• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

przedszkole

• Gość: a IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 04.05.10, 17:16
      dobre przedszkole jest na polnocy jak do panoramy sie kierowac
    • Gość: zatroskana mama IP: *.prenet.pl 09.05.10, 08:46
      Witam. Nie przyjęto mi dziecka do przedszkola na Wyczerpy i
      proponują przedszkole na Garncarskiej. Nie wiem co mam robić. CZy
      ktoś mógłby podzielić się opiniami na temat tego przedszkola, będę
      wdzięczna za każdą informację.
      • Gość: DariaMa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.10, 11:39
        Witam, moja córka nie dostała sie do przedszkola na Sportowej tylko
        do odziału tego przedszkola w szkole na Orkana czy ktos coś wie na
        temat tego odziału?? A moze czyjeś dziecko równiez tam sie dostało??
        • Gość: elzuza IP: *.147.150.163.nat.umts.dynamic.eranet.pl 14.05.10, 17:40
          Treść jak w poprzednim poscie, tylko dotyczy oddziału przedszkolnego w szkole na
          Sikorskiego
          • Gość: Magda IP: *.prenet.pl 24.05.10, 08:17
            Proszę o opinie na temat przedszkola na KOziej
        • Gość: DariaMa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.05.10, 22:16
          Podbijam temat.
          • Gość: marek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.10, 21:46
            Na armi ludowej na kiedrzynie , czy to jest przedszkole integracyjne
            czy zwykłe ,dziękuje
          • 19.07.10, 10:32
            Moja córka została właśnie przyjęta do tego oddziału przedszkolnego na Orkana.
            Ma pięc lat. Sama nie wiem czego sie spodziewac. Może ktoś juz cos na ten temat
            wie? Czy któras pociecha równiez będzie tam uczęszczać? Proszę o opinie
            • Gość: daria.86 IP: *.ssp.dialog.net.pl 31.07.10, 22:44
              Moja córka rónież tam sie dostała do grupy IX, sama nie wiem co mam
              myslec o tym wszytskim, skonczone ma 3 lata ale przedszkole to
              jednak nie to samo co odziel w szkole... Licze ze bedzie dobrze
              okaze sie we wrzesniu...
    • Gość: Mja IP: *.u.itsa.pl 30.06.10, 09:26
      Trzy / cztery lata - zależy od przedszkola. Co do wymagań - to też zależy od placówki. Polecam Przedszkola w Częstochowie. Znajdziesz tam sporo informacji o przedszkolach w Częstochowie.
      • Gość: mamka IP: *.realestate.net.pl 02.07.10, 22:15
        Są tu mamy dzieciaczków z Przedszkola na wierzbowej? pierwszy rok.
        • Gość: ,mama IP: *.realestate.net.pl 02.09.10, 09:53
          Ja jestem mamą dzieciaczka z Wierzbowej przedszkola pierwszy rok.

Proszę napisać do mnie na gg 141754 to się poznamy :)
    • Gość: ta IP: 94.254.173.* 22.07.10, 16:36
      ja
      • Gość: beata33 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.10, 20:39
        Witam! w zwiazku z nagla zmiana sytuacji w rodzinie musze poszukac przedszkola
        dla dziecka. W publicznych nie ma co szukac, nie interesuja mnie tez zadne
        "kluby" czy "dzienne opieki nad dziecmi". Czy jest cos wartego polecenia dla
        matki z polnocy/tysiaclecia? Wazne zeby bylo niedaleko!

z gory dziekuje za pomoc! :) mam pare placowek na oku, ale chcialabym zasiegnac
        opinii.
        • Gość: ADA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.10, 22:32
          Zalezy w jakim wieku jest dziecko !! I czy zlobek czy przedszkole. Ze zlobkow w
          tej okolicy jest prywatne Aniolkowo (na tym rozjedzie na koncu Fieldorfa nila)
          tylko tam chyba dosyc drogawo, a z przedszkoli calkiem niedaleko Kolorowa
          ciuchcia (Warszawska). Chociaz moje dziecko jest w publicznym to nt. Ciuchci
          slyszalam same dobre opinie - glownie jesli chodzi o fachowosc i kwalifikacje
          kadry. Jest raczej niewielkie i kameralne ale widac ze ciagle sie rozwija i duzo
          inwestuje. W okolicy chyba tylko publiczne czy kluby ktorych nie chcesz. Nie
          wiem jak sytuacja wyglada na samej dzielnicy polnoc bo pisze te co mniej wiecej
          kojarze

I jeszcze ciekawostka na temat szumnie reklamowanego przedszkola olka klepacza:
          podobno na ta chwile zupelnie nie ma nauczycieli i wydzwania po publicznych
          szukajac KOGOKOLWIEK ? Takie informacje uslyszalam ostatnio w przdszkolu mojego
          dziecka . a rodzice ogromne pieniadze tam placa za wszystkie zajecia i miejsc
          juz dawno nie ma... Moze ktos wie cos wiecej bo moze sie okazac wielka KLAPA
          KLEPACZA :P

POZDRAWIAM wszystkie mamy :) Wybierajcie dobrze :)
          • Gość: basia IP: *.54.171.110.tvksmp.pl 15.08.10, 10:26
            Moje 2 letnie dziecko chodzi do Bystrzaka na Tysiącleciu, ale to jest klub. Ja i on jesteśmy zadowoleni.
            • Gość: beata33 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.10, 11:35
              Basiu, gdzie dokladniej jest ten Bystrzak? I czy ma prawa placowki
              niepublicznej? Glownie chodzi mi o realizowany tam program. Bo np. o Kolorowej
              Ciuchci o ktorej juz tu ktos wspomnial slyszalam wiele dobrego wlasnie jesli
              chodzi o ww. kwestie - a na tym najbardziej mi zalezy! Chcialabym zeby moj syn
              cos wyniosl z placowki (skoro juz za nią płace), a nie tylko bezmyslnie bawil
              sie z innymi dzieciakami. Zlobek niestety odpada bo dziecko juz 3,5 letnie ;)

Dziekuje za pomoc :) I czekam na ew. kolejne rady :)
              • Gość: beata33 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.10, 22:50
                do gory :)
                • Gość: Hideto IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.08.10, 09:50
                  Wujek Google pomoze!

"przedszkole częstochowa" i SZUKAJ ;) Dla ulatwienia link:
                  www.google.pl/search?q=przedszkole+cz%C4%99stochowa&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a
                  • Gość: miejsce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.08.10, 11:13
                    wazne zeby gdzies miejsce bylo i tanio
                    • Gość: miejsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.10, 19:45
                      I uważajcie na mnostwo dodatkowych oplat jak np. u klepacza.
                    • Gość: belzebub IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.04.11, 13:39
                      ha ha ha
                  • 18.12.14, 14:47
                    2mama.pl na Lisińcu to wspaniałe przedszkole. Mój synek tam chodzi już drugi rok. Jest naprawde domowa, ciepła atmosfera, dużo zajęć dodatkowych. Cena jak na częstochowe jest też ok 290 zl. czesne
              • Gość: AEMSL IP: *.dynamic.chello.pl 30.06.12, 12:48
                Co oznacza "bezmyślnie się bawił"? Dzieci uczą się przez wspólną zabawę. Zdobywają umiejętności w zawieraniu kontaktów społecznych. Nie można organizować dzieciakom każdej chwili, muszą mieć czas na swobodną zabawę. Co wy chcecie zrobić ze swoich dzieci? Robokopy? To jest szaleńswo jakieś, jeśli ktoś uważa, ze zabawa dziecka jest bezmyśna. Wspólzuję serdecznie dziecku i nauczycielkom. Gratuluję mamusi, pani dziecko z pewnością będzie "szczęśliwe"!
                • Gość: ela IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.12, 21:11
                  Byłam na dniu otwartym w czwartek w prywatnym przedszkolu Kotek Leon. Mojemu synkowi bardzo się tam podobało, piękny plac zabaw, nowiutkie wyposażenie, wszystko kolorowe, a panie bardzo miłe i młode. Chyba się zdecyduję od września, ma być też grupa dzieci 2-letnich.
        • Gość: mama123 IP: *.arbelon.com.pl 09.02.13, 19:03
          A co myslicie o PRZEDSZKOLU panstwowym na Groszu che tam poslac od wrzesnia moja coreczke
          • Gość: mama 86 IP: *.net.stream.pl 11.02.13, 11:23
            gorąco polecam to przedszkole, ja jestem zadowolona dzieci również, nigdy nie spotkałam się z tak przemiłymi nauczycielkami
    • Gość: zosia IP: *.ruckemanna.trustnet.pl 09.09.10, 20:12
      Drodzy rodzice! Przestrzegam przed nowo-otwartym przedszkolem "Przygoda" przy ulicy Orlik-Ruckemanna. Dziecko poszło do przedszkola z entuzjazmem, cieszyło się, nie chciało z niego wychodzić. Po tygodniu zaczął płakać, że nie chce iść, nie chciał nawet wejść do środka, uciekał do nas na ręce. W któryś dzień mąż poszedł odebrać malucha. Zza drzwi usłyszał podniesiony głos jednej z opiekunek, zajrzał więc do środka. Okazało się, że Pani krzyczała na dzieci a nawet szarpnęła jedno z nich.
      W tym dniu synek powiedział, że pani uderzyła go w rękę i dostał klapsa w pupę. Pani wyzywała również dzieci, niestety nie rozszyfrowaliśmy do końca wyzwiska, ponieważ dziecko takich słów nie zna, a sprawę utrudnia również to, że nie wymawia "r" (prawdopodobnie było to słowo "smarkacz").
      Pani kierowniczka tłumaczyła, że dzieci bywają czasem niesforne... a ja pytam jakie mają być kilkuletnie dzieci? I czy to usprawiedliwia krzyki, wyzwiska i bicie?
      Nasze dziecko jest grzeczne, posłuszne i kulturalne. Jak każde dziecko czasem bywa "niesforne" i całe szczęście, bo inaczej można by się martwić, czy wszystko z nim w porządku...
      Jestem pedagogiem, mąż jest bardzo zaangażowany w wychowanie naszego syna, więc dwoimy się i troimy, żeby wychować dobrego i mądrego człowieka, nie zapominając o tym, że maluszek musi cieszyć się dzieciństwem.
      Jakie więc było zdziwienie naszego syna, kiedy dostał pierwszego w życiu klapsa od obcej osoby, szczycącej się tytułem "pedagoga"... Nasze dziecko nie miało pojęcia, że można w ogóle dostać klapsa w pupę. Do tej pory... Przeżywa tę sytuację kolejny dzień a my zmieniamy przedszkole.
      Szkoda, że budowane przez nas od zawsze zaufanie dziecka zostało podkopane w jedną chwilę przez "pożal-się-Boże" "pedagożkę".
      Pozdrawiam rodziców i życzę, żebyście nigdy nie musieli rozwiązywać takich problemów.
      Zosia
      • Gość: aaa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.09.10, 22:50
        za rok moje dziecko pójdzie do przedszkola i zaczęłam interesować się przedszkolami w Cz-wie. Ostatnio rozmawiając ze znajomą, której 3-letnie dziecko zaczęło w zeszłym tygodniu przygodę z przedszkolem, usłyszałam, że jak był niegrzeczny, to już kilka razy stał w jakimś "kąciku kary". Trochę mnie to zdziwiło - przecież dla takiego dziecka przedszkole to jest zupełna nowość, potrzebuje na pewno trochę czasu, żeby się zaaklimatyzować w przedszkolu - atu w ciągu pierwszych dni pobytu już ileś razy był karany. Nie jestem przekonana do takiego podejścia - przecież chyba warto zacząć od rozmawiania z dzieckiem, tłumaczenia - a nie od razu, w pierwszych dniach pobytu w przedszkolu - karania. Jak to wygląda w innych przedszkolach? Są jakieś systemy kar, zasady?
        • Gość: Ania IP: *.prenet.pl 13.01.11, 20:19
          W przedszkolu do któego chodzi moje dziecko też niestety 3 latki karane są siedzeniem w kącie i krzykami, i to w przedszkolu prywatnym, dlatego przepisuję dzieckoo do innego przedszkola, bo uważam to za karygodne. 3latki, które mają problem z adaptacją są karane i potęguje to ich strach i niechęć do przedszkola.
          Drogie mamy i tatusiowie mam propozycję stwórzmy ranking przedszkoli w częstochowie. Opisujcie przedszkola - jakie warunki w salach, jaki plac zabaw, jakie jedzenie a przede wszystkim jakie podejście nauczycielek, czy dzieci lubią chodzić do tego przedszkola, czy dużo wnosi przedszkole do rozwoju dziecka itp. Może jak poczytają sobie Panie z tych "złych " przedszkoli opinie to zaczną bardziej się starać.
          • Gość: D IP: *.prenet.pl 14.01.11, 19:29
            Super pomysł z tym rankingiem.tylko przenieść ten temat na osobne forum.
            • Gość: gość IP: *.54.175.20.tvksmp.pl 15.01.11, 16:43
              Na forum "Dziecko w Częstochowie" są wpisywane opinie m.in. na temat różnych przedszkoli w naszym mieście.
              • Gość: Mama IP: *.146.255.190.nat.umts.dynamic.eranet.pl 16.01.11, 22:14
                7-Kamienic 23 -Siostry Nazaretanki -Super niedrogo , mam tam dziecko jestem bardzo zadowolona!!!
                • Gość: aa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.01.11, 00:16
                  Wesołek ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 5f -tysiąclecie. Nie zarejestrowane jako przedszkole, dzieci od 1 roku życia. Bardzo miła atmosfera.
                  • Gość: Ola IP: *.prenet.pl 19.01.11, 20:25
                    A co myślicie o nibylandii i o przedszkolu olka klepacza. Czy ktoś tam ma dziecko i może coś więcej na ten temat napisać
                    • Gość: Dorota IP: *.prenet.pl 24.01.11, 17:18
                      Super
                      • Gość: Kasia IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 26.01.11, 12:59
                        Witam. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć ile dzieci jest teraz w grupie w nibylandii, czy jest fajnie i czy dzieci się czegoś uczą czy tylko bawią? Bardzo prosze o opinie.
                        • Gość: Mama Ani IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 26.01.11, 13:03
                          Drodzy rodzice. Zapisałam na przyszły rok dziecko do przedszkola misia uszatka i chciałam prosić o opinie na temat przedszkola - jak atmosfera, czy dzieci dużo wynoszą z przedszkola, jakie Panie, na jakim poziomie imprezy i czy łatwo dzieciom jest tam się przyzwyczaić do uczęszczania, czy Panie potrafią dziecko zachęcić. Bardzo proszę o opinie ponieważ moja córka bnie bardzo chce iśc do przedszkola. Pozdrawiam
                          • Gość: teresa IP: 83.22.23.* 11.02.11, 16:26
                            ranking przedszkola:możecie się państwo zgodzić lub nie!!!!!!!!
                            Sprawdziłam dokładnie ,że mają doskonałą opinie wśród rodziców i władz oświatowych
                            Przedszkola KLUB KUBUSIA PUCHATKA są pewne i sprawdzone.
                            Zobaczcie ich stronę int www.klub-puchatka.pl
                            Słyszałam w UM że otwierają szkołę podstawową i gimnazjum w Częstochowie i Warszawie
                            • Gość: aaaaaaaaaa IP: *.54.170.196.tvksmp.pl 11.02.11, 19:14
                              a ja slyszalam nawet w oswiacie ze kubus puchatek tylko jest nastawiony na zbijanie kasy, a nie na wychowanie dzieciaków, najlepsze przedszkola sa publiczne tanie a niepubliczne najtansze to kolo700 zł miesięcznie wiec co nie sa nastawione na zysk a dodatkowo z urzedu biora kase na kazde dzieckoi to kolo 600 zł miesięcznie na jednego dzieciaka
                              • Gość: Grażyna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.11, 18:42
                                Niewiedza czasem jest gorsza od głupoty !!!!
                                Mam drugie dziecko w przedszkolu tzw.puchatka.
                                przez trzy ostatnie lata płaciłam czesne wysokości 380zł.
                                w tym roku faktycznie wzrosło na 400 zł miesięcznie
                                Jest to śmieszna suma w stosunku do wszystkich podwyżek
                                w naszym kraju.Co do jakości nie mam wątpliwości.
                                Głupie i nieszczere wypowiedzi nie powinny mieć miejsca na tym FORUM.
                                PS.suma dotacji to też idiotyzm i nieprawda !!!!!!!!!!!!!!!
                                • Gość: aaaaaaaaaaaaaaaaaa IP: *.54.170.196.tvksmp.pl 13.02.11, 20:32
                                  Witam czesne 400 zł plus stawka żywieniowa 9 zł na jeden dzień tj 22x9 =198 daje sumę 598 a drugie tyle z urzedu miasta na jedno dziecko na miesiąc zdrowe bo na niepełnosprawne to nawet i 3000 zł to w porównaniu z publicznymi bardzo drogo ja za pobyt mojego syna w przedszkolu z wszystkimi opłatami wyzywienie + czesne + angielski + taniec +plastyka+rytmika mam do zapłacenia 308 zł samo czesne w przedszkolu wynosi 80 zł więc co nie jest to firma nastawiona na zysk a nie na dobro dzieci
                                  • Gość: Kasia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.09.11, 00:28
                                    witam,

Zapraszam do przedszkola lingwistycznego w Konopiskach Oxford forKids ,www.oxfordforkids.pl :)

• Gość: Kasia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.09.11, 00:29
                                    Oxford for Kids
                                  • 07.11.11, 15:21
                                    Popieam,kubuś puchatek nastawiony na kasę a nie na dobro pociech.Za te pieniądze rodzice powinni się spodziewać chyba czegos lepszego niż np. na śniadanie płatków z mlekiem...oraz nie do końca zwracającej uwagi na dzieci pań,jest ich nie wystarczająca liczba na grupę bo zdarzają się wypadki i nie dopilnowanie maluchów.Jeszcze kwestia właśnie opłat,wysokich i nie adekwatnych do tego co przedszkole oferuje w porównaniu do ubiegłych lat( nie da się nie zauważyć kiedy już pierwsze dziecko uczęszczało tam).Do tego dochodzą dodatkowe opłaty których miało nie być.Pomijam juz że w wystroju nie wiele się zmieniło a wkońcu wszystko wymaga odświeżenia i uaktualnienia.Więc dzodzy rodzice,dobrze że powstało wiele nowych i ogromnie konkurencyjnych placówek,bo w końcu cóż z tego że Grabówka to prestiż-chyba z nazwy jedynie.
                                • Gość: aaaaaaaaaaaaaaaaa IP: *.54.170.196.tvksmp.pl 13.02.11, 20:38
                                  A suma dotacji z urzedu miasta to zadne kłamstwo każdy może zadzwonić do UM i dowiedzieć sie jaka jest kwota dotacji na jedno dziecko w przedszkolu niepublicznym jest to kwota kolo 600 zł więc Pani opinia jest reklamą KUBUSIA PUCHATKA z tego co wiem to kubus jest najdrozszym przedszkolem niepublicznym w Częstochowie może lepiej podajmy jakie są kwoty w innych przedszkolach dla porównania o KUBUSIU już wiemy a Pani podając kwotę proszę podać łączną opłatę a nie tylko czesne bo w publicznym wynosi ono 80 a w kubusiu 400 więc mamy porównanie
                                  • Gość: Gość IP: *.starnettelecom.pl 14.02.11, 17:51
                                    Przedszkole Klub Kubusia Puchatka na ul.Bór Wypalanki to totalna porażka, wszystko tylko w ładniej oprawie a w rzeczywistości nie zgodne z przepisami, brud i nie wykwalifikowana kadra. Ale czego się spodziewać, właściciele nie reprezentują sobą niczego, zero kultury osobistej i szacunku dla drugiej osoby. Niestety drodzy Państwo pieniądze z Was CZŁOWIEKA nie zrobią!
                                    • Gość: Ania IP: *.prenet.pl 15.02.11, 20:12
                                      A co myślicie o Nibylandii? Czy jest ktoś na forum kto ma dziecko w tym przedszkolu? Bardzo proszę o opinie.
                                    • Gość: Tata IP: 193.138.241.* 28.02.11, 16:07
                                      Mam tam dziecko i brudu nie widziałem,widzę za to dwie panie które sprzątają przedszkole codziennie.Może oceniasz po sobie,czystość której tobie w domu brakuje .Co do kadry. Pani która zajmuje się moim dzieckiem ma na pewno PEŁNE KWALIFIKACJE do wykonywania tego zawodu a po za tym moja córeczka ją uwielbia i to jest w tym wszystkim najważniejsze.
                                      Pozdrawiam .
                                    • Gość: Anna IP: 193.138.241.* 01.03.11, 18:16
                                      na wypalanki od 2 lat chodzi moja córka co do brudu nie wiem nie sprawdzam na oko wydaje sie czysto za to do wychowawczyni mojej małej mam pełne zaufanie. Widze rezultaty a to najważniejsze i nie wydaje mi sie ażeby kadra pracowała bez kwalifikacji. niestety odważny "gość" nie napisał konkretów i postawnowił obrazic cała placówkę ze wszystkimi pracownikami na czele., szkoda, ze zabraknie wymiany zdań bo nie spodziewam sie by ten ktoś zechciał polemizować .ehhh niestety tak łatwo w internecie zostać anonimowym.
                                      Anna
                                      • Gość: zuzka IP: 91.210.242.* 22.05.11, 09:34
                                        zgadzam sie daje tam dziecko od września bo polecaja mi tą placówkę znajomi jesli sa jakieś zarzuty to moze jakies konkrety.
                                        • Gość: aga IP: *.pl 23.05.11, 16:00
                                          Mój synek chodzi do Kubusia.Bardzo polecam to przedszkole.Co do czystości,opieki nad dzieckiem i nad jego wychowywaniem nie mam żadnych zastrzeżeń.Nawet się nie zastanawiałam żeby zostawić małego na nastepny rok
                                          • Gość: Ignacy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.06.11, 17:56
                                            Zapisałem mojego malucha do jednego z przedszkoli tzw.PUCHATKA. Byliśmy z żoną w trzech placówkach tej sieci ,i zdecydowaliśmy się na Bór Wypalanki , ponieważ jest na trasie naszego powrotu z pracy. Uważamy że są to profesjonalne przedszkola - świetnie wyposażone -kadra też nie jest przypadkowa. Dodatkowym atrybutem jest też to ,że mam pierwszeństwo i możliwość umieszczenia mojego malucha w nowej szkole na Krótkiej. Informacje z Kuratorium Oświaty upewniły mnie o dobrym posunięciu. Ja już mam problem z głowy. Pozdrawiam !.
                                            • 02.09.11, 21:04
                                              Proszę w takim razie poprosić pana wojtka o dokumenty potwierdzające wykształcenie tej profesjonalnej kadry. Dla mnie to jest niepojęte gdzie nad tym wszystkim ma nadzór kuratorium, że takie rzeczy latami trwają. Niestety żyjemy w czasach w których pieniądze mogą wszystko!
                                              • Gość: matka polka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.09.11, 12:57
                                                Pani Katarzyno została Pani zwolniona z nie znanych dla mnie przyczyn. Pani oszczerstwa świadczą o Pani niskim intelekcie i braku szacunku dla samej siebie i firmy w której Pani pracowała.Przecież Pani osobiście do mnie wychwalała jakie super jest przedszkole do którego uczęszcza moja córcia .Powinna się Pani wstydzić swojego zachowania (czy tak powinna się zachowywać nauczycielka ,która wychowuje nasze dzieci). Powinna Pani pomyśleć o zmianie zawodu.!!!
                                                • Gość: Katarzyna IP: 91.210.242.* 12.09.11, 22:19
                                                  Katarzyna dalej tam pracuje heheh ale osoba która tak nas oczernia powinna sie sama przedstawic a nie podpisywac sie czyimś imieniem:)pozdrawiam
                                                  • Gość: law IP: 85.202.144.* 15.11.11, 11:53
                                                    Zgłoście na policję z art 212 kk
                                  • Gość: etkagster IP: *.adsl.inetia.pl 26.07.11, 17:00
                                    polecam nowe prywatne "Tęczowe Przedszkole"
                                    jest w samym centrum Częstochowy i czesne tylko 350 zł ze wszystkimi zajęciami dodatkowymi
                                    www.teczoweprzedszkole.org
                                    • Gość: martyna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.07.11, 08:23
                                      Dlaczego używacie określenia przedszkole , przecież jesteście tylko punktem przedszkolnym. Przedszkola mają obowiązek realizacji programu MEN , a Was ten program nie obowiązuje. W punktach przedszkolnych nie zatrudnia się nauczycieli , tylko opiekunki. Za wprowadzanie rodziców w błąd powinny być kary np.finansowe (cel charytatywny).
                                      • 29.07.11, 23:31
                                        A ja wypowiem się pozytywnie na temat Przedszkola Przygoda, które zostało obsmarowane w poprzednich wątkach. Moja córka chodzi tam od kilku miesięcy i mogę napisać o plusach: 1)domowa atmosfera, mała grupa ok 10-15 osób co wiąże się oczywiście z mniejszą ilością chorób, poza tym dziecku łatwiej się zaklimatyzować bo przedszkole znajduje się w domku jednorodzinnym, wszystkie dzieci się znają, a nie jest molochem, do którego uczęszczają setki dzieci; 2)opieka jest naprawdę dobra, bo do tej grupki dzieci są zwykle 2 panie i często podpytuję moje dziecko o to, jak panie się zwracają do dzieci i czy nie krzyczą - nie zdażyło się! a co do kar, nawet jeśli byłyby stosowane to wiem, że czasem jest to nieuniknione; 3) dzieci są traktowane "po domowemu", obchodzi się urodziny, zawsze wiem czy dziecko zjadło obiad, czy było smutne, czy wesołe, itd. Jeśli chodzi o minusy: jedzenie z cateringu, z zajęć dodatkowych tylko angielski, teren wokół przedszkola trochę zaniedbany, betonowe schody, nieotynkowane mury, itd, ale chyba nie wpływa to znacznie na rozwój naszych dzieci:) ważna jest atmosfera i to czy dziecko wraca szczęśliwe, a moje wraca... i cena nie jest wygórowana jak na przeszkole prywatne, za pełny wymiar płaci się 320zł + 8zł dzienne wyżywienie, a jeśli dziecko nie jest codziennie to 260zł + wyżywienie. Wydaje mi się, że w porównaniu do państwowych przedszkoli nie jest to dużo więcej. A i jeszcze jedna ważna rzecz - jest to przedszkole i realizuje podstawę programową.
