Dodaj do ulubionych

ŚCIEŻki rowerowe - prezentacja 5.09 g.12.00

IP: *.um.gov.pl 04.09.06, 15:44
Zapraszamy jutro 5 września o godzinie 12.00 na prezentację Programu
Rozbudowy Ścieżek Rowerowych w Częstochowie. Na prezentację zostali
zaproszeni radni, członkowie stowarzyszeń miłośników rowerów, urzędnicy
wydziałów zajmujących się komunikacją i ochroną środowiska.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tym tematem jutro do sali sesyjnej w
południe.

Ireneusz Leśnikowski
rzecznik prasowy Urzedu Miasta Częstochowy
Edytor zaawansowany
  • harry1983 04.09.06, 15:48
    Ciekawy pomysł - szkoda tylko, że tak późno ta inforamcja.
    Podbijam.

--
    Si Vis Pacem, Para Bellum
    -----------------------------------------------------------
  • ulisses_czwa 04.09.06, 16:59
    Bardzo chętnie wziąłbym w tym udział, ale niestety jutro jestem o tej godzinie w Warszawie - i to nie z powodów "wycieczkowych"... :/ Dlaczego taka informacja jest podawana z dnia na dzień? Takie spotkania się ogłasza przynajmniej na 7 dni przed, a nie organizuje "ad hoc"... Pora powinna być ustalona co najmniej na 16:00, aby frekwencja była jak największa... Przyjdzie kilkanaście osób? A później będzie mowa o tym, że "nie było zainteresowania"...

--
    www.jacekkrawczyk.pl
    Serdecznie zapraszam na swoją stronę...
  • Gość: Sussi IP: 80.48.49.* 04.09.06, 15:51
    Moim zdaniem termin troszkę źle dobrany, o tej godzinie większość ludzi jest w
    pracy a co do młodzieży to rok szkolny się rozpoczął. Ciekawe jaka będzie frekwencja
  • harry1983 04.09.06, 16:06
    Gość portalu: Sussi napisał(a):

> Moim zdaniem termin troszkę źle dobrany, o tej godzinie większość ludzi jest w
    > pracy a co do młodzieży to rok szkolny się rozpoczął. Ciekawe jaka będzie frekw
    > encja

A może właśnie o to chodzi ?

--
    -----------------------------------------------------------
  • Gość: fr33 IP: *.prenet.pl 04.09.06, 16:02
    mam nadzieje ze to spotkanie nie bedzie elementem kampanii wyborczej p. Wrony..

wszystko sie fajnie obiecuje teraz a po wyborach sie o tym zapomina.. zobaczymy Panie Prezydencie co z tego wyniknie...
  • Gość: zed IP: *.v.pppool.de 04.09.06, 16:11
    to co wyprawia lesnikowski to juz po prostu szczyt glupoty. dla kogo niby ta
    pseudoprezentacja??? i po co???

rowerzystom sa potrzebne realne sciezki a nie prezentacje i wrona z lesnikoskim.
  • harry1983 04.09.06, 16:54
    Gość portalu: zed napisał(a):

> to co wyprawia lesnikowski to juz po prostu szczyt glupoty. dla kogo niby ta
    > pseudoprezentacja??? i po co???
    >
    > rowerzystom sa potrzebne realne sciezki a nie prezentacje i wrona z lesnikoskim
    > .

Wiadomość roznosi się lotem błyskawicy - i z tego co słyszę od ludzi, to większość w pracy bądź szkole - u mnie akurat kampania wrześniowa, ale o ile mi wiadomo na jutro żadna bitwa się nie szykuje, więc z ciekawości się pojawię.

--
  • Gość: Frantic IP: *.pools.arcor-ip.net 04.09.06, 17:13
    Mam pytanie do rzecznika: od kiedy wiedzial Pan o prezentacji?
    Skoro informuje Pan o tym o 16.54 to rozumiem ze decyzja zapadla o 16.30.
    Prosze o potwierdzenie lub zaprzeczenie.
  • Gość: piotrusb IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.09.06, 17:29
    Szkoda, że wtedy jestem w szkole, bo bym z chęcią przyszedł ... :C
  • Gość: Spryciarz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.09.06, 17:57
    No czysta kpina.... Zawiadamiać o Takiej sprawie z dnia na dzień... I dotego
    organizować to o takiej godzinie... Ta prezentacja służy tylko zamydleniu oczu
    wyborcom że miasto robi coś w sprawie polepszenia sytuacji częstochowskich
    ścieżek rowerowych... organizuje takie prezentacje o godzinach w których zwykły
    człowiek nie może sobie pozwolić aby przyjść i zobaczyć ten cudowny program
    rozbudowy ścieżek rowerowych... Frenfencja będzie pewnie ogromna...
    I chyba oleje szkołe, żeby zobaczyć ten bzdurny program niewnoszący pewnie nic
    nowego...

Gość portalu: fr33 napisał(a):
    >mam nadzieje ze to spotkanie nie bedzie elementem kampanii wyborczej p. Wrony..
    Nie, ono nie będzie, ono już jest!
  • Gość: marcin_r IP: *.21.pl 04.09.06, 19:53
    Jakby była o 5 rano to może i bym wpadł, a później do pracy na 7. Niech pan to
    poważnie weźmie pod uwagę.
  • nalesniku 04.09.06, 22:48
    Czy IDIOTA moze byc rzecnikiem prasowym ?
  • Gość: Adam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.09.06, 22:56
    Jak bys nie wiedzial to jest ich 3 w UM
  • yanoooosh 04.09.06, 23:00

Łooooooooooooo MR. Leśnikowski się pojawił i to jeszcze w temacie o rowerach, no niesamowite czyżby sie dostał ochrzan za ostatnią akcje ???

Czyżby szef dał nagane za nie udzielanie informacji rowerzystom ???

Metamorfoza

Jestem pod wrażeniem:D

--
    Uwaga:
    Nie odpisuj na posty łamiące regulamin! Lepiej zgłoś je, klikając czerwony kosz.
  • harry1983 04.09.06, 23:56
    Swoją drogą, z tym spotkaniem jest coś nie tak - nie wiem dlaczego, ale mam jakieś przeczucie, coś mi tu nie pasuje - chyba nie tylko mnie, ale przekonamy się jutro, o co tak naprawdę chodzi.

--
  • lookas.prv.pl 05.09.06, 01:04
    Trochę niekompatybilna godzina tego spotkania.

Może w UM myślą, że rowerami jeżdżą sami bezrobotni (bo nie mają pieniędzy na
    samochód) i będą mieli czas wpaść :-) Szkoda, bo gdybym się dowiedział kilka dni
    wcześniej to bym znalazł czas.

Liczę na jakąś relację i wnioski z tego spotkania.

• Gość: out IP: *.czest.enion.pl 05.09.06, 07:16
    Czysta kpina, jaja sobie pan rzecznik robi. Celowe działanie dla prasy:
    chcieliśmy cos zrobić ale nie było zainteresowania, o fakcie że z dnia na dzień
    podaje się informację o prezentacji, prasa zapewne nie napisze, tylko o tym że
    tych rowerzystów to mało jest i tacy jacyś nie zainteresowani. Typowe polityczne
    zagranie. Proponuję poinformować prasę jakie cuda się wyprawiają. Ja sam jestem
    w pracy bo bym się pojawił. Proponuję wręczyć petycję żeby takie rzeczy to robić
    w sobotę gdy większość ma wolne o znośnej godzinie. W końcu to podobno ma być
    dla nas a nie dla radnych.
  • marcys_czwa 05.09.06, 10:04
    Termin spotkania rzeczywiście jest niefortunny ale przecież samo spotkanie nie
    jest jedynym elementem konsultacji społecznych. Mam nadzieje ze prezentacja
    projektów budowy ścieżek rowerowych będzie dostępna tak w UM jak i w
    Internecie. Mając konkretne plany będziemy mogli opiniować sensownść rozwiązań
    choćby na tym forum więc obecność na spotkaniu tak bardzo konieczna nie jest.
    Proszę więc forumowiczów o zachowanie "zimnej krwi", a Pana Ireneusza o
    informacje ze spotkania, zamieszczenie prezentacji w necie tak aby była
    powszechnie dostępna i oczywiście przekazanie naszych ewentualnych uwag wyżej.
    Choć ma mwrażenie że i góra sama zagląda na to forum. Pozdrawiam.
  • dock2 05.09.06, 16:25
    I już po spotkaniu. Były wywiady, zdjęcia, uściski dłoni... teraz miejmy
    nadzieję, że coś z publicznie dzisiaj zgłaszanych przez nas problemów zostanie
    wzięte pod uwagę przez Prezydenta/MZD i zrealizowane.
    Póki co mały apel do rowerzystów. Wysyłajcie przez najbliższe 14 dni(do 19.09)
    na adres mzd@mzd.czest.pl propozycje miejsc w których należałoby zamieścić
    znaki poziome na pasie dla rowerzystów.
    Dla pełnej jasności chodzi o takie znaki:
    img451.imageshack.us/img451/3091/znakpoziomyrowerln4.jpg
    Pozdrawiam
  • harry1983 05.09.06, 17:20
    Przyłączam się do prośby o udostępnienie tej prezentacji - zajrzę później na stronę UM, bo podejrzewam, że może tam ją znajdziemy (Prezydent Wrona coś wspominał, że jest to dostępne w internecie)

--
  • Gość: Frantic IP: *.pools.arcor-ip.net 05.09.06, 17:38
    Kurcze, tak sie wpatruje w ta mapke i o ile sie nie myle (mapka jest nad wyraz
    dokladna...) to II i III Aleja nie zostaly uwzglednione?!!!
    Kiedy sa plany zamkniecia wreszcie tych Alej? Ciagle sie mowi o jakiejs
    reprezentatywnej ulicy, ale nadal nie ma efektow. My niestety nie mamy za
    duzego wplywu na to. Nalezy liczyc ze jakiemus politykowi strzeli kiedys do
    glowy "ze przeciez najlepszym rozwiazaniem jest zamkniecie alej!". Bedzie tym
    samym tak z siebie dumny, ze to wymyslil ze moze nawet zgodzi sie na
    uwzglednienie naszych sciezek.
  • Gość: Frantic IP: *.pools.arcor-ip.net 05.09.06, 17:27
    Jarek, byles moze w urzedzie? Widziales plany w ktorych miejscach sciezki
    mialyby powstac? Jak dla mnie to troche malo tych sciezek, szczegolnie w drugim
    etapie. Zamiast wiecej, jest mniej. 18km.. Sam nie wiem, cos mi sie jednak
    wydaje ze to bedzie pare dluzszych ulic tylko...
  • lookas.prv.pl 05.09.06, 20:51
    Jak zbiorę wszystkie takie miejsca do oznaczenia to wyślę jednego zbiorowego
    maila. Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze wyjechać w teren i dokonać penetracji
    naszych ścieżek :-)

Swoją drogą - zapomniałem napisać o jednym pomyśle - aby ułatwić jazdę
    rowerzystom - zmianę sygnalizatorów - szczególnie na przejściach na ścieżkach
    rowerowych. Chodzi mi o zastąpienie "ludzików" na "ludziki i rowerki". Przy tym
    drugim sygnalizatorze, po uprzednim rozejrzeniu się po obu stronach, można
    przejechać przez jezdnię i kontynuować jazdę ścieżką rowerową bez schodzenia z
    roweru - a niestety takich przypadków, gdzie jest ścieżka ale trzeba schodzić z
    roweru na pasach jest wiele u nas w mieście i wydaje się, że to jest jeszcze
    nieuporządkowane, przykład: ul. Niepodległości. Np. na skrzyżowaniu z ul.
    Źródlaną są sygnalizatory pieszo-rowerowe i można przejeżdżać, ale już dalej na
    skryżowaniach - nie ma, są zwykłe "ludzikowe" sygnalizatory. Od czego to zależy?

Nie żądam zmian na wszystkich sygnalizatorach, bo to pewnie koszty itd, ale
    chodzi mi o główne szlaki komunikacyjne, m.in. wymieniona ul. Niepodległości -
    przecież to główny ciąg komunikacyjny dla rowerzystów z Rakowa/Błeszna do centrum.

Z centrum na północ jest lepiej - (z tego co mi się kojarzy) tylko na
    przejściach z Jasnogórską oraz na Jana Pawła II są sygnalizatory z ludzikiem.

Co do dzisiejszego spotkania - no ładnie to wygląda, ale plany planami. Daję UM
    kredyt zaufania, ale dopiero po realizacji można będzie powiedzieć, że miasto
    cokolwiek zrobiło.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.