Dodaj do ulubionych

Czy tak zmieni się nasz Gorzów? Zobacz miasto w...

IP: *.gorzow.mm.pl 14.04.13, 13:31
a jak będą wyglądały parkingi w centru Gorzowa? Tak jak teraz? czyli jak sobie wyobrazisz tak masz?
Edytor zaawansowany
 • e_werty 14.04.13, 14:26
  Czyli Gorzów obsadza wszelkie kategorie Makabryły?
  --
  Ostrzezenie! Czytanie mych postów i stosowanie ich w zyciu może być powodem strat finansowych oraz uszczerbku na ciele i umysle! Wybór należy do Ciebie! PRECZ Z TV!!! OLEJ WYBORY!!!
 • Gość: josner IP: *.gorzow.mm.pl 14.04.13, 18:44
  kategoria: LUBUSKI SPORT... gratulacje
 • Gość: Bernard IP: *.net.albertacom.com 14.04.13, 21:12
  hey,
  Smutkiem I brakiem wyobrazni z tych propozycji powialo...
  I znowu...
  Sierakowskich "dolki w akwarium" wydaja sie jeszcze lepsze....
  A propozycja zasloniecia pieknego zabytku na wschodnim bulwarze na zbrodnie zakrawa...
  :):)
  PS. Na szczescie Tadek wie jak nieudacznikow wykopywac...
  :):)
  Bedzie dobrze
 • Gość: bart IP: *.gorzow.mm.pl 16.04.13, 08:34
  ???
 • real_marek 14.04.13, 21:48
  Nierówne te projekty i aż dziw, że wyszły z jednej pracowni, ale cóż, nie co dzień są imieniny. Wg mojej skromnej oceny:
  1. projekt zabudowy bulwaru jest nie do przyjęcia, pomijając szpetotę tych baraków, o gracji blaszanego hipermarketu,
  2. Hawelańska to najlepszy z kolei projekt, którego realizacji nie mogę się doczekać od lat, ta wyrwa w zabudowie kompromituje to miasto, i te budy jakieś,
  3. Obotrycka – Spichrzowa – fajny pomysł, tylko, że on konserwuje ten rozp… tam panujący, ja wolę jednak zabudowę całej działki gdzie dziś jest przedszkole jakimś reprezentacyjnym budynkiem, np. urzędu miasta,
  4. barka, restauracja – słabe i niepotrzebne, lepiej jakiegoś oldtimera sprowadzić i uratować,
  5. Mościckiego – archaiczny już postmodernizm, w dodatku w stylu barakowo-pawilonowym, szkoda tego miejsca, tym bardziej, że już zmarnowano szansę na dobrą architekturę po drugiej stronie ulicy, widzieliście nowe archiwum w Zielonej Górze – inny świat,
  6. Góra Powstańców – jestem za, wszystko Ok.,
  7. Pomorska – jw., tym bardziej, że już stoi, widziałem i wszystko gra,
  8. barak przy dworcu – kompromitujący, w centrum miasta nie wolno stawiać baraków, ten powinien być wyburzony, a teren uporządkowany, w dodatku na wizualizacji zniknęły zabytkowe słupy tramwajowe,
  9. apteka na Staszica – porażka, kompletny brak polotu.
  Obawiam się, że największe szanse na realizację mają jednak knoty.
 • alt.er.ego 15.04.13, 16:24

  real_marek napisał:

  > 2. Hawelańska to najlepszy z kolei projekt, którego realizacji nie mogę się
  > doczekać od lat, ta wyrwa w zabudowie kompromituje to miasto, i te budy jakieś,

  Wygląda przyzwoicie, ale na boga, to nie może mieć dwóch pięter ( jak w centrum wsi Santok ), a w porywie do trzech i czterech ( jak w centrum Międzyrzecza ), ale minimum cztery, pięć, sześć pięter ( w porywach do siedmiu, choć może niekoniecznie akurtat w sąsiedztwie muru miejskiego ).

  W przedwojennym, 40-tysiecznym Landsbergu budowano wyższe kamienice ! Nie budujmy Gorzowa-wsi. I nie marnujmy tak terenów uzbrojonych.

  W mniejszej Zielonej Górze wyżej wszystko budują, tylko u nas w Gorzowie jakaś maniera budowania jak na wsi lub w zapyziałym miasteczku. A przecież jak nas widzą, tak nas piszą.

  Niech się mury pną do góry ! - to jest przecież miasto...

  --
  Polub na Facebooku Ratujemy gorzowski szpital ! - Pomóż, dołącz, udostępnij !
 • real_marek 16.04.13, 10:27
  Tam są od strony budynku PZU 4 piętra, czyli 5 kondygnacji. Z drugiej strony jest jednak o piętro niżej, też nie wiem dlaczego. Podobnie jak nie wiem dlaczego ten budynek się tak nagle urywa, aż się prosi, by zabudować całą parcelę. Może tu kończy się działka i dalej powstaną następne budynki. Oby. Co do wysokości, to powinno się utrzymać jednakową, bo tak to rzeczywiście kolejne budynki będą musiały być niższe, a zgadzam się, że w centrum niżej niż 4 piętra budować nie wolno. Jednakowa wysokość uspokoi rytm elewacji, nada elegancji i będzie równa wysokości gzymsu sąsiada. Natomiast na postulat by tu budować wyżej odpowiem nie, bo to nijak nie będzie pasować do okolicznej zabudowy. Ale jest parę miejsc w centrum, gdzie z urbanistycznego punktu widzenia mogły by powstać budynki nawet 20-piętrowe. To tylko kwestia odwagi (no i jeszcze kaski), by spojrzeć do góry, a nie grzebać się wciąż przy stawianiu baraków.
 • Gość: morda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.13, 13:03
  Panowie projektanci, żyjecie w gorsecie ustawy o WZiZT (już niedługo). Dlaczego wysokość budynku "powinno się utrzymać jednakową" i ma "pasować do okolicznej zabudowy"??? Otworzyć receptory wyobraźni ! Popatrzyć jak to robiono w Landsbergu, jak to jest obecnie w innych miastach, gdzie funkcjonują plany miejscowe.

  Owszem, plan miejscowy, efekt żmudnego studium określa max wysokość zabudowy pod kątem walorów urbanistycznych, ale centrum to prestiż, wizja i kasa. Niewyobrażalne w Gorzowie. Gdzie decyzja o warunkach zabudowy to często karta przetargowa w "starciu" z inwestorem.

  Prestiż i lokalizacja. Decyzjami magistratu, centrum Gorzowa zostało zdegradowane do niechcianej zapuszczonej dzielnicy. Wszędzie na świecie nieruchomość w centrum, to pewny zysk, to wartość sama w sobie, o którą dba gospodarz. Lecz nie tu :(
 • Gość: ton IP: 150.254.196.* 15.04.13, 11:26
  Panowie dziennikarze, Wy z przyjemnoscia ogladacie takie potworki jak ta dobudówka do budynku LOK na bulwarze? No to gratulacje! Macie przyjemno sc, za to zero gustu. Toz to kolejna makabryła.
 • Gość: morda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.13, 12:10
  Następna "zapchajdziura" zielonogórskiej Gazety w ważnym miejskim temacie...

  Takie wizjonerstwo ("co by tu można zrobić ?"), nie jest korzystne ani dla miasta, ani dla twórcy. Widać, że te koncepcje (o ile są to koncepcje ?) są bardzo radosną twórczością fazy początkowej, dlatego dziwię się Panom architektom, że dają się wciągać w "akcje" Gazety i pozwalają na publikację. Oby efekt marketingowy nie był odwrotny od zamierzonego. Zaistnieć to nie wszystko... stwierdził twórca "dominanty - pająka" :)

  Wizja nr1 to wyraźny ukłon w kierunku prezydenta miasta i magistratu. Szacunek dla wartości historycznych? Jakakolwiek relacja z zabudową istniejącą? Nie! Olać to! Teraz my!!!:)

  Pewną twórczą ciągłością publicznej debaty, mogłaby być seria artykułów dotycząca rozstrzygniętego konkursu na centrum Gorzowa. Przemyślane, spójne wizje rozwoju miasta, które już skupiają grupy osób i środowisk... Wiem, wiem. Zbyt wielu w lubuskim nie pasuje taki kierunek dyskusji :)

