Praca w Telbridge

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Co sądzicie na temat pracy w tej firmie ?
    • 07.02.09, 19:27 Odpowiedz
      a czy telbridge dopiero nie powstaje w Czestochowie??
      na ich stronie internetowej, nie jest napisane, ze maja u nas oddzial

skoro to jest praca na telefonach, to nie nalezy ona do latwych,

wyslalas moze tam cv?jesli tak na jakie stanowisko??
      • 07.02.09, 23:36 Odpowiedz
        Widzę, że ogłaszają nabór na różne stanowiska:Konsultant telefoniczny, TRENER,
        SPECJALISTA DS. IT, SUPERVISOR.
        • IP: *.internetdsl.tpnet.pl

Gość: całkiemnowy./ 17.02.09, 19:51 Odpowiedz
          byliście może tam na rozmowach
          jakie wrażenia, ja idę w piątek
          napiszcie coś
          pozdr.
      • IP: *.net.stream.pl

Gość: krzych 25.04.13, 12:52 Odpowiedz
        W internecie są ogłoszenia o pracę i podają ,że w nowo powstałym oddziale poszukują pracowników różnych specjalności.Ja wysłałem na stanowisko magazynier.
    • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Gość: ggggggggggg 24.02.09, 17:59 Odpowiedz
      ta firma to banda kretynów jak wszystkie inne. wymagania kosmiczne a płaca beznadziejna. Za kogo oni sie uważają
      • IP: 77.87.124.*

Gość: Rekrutacja 26.02.09, 11:43 Odpowiedz
        Witam, mam prosbe do tych osob ktore byly na rozmowie rekrutacyjnej, w Cze-wie. Czy ktos z Was dostał telefon i propozycje podjecia wspolpracy po tym pierwszy mspotkaniu. Pytam, poniewaz ja bylam tam w czwartek i wydawalo mi sie ze jak najbardziej beda zainteresowani wspolpraca z moja osoba, jednak mieli odezwac sie do 27 lutego do godziny 17:00 a tu cisza. Wydaje mi sie ze chyba nic z tego nie bedzie, bo raczej na ostatnia chwile to by jednak nie dzwonili? Jesli Wam sie udalo i dostaliscie potwierdzenie droga telefoniczna oraz zaproszenie na II etap to prosze o napiszcie tutaj o tym, zebym nie czekala i miala nadzieje ze i do mnie sie jeszce odezwa :(

Gość: całkiem 26.02.09, 15:44 Odpowiedz

mam dokładnie taką samą sytuację jak Ty, tzn., w czasie rozmowy też wydawało mi
          się, że wszystko gra, a jednak nie oddzwonili- a jednak nie jestem sam w tej
          sytuacji

• IP: 89.174.23.*

Gość: quistiska 27.02.09, 22:18 Odpowiedz
          do mnie nie

Gość: Marcino_***** 28.02.09, 20:47 Odpowiedz
            Witam! ja mam pytanie do tych co się dostali do drugiego etapu kwalifikacji w
            w/w firmie. Jak u was z transportem do Radomia? Czy ktoś ma wolne miejsce ? Czy
            jedziecie autobusem, PKP czy swoim środkiem transportu?
        • IP: *.poczesna.netcominternet.pl

Gość: telefonista. :) 06.03.09, 11:32 Odpowiedz
          hey mieli zadzwonić do 27 a zadzwonili dopiero wczoraj czyli 5 marca,ale
          zadzwonili powiedzieli ze przeszedłem pozytywnie czy coś w tym stylu i kazali
          czekać na następny tel. :D w jakieś podchody grają :) .Nie lubie takich
          gierek.pozdrawiam.
      • IP: *.tel.tkb.net.pl

Gość: stary_werbownik 22.09.12, 09:25 Odpowiedz
        Lecz jak ktoś im się już trafi to z chęcią zapraszają - w moim przypadku najczęściej by się tylko ze zdziwieniem przyjrzeć i ponarzekać.
        • IP: *.play-internet.pl

Gość: gość 25.10.12, 13:00 Odpowiedz
          Dlaczego nie można znależć telbridge w dokumentach rejestrowych?
    • 28.02.09, 21:21 Odpowiedz
      widze ze to jakas ściema...u mnie miało byc wszystko ok. tylko
      oficjalne potwierdzenie... a do tej pory sie nie odezwali...

Gość: całkiem 02.03.09, 20:43 Odpowiedz
        mam dwie teorie co do tej sytuacji:
        1. Firma uznała, że jednak Częstochowski "rynek" call center jest lipny i zwija
        żagle
        2. Taka ich specyficzna metoda rekrutacja- trzymanie w niepewności, wzbudzanie
        napięca, itp

Gość: lalalala 05.03.09, 17:07 Odpowiedz
      a do mnie zadzwonili dziś.

Gość: całkiem 05.03.09, 17:26 Odpowiedz

i co powiedzieli?
        jeśli można wiedzieć.
        • IP: *.ludowa.netcominternet.pl

Gość: betka 06.03.09, 10:49 Odpowiedz
          Ja tez byłam na rozmowie mieli zadzwonić do 20 lutego ale cisza, hmm pewnie nic
          z tego nie będzie bo wyczytałam że jednak był jakiś drugi etap rozmów (a już
          miałam nadzieje że mają opóźnienie związane z remontem biura)
          Napiszcie jak wiecie coś więcej o drugim etapie, szkoleniu itp. będę bardzo
          wdzięczna:)

Gość: mmmm 06.03.09, 12:35 Odpowiedz
            ja byłem na drugim etapie w Radomiu i niestety nic z tego. Szkoda
            było wogóle tam jechać.

Gość: Marcino_***** 07.03.09, 02:46 Odpowiedz
              Byłem na drugim etapie w Radomiu. Atmosfera O.K, nastawienie ze strony firmy też
              O.K. Ale jest jedno "ale" widać doświadczenie zawodowe w danej branży dla samej
              firmy jest mało ważne. To tyczy się całego procesu rekrutacji , głównie
              wyspecjalizowanych osób. Jedno co miałem to prawie 4 godzinną wycieczkę do Radomia.

Gość: całkiem 08.03.09, 10:37 Odpowiedz
                to drugi etap nie odbywa się w Częstochowie?

