Dodaj do ulubionych

Nergale, dynie, halloweeny i inne takie dziwactwa

IP: *.dynamic.chello.pl 31.10.11, 20:25
Mi się to nie podoba. Wiekszosc z was pochodzi z katolickich domow.
Jezeli jestescie katolikami to powinniscie skonczyc z nergalami horoskopami i obchodzeniem swieta duchów.
A jezeli nie to zwyczajnie jestescie kundlami ktorzy nie maja swojej tradycji, wiare traktuja jak tradycje tzn. rodzina kaze, sasiedzi patrza no to trzeba isc do tego kosciola, nawet ochrzcic bachora i brac slub w kosciele bo to takie piekne.
Po co chodzicie wiec i robicie z siebie pajaców ? Albo jestes katolik i wierzysz w to co mowi kosciol albo jestes sobie sam wykladowca wiary.
Edytor zaawansowany
  • Gość: ,,,,,,,,,, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.11, 20:32
    Zacznijmy od zapytania. Kto Ci powiedział że większość to ludzie wierzący?? Mylisz pojęcia - ochrzczony nie równa się wierzący zwłaszcza w kulturze przemocy gdzie chrzci się niemowle wybierając za nie drogę. Piętno ukrzyżowanego faceta wciskane od dziecka zachowuje się głowie i co jakiś czas w życiu daje znać o sobie - ślub, chrzicny swojego dziecka, komunia itd - swoiste perpetum mobile - Tobie narzucono Ty narzucisz swoim dzieciom . Ale ile z tych ochrzczonych i nawet chodzących do kościoła to ludzie wierzący? 5 %?? Wątpię czy nawet tyle. Dlatego dla wielu ludzi niedzielny kościół może iść w parze z sobotnim wyrywaniem panienek w dyskotece, laniem swoich dzieci, oszukiwaniem swoich żon i mężów.
  • Gość: katolikos IP: *.dynamic.chello.pl 31.10.11, 20:39
    Osoba wierzaca chodzi do kosciola i zyje zgodnie z jego nauka, osoba nie wierzaca ma to w dupie ale jest zgodna ze swoim sumieniem , nie chrzci dzieci i nie bierze slubu koscielnego.
    Nie wierze w allaha dlatego nie udaje muzulmanina poniewaz bylo by to chore, dziecinne i debilne.
    Jezeli nie wierzysz, nie zgadzasz sie nie czyn z siebie pajaca i zyj zgodnie ze swoim sumieniem.
    Inaczej jestes zwyklym oszustem, czlowiekiem bez kregoslupa.
    Zwycajnie nie ponizajcie slowa katolik. Albo nim jestes albo nie
  • Gość: ,,,,,,,,,, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.11, 20:49
    Chyba mnie nie zrozumiałeś - Ja się z Toba zgadzam w 100% - nie wierze , nie udaje , nie chodzę do kościoła itd. Tyle tylko że moi rodzice 35 lat temu bez mojej wiedzy i zgody ( miałem wtedy 3 tygodnie:) ) postanowili mnie ochrzcić. Od czasu jak skończyłem 17 lat i uświadomiłem sobie że nie wierzę ani w boga ani tym bardziej w kościół katolicki nie chodzę, nie uczestnicze w żadnych obrzędach nie ochrzciłem swoich dzieci, bawię się w hallowen i nawet nie mam uprzedzen do Nergala ( chociaż daleki jestem od jakiegoś lubienia Go). Tyle tylko że nigdy nie 'wypisałem" się z organizacji do której zapisano mnie bez mojej woli a ta organizacja przy każdej okazji podaje że w Polsce jest 95 % katolików i .... niestety zalicza też mnie do swoich owieczek ( czy tez baranów - sam nie wiem ) Czy to znaczy e ja jestem złym katolikiem czy też że kościół źle robi zaliczając mnie do stada??
  • Gość: anteista IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 31.10.11, 20:54
    a ja powiem krótko: Niech błogosławione będą święta chrześcijańskie, szczególnie katolickie, których obrządek jest niczym innym jak przerobionymi świętami pogańskimi! Ave!
  • Gość: emeryt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.11, 21:03
    A czy panie -rasowy -choinkę w święta Bożego Narodzenia mogę postawić w domu żeby nie być kundlem bo to też kiedyś było nie katolickie , a wracając do tematu dynia się już pali