  Gorzów Wielkopolski pozdrawia Lubuskie
 • saint_just 17.04.13, 01:10
  O "urbanistyce, czy innych "architektonicznych koncepcjach"? Najpierw się umyjcie.
  Wszechobecny brud ,smród i syf, dziurawe jezdnie, szczerbate krawężniki, chodniki nie do chodzenia, (z "urozmaiceniem" w postaci ruchomych płyt które przydepnięte w czasie deszczu wyrzucają przecudne strugi błota ) ale to i tak dobrze ,że w ogóle takie są takie chodniki , skoro w pobliżu miejsca przecudnej wizualizacji koło dworca, między Biedronką a Garbary nie ma w ogóle chodnika z lewej strony i trzeba brodzić w błocie i kałużach, bo błoto to prawdziwy polski żywioł , jak ktoś kiedyś powiedział a przecież to ścisłe śródmieście.....A takich zapuszczonych, czarnych elewacji w całych kwartałach, potwornych podwórek ogołoconych ze wszystkiego co się da oderwać , złamać obeszczać, odłupać nie ma w CAŁEJ Europie, nawet w pogardzanej Rumunii, czy Bułgarii. Najbliżej chyba w Bangladeszu , czy Indiach , gdzie defekuje się tam gdzie stoi oraz niekiedy umiera. Jak można tego nie zauważać i pier......lić o estetyce jakiegoś nowego pudła obłożonego szkłem, które tak przyczynia się do jakiejkolwiek poprawy jak kawałek szkiełka wduszonego w kupę, bo stanowi jakiś promil w ogólnej materii "miasta" , która jest właśnie taka , jak opisana powyżej...Tak , tak, żyjecie nie w mieście , lecz w "mieście" , czyli w cuchnącej kupie, kmiotki boże, ale jak to bywa w takich przypadkach nie czujecie własnego smrodu, a z zapałem i swadą będziecie wygłaszać nauki o higienie i "smaczkach" architektoniczno -estetycznych. Na tym polega zresztą Polska "specyfika" ..... Najpierw posprzątajcie i wyczyśćcie ten ponury kibel, a dopiero potem mówcie o "urbanistyce". Wprawdzie nikczemny grajdół nie uzyska w ten sposób wiele wdzięku, bo nie ma na to szans, lecz chociaż nie będzie ośmieszać sensu słowa "miasto".
 • real_marek 21.04.13, 00:36
  Zamknąłeś dyskusję.
 • danny_boy 22.04.13, 09:09
  Po co w ogóle zostawiać pierwotny budynek LOKu, w tym projekcie nie ma dla niego miejsca, a na parterze tego akwarium umieściłbym małą Biedronkę albo dużą Żabkę - podobnie, jak sam budynek, idealnie będzie pasować do reszty bulwaru, no i piwko tanio będzie można sobie kupić.
 • Gość: katka IP: *.biznes.mm.pl 25.04.13, 13:16
  No i jak Wy te studia pokończyliście i za co?! Przecież tu nic nie pasuje, opamiętajcie się, ślepi jesteście? To mają być pomysły na upiększenie miasta, a nie oszpecenie. Panowie nie do tego konkursu stanęliście
 • Gość: Aquarius4368 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.13, 09:50
  Zamiast remontować i restaurować robicie śmietnik widowiskowy typu groch z kapustą.Stare budynki są piękne i w tym jest urok Gorzowa i Landsberga.
 • Gość: gość IP: *.icpnet.pl 10.07.13, 17:54
  ...wtrynił ten wątek w "Sport"?...
 • Gość: ksss IP: *.gorzow.mm.pl 26.11.13, 12:43
  Projekt zabudowy budynku LOK-u to wielkie nieporozumienie. Zamiast odkrywać piękno starych budowli, totalnie się je zakrywa i oszpeca. Wystarczy mieć poczucie estetyki i wyczucia, by to stwierdzić. Wizja 'zapchaj dziurę' byle bryłą postmodernistyczną.
 • Gość: gorzowiankaS IP: *.gorzow.mm.pl 26.11.13, 18:11
  Dobrze że te inwestycje nie są jeszcze zrealizowane i oby nigdy do tego nie doszło...
  Okropieństwo. Gdzie kreatywność?
  Szare, "nowoczesne" kloce obok zabytkowych, kamienic.
  Czy potrzebne nam kolejne szpetne budowle? :)
  Nasze niektóre gorzowskie kamienice aż proszą się o odnowę. To w nich urok. Nadają klimat temu miastu.
  A tu , co widzę ? Projekty bez duszy.

  Tak jak ktoś już tu wspomniał - "groch z kapustą"
 • real_marek 26.11.13, 18:57
  Dokładnie dość opisałem powyżej co myślę o poszczególnych projektach. Jedne są lepsze, inne beznadziejne, ale to co ty piszesz to zgroza. Więc rozumiem, że oczekujesz architektury kolorowej i nienowoczesnej. O ja pie...!
 • Gość: gorzowiankaS IP: *.gorzow.mm.pl 26.11.13, 18:17
  " Z przyjemnością się je ogląda. " - kto to napisał pytam!?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.