                                      • Gość: Gość IP: *.ice-net.pl 11.09.11, 14:07
                                        Co za bzdety Pani wypisuje. Chyba ma Pani wyjątkowo mgliste pojecie na temat punktów przedszkolnych. Żeby się wypowiadać trzeba mieć podstawową wiedzę na opisywany temat a Pani takiej niestety brakuje. Proszę zapoznać się z Dz. U. a dopiero potem obsmarowywać punkty przedszkolne!! Cóż konkurencja rośnie, to trzeba ją obsmarować
                                    • 15.11.11, 13:11
                                      prosze dodac ze do czesnego 350 zl dochodzi stawka zywieniowa 9zl/dzien :)
                                      • Gość: henia IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 17.11.11, 18:28
                                        żadne przedszkole nie zastapi klubu kubusia puchatka!! tam jest najlepiej, super przedszkole!dbają o dzieciaki! za to omijac szerokim łukiem tęczowe przedszkole
                                        • Gość: mama IP: *.play-internet.pl 17.11.11, 21:11
                                          Do przedszkola Nibylandia chodzi moje młodsze dziecko. Córka jest naprawde zadowolona, miłe i pomocne Panie które uwielbia, urozmaicone jedzenie, małe grupy dzieci. A jesli chodzi o przedszkole na focha to ja odradzam, nie wiem czy w kazdym panstwowym przedszkolu sa prowadzone takie praktyki jak tam ale teraz przynajmniej mam porównanie jak naprawde powinna wygladac opieka w przedszolu. W sali w szczególnosci w maluchach ciagle słychac jedem wielki wrzask, dzieci sa poprostu zostawione same sobie nie ma uspokajania czy przytulania,( no moze ta opinia nie dotyczy tylko jednej przedszkolanki ona byla wyjątkiem). Obiad to wyscig z czasem zeby dzieci jak najszybciej zjadły i na 2 godz spania, w szczególnosci BARDZO MIŁE sa Panie kucharki....popedzaja dzieci, nie raz syn siedział zasikany i nikt nawet uwagi nie zwrócił, oczywiscie Panie siedza najczesciej przy biurku popijajac kawke. Zreszta duzo by tu opowiadać niestety Dyrektorka pozwala na to wszystko, wchodzac tam miałam wrazenia jakbym sie cofała w czasie, kazdy ma ciepłą posadke i w dupie dzieciaki- podejscie poprostu tragiczne i te odzywki do dziecka nie raz sie słyszało ty debilu, porostu wymarzone przedszole.....Tak było jeszce w tamtym roku być moze gdyby Dyrektorka sie zmieniła to przedszkole byłoby lepsze.
                                        • 23.01.12, 14:27
                                          Heniu,
                                          czy wiesz jak jest w Kubusiu Puchatku na ul. Wypalanki?
                                          zastanawiam się na tym przedszkolem
                                        • Gość: kolka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.13, 10:31
                                          To prawda,bo np.w żadnym państwowym przedszkolu nie pozwalają przyprowadzać chorych dzieci a w klubie Kubusia Puchatka....Jedynie karteczkę wywiesili a jak masz chore dziecko,to nie krepuj się oni nie zwrócą na to uwagi.Jedynie maluch będzie cierpiał.
                                          • Gość: Mama IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.13, 12:29
                                            I tu mam inne doświadczenia. Mnie w Kubusiu Puchatku (na Sabinowskiej) powiedzieli, że dziecko kaszle i że mam je podleczyć w domu. W państwowym z kolei wszystkie cherlały, na czele z wychowawczynią i nie było uwag.
                                            • Gość: kolka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.13, 14:01
                                              Na Wypalankach jest inaczej.
                                            • Gość: kk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.13, 15:03
                                              Ludzie odczepcie się od tego Puchatka... chyba kogoś mierzi, że są pozytywne opinie na temat tego przedszkola; w każdym przedszkolu jest skupisko zarazek, pewnych rzeczy się nie uniknie; Puchatek to przyjazne miejsce, miłe ciocie i właściciele też.
                                    • Gość: Gość IP: *.play-internet.pl 09.12.12, 14:53
                                      Śmiechu warte to nie przedszkole ale farsa. Punkt przedszkolny i to marny.
                                      • 10.06.13, 18:30
                                        Jestem mamą jednego z dzieci z Tęczowego Przedszkola i czytając takie negatywne (ale za to jakże ogólnikowe) opinie jestem pewna, że nie pochodzą od rodziców przedszkolaków tylko od konkurencji. Panie nauczycielki (przez dzieci tytułowane ciociami) są kompetentne i bardzo lubiane przez dzieci, ja cenię je za cierpliwośc i wielką życzliwośc. Grupy małe (ok.12 osób), sale zadbane, ogród odpowiednio wyposażony. Dzieci mają standardowe zajęcia typu rytmika, angielski (mam porównanie z innymi tego typu zajęciami i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona), logopedia, realizują program, przygotowują przedstawienia, do tego dochodzą atrakcje typu wyjazd do sali zabaw, przedstawienia czy chociażby pieczenie pizzy ;)
                                        Moje dziecko często odtwarza w domu scenki z przedszkola, naśladuje ciocie, (lalki są dziecmi), nigdy nie zauważyłam niczego niepokojącego. Zresztą, najlepszą rekomendacją jest niechęc do wyjścia podczas odbierania ...
                                        Jakiś czas temu wypełnialiśmy ankiety i naprawdę cięzko mi było znaleźc jakieś minusy, może takie, że sale są małe, co bywa dotkliwe podczas uroczystości, gdy są zapraszani goście (dzień babci itp.) ale na codzień nie jest to chyba problemem, jak wspominałam, grupy są małe.
                                        Podsumowując, polecam :)
                                        • Gość: kolka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.13, 22:17
                                          Nie sądz abyś nie była sądzona.Możesz wypowiadać się na temat przedszkola do którego chodzi twoje dziecko ale nie podważaj opinii innych rodziców z innych prywatnych przedszkoli.W moim przypadku ''miód''skończył się kiedy oświadczyłam,że przenoszę przedszkolaka do zerówki w szkole państwowej.
                                          • 11.06.13, 07:57
                                            Ale ja właśnie odniosłam się do opinii dotyczących przedszkola, do którego chodzi moje dziecko (patrz drzewko). Nie mam możliwości i nie widzę sensu by oceniać hurtem jakiekolwiek placówki czy to z szyldem "prywatne" czy inne. Wypowiedzi uogólniające uważam za bezsensowne i krzywdzące, dyskutować możemy o konkretach.
                        • Gość: Arek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.02.13, 12:51
                          tylko zabawa i niski poziom. nie polecam . brak serca do dzieci. !!!!!!!
                    • Gość: Konrad IP: 213.25.71.* 06.03.12, 09:38
                      Mam coreczke, chodzi do Nibylandii Ni echodzi caly tydzien bo nie musi ale przedszkole raczej polecam nie mam porownania z innymi ale dziecko chodzi z checia i jak tylko uslyszy ze idzie do przedszkola jest szczesliwe To raczej nie rodzice powinni oceniac przedszkola tylko dzieci jak sa szczesliwe i chca chodzic a w domu grzeczne to raczej jest OK
                    • Gość: o IP: *.adsl.inetia.pl 27.11.12, 21:44
                      ji
    • 17.11.11, 22:44
      u nas jest tak-moja córka została przyjęta mając 2,5 roku. (wymaganie to samodzielność)"warunkowo"została przyjęta do przedszkola jako dziecko pracującej matki-jest to najwżniejszy warunek w naszym przedszkolu!!według mnie przedszkole nr 12jest idealne-małe,kameralne,panie świetne przygotowane,dzieci chodzą chętnie.
      no i co najważniejsze-dyrekcja nie pobiera opłat np na wyposażenie! pani dr jest specjalistką od wyciąganie kasy skąd się da ale nie od rodziców! dzieci mają wszystko ale mamy nie dają np na remont łazienki,dywany czy stoliki!
      składamy się jedynie na środki czystości czy kredki ale nie po kilkaset zł na remont-to wielka przewaga nad innymi przedszkolami a wiem ze normą jest ściąganie kasy od rodziców!
      koszty? płacimy ok 220zł za "godziny" jedzenie i rytmikę,każde wyjście do teatru czy inne-dodatkowo płatne w miesiącu
      a dziecko zapisuje się od marca tego roku w którym ma pójsc np w marcu 2012 na rok szkolny 2012/2013 najważneijsza kwestia-pracować a najlspiej być samotną matką wtedy dziecko dostaje się z marszu:0 co roku odpada około 60dzieci do najmlodszej grupy,przedszkole ma świetne opinie