• Gość: Katolikos IP: *.dynamic.chello.pl 31.10.11, 21:16
    Albo jestes tak ciemny albo takiego udajesz.
    Jezeli dla ciebie swieta to tylko jakies drzewo, spotkanie z rodzina, napelnienie kalduna jedzeniem to pewnie sie nie zrozumiemy.
    Swieta to przezwanie swojej wiary. ubieranie drzewka nie jest czynnoscia sakralna. rownie dobrze moze go nie byc. problem twoj i reszty kundli bez swiatopogladu jest to ze bedziecie ubierac sie przebierac za cos lub udawac cos tylko dlatego ze inni to robia.
    No bo tak wypada. Jak chcesz wiedziec znam wielu katolikow ktorzy nie ubieraja choinki, ale wszyscy oni wierza.
  • Gość: ,,,,,,,,,, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.11, 21:24
    Przepraszam bo zaczynam nie rozumieć. Czy kundlem nazywasz tych którzy niby wierza ale ich wiara ogranicza sie do tego drzewka czy kundlem nazywasz tych którzy nie wierza i nie udaja wierzących?
  • Gość: katolikos IP: *.dynamic.chello.pl 31.10.11, 21:31
    Kundlem nazywam czlowieka ktory robi cos poniewaz robia to inni mimo ze sam w to nie wierzy.
    np. czlowiek ktory naprawde nie wierzy ale chodzi raz na miesiac do kosciola zeby sasiedzi i tesciowa nie gadala, gada na ksiezy a placi im za sluby, chrzest dziecka.
    To czlowiek mieki jak g....no, kundel bojacy okreslic sie publicznie.
    Ludzie z charakterem nie wstydza sie swojej wiary, chodza do kosciola, zyja zgodnie z jego nauka lub jezeli sa ateistami przyznaja sie do tego, nie placa na kosciol, nie udaja niczego przedn nikim.
  • Gość: ........ IP: *.dynamic.chello.pl 31.10.11, 21:30
    ......... uważasz się za kogoś lepszego katolikos ??? a może swoją moralność za lepszą ??? tak naprawdę to jak wyzywasz kogoś np: od kundli świadczy tylko o tobie i twoim poziomie zarówno intelektualnym jak i moralnym ......... ot katolik prawdziwy z miłością do ludzi się znalazł
  • Gość: katolikos IP: *.dynamic.chello.pl 31.10.11, 21:33
    Nastepna pusta glowa ..........
  • Gość: ......... IP: *.dynamic.chello.pl 01.11.11, 22:53
    ........ lepiej mieć głowę pustą i otwartą na świat niż ......... no własnie szkoda gadać
  • Gość: .. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.11, 21:44
    Tak się złożyło,że widziałam Halloween w NY na żywo.Istna maskarada,wymyślona od początku do końca przez samego szatana,który zaciera ręce,kiedy widzi chrześcijan biorących udział w tych koszałkach-opałkach.Wtedy doszłam do wniosku,że człowiek o trzeźwym umyśle potrafi odpowiednio zinterpretować te diabelskie gierki..
    Jeśli jesteś prawdziwym chrześcijaninem-Halloween nic dla Ciebie nie znaczy,jeśli Nim nie jesteś-możesz dziś brać udział w tej demonicznej tradycji-Twoja sprawa..
    Co do choinki,to samo drzewko faktycznie nic nie znaczy,jeśli w jego otoczeniu zabraknie żłóbka..Pozdrawiam tych,którzy myślą podobnie,ale szanuję tych,którzy myślą inaczej.
  • Gość: emeryt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.11, 21:55
    Halloween nic dla mnie nie znaczy , ale fajnie jest , z tego co czytam nie tylko ja tak mam , a lubię jak jest fajnie
  • Gość: laura IP: *.play-internet.pl 31.10.11, 21:27
    u mnie dynie są dwie :-) bo synek chciał zrobić, radości przy tym było tyle co przy ubieraniu choinki
  • Gość: Katolikos IP: *.dynamic.chello.pl 31.10.11, 21:31
    Ja naliczylem 3 jedna to twoja pusta glowa.
  • Gość: emeryt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.11, 21:34
    Lauro i u mnie było przy tym wesoło , i o to chodzi . Na Walentynki też żonie kwiaty dam , taki kundel jestem !
  • Gość: Katolik IP: *.dynamic.chello.pl 31.10.11, 21:39
    Widzisz dla kogos kto wierzy swieto ma inny wymiar, dla kundla jest tylko okazja do....
    No wlasnie do czego ? Wypelniacz dnia ?
  • Gość: . IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.11.11, 22:36
    do ,,,,,,,,,,,,, widać że jesteś burakiem co ma iloraz inteligencji mniejszy niż ciul z dworca centralnego zasrany i obszczany.
  • Gość: katolik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.11, 21:22
    Ja w tym miejscu zapytam. Po co w takim razie wiekszość ślubów jest kościelna? Po co na każdym niemal pogrzebie jest ksiądz? Hipokryzja aż huczy.
  • Gość: emeryt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.11, 21:24
    Palenie dyni też nie jest czynnością sakralną , a jednak krytykowaną. Ale jak chcesz katolikosie rozmawiać z ateistą to nie używaj tylu inwektywów w każdej wypowiedzi bo to brzydko wygląda i obraża Ciebie
  • Gość: katolikos IP: *.dynamic.chello.pl 31.10.11, 21:33
    Ateista jest niebezpicznym fanatykiem.
    Z agnostykiem mozna rozmawiac z fanatykami nie......
  • Gość: emeryt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.11, 21:42
    Ateista – fanatykiem ? a czym dla Ciebie jest rozmowa , stekiem wyzwisk , porównań . w niczym się z tobą nie zgadzam z tego co napisałeś na tym forum , ale mimo to cię nie wyzywam , bo Cię szanuje , może i tobie to z wiekiem przyjdzie
  • bruum 31.10.11, 22:17
    Ateizm polega na odrzuceniu wiary w bogów, więc wytłumacz mi proszę gdzie tu miejsce na fanatyzm? Fanatyzm przejawiasz ty, nie tolerując innych niż twoje poglądów ze szczególnym wskazaniem na dogmat kościoła katolickiego. A przejaw tego fanatyzmu to między innymi ubliżanie i nazywanie "kundlami" tych, którzy w Halloween mają ochotę się bawić.
    Co do Halloween - należało by tez zabronić innych zabaw przebierańcowych, służących po prostu rozrywce. Tak, zwykłej rozrywce, nie podszytej w żaden sposób ani szatanem, ani żadnym bóstwem.