Gość: Marcino_***** 08.03.09, 12:53 Odpowiedz
                  Drugi etap odbywa się w Radomiu. Firma nie posiada w Częstochowie siedziby,
                  gdzie by mogła wykonać ewentualne sprawdzenie kandydata. Informacje jakie
                  uzyskałem to że siedziba jest w przygotowaniu. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej
                  kandydat powinien być poinformowany o drugim etapie, że odbywa się w innym
                  mieście. Ja otrzymałem pytanie czy zgadzam się na wyjazd 2-3 dniowy do innego
                  miasta w celu przeprowadzenia dalszej rekrutacji.
                  • IP: *.realestate.net.pl

Gość: k. 09.03.09, 11:21 Odpowiedz
                    Witam, ja również zostałam poinformowana o tym, że przeszłam pozytywnie 1 etap,
                    jednak na rozmowie kwalifikacyjnej było mówione, że szkolenie-czyli 2 etap
                    odbędzie się w Częstochowie, w miejscu gdzie będzie znajdować się siedziba firmy
                    Telbridge.. Jednocześnie poinformowano mnie o tym, że nie będę ponosić żadnych
                    kosztów szkolenia-co w przypadku konieczności wyjazdu do Radomia będzie mijać
                    się z prawdą :/

Gość: Marcino_***** 10.03.09, 22:09 Odpowiedz
                      Sądzę że to może uwarunkowania gdzie się dany etap odbywa zależne jest od
                      stanowiska. Na trenera, lidera grupy itd odbywały się w Radomiu. A co do
                      konsultantów to zapewne będzie w Częstochowie.

Gość: betka 11.03.09, 13:08 Odpowiedz
                        a jednak zadzwonili...
                        szkolenie na konsultantów ma się odbywać w Częstochowie.
                        Spytali czy dalej jestem zainteresowana - jeśli tak w najbliższym czasie będą
                        dzwonić i umawiać się na konkretne terminy.
                        • 11.03.09, 14:13 Odpowiedz
                          mam pytanie trochę prozaiczne, ale jednak
                          otóż, czy dzwonili do Ciebie z numeru zastrzeżonego
                          pytam bo był do mnie telefon, ale nie zdążyłem odebrać
                          dzięki za odpowiedź
                          • 11.03.09, 18:50 Odpowiedz
                            Do mnie też zadzwonili. Idę na szkolenie 16.03, które odbędzie się w
                            Częstochowie. Dzwonili najpierw z nr zastrzeżonego, a jeśli chodzi o szczegóły o
                            szkoleniu dzwonili z komórkowego.
                        • IP: *.adsl.inetia.pl

Gość: . 21.11.11, 21:23 Odpowiedz
                          myślę, że jak popracujesz chwilę w tej firmie to już tak cieszyć się nie będziesz, że chcą z Tobą rozmawiać - ta firma to OSZUŚCI !!!!!!!!
                          Przed rozpoczęciem pracy nie mówią Ci polowy rzeczy o których powinni powiedzieć zanim się zdecydujesz.
                    • IP: *.pcz.pl

Gość: mloda 04.06.09, 09:38 Odpowiedz
                      a prosze mi powiedziec czy opalaca sie isc na rozmowe jezeli moge
                      dopiero zaczac prace od pazdziernika? czy to jest mozliwe ze tak jak
                      pisza mozna pracowac kiedy sie chce tzn ze nie trzeba 8h codziennie
                      (jestem studentka studiow dziennych)? a jak to jest z wynagrodzeniem
                      placa stala stawke nie zaleznie od naszej sprzedazy? czy poprostu
                      cie kaza jak sie nic nie sprzeda na dniowce albo sie nic nie
                      dostaje? bardzo mi zalezy na szybkiej odp. pozdrawiam
                • IP: 31.42.2.*

Gość: up 29.05.11, 21:00 Odpowiedz
                  up
                • IP: 31.42.2.*

Gość: sssss 06.05.12, 20:49 Odpowiedz
                  sss
          • 26.01.10, 21:27 Odpowiedz
            prawda o tej pracy jest jedna!oszusci i złodzieje.pracuje tam juz 2miesiace i
            nie dosc ze daja tylko umowe o dzieło to pracuje sie po 11godzin i nawet jak
            ktos dziennie studiuje to musi wyrabiac normy<a niby elastyczne godziny ta?żart
            chyba>jak ktos musi to pracuje bo ciezko o prace ale jak nie toi lepiej spadac
            bo to sa same oszusty<no moze poza kilkoma osobami typu opiekunowi i wajzorzy>
            • IP: *.prenet.pl

Gość: kropek 27.01.10, 00:50 Odpowiedz
              i wlasnie do tego jest forum, do wyrazenia swojego zdania a nie jechania po kims
              bo sie go nie lubi ( jeszcze podajac imie i nazwisko oraz adres - pozdro kropka )
              • 27.01.10, 20:13 Odpowiedz
                Elo kropek a ty tam pracujesz?czy pracowales jak wolno wiedziec?bo troszke
                obeznany w temacie jestes :P a co do jechania po kim bo sie ma jakies ale do
                niego to proponuje powiedziec prosto w oczy a nie jakies szopki przez forum:P

Gość: kropka 28.01.10, 08:10 Odpowiedz
                jeszcze slowko do kropka. Nie wiem czy bede maila klopoty i milo ze mi tego
                zyczysz, ale jak pisze np.z akademika albo od prywatnej osoby z komp. to chyba
                narobilam problemow tymze osobom prawda?
            • IP: *.ats.pl

Gość: WR 15.05.10, 02:06 Odpowiedz
              ciekawe masz zdanie kolego o firmie w ktorej pracujesz :)
              ja swojego czasu dziennie studiowalem na ostatnim roku i jakos sie obrnilem na 5
              i co mozna jakos ?? wiec nie mow glupot i nie siej zametu ze sie musi pracowac
              po 11 godzin :-) wspolczuje ludziom co gadaja takei glupoty :)

oczywiscie ze elastycznie mozna pracowac i oni dostoswywuja sie do twojego
              grafiku bo masz placone za to keidy przyjdziesz

Gość: WR 15.05.10, 02:07 Odpowiedz
              ciekawe masz zdanie kolego czy kolezanko o firmie w ktorej pracujesz :)
              ja swojego czasu dziennie studiowalem na ostatnim roku i jakos sie obrnilem na 5
              i co mozna jakos ?? wiec nie mow glupot i nie siej zametu ze sie musi pracowac
              po 11 godzin :-) wspolczuje ludziom co gadaja takei glupoty :)

oczywiscie ze elastycznie mozna pracowac i oni dostoswywuja sie do twojego
              grafiku bo masz placone za to keidy przyjdziesz

Gość: k. 16.03.09, 12:32 Odpowiedz
      Dzisiaj jest 16.03, nie da się ukryć..., dzwonili jakieś 2 tygodnie temu, że poinformują o terminie szkolenia- nie zrobili tego. Skoro szkolenie jest dzisiaj, to mam rozumieć że innych terminów nie będzie i że niepotrzebnie czekałam ? Ktoś wie cokolwiek na ten temat? :/
      • IP: 195.88.28.*

Gość: q 20.03.09, 14:07 Odpowiedz
        będą inne terminy, będą następne kursy na agentów.
        Cierpliwości:)
        Telbridge w częstochowie dopiero się otwiera.

Gość: k. 21.03.09, 14:40 Odpowiedz
          A może ktoś w takim razie podzieli się wrażeniami po szkoleniu? Jak wyglądało,
          ile trwało? Dzięki pozdrawiam. :)

Gość: Ewa 23.03.09, 16:42 Odpowiedz
            Gdzie się w ogóle znajduje siedziba tej firmy?? I o co pytają na rozmowie
            kwalifikacyjne??:)

Gość: betka 31.03.09, 18:49 Odpowiedz
              na rozmowie pytania są ogólnikowe z tego co wiem jest prośba o próbę sprzedaży
              jakiegoś produktu, atmosfera miła na rozmowie jak i na szkoleniu... jeżeli
              chodzi o szkolenia to nie wiem ile normalnie trwają moje się przeciągało ze
              względu na otwarcie całego oddziału Telbridge w Cze-wie

Gość: auuuć 31.03.09, 18:51 Odpowiedz
              oddział w Częstochowie znajduje się na ul. Dąbrowskiego 7 piętro I

Gość: kika 01.04.09, 10:11 Odpowiedz
                a co to za firma i czym sie zajmuje?
                • IP: 195.88.28.*

Gość: quisti 07.04.09, 00:18 Odpowiedz
                  a google to posiadacie? Czy tylko forum?
                  • IP: *.pl

Gość: aa 05.02.13, 10:31 Odpowiedz
                    b

Gość: agent p 08.02.13, 18:32 Odpowiedz
                      nie ma już osoby która była światełkiem :( będzie nam jej brakował jako cholera :/

Gość: zdegustowany 11.02.13, 22:36 Odpowiedz
                        jest coraz gorzej :( atmosfera padła, pojawiła się wolna amerykanka, ludzi traktuje się coraz gorzej i zwalnia się zdolnych ludzi!!! a co do Pani Kierownik to szkoda słów bo to dziś słyszałem przez ścianę to było żenujące
                        • IP: *.opera-mini.net

Gość: ja 12.02.13, 05:44 Odpowiedz
                          Pani Kierownik chyba jest t... ze nie zdaje sbie sprawy że jej wrzaski sa słyszane w całej firmie. niech jej ktoś pokaże co tu piszecie, może dotrze :)
                          pozdro dla ora

Gość: agent 21.02.13, 00:14 Odpowiedz
                            światełka to były

Gość: :( 27.02.13, 03:23 Odpowiedz
                              jest coraz górzej. Zwalnia się dobrych ludzi kolejni sami odchodzą a resztę zastrasza się. To nie jest jest normalne. Do tego coraz więcej fałszywych ludzi widać wśród tych co z nami niby pracują. Pozdro dla Playa
                              • IP: *.205.30.240.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Gość: sandra 21.03.13, 19:38 Odpowiedz
                                Witam wszystkich,
                                pracowałam ponad pół roku w tej firmie.Był to czas stracony.
                                Warunki pracy są beznadziejne: brudna i zagrzybiała klimatyzacja,brudne i pozaklejane słuchawki, rozpadające krzesła.
                                Gdy w jednym dniu nie sprzedało sie produktu to w drugim za kare były tylko 5-minutowe przerwy, z którymi nie wiadomo co zrobić.Można nabawić się wrzodów zołądka przez jedzenie w pośpiechu.
                                Jeśli chodzi o szkolenia i treningi poprawiające jakość rozmów są śmieszne.Trenerzy sami nie wiedzą jak skutecznie poprawić wyniki sprzedaży.Odsłuchiwanie rozmów(bezpłatne) miało poprawić rozmowy,tak jednak nie było.Słaby wynik nie byly skutkiem naszych rozmów.
                                Sprzedało się jedynie osobie,która była nieświadoma przystąpienia do ubezpieczenia lub takiej,która uwierzyła,że aktywuje się wszystkim klientom Orange.To była kwestia przypadku i szczęścia na jakiego klienta się trafiło.Właściwie nie można nazwać tego sprzedażą tylko wściskaniem na chama (ciągłe upominania żeby sprzedawać w jaki posób się chce byle sprzedać).
                                Dzwoniliśmy po pare razy do osób w ciągu jednego dnia.Ludzie tego nie chcieli bo produkt jest beznadziejny i możliwość odstąpienia od niego jest naciągana.Wcale nie jest tak łatwo odstąpić.
                                Dziwie się ,że firma Amplico Life zaczęła współprace z Telbridge i swoją marką uznaje zdane przez nas egzaminy KNF.Tylko cz Amplico wie, że Telbridge dziala na granicy prawa???
                                Jeśli chcesz być nieszanowany,wyzyskiwany i poniżany za śmieszne pieniądze,pracować niezgodnie z prawem to możesz iść do Telbridge.
                                Natomiast jeśli zależy Ci na na sobie i chcesz zachować godność dla siebie i innych to omijaj tę firmę z daleka.

Gość: szara myszka 19.04.13, 23:05 Odpowiedz
                                  Widzę że narzekanie to wam się nigdy nie znudzi... Ktoś tam wcześniej napisał o poklejonych słuchawkach i poniszczonych krzesłach- a ja się do ch...a pytam kto na tych krzesłach siedzi i kto przez te słuchawki rozmawia? BATMAN ? nie. Pani Kierownik ? nie. KONSULTANCI !!! tylko i wyłącznie , a jak nie umiecie ku... dbać to gó... a nie dobre fotele czy słuchawki będziecie mieć, ja znam takich co dzień w dzień swoje stanowiska czyszczą i słuchawki i etc krzesła też mają nie naganne bo siedzą na nich nie ŚPIĄ ! I zawsze stanowiska czyste i w porządku mają , to Twoje stanowisko TY o nie dbasz to życie jest tu ,,hero'' żaden nie przyjdzie i nie zrobi za Cb! ... 5 minutowe przerwy za brak wyniku - ooooo Boże jaki smuteczek .... to się kombinuje ... co godzinę musisz wychodzić ? wyjdź sobie co 2 godziny na 10 minut nikt Cie za to nie zje ! Nie jeden agent tak robi i uwierz przez tą godzinę nie umrze. Wyobraź sobie że w żadnej pracy za brak wykonanego celu po stopach Cię nie całują. Jak po odsłuchu dalej jesteś do bani to spójrz prawdzie w oczy JESTEŚ DO BANI ! bo albo nie słuchasz tego co mówią do Cb albo nie wiem jak określić rodzaj Twojej głupoty. Ja nie jeden raz w call center pracowałam i nikt mi nie wmówi że jak się człowiek stara i chce to nie sprzeda bo tak nie jest i wcale na chama nie trzeba wciskać często wystarczy wiedzieć jak z ludźmi rozmawiać i wiedziała byś o tym gdybyś słucha warsztatów czy odsłuchów .
                                  • IP: *.play-internet.pl

Gość: ma 20.04.13, 20:36 Odpowiedz
                                    Szara myszko zgadzam się z Tobą w 100%. To jak wygląda miejsce przy którym pracujecie jest Waszą zasługą, to jak wygląda toaleta również ( czepiam się tego, bo coniektórzy nie wiedzą do czego służy papier toaletowy, szczotka w przypadku "awarii").

Jeśli narzekacie na przerwy to zgodnie z prawem macie 5 minut przerwy po każdej pełnej godzinie przy kompie, a to że drugie 5 min Wam dali to się cieszcie, a zanim zaczniecie narzekać przeczytajcie tekst poniżej:

"Każdy pracownik, który pracuje przy komputerze minimum 4 godziny dziennie, jest ustawowo zobligowany do pięciominutowej przerwy co każdą godzinę pracy. Te 5 minut przerwy, nie jest jednak czasem wolnym dla pracownika, a jedynie przerwą od pracy przy monitorze.

O obowiązku stosowania 5 minutowej przerwy w pracy przy komputerze po każdej godzinie pracy informuje § 7 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe (Dz. U. z 1998 r. nr 148, poz. 973). Pracownicy często jednak błędnie interpretują ten zapis uważając, że jest to przerwa od pracy jako takiej. Tymczasem, obowiązek odpoczynku po godzinie pracy dotyczy tylko komputera. W tym czasie pracownik powinien zająć się rzeczami zawodowymi, które nie wymagają kontaktu z komputerem (np. porządkowaniem dokumentów papierowych, wykonaniem telefonu do klienta, rozmową na temat zawodowy z innym pracownikiem).

Przerwa na dymka czy odwrócenie się od komputera by popatrzeć przez okno, nie jest wykonywaniem obowiązków służbowych i pracodawca (przełożony), może takiej interpretacji przerwy od pracy przy komputerze nie zaakceptować."

jeśli zaś chodzi o odsłuchy, retreningi, warsztaty to nie są one potrzebne osobom które potrafią logicznie myśleć i prowadzić DIALOG z klientem, nawiązujący tym samym do wypowiedzi klienta.

Pamiętam jedną rozmowę:
                                    agent: (tu jest prezentacja)
                                    klient: (przerywa i zadaje pytanie)
                                    agent: "zaraz odpowiem na to, dokończę tylko prezentację"

czysta żenada, a później dziwicie się, że czepiają się Was. zacznijcie myśleć to będziecie żyć jak pączusie w maśle. Ta Firma nie robi krzywdy MYŚLĄCYM ludziom. Ta Firma mówi STOP idiotom, którzy wylewają swoje frustracje tu na forum.
                                    • IP: 178.37.58.*

Gość: szara myszka 21.04.13, 21:46 Odpowiedz
                                      Jeśli cokolwiek się w firmie psuje to tylko właśnie przez agentów ,,bohaterów'' co na co dzień w firmie SVR czy TL do tyłka włażą a przyjdą do domu to ten tyłek na forum obsmarują... śmiech na sali. I Taaaaak błagam... Konsultanci pracujący do chwili obecnej w firmie - NIE ZOSTAWIAMY ,,GILI'' na ścianach w kiblach ! Nie sramy obok ! I Nie kradniemy szczotek do kibla czy kostek toaletowych ! ;| I co niektórzy powiedzą że firma na psy schodzi... noo jak patrze na zachowanie co niektórych konsultantów bądź na czystość w toaletach po ich wizytach to rzeczywiście ...
                      • IP: *.opera-mini.net

Gość: ja 12.02.13, 05:40 Odpowiedz
                        a są tam jakieś światełka?

Gość: marko 26.05.09, 23:21 Odpowiedz
                  uwaga!!! pracuje tam juz jakis czas i nikomu nie zycze ludzie jak zobaczycie
                  ogloszenie nie idzie tam, a pojawi sie bo juz z 20 osob ktore zaczely prace
                  zostalo 13 a odchodza nastepni w tym ja. Po pierwsze na 8 godzin pracy masz 3
                  godziny szkolenia bezplatnego!! co 2 4 dni i tak w kolo po 2 jak sie zjebie
                  system co 3 dni srednio tez ci nie placa bo po co w koncu umowa zlecenie tna
                  godziny jak chca szczegolni kondon,,,w sumie za nic,,,a sama praca wciskasz kit
                  przez tel albo pozyczki ksiazki i ch... jak nie masz wyniku to spadasz do domu
                  nastepny dzien wolny i tak w kolo szkolenia i zarobisz moze 400 zl powodzenia
                  jak ktos ma pytania zapraszam do dyskusji ostani dzien pracy w telbirge!!!!
                  • IP: 78.133.205.*

Gość: Agentka 27.05.09, 15:33 Odpowiedz
                    Właśnie przez takie opinie nieżyczliwych osób, być może podkupionych przez konkurencje ludzie się zniechęcają. Praca jest tak jak każda inna, zależy od podejścia osoby, chcesz pracować to pracujesz proste.A co do tego że zarobisz 400 PLN to bardzo wątpię i ze szkoleniami też mocno przesadziłeś. Zapomniałeś dodać że agneci dostają prezenty, np to co sprzedają lub za dobre wyniki. Ja widzę same pozytywy.
                  • 28.05.09, 17:53 Odpowiedz
                    po pierwsze- 20 osób nie zaczęło pracy, tylko było zapisane na szkolenie,
                    niektórzy nawet na nie nieprzyszli.
                    Normalna sprawa, że nowi przychodzą, starzy odchodzą. Rotacje są w każdej firmie.
                    Jak Ci nie pasowało, trzeba się było zwolnić wcześniej. Niby z czego masz tyle
                    tych szkoleń, skoro mamy w Czewie kilka projektów? Z każdego szkolą po 5 razy?
                    Najniższe zarobki to były min 900 zł, przy małych ilościach przepracowanych godzin.
                    Jak sie opierniczasz w robocie, nic dziwnego że Ci za samo siedzenie na dupsku
                    nie płacą.
                    Podpisujesz umowę, to chyba wiesz od początku, że jaka jest to umowa. Nikt Cię
                    nie oszukuje, stawiają w miarę jasno wymagania i warunki.
                    Zresztą widząc Twój styl pisania postów, to nawet na trolla się nie nadajesz, a
                    co dopiero na pracę za dobre pieniądze.

Gość: WR 15.05.10, 02:11 Odpowiedz
                    a moze czas wziasc sie w garsci po prostu zaczac sprzedawac i wykonywac jakas
                    prace a nie opierdzeilac sie :)

co prawda jak nie masz wyniku to idziesz na retreining :) i wszystko gra trzeba
                    tylko umiec sobie wiedze przyswoic do glowy ale widocznie kazdy idzie na
                    latwizne i odbiera wszystko jak wielka nagonke na pracownika :)

wiadomo ze kazdy chce zarobic ale jak sam czy sama nie nauczysz sie jak sie
                    rozmawia z klientem przez telefon to nie ma sprzedazy :)
          • IP: 78.133.205.*

Gość: madzia 27.05.09, 15:26 Odpowiedz
            szkolenia są super, krótkie i rzeczowe, moga sie przydac w pracy

Gość: marko 27.05.09, 23:47 Odpowiedz
              po 1 szkoda ze ktos 2 wpisy robi z tego samego ip i szkoda ze nie moze sie
              podpisac jednym nikem pozd ekipe z radomia wiecie o kogo chodzi:P wiec tak
              szkoda ze jak siedzisz w pracy i cos sie zjebie to tyle czasu siedzisz za darmo
              np po 2 3 godziny, idziesz do pracy na 12 i co? siedzisz do 4 bo cos nie dziala
              i placa od 4 mimo ze jestes gotow, ale to oczywiste ze ucziwe, szkolenia
              krotkie? co projekt 3 4 dni za darmo, przydatne? dobre szkolenie polega na
              gadaniu miedzy soba agentami i pisaniu czegos twz prezentacji ktora nikt nie
              sprawdza wszystko jest ok zawsze niby tylko 30m a co jest zawsze 4 godziny,
              obcianie godzin jak nie sprzedasz nic spoko nie waze dzien wczesniej jestes naj
              naj ale to nie ma znaczenia albo wyjazd do domu albo szkolenie albo odsluch i
              gadanie ciagle co jest zle i tak w okolo wiec na 8 godzin placa za 5, prezenty
              boze podkladka pod mysz dla najlepszego raz na miesiac 50gr od sprzedazy pod
              warunkiem ze masz epc norme i 3 jescze warunki ktore sie wykluczaja byc razem.
              moze ktos mi powie ze nie pisze prawdy? sprobuj sie postawic a wylecisz na
              szkolenie, owszem nie zwalnia ale co z tego jak czlowieka sama bierze cholera,
              umowa zlecenie, cholera oszusci do tej pory nie wiem za co mam odjete 3 godziny,
              a na temat szefa ktory nawet nie moze z toba pogadac przez tel bo cos tam nie
              bede pisala bo mi nerwy pusily jeszcze ktos mysli ze pracuje dla konkurencji??
              prosze dyskutyjmy ale nie 2 niki pod 1 ip i niech nie pisze czlowiek telbirga na
              wyzszym stolku ok?

Gość: betka 03.06.09, 21:55 Odpowiedz
                hmm... należę do tej "elity" co tam dalej pracuje i nie oszukujmy się nie dlatego że jest zachwycona ta pracą a dlatego że jak do tej pory nie ma innych możliwości... oprócz pierwszego szkolenia (2 tygodniowego) wszystkie następne nie potrzebne
                urwać godziny też im się zdarzy o premii nie mówmy bo jej nie ma - prezenty - chyba raczej mowa o gadżetach firmowych... czyli drobiazgi które czasem się przydają ale w większości rzucane są w kąt "bo co z tym zrobić??"
                I pod koniec miesiąca wychodzi że za teoretyczne/umówione 8h pracy z których części nie możesz przepracować bo awaria itp. dwie następne godziny urwą bo sprzedaż nie ta trzy odpadną bo sam/a masz serdecznie dosyć i już musisz wyjść wcześniej odreagować...
                także finansowo wyjdzie ledwie 900zł na miesiąc łatwo policzyć bo stawka na godzinę nie jest tajemnica wynosi 9zł brutto
                ...jedyne co dobre w tej firmie to ludzie i za te nowe znajomości warto było się tam zatrudnić;-)
                • IP: 193.111.144.*

Gość: z Radomia 15.10.09, 10:31 Odpowiedz
                  Z takim podejściem cyt.: "jedyne co dobre w tej firmie to ludzie i za te nowe znajomości warto było się tam zatrudnić;-)" to będziesz zawsze pracował/a za 900zł. Pracujesz, żeby się utrzymać czy pracujesz bo są fajni ludzie. Ja też pracowałem w Telbridge, zgadzam ludzie spoko, super atmosfera (mówę tu tylko o konsultantach), ale gdybym patrzył na fajną atmosferę, to w tej chwili nie zarabiał bym 3,500tys. netto, tylko bym dalej tracił nerwy i skracał sobie życie w tym kołchozie. Pozdrawiam.
                  • IP: 38.119.107.*

Gość: harold 11.11.09, 04:01 Odpowiedz
                    chętnie się z tobą zaprzyjaźnie, proszę o podpowiedź gdzie znaleźć pracę za 3500
                    netto ja jakbym tyle zarabiał to bym się nie chwalił żeby mnie nie okradlii.

Gość: WR 15.05.10, 02:17 Odpowiedz
                marko wspolczuje ci

widocznie nie wykonujesz jakis zalecen a co do szkolen to lekko przesadziles :)
                ja pracuje w tej firmie niecale 2 lata i nie to ze nie moge znalesc innej pracy

powod jest prosty
                generalnie teraz firmy stawiaja na dzialanosc gospodarcza i nie chodzi o jakeis
                podworkowe tylko o konkretne duze firmy czy banki czy firmy ubezpieczneiowe czy
                wielcy doradzcy finansowi :)

pozdrawiam pracownikow i przyszlych pracownikow

P.S. a jesli chodzi o szefa to zawsze mozna z nim porozmawiac a jak nie to mozna
                sie jakos umowic :) jeszcze raz pozdrawiam

Gość: independent 03.06.09, 22:57 Odpowiedz
      Cejrowski by powiedział: "Nie polecam!"
      • IP: *.pcz.pl

Gość: mloda 04.06.09, 09:38 Odpowiedz
        a prosze mi powiedziec czy opalaca sie isc na rozmowe jezeli moge
        dopiero zaczac prace od pazdziernika? czy to jest mozliwe ze tak jak
        pisza mozna pracowac kiedy sie chce tzn ze nie trzeba 8h codziennie
        (jestem studentka studiow dziennych)? a jak to jest z wynagrodzeniem
        placa stala stawke nie zaleznie od naszej sprzedazy? czy poprostu
        cie kaza jak sie nic nie sprzeda na dniowce albo sie nic nie
        dostaje? bardzo mi zalezy na szybkiej odp. pozdrawiam
        • IP: 188.33.17.*

Gość: Gumiś 04.06.09, 13:30 Odpowiedz
          Hej. Powiem szczerze, że skoro możesz pracować dopiero od paź to daj
          narazie sobie spokój. No chyba, że chesz sobie dorobić na wakacje. Co
          do pracy to sam pracuje u nich i czasami miałem takie dni w tygodniu,
          że mogłem dopiero do 13-ej pracować i nie było z tym problemu. Kasa
          może nie jest duża, ale pewna. A teraz lepiej ją mieć, niż czekać
          miesiąc na wypłatę, prawda? Sporo można na premiach zarobić.
          Czytałem, że w Radomiu to nawet niektórzy mają i po 600-700 zeta - o
          ile mają spoko sprzedaż. Jak nic nie sprzedaż, to masz podstaawę -
          przynajmniej fair zagrywają...
    • 04.06.09, 18:39 Odpowiedz
      Praca w telbridge jestem chyba ostatnią osobą która może się na ten
      temat wypowiadać. Ale pamiętam pierwsze początki bo byłam z
      pierwszego naboru w Częstochowie. Pracowałam tylko trzy tygodnie ale
      nie z tego powodu że było tam źle wręcz przeciwnie wspaniałe osoby
      najfajniejszy supervaisor oczywiście dlatego bo był nasz. Odeszłam
      tylko dlatego bo dostałam pracę na lepszych warunkach, bo inaczej
      nigdy bym z tamtąd nie odeszła.Pamiętam swoją pierwszą rozmowe przez
      telefon pierwsza najbardziej stresująca a póżniej było już tylko
      lepiej, brakuje mi tego. A moja ekipa była świetna super ludzie i
      super atmosfera jesteście świetni pozdrowienia dla
      Tamarki,Oktawi,Sandry,Michałka(lachona),Bartka,Agusi i oczywiście
      Iwa i całego telbridga w Częstochowie
      • IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl

Gość: zola 08.06.09, 14:46 Odpowiedz
        czy zatrudniaja tam tylko na umowę zlecenie czy w oparciu o umowę o prace też?
        • 08.06.09, 17:05 Odpowiedz
          tylko na umowe o dzielo albo zlecenie.

Gość: marko 08.06.09, 23:02 Odpowiedz
            marto d widac ze awans uderzyl do glowy ale pamietaj gdzie zaczynalas i co sie
            tak klocilas niby o co? o swa tak wspaniala firme widac ze wtedy na rozmowie z
            szefem ustalilas swoj awans, pamietaj szyvko wrocisz gdzie bylas bo za glupia
            jestes i dwulicowa, grupa cie znienawidzi to 1
            po 2 coz jak sie jest w komitwie z szefem i jest kapo to fakt praca ok ale jak
            ktos napisal obcinane godziny to norma, nie sprzedasz nic to wyjazd po 2 i
            ciagle to cisnie musi byc ludzi ktorzy nie maja pojecia o tym czym jest rozmowa,
            coz szkolenia sie skonczyly fakt bo najbardziej spoko osoba powiedziala pas
            czyli nasz trener nie dziwie mu sie, to sa inne jazdy, czemu ludzie ciagle
            odchodza czemu na twoim krolowo projekcie sa 2 osoby? a na banku 3? za pamietasz
            ile zaczynalo? nie gadaj ze mialas mowione w umowie ze ci obetna godziny pokaz
            mi ten punkt w umowie, ze szkolenia za darmo pokaz w umowie, a co jak nie ma
            bazy lub siedzisz i czekasz to ci placa? uwazaj bo sie jeszcze zdzwisz pozd martus

Gość: WR 15.05.10, 02:22 Odpowiedz
              marko siejesz pospolity zamet i troszeczke odstraszasz ludzi :)

widocznie tobie sie nie udalo to moze innym sie udac :) a co tego ze malo osob
              zostaje to tylko cih widzimisie an ie ze wywalaja :) spotykam sie z wieloma
              osobami ktore chcialby wrocic do telbridga bo ich przygoda z niby ta fajna
              alternatywna praca dla ktorej rzucili prace w telbridgu nie wypalila :)

a wiec prosze cie nie siej pospolitego zametu tylko skup sie na sobie
              widocznie ty masz problem :)
        • 09.06.09, 19:54 Odpowiedz
          Pisze do wszystkich i myślę, że to co piszę zapamiętacje.
          Byliśmy pierwsi to dzięki nam wszystko się zaczeło pierwsze
          rozmowy,i ta najważniejsza pierwsza rozmowa i trema sama pamiętam
          swoją pierwszą rozmowe i napewno każdy z was ją pamięta. Odeszłam
          nie z tego powodu że mi się tam nie podobało tylko z powodów
          prywatnych.Ale doszliście tak daleko tyle osiąneliście nie
          poddawajcie się jesteście i zawsze będziecie najlepsi. A to zdanie
          kieruje do Marty:Pamiętasz jak było na początku czy jak ktoś nam
          powiedział o ucinaniu godzin zmotywowało cię to do osiągania
          lepszych wyników bo jak dobrze pamiętam to nie wręcz przeciwnie
          zamiast robić lepsze wyniki w ten dzień i dobrze się skupić myślałaś
          cały czas o tych godzinach. Mam rację?
          A nie lepiej powiedzieć jednej czy drugiej osobie: musimy dzisiaj
          być najlepsi to my jesteśmy fundamentem tej firmy.
          Pozdrowienia dla wszystkich

Gość: beny 10.06.09, 08:59 Odpowiedz
            jak do mnie dzwonią i naciągają to mówię tylko "wypier..."
            • 10.06.09, 14:51 Odpowiedz
              Beny. Napewno kiedyś w życiu miałeś karte, albo wziąłeś jakiś kredyt nawet
              drobny i wtedy napewno musiałeś iść do jakieiś placówki, zauważ że tutaj nie
              musisz płacić za telefon bo oni dzwonią do ciebie nie musisz tracić pieniędzy na
              środki komunikacji żeby gdzieś jechać i swojego czasu na przejechanie całego
              miasta. Więc następnym razem sie zastanów jak ktoś do ciebie zadzwoni.Możesz
              wszystkiego się dowiedzieć przez telefon a na dodatek nic za to nie
              płacisz.Pozdrowienia

Gość: ???? 11.06.09, 09:22 Odpowiedz
                A ja powiem tak. Szukasz pracy, chcesz sobie dorobic, zawitaj spruboj sam/a. Ale na kokosy nie licz, i w miedzy czasie szukaj czegos innego. Bo dlugo nie wytrzymasz (czego dowodem sa nawet czeste rotacje na stanowiskach kierowniczych) ale tylko wtedy sie dowiesz jak jest. Co do szkolen sie zgadzam, pojawiaja sie czesto i sa nie platne, do tego dochodza spotkanie z nowymi inwestorami i ogladanie nudnych prezentacji nawet po 3h - z ktore nikt ci oczywiscie nie zaplaci. I to jest najgorsze. Do tego dochodza czeste awarie (wiadomo elektronika) i problemy nie musza byc spowodowane problemami wewnetrzymi samej firmy, bo moga to byc nawet uszkodzenia spowodowane BURZA i polamanymi drzewami, ale KODEKS HONOROWY I ZASADY PRACY NAWET MOWIA ZE JESLI PRACOWNIK PRZYCHODZI DO PRACY NA 8GODZIN I JEST GOTOWY-CHCE PRACOWAC A Z PRZYCZYN NIEZALEZNYCH OD NIEGO PRACY NIE MA TO POWINIEN DOSTAC OD TEGO WYNAGRODZENIE -- A TUTAJ TAK NIE MA --- i zeby nie czarowac to problemy i tak zazwczaj sa spowodowane, sprawami wewnetrzymy i nieudolnoscia projektantow komputerowych jak i informatykow, a ty czekasz kolejna godzine i oni mowia ze zaraz sie naprawi, az w koncu siadasz powtornie do pracy po 3h ktore jak sie okazuje przesiedziales/as tam za free :) Ale jak nie sprobujesz to sie nie dowiesz .... ;)
          • IP: 212.87.244.*

Gość: quisti 14.06.09, 18:11 Odpowiedz
            "Mam rację? "

Nie:)

Gość: blachara ( ponoć ) 20.06.09, 18:12 Odpowiedz
              powiem krótko:praca w tej firmie nie jest szczytem marzeń (pomijając oczywiście
              kilka naiwnych osób które mają nadzieje się obłowić co w gruncie rzeczy średnio
              im wyjdzie).Oczywiście na początku jest wszystko pięknie wszyscycy się do ciebie
              ładnie uśmiechają ,,wszyscy jesteśmy równi,nie ma wyścigu szczurów" ale
              wystarczy jedno podknięcie i już nie jest tak wspaniale ,pewnego dnia masz złą
              sprzedaż spada skuteczność ecp i już nie jest tak kolorowo.odsyłają cie do
              domu,lub obcinają godziny (bezprawnie!!!),mogą również wysłać cie na kolejne
              kretyńskie szkolenie (oczywiście bezpłatne a jakże inaczej w koncu wszyscy
              jesteśmy z Caritasu;] i z przyjemnością siedzimy w pracy za darmo haha mam dość
              tego klimatu tego syfu, ciesze się jedynie z nawiązanych znajomości oczywiście
              tych szczerych bo pomijam te osoby którym w tyłkach się poprzewracało i
              wykorzystują swoją ,,władzę" aby walić chamskie teksty na forum i być ,,ponad
              wszystkich" ponoć zapomnieli że zaczynali razem z nami i wszyscy byliśmy kiedyś
              równi mam racje marko??śmiać mi się z tego wszystkiego chce naprawdę...żal!
              aha i jeszcze jedno jak sobie tak tutaj już wrzucacie takie hasła i jesteście
              tacy odważni to może znajdzie się jeszcze ktoś kto podpisze się chociaż ksywą
              znaną dla wszystkich??ja myślę że moja jest już bardzo popularna haha

Gość: Daria 21.06.09, 22:05 Odpowiedz
                A jakie konkretnie produkty?
                Tak pytam bo do tej pory w Częstochowie o ile pamiętam była
                chińszczyzna - miximport, filtry do wody, części do rowerów i inna
                drobnica, góra kilka stanowisk.
                • IP: 94.254.133.*

Gość: porządna 22.06.09, 16:10 Odpowiedz
                  Ej.. no! Ja nie pamiętam, abym sprzedawała części do rowerów. Karta
                  kredytowa, pożyczki czy kredyty i owszem, ale nie jakaś importowana
                  chińszczyzna (hm... chińszczyzna musi być z importu, no chyba, że
                  mówimy o chińskich zupkach z radomia). Więc daria - nie piernicz takich
                  głupot jak ostatnio. A blachara - rozumiem, że Twoim szczytem marzeń
                  jest etat w solarium, lub posada kosmetyczki?

Gość: ojojoj się narobił 22.06.09, 18:37 Odpowiedz
      Dosyć już tego dogadywania sobie, jeszcze nie tak dawno wszyscy byliśmy zgraną
      paczką. Każdy wie o co chodzi, więc nie ma co robić drugiego forum a la Radom.
      Każdy niech pilnuje własnego nosa, bo uprzykrzanie sobie życia publicznie nikomu
      nie wyjdzie na dobre. Jeśli ktoś ma coś komuś do powiedzenia niech to zrobi jak
      należy w cztery oczy,a nie za plecami albo tutaj. Kto nie jest w temacie niech
      sam spróbuje i sprawdzi jak jest. Pozdrawiam całą ekipę Telbridga,agentów( i
      byłych agentów),przede wszystkim Sare Connor:*trzymaj się! i koordynatorkę
      biura...:)

Gość: tra la la 22.06.09, 19:55 Odpowiedz
        pięknie powiedziane :)
        • IP: 212.87.241.*

Gość: złośnica !! 29.06.09, 20:18 Odpowiedz
          Ogólnie zgadzam się z tym co napisała blachara ! TELBRIDGE to jest jeden wielki SYFFFF !!!! <KOORDYNATORZY PROJEKTÓW jeżeli ktoś tam pracował to wie o kogo chodzi są czują się chyba jakby byli PREZESAMI tej firmy kompletnie nie szanują agentów puszczają do nich na forum głupie texty !> i szkoleniowcy szczególnie jedna słodka pani aż do bólu WSZYSCY JESTEŚMY RÓWNI ALE WY SIĘ DO NICZEGO NIE NADAJECIE !! 3/4 agentów zachowuje się nawet normalnie a reszta włazi w dupę bez wazeliny !! Płacą grosze czekają tylko na okazje żeby zabrać premie ! Ogólnie jedna wielka beznadzieja i te szkolenia aż się rzygać nimi chce ! DOSŁOWNIE NAJGORSZA FIRMA W CZĘSTOCHOWIE !!! NIE POLECAM tylko strata czasu !!!
          • 29.06.09, 20:44 Odpowiedz
            Potwierdzam wypowiedzi
            !!!
            Jedna wielka ściema z tą pracą . Byłam na szkoleniu i w ostatni dzień dobrze że
            zrezygnowałam bo okazało się że cała bańka mydlana na temat świetlanej
            przyszłości, dobrych zarobków i możliwości awansu prysła!
            Niby za godz ma sie ok. 9 zł z czego kazdy musi rozmawiac 32 minuty
            minimum...Czy sądzicie że ktoś bedzie chcial gadac z wami 32 minuty bo ja nie
            sadze.Oprócz tego za to dostajecie kase mowia na godz ale umowy sa tylko albo
            umowa o dzielo(czyli o wykonana prace) albo umowa zlecenie!A dlaczego a dlatego
            ze oni nie placa nic za nas co wiecej pobieraja za nas kase!!ponadto jesli
            nawali system to oczywiscie musicie zostac dluzej by odrobic starone godziny...
            Niewiem jak to ogolnie wyglada w pracy ale po szkoleniu tak to mniej wiecej
            wygladalo...osobiscie nie polecam

Gość: WR 15.05.10, 02:31 Odpowiedz
              bianca black :)

nie pracowalas to sie nie wypowiadaj

przyszlas pewnie na jakies jedno skzolenei organizacyjne :) z ktorego nic nie
              zrozumialas i sie wypowiadasz i udzielasz swoje zle zdanie :)

trzeba bylo porpacowac poznac ludzi poznac szefa zobaczyc jak wogole to wyglada
              od srodka a nie wypowiadac sie i siac panike wsrod moze i przyszlych pracownikow :)

latwo tak przypiac komus zla opinie nnie znajac niczego prawda ??

Gość: WR 15.05.10, 02:29 Odpowiedz
            zlosnica zmien dilera albo bierz polowe :)

nie wiem jak jest u was na rynku pracy bo nie mieszkam i nie zyje w czestochowie
            :) ale wez pod uwage fakt ze skoro pracujesz czy pracowlaas to wypadlaoby
            pracowac na jakis zasadach a nie piszesz ze cos ci nie pasuje a powiedzialas to
            komus osobiscie czy tylko forum traktujesz do wyzalania sie od innychy ??

moze baletnicy to i rabek u spodnicy przeszkadza

pomysl nad tym :)

Gość: pykpykklik 09.07.09, 21:53 Odpowiedz
      a to z warszawy :
      "Swoisty paradoks firmy raz jesteś n tablicy jako lider a następnie dostajesz
      kopa w t.... i zbieraj się do domu. "

Gość: twujstary 13.08.09, 09:59 Odpowiedz
        ogolnie praca jest kiepska sam pracowalem ponad tydzien i sie zwolnilem na
        poczatku nie mozna liczyc ze sie cokolwiek zarobi jesli trzeba spelnic kilka
        warunkow na projetcie czyli rozmawiac minimum 32 minuty przez godzine, miec
        sprzedaz na poziomie 11% dopiero wtedy zalicza ci platna godzine inaczej robisz
        to charytatywnie lepiej poszukac innej pracy

Gość: Ziomalisko_19 04.09.09, 14:18 Odpowiedz
      Kasa na czas. Premie jak pracujesz dostaniesz. Fakt czasem jest goraco... i supervisorzy wymagaja. lae lezec chyba tu nie przychodzę. Atmosfera i ludzie wspaniali pozdro dla Kasi Ewy i Agaty
przejdź do: 1-100 101-200 201-300 301-400 401-500 501-545
(101-200)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.