Dodaj do ulubionych

Ile kosztuje poród?

IP: *.getta.trustnet.pl 05.03.07, 11:10
Zastanawiam się, czy lekarze mówią wprost ile trzeba zapłacic za poród, czy
to jest "dobrowolna składka"?
Obserwuj wątek
    • Gość: 2 X majowa mama :) ...co za pytanie!!!! IP: 83.2.142.* 05.03.07, 12:24
      Nic nie kosztuje a opieka jak się patrzy!!!
      Dodam tylko że byłam tzw. "pacjentką z ulicy". Ciążę prowadził lekarz w
      przychodni, nie mający etatu w szpitalu....
      Słyszałam, że po remoncie na PCK wszystko LUX wg europejskich standardów...
      Eh ja rodziłam "przed" ale naprwdę wszystko jest B E Z P ł A T N E!!!
    • Gość: gośc 2 Re: Ile kosztuje poród? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.03.07, 12:40
      a ja rodziłam na PCK 6 lat temu i lekarz mi powiedział 600 za poród a jak
      wystąpiły kąplikacje i konieczna była cesarka to meżowi powiedział że trzeba
      dopłacić 400 , nadmienie że dziecko przez tego :konowała :urodziło się w
      zamartwicy bo wyliczył że poród będzie rano a nie w nocy i jak zaczęły się bóle
      to mówił że jestem przewrażliwiona. Po 2 latach znów byłam w ciąży i ten sam
      lekarz (już zmienił szpital na Mickiewicza)odmówił innej pani doktor wykonania
      mi cesarki a była konieczna .
    • Gość: an_qa Re: Ile kosztuje poród? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.03.07, 13:54
      Jesli chcesz aby Twoj prowadzący lekarz przyjechał do porodu to naturalnie ze
      musiasz zapłacic (ja to porownuje z korepetycjami w szkole: jesli dziecko
      chodzi na zajecia to za to nie placic, ale jesli czegos nie rozumie to chodzi
      na dodatkowe lekcje/korepetycje to wtedy musisz zaplacic, i jakos nie wydaje mi
      sie by to była łapówka: " za darmo umarło").

Teraz lekarze biorą za przyjazd okolo 700 zł, ale jesli nie chcesz swojego
      lekarza lub bedzie on miał w czasie porodu dyżur to nie nie badź głupia i nie
      dawaj.Tym bardziej że pewnie chodzisz do niego prywatnie. Poza tym wiecej
      potczas porodu pomaga położna.
      Ja nie płaciłam.
      Z reszta jak sobie lekarzy "wychowamy" takich bedziemy miec: jesli 10 osob DA
      to od 11 tez bedzie oczekiwał...
      • Gość: :) Re: Ile kosztuje poród? IP: 80.54.174.* 05.03.07, 19:50
        Chodziliśmy prywatnie do ginekologa(dobrze znanego w Częstochowie) przez całą
        ciążę i każda wizyta płatna 80zł(niekiedy po 2x w miesiącu).Na ostatniej
        wizycie przed porodem spytałem czy za poród się płaci?-usłyszałem mile"chodzili
        państwo prywatnie więc nic się nie płaci"(byłem mile zaskoczony i
        zadowolony).Jeszcze bardziej się ucieszyłem jak w dniu porodu na PCK właśnie
        ten lekarz miał akurat dyżur.Niestety moja radość została przerwana gdy ów
        lekarz wyszedł z porodówki oznajmiając mi"ma pan córeczkę,wszystko w
        porządku,poród przebiegał prawidłowo,urodzona siłami natury-1000zł się
        należy,płatne nie w szpitalu tylko u mnie w prywatnym gabinecie,proszę przyjść
        w tygodniu"TO SKUR....!!!Jakbym wiedział,że tak wyjdzie bym włączył dyktafon w
        telefonie i nagrał całą rozmowę a pan S..... byłby skończony!!!
      • Gość: Basia Re: Ile kosztuje poród? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.07, 07:59
        Kobiety rodziły,rodza i rodzic będa bo taka ich rola biologiczna.Ciąza i poród
        to normalnosc a nie dopust Bozy.Przestańcie traktowac siebie tak ósmy cud
        swiata.Nie pchajcie pieniedzy tam gdzie nie potrzeba,Dziecko nie ma innegi wyjs
        cia tylko sie, urodzici w sposób NATURALNY (obecnie modne sa
        cesarki ,podpowiadane przez lekarzu w celu tylko ....no jak nie wiadomo o co
        chodzi to chodzi o pieniadze)Nie dajcire sie zwariowac.Po latach bóle porodowe
        wspominac bedziecie słowem...bolało ale nie bedziecie pamietały jak bo dziecko
        połozona w wasze ramiona wymaze wszystko z pamieci!!
        • Gość: aga Re: Ile kosztuje poród? IP: *.adsl.inetia.pl 06.03.07, 19:13
          rodziłam w szpitalu w Blachowni i ani grosika nikomu nie dawałam,nie wzywałam
          też lekarza prowadzącego bo uważam to za bezsens totalny-bzdura!!!!Lekarz
          podczas parcia położył mi rękę na brzuchu a cały poród spał(rodziłam w nocy)
          całą robotę odwala położna-wszystko w temacie,a poieka w blachowni super-polecam
      • an_qa Re: Ile kosztuje poród? 08.03.07, 10:56
        Misia, kochana ja nie dalam, jedyne co dalam to kilka pampersow na oddzial
        noworodkow, i czekolade tym pania. Kupilam tez babonierke dla poloznej ktora
        przyjmowala porod (bardzo mi pomogla) ale nie bylo jej wiec zabralam babonierke
        do domu ;D i zjadlam. Wystarczy ze chodzilam cala ciaze prywatnie, teraz tez
        bym chodzil chociazby z tego powodu ze jak mnie cos niepokoi to moge przyjsc w
        kazdej chili i zrobic usg, bez zapisywania, lub po prostu zadzwonic i zapytac.
        Nie to co w przychodni... Ale kase trzeba wydac.