Piszesz, że święto dla kogoś kto wierzy jest okazją do świętowania. A jakie to ważne święto przypada 31 października? Żadne! Więc daj się ludziom bawić. A 1 listopada zapewne będą świętować, bo tego dnia wg kościoła katolickiego przypada święto a raczej uroczystość wszystkich świętych.
  • Gość: wozo IP: *.dynamic.chello.pl 01.11.11, 12:06
    Ty zrób swoje własne ateistyczne święto pajacu.
  • Gość: adsasda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.11.11, 12:34
    Ale to jest ateistyczne święto:) 31.10 - Hallowen. 100% ateistyczne komercyjne święto . Chcesz - obchodzisz. Nie chcesz - nie obchodzisz. Z czym Ty masz problem? Czyżby ktoś zmuszał katolików do obchodzenia ateistycznych świąt????? Raczej nie więc może by tak w druga strone też działało podobnie?
  • Gość: emeryt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.11.11, 12:52
    A walka z diabłami ? A jak wiadomo diabeł nie śpi tylko tkwi w szczegółach .Wiedz że coś się dzieje
  • bruum 02.11.11, 15:51
    Robię swoje ateistyczne święta kiedy tylko mam na to ochotę i kiedy się da. A tych, którzy nie chcą w nich uczestniczyć nie nazywam pajacami, w przeciwieństwie do ciebie.

Czary są złe za wyjątkiem zamieniania wody w wino, amulety są złe za wyjątkiem krzyżyków na szyi tak?
    Nie, nie macie monopolu na dobro. Nie kradnę dlatego, że tak mówi któreś tam przykazanie, tylko dlatego, że tak się nie godzi. Nie godzi się też ubliżać innym, a już najbardziej z powodu nie podzielania twojego/waszego dogmatu.
  • Gość: prymas IP: *.dynamic.chello.pl 02.11.11, 17:15
    Brumm nie blaznij sie. Myslalem ze jestes istota myslaca i nie zabierzesz glosu w temacie o ktorym nie masz bladego pojecia.
    Sorki ale takie tanie podjazdy do chrzescijanstwa bez znajomosci tego co sie krytykuje sa tak smieszne jak urban w sutannie.
    Do tego ta infantylna gadka......
    Ponioslo cie i rozumie ale nie kompromituj sie do konca
  • Gość: .... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.11.11, 18:06
    To świetna metoda - skrytykować czyjąś wypowiedź jako idiotyczną, głupia itd ale bez konkretnych argumentów. Może po prost nie zrozumiałeś postu brumma? Napisał On mniej więcej tak że kościół katolicki i chrześcijaństwo nie jest jedynym źródłem dobra i uczciwości. Że nei popełnianie złych czynów nie musi wiązać się z przestrzeganiem 10 przykazań a może wynikać z własnych przekonań i wartości i mogą one być udziałem zarówno katolików jaki i zatwardziałych ateistów. Jeśli gdzieś tu widzisz krytykę kościoła to może wskaż nam gdzie.
  • bruum 02.11.11, 19:00
    Zdziwił byś się jak wiele wiem na temat chrześcijaństwa, więcej niż niejeden zdeklarowany i praktykujący. Twoja reakcja jest tak typowa, że aż się jej nie chce komentować ale jednak się pokuszę - najlepiej jest zaatakować, powyzywać od pajaców, wezwać do nie kompromitowania się, zamiast użyć choćby jednego rzeczowego argumentu.
  • Gość: prymas IP: *.dynamic.chello.pl 02.11.11, 19:40
    Brumm sieroto ..............
  • bruum 02.11.11, 20:24
    Tak, to doprawdy bardzo konkretna odpowiedź.

Żegnam
  • Gość: Prymas IP: *.dynamic.chello.pl 02.11.11, 20:50
    Jak chcesz pogadać to daj gg
  • Gość: ,,,,,,,,,, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.11, 21:25
    Odpowiem własnym cytatem:
    Piętno ukrzyżowanego faceta wciskane od dziecka zachowuje się głowie i co jakiś czas w życiu daje znać o sobie - ślub, chrzicny swojego dziecka, komunia itd - swoiste perpetum mobile - Tobie narzucono Ty narzucisz swoim dzieciom
  • Gość: katolik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.11, 21:34
    Przed chwilą przeczytałem niezły felieton. Autor twierdzi, że ludzie muszą w coś wierzyć. Jedni w Boga, inni........w demokrację. Ha, ha, a.........
  • Gość: ........ IP: *.dynamic.chello.pl 31.10.11, 21:37
    ......... a ja w głupotę ortodoksów wierzę ........
  • Gość: katolik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.11, 21:50
    I co? Uważasz, że będziesz taki chojrak do końca życia? Idż na cmentarz i zobacz ile jest grobów bez krzyża. Dlaczego?
  • Gość: emeryt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.11, 22:01
    dlaczego ?
  • Gość: ........ IP: *.dynamic.chello.pl 31.10.11, 21:53
    Ortodoksja - wyraz powstały z dwóch greckich słów "Orthos" ("słuszny") i "Doxa" ("mniemanie" lub "chwała"/"sława").

Platon za swym mistrzem, Sokratesem, uważał (w "Państwie"), że ludzie mogą "myśleć" lub "mniemać". "Myślenie" to domena wiedzy (Episteme), zaś domeną wiary ("pistis") jest "mniemanie" (wyraz "Doxa" ma podwójne znaczenie w j. greckim: "mniemanie" bądź "sława"). Dla antycznych filozofów "mniemanie" mogło prowadzić od prawdziwych przesłanek do prawdziwych wniosków, ale nie pozostawiało pewności co do tego, czy tak jest w istocie. Tylko "myślenie", przebiegające wedle praw "logiki", tj. nauki o prawach poprawnego rozumowania, gwarantowało taki skutek.
  • Gość: emeryt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.11, 21:58

Tak więc słuszne mniemanie to myślenie
  • Gość: Mariusz IP: *.centertel.pl 01.11.11, 07:40
    Tak bo dobre tradycje, zwyczaje itp. trzeba narzucać. Tak jak teraz narzuca się nam poglądy antykościelne, pedalstwo itp. Tylko czy naród coś traci przez to że pójdzie do Kościoła, ża ja czy ktoś inny jest Katolikiem ( prawdziwym Katolikiem) ?- Nie. A te wszystkie praktyki typu halowin ( czy jak się to pisze) , zboczenia prowadzą nas do zagłady. Widzisz ja idę do Kościoła z rodziną w niedzielę i Święta, mam po prostu swoje zdanie. Ja czczę dobro, miłosierdzie a taki gość któremu dzień Wszystkich Świętych pomylił się z dniem wielbienia szatana, diabłów jakie ma wartości? Co nim kieruje? Dobro?-nie. Naród polskie nie potrafi czerpać z demokracji, zachowuje się jak zwierze, które całe życie siedziało w klatce a jak je z niej wypuszczono to robi dziwne rzeczy. Małpy, jesteście jak małpy, które na siłę chcą naśladować niby nowoczesność. Człowiek z natury potrzebuje spokoju, miłości, ciepła rodzinnego. Nie jestem przekonany że człowiek znajdzie te wszystkie wartości w pajacach przebranych za duchy, potwory, zalane krwio mordy. A to że mamy w naszym społeczeństwie masę kundli to druga prawda. Dziś idzie do kościoła, modli się a wychodzi z niego i obgaduje księdza, sąsiada itp.
    Dla czego na siłę chce się w naszych czasach odwieźć nas od Wiary? Od zalania dziejów całe życie było oparte na wierze, na wierze Chrześcijańskiej. Co w średniowieczu śpiewali rycerze polscy przed bitwami? co wychwalali ? diabła?- nie, nie diabła tylko właśnie Boga, Bogarodzicę. Ale przecież prościej jest nie wierzyć, bo nie muszę pościć, bo nie muszę iść do Kościoła, teoretycznie mogę robić co chcę bo jestem wolny? Otóż nie, nie jesteś wolny, jesteś zniewolony przez zło a nie wierzysz bo jest prymitywny, wiara dla ciebie jest za trudna.
  • Gość: rdty IP: *.dynamic.chello.pl 01.11.11, 08:03
    Magia, wróżbiarstwo, okultyzm- sa to rzeczy obrzydliwe dla chrześcijanina. Babranie się w to jest bardzo niebezpieczne.
  • Gość: .... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.11.11, 09:31
    Jeśli uważasz że nie wierząc w boga nie mozna czcić dobra, szacunku do innych, pomocy innym, miłosierdzia i wspołczucia to znaczy że jesteś po prostu idiotą i zaślepieńcem religijnym. Ktoś kto czuje się lepszy od innych tylko dlatego że jest "wierzący" to idealne narzędzie do wojen religijnych. Od Brevika różnisz się tylko tym ze on zrealizował swoje poglądy a ty na szczęście umiesz tylko pierdzieć na forum. Ty nie potrzebujesz wiary w boga i samego kontaktu z bogiem . TObie zależy na tym żeby zmusić mnie do tego. Albo jesteś zwykłym bęzwałem albo proboszczem dla którego każda owieczka to większy kiesek. Tak czy inaczej : ja nie organizuje życia tobie - ty odpie...się od mojego.
  • Gość: do katola IP: *.dynamic.chello.pl 01.11.11, 08:27
    nie jestem katolikiem, nie brałem ślubu kościelnego, więc jestem kundlem? jebany katolu?
  • Gość: Mariusz IP: *.centertel.pl 01.11.11, 08:39
    ? jeban
    > y katolu?

A twoja mamusia żoletki jadła???
  • Gość: dede IP: *.182.19.166.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 01.11.11, 08:43
    Niedawno mianowana z nadania Świętej Partii PIS Pani Dyrektor Kaczorowska chyba ciężko zgrzeszyła organizując Halloween w kinie. Jak było? Pogaństwo, nergalstwo, ruja i porubstwo? Co na to zwierzchnik wszystkich pisiorków?
  • Gość: Adam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.11.11, 10:51
    Jak z wpisu widać jesteś żle wychowany. To delikatnie napisane.
  • Gość: jekyll IP: 157.25.64.* 01.11.11, 08:59
    Czytajac niektore wypowiedzi rysuje sie ciekawy obraz dzisiejszych katolikow.
    "Bedziesz milowal blizniego swego jak siebie samego."
    Pamietacie cos takiego?
  • Gość: Mariusz IP: *.centertel.pl 01.11.11, 09:05
    Kolegto ale kochanie nie oznacza tolerowania wszystkiego.
    To że ja np. skarcę swoje dziecko to nie znaczy że go nie kocham.

Troszkę błędnie rozumiesz zacytowane przez siebie słowa. Mam kochać bliźniego swegi i co....? mam zamknąć oczy i udawać że nie widzę jak robi zło, jak zamiast dzień święty świecić robi z siebie diabła? udawać, że nie słyszę na jak bluźni się na wiarę i ludzi wierzących? Chyba nie....
  • Gość: jekyll IP: 157.25.64.* 01.11.11, 09:18
    Popatrz co wypisuje katol.
    Obraza ludzi. Ludzka rzecza jest zbladzic.
    Nie nam oceniac postepowanie innych. Przeciez jest tylko jeden sprawiedliwy sedzia.
    Niechaj pierwszy rzuci kamien ten, ktory jest bez winy!! U innych widzi sie drzazge w oku a u siebie kolka nie dostrzega.
    Wole byc kundlem niz rasowym katolikiem obrazajacym wszystkich wokol.

