Dodaj do ulubionych

Już nie będzie od 1 listopada autobusów do Tesco

27.10.18, 20:09
Czekając dziś na przystanku autobusowym Tesco że zrobionym zakupami przeczytałem naklejoną nań informację, że od 1 listopada w ogóle zostają zlikwidowane autobusy do Tesco. Czy to niezbyt pochopne decyzja? Jeszcze jest pewna grupa ludzi ( tak jak ja ) , którzy nie mają własnego samochodu to czym mają dojechać do Tesco? Tylko taxi z tego wynika.Rozumiem, że może nie być opłacalna taka linia, bo jest darmowa dla pasażerów a płaci za to Tesco, ale przecież można ograniczyć najwyżej kursy np.co 2 lub 3 godziny. A jeszcze kilka lat temu były osobne kursy do Tesco z Rakowa, z Północy i z Focha. Od kilku lat tylko z Focha ale i tych nie będzie.Musi w tej sytuacji coś MPK wymyśleć.Jak uważacie ?
Edytor zaawansowany
  • taniarada 28.10.18, 06:26
    W całej Polsce sieć Tesco likwiduje darmowe autobusy .Kryzys panie szanowny.
  • 5andrzejm 28.10.18, 14:07
    A jakoś Auchan utrzymuje autobusy i nie ma kryzysu.Chodzi o wygodny dojazd do marketu, a tak to Tesco skróci się jeszcze bardziej liczba klientów .Wyczaiłem że linią 26 też można dojechać w pobliże Tesco i kawałek dojść.Na pewno dla starszych ludzi ale i młodszych niezmotoryzowanych będzie to utrudnienie.Myślę że uruchomienie normalnej nowej płatnej linii przez MPK np.na trasie Piłsudskiego przez Aleję, Warszawską do Tesco byloby dobrym rozwiązaniem.
  • 5andrzejm 29.10.18, 00:11
    Dla zainteresowanych-tak jak ja- informuję,że już dokładnie się zorientowałem i najlepiej dojechać do Tesco z II Alei NMP autobusem linii 26 lub 18 i wysiąść na przystanku "Srebrna Rondo" i kawałek dojść do Tesco. W miarę często kursują te linie.
  • taniarada 29.10.18, 06:00
    5andrzejm napisał:

> Dla zainteresowanych-tak jak ja- informuję,że już dokładnie się zorientowałem i
    > najlepiej dojechać do Tesco z II Alei NMP autobusem linii 26 lub 18 i wysiąść
    > na przystanku "Srebrna Rondo" i kawałek dojść do Tesco. W miarę często kursują
    > te linie.
    Dzięki człowieku.Ale trzeba też napisać do MPK.
  • xyz_xyz1 29.10.18, 09:26
    W tym przypadku nie ma co liczyć na specjalne linie realizowane przez MPK do TESCO to na 100% pewne ale osobiście nie widze problemu aby wprowadzić relacje czyli kursy tak linii 18 jak i 26 przez TESCO - oczywiście od przystanku w jego aktualnej lokalizacji do samego marketu jest oczywiście kawałek i dla starszej osoby może to być pewne utrudnienie nie mniej sadzę iż lepszy rydz niż nic a tak w ogóle to nic nie stoi chyba na przeszkodzie aby autobus zrobił rundkę po parkingu i zatrzymał się tu gdzie dziś stają TACO BUS - y.
  • 5andrzejm 04.11.18, 04:08
    Napisałem w tej sprawie maila do MPK jak będzie odpowiedź i jaka to napiszę.
  • a-lfa 04.11.18, 08:59
    Skierowałeś maila w złe miejsce. Napisz takiego samego maila lub lepiej napisz pismo i złóż go osobiście (z uwagi na RODO jest problem z odpowiedziami na maile) do Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu (adres Legionów 52 Cz-wa) - do Wydziału Planowania i Rozliczeń Transportu. MPK formalne jest wykonawcą usług komunikacyjnych (transportowych) organizatorem jest MZDiT i to tam trzeba kierować wszelakie prośby. Możesz też napisać na Urząd Miasta przekażą tam gdzie trzeba.
  • taniarada 04.11.18, 16:45
    a-lfa napisał:

> Skierowałeś maila w złe miejsce. Napisz takiego samego maila lub lepiej napisz
    > pismo i złóż go osobiście (z uwagi na RODO jest problem z odpowiedziami na mail
    > e) do Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu (adres Legionów 52 Cz-wa) - do Wydzi
    > ału Planowania i Rozliczeń Transportu. MPK formalne jest wykonawcą usług komuni
    > kacyjnych (transportowych) organizatorem jest MZDiT i to tam trzeba kierować ws
    > zelakie prośby. Możesz też napisać na Urząd Miasta przekażą tam gdzie trzeba.
    A od kiedy się lata osobiście ?W dobie techniki.Pod spodem jest klauzula .Wyrażam zgodę i wszystko na temat.
  • a-lfa 05.11.18, 10:06
    Technika, techniką życie, życiem to po pierwsze, po drugie jak chce to niech wysyła maila byle na właściwy adres. Zreszta ja jakoś wole w pewnych sytuacjach mieć kopie pisma z pieczątką iż ów urzad otrzymał lub zwrotkę z poczty. Mail lubi ginąc w naszych urzędach. Nie raz się z taką sytuacją spotkałem.
  • picasssso 05.12.18, 23:39
    Zacznij kupować w POLSKICH SKLEPACH to nie bedziesz miał takich dziwnych problemów. Np niemcy dbają o swoja gospodarkę i kupują swoje produkty, Polak za to gardzi polskim a drugiego Polaka tylko myśli jak tu oszukać, jak tu nie dać mu zarobić, a żeby mu tylko gorzej było. Mam racje? Wobec tego ZACZNIJCIE MYŚLEĆ I KUPUJCIE W POLSKICH SKLEPACH !
  • 5andrzejm 06.12.18, 12:07
    A ileż masz tych polskich sklepów ? Sklepy Społem i malutkie prywatne sklepy osiedlowe lub na bazarach?
  • picasssso 06.12.18, 21:24
    Tak jest, społem, ryneczek, lokalne masarnie, rolnicy, sadownicy, mleczarnie typu Radomsko, Krzepice, Włoszczowa ... wolę zapłacić deczko więcej ale Polakowi, który te pieniadze wyda w naszym kraju, a moze część z nich wróci i do mnie bo ktoś kupi ode mnie usługę. Przy okazji otrzymuję produkty lepszej jakości, nikt tam chemii nie leje wiadrami. A ty wolisz dać zarobić jakiemuś obrzezanemu czy rudemu, który płaci Polakowi 2000 a zarobek wypompowuje za granice i jeszcze nie płaci podatków, bo pokazuje strate. Później nie płacz, że córka pracy nie możne znaleźć, albo że ma oferte 1500netto, bo wszystkie zakłady sprzedane, bo Polak drugiego Polaka nie szanuje i woli dać zarobić obcokrajowcom.
  • taniarada 08.12.18, 15:01
    picasssso napisał:

> Tak jest, społem, ryneczek, lokalne masarnie, rolnicy, sadownicy, mleczarnie ty
    > pu Radomsko, Krzepice, Włoszczowa ... wolę zapłacić deczko więcej ale Polakowi,
    > który te pieniadze wyda w naszym kraju, a moze część z nich wróci i do mnie bo
    > ktoś kupi ode mnie usługę. Przy okazji otrzymuję produkty lepszej jakości, nik
    > t tam chemii nie leje wiadrami. A ty wolisz dać zarobić jakiemuś obrzezanemu cz
    > y rudemu, który płaci Polakowi 2000 a zarobek wypompowuje za granice i jeszcze
    > nie płaci podatków, bo pokazuje strate. Później nie płacz, że córka pracy nie m
    > ożne znaleźć, albo że ma oferte 1500netto, bo wszystkie zakłady sprzedane, bo P
    > olak drugiego Polaka nie szanuje i woli dać zarobić obcokrajowcom.
    Coś Ci się wszystko pomieszało biedaku.Tesco z naszą biedą.Polak szuka gdzie jest tanio ,dużo i wszystko pod ręką.I oczywiście wygodny dojazd.Coś tam kupuję w osiedlowych sklepach.Ale większość w dużych marketach .Powiem Ci w sekrecie ,że nie płaczę .Choć jestem patriotą.Amen.
  • picasssso 09.12.18, 01:42
    Co mi sie pomieszało biedronkowy patrioto? Pasztetki z sierścią na niedziele nakupiłeś? A dziś takie zagęszczenie niemieckich aut pod teskami i lildami widziałem, przecież trzeba czymś w wolną niedzielę ponapełniać swe tłuste, piwne brzuszyska, leżąc przed ulubionym serialem ! :) Gawiedź nażarta i wesoła, gawiedź spokojna !
  • taniarada 09.12.18, 19:22
    picasssso napisał:

> Co mi sie pomieszało biedronkowy patrioto? Pasztetki z sierścią na niedziele na
    > kupiłeś? A dziś takie zagęszczenie niemieckich aut pod teskami i lildami widzia
    > łem, przecież trzeba czymś w wolną niedzielę ponapełniać swe tłuste, piwne brzu
    > szyska, leżąc przed ulubionym serialem ! :) Gawiedź nażarta i wesoła, gawiedź s
    > pokojna !
    Kulturalnie ciężko cię obrazić .Więc napiszę wprost.Szkoda gadki wesołku .Amen.
  • picasssso 15.12.18, 18:36
    Smacznej niemieckiej kiełbasy za 8,99 życzę z chemicznych tuczarni.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.