Podobnie jak kolezanka rodzilam na Blachowni i rowniez jestem zadowolona z
        wiekszosci personelu. Oczywiscie zdazaly sie wyjatki, ale nie oczekujmy idealu.
        Nawet panie salowe byly mile i potrafily porozmawiac, a nawet cos przyniesc,
        podac, czy kogos zawolac :)
        --
        mamowe forum

Natalia
          • szeniaa Re: Ile kosztuje poród? 23.04.07, 19:11
            z tym dokształcaniem to na pewno prawda
            ale nauki trzeba pobierać od kompetentnych osób
            a najczęściej przyszłe mamy pobierają informacje od innych ,często źle
            poinformowanych mam
            i głównie stąd wzięło się pytanie ile kosztuje poród

ktoś dał to ja też muszę -BZDURA!!!!!

rodziłam 2 razy i nigdy nie dałam za to ani grosza
            a na opiekę narzekać nie mogę

pierwszy poród był w innym mieście i nie chodziłam prywatnie do lekarza tylko na
            fundusz
            przy porodzie ów lekarz nie był
            a ja urodziłam zdrowe dziecko ja też zdrowa i poród był rodzinny- za darmo

drugą córę rodziłam na pck, ale tym razem chodziłam na prywatne wizyty do
            lekarza tam pracującego
            był przy porodzie pomimo że to nie byl jego dyzur
            za darmo

niedawno robił mi też operację też za darmo

za wizyty u dr płacę 70 zł z usg i innymi duperelami
            a w szpitalu ma się opiekę bezpłatną!

PORóD NIE KOSZTUJE!!!!!!!
    • aga_mama_danielka Re: Ile kosztuje poród? 23.04.07, 20:05
      No z takim podejściem to nigdy nie ukruci się łapówkarstwa! Ja nie płaciłam NIC
      !!! Przecież płacisz składki nie? Rodziłam na parkitce, i nie mam zastrzeżeń.
      Byłam bez żadnych znajomości przyjęta, nawet nie miałam lekarza prowadzącego z
      parkitki. Położna miałam super. Jedynie po (PO!) porodzie mąż zaniósł położnej
      bimbonierke, bo naprawde dziewczyna super się spisała, bardzo mi pomogła a nie
      wzięła ani grosza. Lekarz był obojętny wobec mnie, tzn nie był na każde moje
      "widzi mi się", ale zajał się mną bardzo dobrze, nic się nie paprało i nawet
      odwiedził mnie na połoznictwie.
      PS. Gdy w pewnym momencie tętno dziecka spadło do 90, od razu dzwonił na blok
      żeby sie na ewentualna cesarkę szykowali, na szczęście wszystko się unormowało i
      obyło sie bez cięcia.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka