Dodaj do ulubionych

Już nie będzie od 1 listopada autobusów do Tesco

27.10.18, 20:09
Czekając dziś na przystanku autobusowym Tesco że zrobionym zakupami przeczytałem naklejoną nań informację, że od 1 listopada w ogóle zostają zlikwidowane autobusy do Tesco. Czy to niezbyt pochopne decyzja? Jeszcze jest pewna grupa ludzi ( tak jak ja ) , którzy nie mają własnego samochodu to czym mają dojechać do Tesco? Tylko taxi z tego wynika.Rozumiem, że może nie być opłacalna taka linia, bo jest darmowa dla pasażerów a płaci za to Tesco, ale przecież można ograniczyć najwyżej kursy np.co 2 lub 3 godziny. A jeszcze kilka lat temu były osobne kursy do Tesco z Rakowa, z Północy i z Focha. Od kilku lat tylko z Focha ale i tych nie będzie.Musi w tej sytuacji coś MPK wymyśleć.Jak uważacie ?
Edytor zaawansowany
  • taniarada 28.10.18, 06:26
    W całej Polsce sieć Tesco likwiduje darmowe autobusy .Kryzys panie szanowny.
  • 5andrzejm 28.10.18, 14:07
    A jakoś Auchan utrzymuje autobusy i nie ma kryzysu.Chodzi o wygodny dojazd do marketu, a tak to Tesco skróci się jeszcze bardziej liczba klientów .Wyczaiłem że linią 26 też można dojechać w pobliże Tesco i kawałek dojść.Na pewno dla starszych ludzi ale i młodszych niezmotoryzowanych będzie to utrudnienie.Myślę że uruchomienie normalnej nowej płatnej linii przez MPK np.na trasie Piłsudskiego przez Aleję, Warszawską do Tesco byloby dobrym rozwiązaniem.
  • 5andrzejm 29.10.18, 00:11
    Dla zainteresowanych-tak jak ja- informuję,że już dokładnie się zorientowałem i najlepiej dojechać do Tesco z II Alei NMP autobusem linii 26 lub 18 i wysiąść na przystanku "Srebrna Rondo" i kawałek dojść do Tesco. W miarę często kursują te linie.
  • taniarada 29.10.18, 06:00
    5andrzejm napisał:

> Dla zainteresowanych-tak jak ja- informuję,że już dokładnie się zorientowałem i
    > najlepiej dojechać do Tesco z II Alei NMP autobusem linii 26 lub 18 i wysiąść
    > na przystanku "Srebrna Rondo" i kawałek dojść do Tesco. W miarę często kursują
    > te linie.
    Dzięki człowieku.Ale trzeba też napisać do MPK.
  • xyz_xyz1 29.10.18, 09:26
    W tym przypadku nie ma co liczyć na specjalne linie realizowane przez MPK do TESCO to na 100% pewne ale osobiście nie widze problemu aby wprowadzić relacje czyli kursy tak linii 18 jak i 26 przez TESCO - oczywiście od przystanku w jego aktualnej lokalizacji do samego marketu jest oczywiście kawałek i dla starszej osoby może to być pewne utrudnienie nie mniej sadzę iż lepszy rydz niż nic a tak w ogóle to nic nie stoi chyba na przeszkodzie aby autobus zrobił rundkę po parkingu i zatrzymał się tu gdzie dziś stają TACO BUS - y.
  • 5andrzejm 04.11.18, 04:08
    Napisałem w tej sprawie maila do MPK jak będzie odpowiedź i jaka to napiszę.
  • a-lfa 04.11.18, 08:59
    Skierowałeś maila w złe miejsce. Napisz takiego samego maila lub lepiej napisz pismo i złóż go osobiście (z uwagi na RODO jest problem z odpowiedziami na maile) do Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu (adres Legionów 52 Cz-wa) - do Wydziału Planowania i Rozliczeń Transportu. MPK formalne jest wykonawcą usług komunikacyjnych (transportowych) organizatorem jest MZDiT i to tam trzeba kierować wszelakie prośby. Możesz też napisać na Urząd Miasta przekażą tam gdzie trzeba.
  • taniarada 04.11.18, 16:45
    a-lfa napisał:

> Skierowałeś maila w złe miejsce. Napisz takiego samego maila lub lepiej napisz
    > pismo i złóż go osobiście (z uwagi na RODO jest problem z odpowiedziami na mail
    > e) do Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu (adres Legionów 52 Cz-wa) - do Wydzi
    > ału Planowania i Rozliczeń Transportu. MPK formalne jest wykonawcą usług komuni
    > kacyjnych (transportowych) organizatorem jest MZDiT i to tam trzeba kierować ws
    > zelakie prośby. Możesz też napisać na Urząd Miasta przekażą tam gdzie trzeba.
    A od kiedy się lata osobiście ?W dobie techniki.Pod spodem jest klauzula .Wyrażam zgodę i wszystko na temat.
  • a-lfa 05.11.18, 10:06
    Technika, techniką życie, życiem to po pierwsze, po drugie jak chce to niech wysyła maila byle na właściwy adres. Zreszta ja jakoś wole w pewnych sytuacjach mieć kopie pisma z pieczątką iż ów urzad otrzymał lub zwrotkę z poczty. Mail lubi ginąc w naszych urzędach. Nie raz się z taką sytuacją spotkałem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.