Testy na alergie Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Gdzie w Czewie mozna je zrobic,gdzie najlepiej moze tak....i jak wyglada
    badanie ??
    • Gość: alergik IP: 212.160.86.* 12.03.07, 18:24
      Np. w przychodni przyszpitalnej na Tysiącleciu (blok D jeśli dobrze pamiętam). Po wstepnym badaniu lekarz alergolog umawia Cie na testy, polegają one na nakłuwaniu wewnętrznej strony przedramienia i nanoszeniu preparatów, odczekujesz ok 15 minut, potem pielęgniarka mierzy ewentualny obrzęk w miejscu nakłucia, na tej podstawie stwierdza się, na co jesteś uczulony, testy takie trwają kilka tygodni, co tydzień robisz na co innego (pokarmowe i na pyłki). Innymi testami są testy na chemie, naklejają paski z alergenami na plecy i tak chodzisz 24 godziny, poźniej sprawdzają odczyn na skorze.
      • Gość: GAGI IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.03.07, 11:40
        DZIEKUJE ZA ODP POZDRAWIAM (OGOLNIE CHODZI O TO ZE CG MAM KATAR)
        • Gość: mariano IP: *.man.czest.pl 13.03.07, 17:06
          ja tez siorbie caly czas noskiem ja testy robilem w szpitalu na pck ,nawet
          kulturka wyszlo mi troszeczke przewaznie pokarmowka jak cebula fasola mieso
          kacze ,biore tabletki i nawet pomagaja pozdrawiam i zycze gagi mniej siorbania
          noskiem hahah pa pa
        • Gość: alergik IP: 212.160.86.* 13.03.07, 20:08
          Nie ma za co, sam jestem alergikiem, więc wiem co to znaczy:) Pamiętaj, że nieleczona alergia zazwyczaj może skończyc sie jakimis powikłaniami, najczęściej astmą, więc nie należy jej bagatelizować. Chociaż ja sam, często po prostu nie mam czasu by iść do lekarza po nowe leki (nie wszystkie są bez recepty).
          Katarek i inne dolegliwości możesz mieć z przeróznych przyczyn, może to być na tle pokarmowym, albo też od pyłków (od stycznia do końca marca pyli leszczyna i olcha, marzec-kwiecień to wiąz, w kwietniu też topola, brzoza, jesion, wierzba, grab) potem kolejno inne, trawy od maja do mniej więcej końca lipca, itd. Nawet jeśli nie jesteś uczulona (lub tylko troche) na któryś alergen, to wysokie jego stężenie i tak może powodować dyskomfort lub podrażnienie (spojówki, cera, katar, kaszel, chrypa itp)Często wchodzą tzw reakcje krzyzowe, jeden alergen wzmacnia działanie drugiego. Wiadomo, że nie da się wszystkiego wyeliminowac z naszego otoczenia, ale trzeba się starać to ograniczać. Najgorzej jest chyba, gdy jestes uczulona na roztocza kurzu domowego, on jest wszędzie. Prócz pyłków i pokarmówki, często spotyka się jeszcze uczulenie na sierści (np chomik, świnka morska, owca, kot (czarne koty uczulają najsilniej), także alergie na środki chemiczne, np płyny do mycia naczyń, szampony, mydła zapachowe (najlepsze są dla dzieci - bobas), perfumy, proszki do prania itp. Jest tego mnóstwo, testy nie zawsze się udają i nie zawsze dają rzeczywisty obraz w 100%, ale i tak na pewno wiele pomogą, do tego skutecznie dobrane leki (nie każdy u każdego pomaga) czy to tabletki, krople do nosa, czy też jakieś preparaty wdechowe. Testy także robi sie na podstawie próbek krwi, albo komputerowo (mniej skuteczne). Metoda i terapia zalezy od lekarza i tego na co jestes uczulona.
          Zycze zdrówka :)
      • Gość: t IP: *.com 13.03.07, 18:49
        A ile w tej przychodni czeka się na badania? Słyszałam, że są straszne kolejki..:/

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.