PRZEDSZKOLE NR 12 PRZY UL BRONIEWSKIEGO? I-D-E-A-L-N-E!!!
      • Gość: aaaa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.12, 22:15
        czy ktoś ma może dziecko w przedszkolu na ul. Okrzei? Chodzi mi o przedszkole w budynku parafii Św. Józefa. Jaka jest opieka w tym przedszkolu?
        • 08.03.12, 23:12
          Ja polecam przedszkole na ul.Wodzickiego, Nibylandia :) Mój syn jest bardzo zadowolony.
          • Gość: mamunia IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 09.03.12, 19:31
            tylko przedszkola miejskie!!! najlepsze nr 12 na ul . broniewskiego, więc zgodzę się z poprzedniczką, super opieka!! w prywatnych tylko się przepłaca , a nic w zamian się więcej nie dostaje- jedyną korzyścią jest tylko to że przyjmują dzieci juz od niepełnych 2 lat, więc można na rok dziecko zapisać (i tak wychodzi taniej niż opiekunka), a w wieku 3 lat do miejskiego :)
    • Gość: mama IP: *.play-internet.pl 11.03.12, 16:41
      polecam przedszkole 33 na ul. Tetmajera. Jest tak jak powinno być.
      • 15.03.12, 09:12
        Polecam prywatne przedszkole językowe oxfordzik

www.oxfordzik.com
      • Gość: szary IP: *.net.stream.pl 16.03.12, 19:58
        Gość portalu: mama napisał(a):

> polecam przedszkole 33 na ul. Tetmajera. Jest tak jak powinno być.

oprócz ogródka, strasznie zaniedbany
    • Gość: kotekleon.pl IP: *.gre.pl 16.03.12, 15:12
      Zapraszamy do zapoznania się z ofertą nowego Niepublicznego Przedszkola Kotek Leon :)

więcej informacji: www.kotekleon.pl
      • Gość: ja IP: *.rev.inds.pl 16.03.12, 19:38
        ale ten kotek leon to jest na jakiejs wsi...komu by sie chcialo jechac
        • Gość: Mamusia IP: *.centertel.pl 17.03.12, 21:43
          Nazaretanki ul. 7 Kamienic
          • Gość: eL IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.12, 12:41
            czy u Nazaretanek na 7 Kamienic trwa jeszcze rekrutacja?? Z tego co wiem na Dąbrowskiego odbyła się w lutym.
            • Gość: malwina IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 20.03.12, 20:02
              szczerze polecam przedszkole na jana pawła II .Jest to językowe przedszkole polsko-belgijskie , małe grupy, zamykane na szyfr drzwi, super!! ale z tego co wiem, nie ma już wolnych miejsc(niestety bo przedszkole godne polecenia) Ale tak już to jest że te najlepsze są juz pozajmowane, i lista już dawno zamknieta... I po tym między innymi drogie mamy można poznać czy przedszkole jest dobre, bo jak obserwuje że w niektórych prywatnych przedszkolach jakimś dziwnym trafem jest zawsze"wolne miejsce" to ozn to dla mnie że albo po 1- jest beznadziejne i nie ma chętnych, albo po 2 grupy sa już przeładowane masakrycznie a oni jeszcze dalej przyjmują kolejne dzieci- bo przecież to kasa z kolejnego jest , prawda? Prywatne przedszkola- z dala od nich, szefowstwo nastawione tylko i wyłacznie na zysk i kase, a w zamian nic innego nie oferuja niz w miejskim..nawet bym ośmieliła sie powiedziec ze w miejskich o niebo lepiej, i czasem mniejsze grupy sie trafiają niz w tych prywatnych gdzie są przeładowane grupy ponad 20 dzieci!!!
              • Gość: bel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.12, 11:47
                A ja nie chciałabym, żeby moje dziecko chodziło do przedszkola gdzie drzwi są zamknięte na szyfr, ze względu na bezpieczeństwo.
        • Gość: ala IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.12, 11:56
          To przedszkole jest w Woli Hankowskiej, 5 minut samochodem od Reala, ale ma ładny i duży plac zabaw, monitoring i mnie odpowiada. A poza tym jest nowe więc muszą się starać aby pozyskać rodziców i przedszkolaków .
          • Gość: matka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.08.12, 18:13
            Gdzie poślecie Wasze dziecko do przedszkola w tym roku szkolnym ?
            • Gość: wk IP: *.play-internet.pl 24.08.12, 11:27
              A w kotku Leonie są jeszcze wolne miejsca?
              • Gość: ad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.08.12, 19:35
                W przedszkolu Kotek Leon są jeszcze wolne miejsca, przyjmują nawet 2-latki. Jutro tzn. w czwartek 29 sierpnia od g. 16 jest dzień otwarty.
                • Gość: kola IP: 212.87.241.* 14.09.12, 11:45
                  Moje dziecko chodzi do przedszkola ''Kotek Leon'' są tam przemiłe panie i przemiłe kucharki i piękny plac zabaw. Ja jestem bardzo zadowolona.
          • Gość: CZESTEK IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.10.12, 12:01
            ale czy na pewno w kotku leonie jest monitoring? znajoma dała tam dziecko i do dziś nie ma dostępu do monitoringu... reklamować można się wszystkim ale wywiązać się to już nie bardzo...
    • Gość: przedszkole IP: *.ssp.dialog.net.pl 29.08.12, 12:16
      W przedszkolu Mali odkrywcy na Psim Polu-Pawłowicach przyjmują już 18-miesięczne maluchy. Ponadto grupy dla 3-, 4-latków z aktualną rekrutacją www.maliodkrywcy.com.pl/
      • Gość: ojciec IP: *.31.112.28.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.09.12, 21:12
        Moja córka chodzi co Czerwonego Kapturka. Jestesmy bardzo zadowoleni. Dobra opieka, duzo zajec. Corka nie chce wychodzić z przedszkola.
        • Gość: przedszkole IP: 176.112.72.* 12.09.12, 13:47
          moje dziecko zawożę do Kotka Leona. jak na razie małej się podoba, bardzo lubi swoją panią.
      • Gość: Lawendowe Skrzaty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.12, 14:05
        Drodzy Rodzice jeśli wasze dziecko kończy wkrótce 2,5 roku lub jest starsze i zastanawiacie się nad posłaniem go do przedszkola nie czekajcie do września. Proces adaptacyjny przebiega łatwiej kiedy dziecko dołączy do grupy w trakcie roku szkolnego. Dlatego Lawendowe Skrzaty przygotowały Pakiet tygodniowego okresu adaptacyjnego w cenie 165 zł + 45 zł koszt wyżywienia. Zachęcamy do obejrzenia przedszkola już dziś.
        NIE ZWLEKAJCIE, LICZBA WOLNYCH MIEJSC JEST OGRANICZONA!

lawendoweskrzaty.net
    • 15.12.12, 18:38
      Bardzo polecam przedszkole Teddy Bear na Białej 26. Moje dziecko odkąd tam chodzi zrobiło o wiele bardziej otwarte, jak wraca z przedszkola to wszystko mi opowiada, recytuje wiersze i śpiewa ogrom nowych piosenek. Nauczycielki bardzo kreatywne, wymyślają dzieciom bardzo ciekawe zajęcia. Czesne nie jest wysokie i przyjmują nawet dwulatków.
    • Gość: mama1983 IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 15.01.13, 00:49
      Witam,
      czy słyszał ktoś z Państwa o "Chacie Skrzata" na Groszu? Proszę o opinie.
      Pozdrawiam
    • Gość: Dorota IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.02.13, 12:48
      mam dziecko w przedszkolu Klub Kubusia Puchatka na Średniej. jestem bardzo zadowolona z programu ,który realizują. Jest to pierwsze z prywatnych przedszkoli ,świetna sprawdzona kadra,wysoki poziom nauczania. widać efektywny rozwój mojego dziecka. od lat nie zmienili ceny - nie ma żadnych dodatkowych opłat. Wszystko jest w pakiecie . POLECAM
      • Gość: gaga IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 11.02.13, 22:15
        czy właścicielka teddy bear może juz przestać tak nachalnie sie tu reklamować? odradzam to pseudo przedszkole, w którym powinien sanepid zawitać, bo syf niezły tam jest
    • Gość: mama123 IP: *.arbelon.com.pl 07.03.13, 19:37
      W zadnym wypadku sie nie zgadzam poszukaj w innej dzielnicy przedszkole publiczne tylko wchodzi w rachube pod kazdym wzgledem
    • Gość: mama123 IP: *.arbelon.com.pl 08.03.13, 16:03
      nie ma panstwowki niby za darmo
      • Gość: rodzic IP: 195.205.171.* 10.03.13, 10:29
        A ja polecam tylko przedszkole Państwowe. Koszty: miesięcznie połowa tego co w prywatnym, nawet jak dziecko jest zapisane na wszystkie zajęcia dodatkowe z deklaracja na ryczałt. Więc niech nikt nie pisze takich bzdur, że koszty takie same jak w prywatnych. Moje dziecko chodzi już 2 rok do przedszkola na Północy, przy szkole nr 2. Świetna kadra (niewymieniana co roku jak ma to miejsce w prywatnych przedszkolach, a wiem co mówię bo podejmowaliśmy próbę w prywatnym przedszkolu), nauczyciele super wykształceni, zawsze uśmiechnięci, pomocni, mili nie tylko dla dziecka ale i dla rodziców, na miejscu psycholog, logopeda, rehabilitant. Wspaniała oferta programowa w ciągu dnia, mnóstwo różnych imprez, wyjść. Łatwo jest napisać coś na stronie, tutaj to co na stronce ma przełożenie do tego co dzieje się w ciągu dnia. A przede wszytskim przedszkole super wyposażone w sprzet, zabawki. Cóż można chcieć więcej. Ja polecam wszystkim
        • Gość: anka IP: *.prenet.pl 12.03.13, 11:23
          Mylą się osoby które uważają że przedszkole prywatne jest lepsze. Ja mam wprost przeciwną opinię i to wynikającą z mojego doświadczenia. Moje dziecko zapisałam do przedszkola prywatnego mając nadzieję na świetny rozwój dziecka, super atmosferę , nowe sale itd. Dziecko jako 3 latek uczęszczało do tego przedszkola 4 miesiące. Ciągle płakało i drżało mając tam iść. Dobrze że mam dziecko które zawsze potrafiło powiedzieć co się dzieje. Zaczęliśmy więc dochodzić przyczyny. Przecież sale nowe, zabawki śłiczne małe grupy powinno być ok. Okazało się że w tym "świetnym" przedszkolu Panie nie mają pojęcia o pracy z dziećmi. Uważam że jeśli ktoś pracuje w przedszkolu musi lubić dzieci i swoją pracę bo to są maluchy. Z czasem dowiedziałam się że Panie straszą 3 latki lochem, potworami, szarpią a nawet biją jeśli dzieci nie robią tego co one chcą. Nie było tez widać żeby dziecko uczyło się nowych umiejętności. Dziecko naabwiło siuę takiej traumy że do dziś choć ma już 6 lat wspomina z obrzydzeniem i strachem to przedszkole. Po tych 4 miesiącach znaleźliśmy miejsce w przedszkolu państwowym i tu niesamowity ukłon w stronę Pań z tego przedszkola. Dziecko polubiało przedszkole w ciągu 1 miesiąca, już nie było płaczów i strachu a gdy odbierałam dziecko widziałam jego uśmiech i super zabawę. Przedszkole jest zadbane też są fajne zabawki a przede wszystkim są Panie które mają serce do dziecka , troszczą się o "swoje" dzieciaki, dużo uczą i fajnie się z nimi bawią.Moje dziecko wreszcie jest szczęśliwe i bezpieczne. A przez przedszkole prywatne nabawiło się ogromnej traumy i nie wiadomo jakby się to skończyło gdyby to był inny dzieciak, który nie mówi rodzicom co dzieje się w przedszkolu.
          • Gość: kj IP: *.96.246.164.tvksmp.pl 12.03.13, 12:18
            Dokładnie się zgadzam z Panią! Uważam, że właściciele prywatnych przedszkoli patrzą tylko na kasę, często kosztem dzieci, zatrudniane są osoby bez wykształcenia i serca do dzieci, często na śmieciowe umowy, nie mając motywacji i chęci do pracy! TYLKO PAŃSTWOWE PRZEDSZKOLE!
    • Gość: mama123 IP: *.arbelon.com.pl 11.03.13, 17:43
      Kolejna reklama przedszkola prywatnego ja jako matka przedszkolaka porownywalam wiele placowek i podtrzymuje tylko przedszkole publiczne pod kazdym wzgledem
    • Gość: kj IP: *.96.246.164.tvksmp.pl 11.03.13, 23:37
      Reklama reklama reklama! Widzę, że przedszkola prywatne jednak cienko przędą skoro cały czas właściciele jak tylko mogą prezentują się na forum niby jako rodzic hahahaaha. A ludzie potrzebują przedszkoli albo żłobków... ale bezpłatnych!
    • Gość: kk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.13, 15:13
      mój synek chodzi do Klubu Kubusia Puchatka na ul. Wypalanki.
      dziecko bardzo lubi tam chodzić, Panie są bardzo miłe i kompetentne.
      Polecam.
      nie mogę wypowiadać sie na temat przedszkoli państwowych, ponieważ nie przyjęto nas.
      w sumie to może nawet i na dobre nam to wyszło :)
    • 13.03.13, 18:33
      Są takie przedszkola, które przyjmują maluszków od ok 2 lat. Dziecko nie musi być samodzielne koszt w kubusiu to ok 620 na miesiąc ale jest w tym wiele atrakcji, języki itp.
      W maju na targach dzieciecych zapewne będzie można zapoznać się z szeroką ofertą przedszkoli bo jest ich sporo
      • Gość: samiec ALFA IP: 188.95.28.* 14.03.13, 14:59
        do państwowego sie nie dostaliśmy bo chcieliśmy być uczciwi i wpisaliśmy, że żona nie pracuje i oczywiście nas nie przyjeli, szkoda bo tego się nie sprawdza - więc trzeba pisać że wszyscy pracują. W ogóle jaka głupota - jak żona ma znaleźć pracę jak nie przyjeli dziecka do państwówki. Żenada. Nasz syn poszedł do Kubusia Puchatka na wyczerpach na księdza Miarki. 420zł podstawy + wyżywienie około 210zł. Nie wiem czy drogo, nic nas nie interesuje, pełno zajęć codziennie, super kadra, dobre żywienie - specjalnie dla dzieci z alergią pokarmową wprowadzili mleko kozie, syn codziennie uczęszcza od 7 do 16-16:30 i jest przeszczęśliwy. Od wakacji pójdzie także nasz drugi syn, bo sobie nie wyobrażam gdzie indziej.
        Oczywiście chciałbym płacić mniej...ale no cóż nie mam wyjścia - szczęście dziecka najważniejsze. Odmawiamy sobie z żoną wiele ale wiemy, że syn się tam dobrze rozwija i jest szczęśliwy. Drugi synek czasem jest także zapraszany i uwielbia te dni.
        Dodatkowe wydatki są zawsze we wrześniu - czyli podręczniki i ubezpieczenie. Potem tylko na mikołaja na prezent (przedszkole część sama sponsoruje).
        Jak jadą na wycieczki czy występy - podjeżdża autokar, a na dzień dziadków ostatnio wynajeli całą salę przy basenie na rakowie - oczywiście nie płaciłem za to.
        Jak już mówiłem ponad 600zł miesięcznie to dużo - ale wiem, że inne przedszkola prywatne tyle samo kosztują a w nie dałbym tam dziecka w życiu! Np w przedszkolu Klepaczy było dla mnie "za sztywno", jakoś nie było klimatu. Jeżeli tylko kogoś stać na prywatne to nasze jest naprawdę ok
        • Gość: rodzic IP: 195.205.171.* 14.03.13, 21:22
          Państwowe przedszkole kosztuje połowę wraz z zajęciami dodatkowymi. To na północy też pracuje do 16:30, są wycieczki autokarowe za które nic się nie płąci, zapraszane są teatrzyki (bezpłatnie), Mikołaj i Dzień dziecka również za free. A jeśli nie wykorzysta się zadeklarowanych godzin to czesne w nastepnym miesiącu jest odpowiednio mniejsze. Fakt do państwowego ciezko się dostać, nam się udało na szczęscie
          • Gość: stop IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 14.03.13, 22:15
            Właściciele prywatnych przedszkoli- przestańcie się podszywać pod rodziców i przestańcie opowiadać ludziom bzdur! Właściciele Sowa na grabówca, Właścieciele Kubusia Puchatka i Teddy Bear nagminnie próbują się na forum reklamować bo widać że interes nie idzie!! byłam w tych trzech i powiem jedno- żenada. Płaci się kolosalne pieniądze za niedouczona kadrę, paskudne jedzenie, zysk ma być dla prywatnych placówek ponad wszystko i nierzadko kosztem dzieci!! Przecież właściciele zakładając taką firmę liczą na pieniądze! muszą zarabiać na tym! więc nie mydlcie oczu rodzicom!! tylko państwowe placówki!! nie dajcie się oszukać miłym słowom prywatnych pseudo przedszkoli!
            • 14.03.13, 22:30
              nie jestem właścicielem przedszkola lecz ojcem 3 dzieci z czego 2 dzieci uczęszcza do kubusia na sabinowską, to co napisałaś to żenada i brak słów na takie posty, jeżeli uważasz że to co napisałaś to prawda to może powinnaś zawiadomić kuratorium mam też drugą opcję ale niecenzuralną.............
            • Gość: kk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.13, 08:46
              zastanów się człowieku co piszesz!!!! W Puchatku na Wypalanki jest na serio ok. najpierw sprawdź a potem oskarżaj kogoś za podszywanie się!!!! godne pożałowania posądzenia
        • Gość: kk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.13, 08:44
          popieram, moje dziecko jest na wypalanki i jest super :)
          • Gość: samiec ALFA IP: 188.95.28.* 15.03.13, 09:35
            typowa wypowiedz kogoś zgorzkniałego sytuacją osobistą - człowieku pierwsza rada > mniej TV i gazet bo one tylko właśnie robią taką siekę kryzys>polityka>kryzys>polityka>koniec świata
            Ja nie dałem dziecka bo chciałem, ja dałem bo musiałem i jestem zadowolony a chłopak szczęśliwy i tego będę się trzymał.
            A jak komuś przeszkadza, że właściciele jeżdżą luksusowymi autami i pozostali rodzice też - proponuje zostać w domu i słuchać języka nienawiści. Mnie nie przeszkadza, że jeżdżę starym autem, dziecko nie ma najnowszych zabawek i nie przechwala się wyjazdami weekendowymi, a na wyczerpach właśnie o dziwo jest dużo dobrze sytuowanych rodziców ale jest także dużo w podobnej sytuacji jak ja i jakoś jak ktoś nie szuka problemu to go nie znajduje
            • Gość: monia IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 15.03.13, 18:01
              może i jest garstka zadowolonych rodziców, ale większość napewno nie za bardzo, tylko posłali dziecko do prywatnego przedszkola bo nie było w miejskim miejsca. Na szczęście od tego roku będzie więcej miejsca dla dzieci 2-3 letnich w miejskich placówkach więc prywatnym trochę się ukruci. I znowu trzeba będzie się reklamować na forum itp.eh..
              • Gość: kk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.13, 20:34
                nie taka garstka, żałosna taka krytyka bez podstaw, gratuluję braku obiektywizmu
                • 16.03.13, 10:09
                  By być obiektywnym zadaj sobie pytanie:
                  Czy jeżeli miał byś sponsora, który pokryje każdy twój wydatek rozważasz tylko przedszkole państwowe czy tez prywatne.
                  • Gość: samiec ALFA IP: 188.95.28.* 18.03.13, 08:30
                    ładnie ujęte
                    zatkało ruskie kakao xD
              • 16.02.15, 22:33
                Zgadzam się z Panią, że wiele jest złych prywatnych placówek, ale znam także wiele złych państwowych placówek.. Znam rodziców, którzy w pośpiechu szukali prywatnej placówki, żeby jak najszybciej zabrać z "państwowego kołchozu" swoje dziecko..
                Wiele prywatnych placówek prowadzonych jest przez nauczycielki-pasjonatki i niestety bardzo ubolewamy, że są takie prywatne, dzięki którym ma Pani taką opinię.
                Często właśnie to my, prywatne placówki możemy zaoferować szerszy pakiet zajęć dodatkowych (często w ramach czesnego), a standardem u nas są wykwalifikowane nauczycielki i realizacja programu wg MEN.

