Dodaj do ulubionych

Alfa Romeo

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.11, 23:15
witam , planuję kupić sobie w/w samochód :) i chciałbym zapytać co myślicie o tej marce ? jak dostępne są części w Ciechanowie i okolicach itp.? zauważyłem, że po naszym mieście jeździ coraz więcej tych samochodów i wpadają bardzo w oko . Czekam na obiektywne opinie i pozdrawiam Ciechanowskich Alfaholików :)
Edytor zaawansowany
  • Gość: krzysiek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.11, 08:29
    jak stać cie na jedno alfe to i na dróg :)
    tak wszyscy mówią
    czyli drogie są części
    a na zamówienie wszystko dostaniesz
    tylko trzeba chcieć
    ja alfy bym nie chciał
    zobacz na Rzeczkowskiej stoi alfa na sprzedanie na parkingu cmentarza
    i chętnych brak a stoi uuuu ze 2 miechy
    wiec kolego powodzenia :)
  • Gość: gość IP: *.adsl.inetia.pl 12.03.11, 08:55
    jest taka anegdota, że mimo swoich wad każdy prawdziwy mężczyzna chociaż raz powinien kupić sobie alfę
  • Gość: Piotr IP: 213.199.253.* 15.03.11, 07:34
    Tak tak, słyszałem jeszcze, że alfa to samochód dla mechanika:P
    Ta marka ma swój styl i po prostu ją trzeba lubić.
  • Gość: bociek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.03.11, 10:13
    Na giełdę od roku przyjeżdżają te same passaty i toyoty !!! Jaki to argument. Części w tej samej cenie jak w innych markach, no chyba,że serwis, ale i tu inne nie są tańsze- jedź do mazdy,toyoty czy VW. Modele 156 i 147 mają wielowahaczowe zawieszenie stąd i prawdopodobieństwo usterki na naszych drogach jest proporcjonalnie większe. Alfa 159 pod względem wykonania a tym samym awaryjności to inna bajka- niestety również cenowa. Każda alfa z ręki Alfisty odpłaci ci radością jazdy a awaryjność ma zbliżoną do tych mitycznie bezawaryjnych. Jest zresztą jakaś prawidłowością że ci Alfiści jeśli zmieniają auto to na tę samą markę a to również o czymś świadczy.Krytycznie wypowiadają się o tym aucie przeważnie ci którzy nawet w nim nie siedzieli.No i najważniejsze choć mało odkrywcze: kupując takie np.10 letnie auto za kilka tys. zł na pewno dołączysz do grona malkontentów.Alfę trzeba pieścić a trudno to robić.......staruszce.Pozdrawiam.
  • Gość:   IP: *.cdma.centertel.pl 12.03.11, 11:25
    Sam sobie odpowiedz na pytanie jaka część będzie tańsza. Czy taka której kupuje się całe kartony, leży na półce i codziennie ktoś ją kupuje czy taka którą się specjalnie sprowadza od wielkiego dzwonu. Chcesz się wyróżnić? nie ma sprawy. Na mnie jakoś nie robią wrażenia nawet giulietta.
  • Gość: alfa166v6 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.11, 21:16
    Alfa od alfisty? zapraszam. Sprzedam Alfe romeo 166 2.5v6+sekwencja,sĸóry,manualna skrzynia,srebrna.zmieniam na 3.0. Godna polecenia.
  • Gość: K.L IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.11, 22:04
    Ja dziś mijałem ładną czarną 156 z ładną blondyneczką za kierownicą. Pozdrawiam ją gorąco :) a jeśli chodzi o samochód to marka jak marka, która każda ma jakieś swoje słabe punkty. Chyba najgorszym punktem Alfy jest jej zawieszenie ale za to urok z jazdy jest bezcenny.
  • Gość: alfoholiczka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.11, 11:09
    Jestem posiadaczką Alfy 145 i nie zamieniłabym tego auta na żadne inne. Jeżeli chodzi o awaryjność Alf to bzdura. Moja ma 10 lat (jestem jej pierwszym właścicielem) i nie miała żadnej poważnej usterki. Oczywiście raz na jakiś czas trzeba coś wymienić, ale każde auto tego wymaga, a koszty napraw nie są wysokie (bynajmniej w moim przypadku). W przyszłości jeżeli miałabym zmienić auto to kolejnym będzie na pewno Alfa:)
    Jedyne zastrzeżenie do tych aut jest takie, że nie można do nich zakładać instalacji gazowej, bo na benzynie wariuje. Pozdrawiam
  • Gość: użytkownik IP: *.dynamic.chello.pl 12.03.11, 11:20
    Z częściami nie ma problemu, inaczej twierdzą użytkownicy VW Golfów ale to ich problem:)
    Trzeba dokładnie egzemplarz Alfy obejrzeć bo tyle szrotów stoi, że można się ostro naciąć.
    Jak kupisz z głową będziesz zadowolony.
    Zależy też jakiego modelu szukasz.
  • Gość: kierowca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.11, 12:39
    ogólnie poszukuję 156 bo wpadła mi w oko taka czarna co jeździ po Ciechanowie :) słyszałem coś że w Ciechanowie albo okolicach ktoś rozbiera angielskie wersje Alf to prawda ?
  • Gość: krzysiek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.11, 13:00
    tego to nie wiem czy rozbierają
    ale ja planuje kupić nissana primerę p11 :D
    1.6b+G:D
  • Gość: ciechanowianin IP: 193.243.143.* 12.03.11, 13:30
    Mój znajomy ma do sprzedania czarną 156, ja posiadałem alfe z silnikiem boxera - super jazda:) Mechanik, który zna się na rzeczy jest na sienkiewicza, a na niechodzkiej można nabyć dużo cześci do 156 i 147. jak masz jakies pytania odnośnie tej alfy 156 to moj adres: bartez86@o2.pl

• Gość: abc IP: *.adsl.inetia.pl 12.03.11, 16:00
    taaaa pepiki rozbieraja na niechodzkiej alfy, takze o czesci sie martwic nie musisz bo u nich w opor, ceny tez maja chyba spoko bo full na allegro im idzie.
  • Gość: Alfaholik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.11, 18:59
    do Alfaholiczki :) aż miło słyszeć ze kobieta tak wypowiada się o samochodach :) a Ciechnowskie Kobiety w Alfach wyglądają no no nieźle :))
  • Gość: alfa owner IP: *.dynamic.chello.pl 12.03.11, 19:52
    Ze 156 musisz uważać podwójnie bo tam szrotów zatrzęsienie. Najpiękniejsze są w kolorze czerwieni meksykańskiej ale jest ich mikron;)Czarne też ładne.
    Na Niechodzkiej ceny mają trochę kosmiczne jak na używane i niesprawdzone.
  • Gość: Piotr IP: 213.199.253.* 15.03.11, 07:42
    Z częściami jest różnie, ale ogólnie do typowych silników są dobrze dostępne. Nie jest to 15-20 lat temu, że jak zagraniczny to już części nie ma. Sąsiad miał alfę 146 i baardzo dlugo czekal na wariator faz rozrządu, silnik 1.4. Obecnie kupił alfę 159 1.9 jtd i cieszy sie jazda:)
  • Gość: iw IP: *.dynamic.chello.pl 15.03.11, 18:23
    Alfa czaruje, jak raz wsiądziesz, nie możesz zmienić marki. Trochę jeżdżę już swoją 147 i choć powinnam zmienić na samochód bardziej rodzinny, wciąż mi jej żal. Jeżeli chodzi o awaryjność - już trochę ją mam, a wymieniłam tylko to, co niszczą nasze drogi :). Jazda alfą jest ogromną przyjemnością, zwłaszcza na trasie. Zakochałam się już w giulietcie.
  • Gość: 159 SW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.11, 11:52
    Mam 1,5 roczną 159 SW. Cieszę się, że mija zima. Auto jest niskie i zawsze z trwogą jeżdżę lodowymi koleinami. Generalnie jestem bardzo zadowolony. Auto ma niebanalny wygląd, dynamiczny silnik, imponujące multimedia. W Polsce panuje kult niemieckich i japońskich marek. Dzięki temu złodzieje nie interesują się alfami. Przy wyborze auta warto także i o tym pamiętać.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka