo nikt
        nie jest we wszystkim dobry, ale z notorycznych stanów zapalnych wyleczył mnie
        właśnie on. Musze dodać, że walczyłam z tym kilka ładnych lat(doszła do tego
        depresja - dokładnie lata wycięte z życiorysu) i straciłam sporo kasy u innych,
        którym nawet do głowy nie przyszedł pomysł z posiewem,a tu niestety jeśli
        ciągle coś łapiesz trzeba robić posiewy z antybiogramami i uderzać odpowiednio
        dobranymi lekami na odp. szczepy bakterii. Leczenie w ciemno powoduje , że
        bakterie stają się coraz bardziej oporne na leki i mutują, co powoduje, że
        coraz trudniej je wytępić, a u ciebie spada odporność i zaczynasz łapać co
        popadnie - wystarczy pójść na basen i juz możesz złapać gronkowca. Czasami
        miałam taki wynik, że bakterie które akurat złapałam były oporne na prawie
        każdy antybiotyk. Przez te problemy musiałam czekać z zajściem w ciążę itd.
        Aby leczenie się powiodło musicie się leczyć oboje z partnerem. Pomimo tego, iż
        on nie ma objawów, to na pewno ma bakterie, które u niego nie wywołują stanu
        zapalnego, ale tobie dają w kość. Trochę się rozpisałam, jeśli chcesz się
        czegoś więcej dowiedziec o Betcherze, to podaj swój e-mail - na pewno się
        odezwę, bo wiem przez co przechodzisz.
        • Gość: Ykola IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.05, 20:46
          Wielkie dzięki za odpowiedź, chętnie dowiem się czegos wiecej bo naprawdę już
          mamserdecznie dość tego ciągłego leczenia. Czy ten doktor przyjmuje również
          państwowo? Możesz pisać na ykola@poczta.onet.pl
          • Gość: akka IP: *.man.czest.pl 11.04.06, 20:28
            Betcher panstwowo???????widac ,ze go nie znasz ....zamiast do Betchera idz do
            lek. Andrzej Minkner przyjmuje na ul. Wodzickiego
            • Gość: ania IP: *.czestochowa.cvx.ppp.tpnet.pl 01.05.06, 14:57
              Diagnoza: niepłodność i laparoskopia.
              Pytanie u kogo się leczyć??? czytam informacje o częstochowskich lekarzach i aż
              mi się włos na głowie jeży, bo nie wiem do kogo iść.
              Dr: Olek, Magnuszewska, Surówka, Betcher - ODPADAJĄ

Czy znacie Salve Medica dr Sobkiewicza?
              • Gość: meduza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.05.06, 16:08
                Niestety w Częstochowie nie ma szans na leczenie niepłodności. Najbliżej
                Katowice lub Łódź jednak tylko to mogę powiedzieć. Na forum było kilka
                wypowiedzi "gdzie i u kogo". Pozdrawiam i życzę zdrówka.
              • Gość: Magda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.05.06, 17:33
                W Klinice Św.Łukasza przyjmuje Prof. Klimek - leczy bezpłodność i wspomaga
                zapłodnianie metodą in vivo,której jest autorem. Moja siostra dzięki niemu
                urodziła córeczkę.Polecam 034/ 3658-076 www.klinika.dekta.pl
                • Gość: ania IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 02.05.06, 11:02
                  Po przeczytaniu poniższego artykułu z jego usług nieskorzystam, ale dzięki za
                  pomoc.

serwisy.gazeta.pl/metroon
                  Prywatne zabiegi w publicznej placówce
                  Iwona Hajnosz, Jarosław Sidorowicz (30-03-2006 23:18)

Kobieta, której wykonano zabieg w Szpitalu Uniwersyteckim, zapłaciła za niego
                  prywatnej klinice znanego profesora ginekologii Rudolfa Klimka. Profesor był
                  wtedy ordynatorem oddziału tej placówki
                  Artykuł archiwalny; Gazeta Wyborcza

Prywatna Polsko-Amerykańska Klinika Płodności i Chorób Kobiecych "Fertility
                  Clinic", której kierownikiem jest prof. Rudolf Klimek, mieści się przy pl.
                  Szczepańskim w Krakowie. Jej pacjentką była Małgorzata D. - Chodziłam prywatnie
                  do profesora Klimka. Ale na zabieg miałam zgłosić się na Kopernika. Przyszliśmy
                  z mężem. Były jeszcze dwie inne pary. Tuż przed zabiegiem dowiedziałam się, że
                  muszę zapłacić 1800 zł. Nie mieliśmy tyle pieniędzy, myślałam, że skoro jestem
                  w szpitalu, to w ramach ubezpieczenia. Spisali więc nasze numery dowodów
                  osobistych i mieliśmy dopłacić brakujące kwoty następnego dnia - opowiada
                  kobieta.

Gdzie wpłacała pieniądze? - W Szpitalu Uniwersyteckim - odpowiada. Dostała
                  fakturę, tyle że wystawioną przez... Fertility Clinic. Kto pisał rachunek? -
                  Pracownica szpitala - opowiada kobieta.

Prof. Klimek był w tym czasie (początek 2003 r.) ordynatorem kliniki
                  ginekologii i niepłodności Szpitala Uniwersyteckiego, a zarazem pracownikiem
                  uniwersytetu.

Małgorzata D. w sprawie opłaty za zabieg napisała skargę do rzecznika praw
                  pacjenta NFZ. Dołączyła do niej kserokopię rachunku. Dyrekcja szpitala zażądała
                  wyjaśnień. Wtedy okazało się, że w dokumentacji lekarskiej nie ma śladu po
                  takiej pacjentce. Klimek odpowiedział, ale nie wyjaśnił, dlaczego pacjentka
                  płaciła prywatnej klinice, będąc w publicznej placówce.

Pytany o to przez "Gazetę" stwierdził: - Wszystkie zabiegi u pacjentek były
                  wykonywane w gabinetach przy placu Szczepańskim. Do kliniki niczego nie
                  zlecałem, niech ona udowodni, że odbyło się to gdzie indziej.

Kilka dni temu zadzwonił jednak do pani Małgorzaty. - Nakłaniał mnie do
                  odwołania wszystkiego - mówi kobieta.

Prof. Klimek: - Chciałem jej wyjaśnić, że myli zabiegi, a w jej liście jest
                  szereg kłamstw. Mogę się z nią spotkać oko w oko.

Tymczasem, jak się dowiedzieliśmy, sprawą Małgorzaty D. zajmie się prokuratura.
                  Kilka dni temu dyrekcja Szpitala Uniwersyteckiego zawiadomiła ją o podejrzeniu
                  popełnienia przestępstwa "wykonania świadczeń medycznych z użyciem zasobów
                  szpitala bez jego zgody i wiedzy".

Z naszych informacji wynika też, że to nie jedyna sprawa dotycząca profesora
                  Klimka, którą badają śledczy. Chodzi o płacenie za inne procedury, które miały
                  być wykonywane pacjentkom prywatnej kliniki w publicznej placówce przy
                  Kopernika. Policja, która prowadzi dochodzenie pod nadzorem prokuratury, ma
                  zeznania kilku kobiet.

- Nie brałem od nikogo pieniędzy, a ostatni poród przyjąłem ponad 20 lat temu -
                  oświadczył nam prof. Klimek.

Próbowaliśmy w sprawie zarzutów pod jego adresem umówić się na rozmowę z prof.
                  Wiesławem Pawlikiem, prorektorem ds. Collegium Medicum UJ (prof. Klimek nie
                  pracuje już w szpitalu uniwersyteckim, ale nadal jest pracownikiem uczelni).
                  Bez rezultatu
              • Gość: OSZUKANA IP: *.centertel.pl 01.05.06, 17:59
                Z całą pewnością powinnaś sie wystrzegać również doktora Tomasza Grabowskiego
                (o ile można go nazwać doktorem). Próbuj potwierdzić tą diagnozę. Jedną z
                klinik leczenia niepłodnosci jest PROVITA w Katowicach przy ul. Żelaznej 1
                (www.klinikanieplodności.pl)
              • 02.05.06, 13:42
                Na forum ZDROWIE jest link do forum NIEPŁODNOŚĆ. Jest tam wszystko o klinikach,
                lekarzach i nie tylko. Pozdrawiam!
              • Gość: jana29 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.06.06, 12:55
                Tak leczyłam się u niego. Wcześniej leczyłam się w Wa-wie 2,5 roku. Nie
                musiałam powtarzać badań które miałam już zrobione i były aktualne więc to był
                duży plus dla niego. Zaproponował laparoskopię którą przeprowadził w Łodzi.
                Jest to zabieg ocenny więc sam chciał zobaczyć to się u mnie dzieje. Miałam
                opiekę pielęgniarską przez całą noc, on dzwonił w nocy, rano, pytał się jak sie
                czuję, to robi bardzo pozytywne wrażenie. Po tym zabiegu w ciągu 2 miesiecy
                zaszłam w ciażę. On jest konkretny, dyskretny, jego asystentka bardzo
                sympatyczna, miła. Mogę polecić.
    • Gość: P. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.05, 21:03
      Absolutnie drogie Panie nie polecamy lekarki Starszak! Ostrzegamy przed jej
      kompetencjami. Proszę o opinię innych pacjentek o tej Pani.
      • Gość: o IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.05, 21:57
        Oj piszą o pani Starszak.

Konflikt w przychodni w al. Pokoju IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl
        Przeczytaj komentowany artykuł »
        Gość: Pracownik 03.01.2005 12:13 zarchiwizowany

W związku z artykułem "Konflikt w przychodni w Al.Pokoju" uprzejmie
        wyjaśniam,że znacznie wczesniej na ręce p.Czeladko były przekazane dla Pani
        materiały w sprawie konfliktu w przychodni ZRL.przy ul.Łódzkiej 33 w Cz-wie.
        Niewątpliwie konflikt posiada identyczny charakter lecz Gazeta nie zajęła w
        tej sprawie stanowiska.Bogata korespondencja w sprawie konfliktu
        charakteryzowała rolę organu założycielskiego i dyrekcji przychodni.
        Czyzby stawianie w niekorzystnym swietle działań tych osób i organów
        powstrzymywało redakcję od zaangazowania ?
        Mimo wszystko prosimy o zainteresowanie i interwencje,bowiem materiał ten
        objęty został programem antykorupcyjnym.
        Pracownicy przychodni

• Re: Konflikt w przychodni w al. Pokoju IP: *.internetdsl.tpnet.pl
        Gość: olo 03.01.2005 16:10 zarchiwizowany

szanowna redaktorko co jacek b. ma wspolnego z tą przychodnią przecierz ta na
        ogrodowej jest mu bardziej przychylna moze tą aleje zostawić w sPokoju

• Re: Konflikt w przychodni w al. Pokoju IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl
        Gość: bej 03.01.2005 16:59 zarchiwizowany

Oj Krzysiu .Czy siostra musi cię niańczyć?Wstyd

• Re: Konflikt w przychodni w al. Pokoju IP: *.internetdsl.tpnet.pl
        Gość: 0l0 03.01.2005 17:45 zarchiwizowany

kto to jest krzysio bo jacka znam
        ale nie nińcze

• Re: Konflikt w przychodni w al. Pokoju IP: *.realestate.net.pl
        Gość: pacjentka 03.01.2005 21:23 zarchiwizowany

W tej samej sprawie pisałam do NFZ w Katowicach, do rzecznika praw pacjenta w
        kATOWICACH, DO DELEGATURY nfz W cZESTOCHOWIE.
        nIE DA SIĘ NORMALNIE FUNKCJONOWAĆ, JEZELI MATKA Z DZIECKIEM MA UTRUDNIONY
        DOSTĘP DO LEKARZA PIERWSZEGO KONTAKTU I POGWAŁCONA JEST ZASADA WOLNEGO WYBORU
        LEKARZA (ZAGWARANTOWANA PRAWEM!).JEDEN LEKARZ MA PONAD 50 PACJENTÓW, A DRUGI W
        TYM CZASIE BĄKI ZBIJA.NFZ Z KATOWIC ZIGNOROWAŁ MOJE PISMO. ZNAM OSOBISCIE DR
        STARSZAKA CHIRURGA. WÓWCZAS JA POTRZEBOWAŁAM PORADY MEDYCZNEJ MAJĄC NOGĘ W
        GIPSIE. NIE SPLAMIL SIE CZYNNOŚCIA SPRAWDZENIA GIPSU, CZY JEST DOBRZE ZALOZONY,
        CZY NIE OBCIERA ZŁAMANEJ NOGI.pATRZYŁ ZZA BIURKA SPRAWDZAJĄC JEDYNIE , CZY NOGA
        JESZCZE NIE ODPADŁA! I TO CALA JEGO ROBOTA! NIE DZIWIĘ SIĘ, ŻE PANI DYREKTOR
        TAK SAMO POSTĘPUJE. WSZAK TO JEDNA RODZINA! Z POWAŻANIEM!

• Re: Konflikt w przychodni w al. Pokoju IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl
        Gość: pracownicy ZRL 07.01.2005 11:04 zarchiwizowany

bardzo byśmy chcieli by pracownik przychodni ZRL który napisał ten list nie
        podpisywał się PRACOWNICY ZRL ponieważ są to tylko 3 lub 4 osoby (z 31) które
        mają inne zdanie na temat przekształcenia ww przychodni i pozostała część
        pracowników nie solidaryzuje się z nimi.
        Pozostali pracownicy
        • Gość: lulu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.05, 23:51
          Ostrzegam przed Starszak. Obcesowa, wyniosła. Słaby fachowiec
    • Gość: Janins IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.05, 13:48
      Odradzamy panią Starszak. Niemiła i nie kompetentna.
    • Gość: http://www.gazetac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.05, 15:04
      Starszy Starszak na Aleji Pokoju.

www.gazetacz.com.pl/artykul.php?idm=213&id=4924
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.