• Gość: Agata Majek IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 31.03.13, 22:47
      Rzecznik Praw Dziecka ocenił pracę przedszkola MP 14 przy ul. Baczyńskiego "podczas kontroli wizytatorzy stwierdzili szereg nieprawidłowości w pracy MP 14 w Częstochowie, które przekładają się na naruszanie praw dzieci." Nr sprawy ZEW/430/755/2013/EM. Dla osób zainteresowanych podaję adres: agatamajek@gmail.com Ja osobiście przeżyłam tam trzymiesięczną gehennę walcząc o podstawowe prawa mojego dziecka (podmiotowe traktowanie, niedyskryminowanie z uwagi na wiek, uwzględnianie potrzeg i zainteresowań). Nie polecam. Jak jest dobrze, to jest dobrze. Jak pojawia się problem to nie ma z kim rozmawiać.
      • Gość: znawca IP: *.play-internet.pl 03.04.13, 17:57
        sama prawda o mp 14
    • Gość: lol IP: *.96.243.171.tvksmp.pl 03.05.13, 07:14
      dlaczego sadzisz ze w prywatnych placowkach tego nie ma?
    • Gość: Anka IP: *.prenet.pl 06.06.13, 19:50
      Prawda jest taka że nie ważne czy przedszkole jest prywatne czy państwowe tylko jacy nauczyciele w nim pracują. Ja akurat nacięłam sie na prywatne przedszkole w którym miało być tak super i moje dziecko miało być bezpieczne. Okazało się że nauczyciele nie mają pojęcia jak pracuje się z małymi dziećmi , a jedyną formą rozmowy z dzieckiem było straszenie różnymi rzeczami, jak się dowiedziałam to włosy dęba mi stanęły co te Panie wyrabiały. Natomiast po przeniesieniu dziecka do państwowego przedszkola mam ja i dziecko same super odczucia. Dziękuję Paniom z przedszkola nr 1 w czestochowie, tam pracują ludzie z ogromną wiedzą a przede wszystkim z wielkim sercem dla dzieci. Moje dziecko przestało się bać chodzić do przedszkola a wręcz przeciwnie biegnie tam z uśmiechem. Tak więc nie należy oceniać że prywatne czy państwowe fajne czy nie tylko trzeba sprawdzić gdzie dziecko będzie naprawdę bezpieczne.
      • Gość: Mama IP: 91.240.68.* 06.06.13, 21:14
        o jakim prywatnym przedszkolu Pani mówi? To ważne dzielić się takimi doświadczeniami
    • Gość: Mama z końca roku IP: 91.240.68.* 09.07.13, 23:46
      No proszę. Na stronie MP 14 nie można już teraz znaleźć ani Statutu ani Koncepcji Pracy Przedszkola. Zniknęły oba dokumenty. Pani Dyrektor nie lubi jak się jej patrzy na ręce. Rodzicom dzieci urodzonych pod koniec roku kalendarzowego polecam, żeby się w BIP-e dogrzebali jednak do statutu i doczytali paragraf nr 9. Wasze dzieci będą potraktowane jak worki kartofli w razie potrzeby a Wy nic nie wskóracie. Oprotestowałam już ten paragraf do Rzecznika Praw Dziecka.
      • 14.07.13, 21:33
        ja akurat zdecydowałam się na to prywatne przedszkole Częstochowa co prawda ma dużo fajnych publicznych placówek, ale ja jakoś im nie ufam, bo wiem, że Pani które tam pracują zwykle robią tylko minimum tego co potrzeba, a nie przykładają się jakoś za bardzo do swoich obowiązków
        • 18.12.14, 14:25
          2mama to bardzo dobre przedszkole prywatne, cene ma bardzo dobrą, bo na dzieci przedszkolne mają dotacje z miasta (na żłobkowe nie) Czesne 290zl. do tego oczywiście trzeba doliczyć obiady ok 200 zl. Ale opieka jest super, dużo zajęć dodatkowych. Mój synek je bardzo lubi.
    • 14.10.13, 23:06
      Podbijam temat. Mam synka dwulatka, którego za rok będę chciała dać do przedszkola. Jaka jest teraz sytuacja w naszym mieście? Czy rekrutacja do publicznych jest poprzez jakąś stronę internetową w marcu? Rozglądam się za przedszkolem w okolicach Wrzosowiaka, Rakowa. Na mojej liście przedszkoli do obejrzenia są przedszkola: nr 37 na Sportowej, nr 19 na Szkolnej, nr 20 na Wierzbowej, nr 7 na Mireckiego i nr 8 na Alei Wojska Polskiego. Jaka jest wasza opinia o tych przedszkolach?
      Mam dodatkowy problem - synek jest na diecie bezglutenowej. Nie wiem, czy w publicznym to uwzględnią - wiecie coś na ten temat? Ewentualnie w jakim prywatnym jest OK pod tym względem? Będę wdzięczna za info :)
      • Gość: MAMA IP: *.dynamic.chello.pl 15.10.13, 13:08
        Moj syn chodzi do przedszkola nr.37 sportowej i jestem megaaaa zadowolona to jest najlepsze przedszkole w Czestochowie , patrząc na dzieci z rocznika synka które uczeszczają do innych przedszkoli i po rozmowie z rodzicami to w przedszkolu 37 naprawdę Panie pracują z dziećmi i robią z nimi ponad podstawę programową gorąco polecam.

co do rekrutacji to odbywa sie elektronicznie na stronie UM
        • Gość: kolka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.13, 16:40
          Tylko Kubuś Puchatek ul.Wypalanki.Dziecko wogóle się nie nudzi i...rozwija intelektualnie.Moja córa poszła teaz do zerówki i jest za mocna wg rówieśników oby tak dalej.
          • Gość: kasiak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.13, 08:39
            popieram, K. Puchatek na Wypalanki godny polecenia :)
      • 16.10.13, 08:54
        Witam,

Ja zdecydowałam się na przedszkole językowe Oxfordzik co prawada moja córka chodzi tam ponad tydzień, ale po reakcji córki i po jej opowieściach jestem zachwycona. Rozmawiałam również z rodzicami innych dzieci, które są już zapisane drugi rok i bardzo sobie chwalą przede wszystkim że dzieciaki dużo mówią po angielsku. Oglądałam przedszkola publiczne i tak szczerze mówiąc o swojej okolicy nie jestem zachwycona (mieszkam na wyczerpach). Byłam również w Kubusiu Puchatku co do opieki nie wypowiadam się ponieważ nie miałam styczności, ale porównując przedszkole mojej córki to ma znacznie większą przestrzeń niż w Puchatku
      • 16.10.13, 20:46
        Wczoraj byłam z synkiem w przedszkolu 37 na Sportowej. Synek najpierw rozczarowany, że nie ma autek, ale potem nie chciał wyjść z przedszkola. A ja mam mieszane uczucia. Niby wszystko ok. Dyrektorka miła, nawet zaproponowała mi, że mogę przynosić własne jedzenie (dieta bezglutenowa), ciocie też. Ale obserwowałam jedną grupę. Robili razem, śpiewali, ale nie widziałam w nich tej radości że to robią... Jak dzieci powinny się czuć w przedszkolu? Miałam wrażenie, że dzieci robią to bo muszą? Jedna 3-letnia dziewczynka była smutna, stała na uboczu cały czas, wlokła się za mną i moim synkiem.
        Na sali gdzie były dzieci było według mnie zbyt gorąco i duszno...
        A inne przedszkola, które wymieniałam? Ma tam ktoś swoje dziecko?
        • Gość: kolka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.13, 21:23
          Faktycznie masz problem.U Kubusia Puchatka jest wesoło. Ciocie krzykną, przytulą jest normalnie.Ja mam złe wspomnienia z publicznych placówek.
    • 18.12.14, 15:00
      2 mama.pl na Lisińcu to super przedszkole. Domowa atmosfera, miejsce przyjazne dzieciom. Moj synek się tam bardzo szybko odnalazł. Bardzo lubi tam chodzić. Dużo zajęć dodatkowych, panie są bardzo zaangażowane, radosne. Cena jest dobra 290 zl. czesne dla przedszkolaka. Jest tam też grupa żłobkowa.
      • 15.01.15, 11:02
        Serdecznie polecam przedszkole/żłobek 2mama.pl na Lisińcu. Chodzi tam dwóch moich synków i myślę, że to jest najcudowniejsze miejsce na świecie dla dzieci :). Czesne jedne z najniższych w Częstochowie, domowa atmosfera, lekcje języka angielskiego i zajęcia z logopedą w cenie. Małe podwórko z nowoczesnym placem zabaw i bardzo dużo atrakcji, gości i wycieczek :). Można znaleźć ich na Facebooku i obejrzeć zdjęcia.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.