• Gość: emeryt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.11.11, 09:25
    Bardzo podoba mi się tekst o tym diable , może kontynuacja – Mariusz pisz jeszcze
  • Gość: Dynia IP: *.dynamic.chello.pl 01.11.11, 12:04
    A co ma dynia do nergala ?
  • Gość: Mariusz IP: *.centertel.pl 01.11.11, 12:56
    I jedno i drugie jest puste w środku.
  • Gość: emeryt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.11.11, 12:58
    I przypomina diabła

• Gość: brumm IP: *.dynamic.chello.pl 01.11.11, 15:35
    tyle w temacie
  • Gość: ......... IP: 87.206.188.* 01.11.11, 22:14
    ......... ktoś się "podszywa" pod brumma się mi zdaje ..........
    dodam jeszcze że tylko gnidy używają cudzych nicków
  • Gość: gamzur IP: *.dynamic.chello.pl 01.11.11, 23:56
    W ogóle dlaczego Halloween powoduje taki niesmak nie wiem. Poznajcie genezę tego święta, co ono oznacza i po co jest skąd się wzięło to może przestaniecie słuchać pieprzenia księzy, że to święto duchów.
  • Gość: walco IP: *.dynamic.chello.pl 11.11.11, 14:38
    Dla mnie wszystkie metale sa geyowate
  • Gość: chudy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.11, 15:54
    Wolę oglądać tych "gejowatych" metali niż słuchać "mądrości" i patrzeć na zakłamanych, nie mających pojęcia o życiu księży i wszystkich fanatyków, którzy ich bronią. Ci wszyscy "katolicy" mówią jak żyć, a nie widzą tego co mają na swoim własnym podwórku. Nauczcie się tolerancji, żyjcie życiem bo drugiego w nagrodę nikt Wam nie da. Pedofilia, homoseksualizm i daleko posunięty materializm to jedne z tych zjawisk, z którymi jako obrońcy wiary musicie zacząć walczyć w swoich kościelnych społecznościach. Ryba psuje się od głowy!
  • Gość: katolik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.11, 18:52
    Te dewiacje o których piszesz są we wszystkich społecznościach. Nie tylko wśród katolików. Rzecz w tym, że ostatnio nasiliła się propaganda jakoby właśnie wśród katolików było tych zajwisk najwięcej. Dlaczego? To właśnie zastanawiające i dobrze byłoby abyś sobie odpowiedział na to pytanie pamietając, że aby coś na nowo zagospodarować, najpierw trzeba zburzyć stan dotychczasowy.
  • Gość: zzz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.11, 21:44
    Czy buddysta to dla katolika też kundel ?
  • Gość: Mariusz IP: *.centertel.pl 13.11.11, 07:22
    Czy buddysta to dla katolika też kundel ?

Nie, buddysta dla Katolika nmie jest kundlem, podobnie jak muzułmanin i człowiek innej wiary. Ale nie sekty, nie człowiek zboczony czy inny porzebierający się za trupa, wampira i jeszcze coś odrażającego co wywołuje strach agresję itp.

Ja jestem Katolikiem praktykujący i wcal na siłę nie karzę wierzyć w Boga ateistom czy ludziom innej wiary ale jest różnica ja nie nie drę Koranu, ja nie drwie z atrybutów innej wiary tak jak to robi Darski i inni. Sataniści to halowyn ( czy jak się to pisze) uważają za swoje święto czy wielbienie szatana a więc zła. Jak normalny człowiek , nie koniecznie Katolik może pochwalać to święto? Tylko i wyłącznie człowiek nie mający pojęcia o tym święcie ( trochę naciągane to określenie, bo to nie święto) lub człowiek zły.
    A przy tym zjawisku już normalny człowiek mający pewne wartości obojętnie przechodzić nie może. Walczy się z Krzyżem a pozwala się propagować szatana, zboczenia.
    Ci walczący z Bogiem, Krzyżem, podstawowymi wartościami muszą być strasznymi tchórzami. Przecież to strach woduje te wszystkie działania antykościelne. Druga sprawa-na rękę jest odwrócić uwagę od spraw ważnych walcząc z czymś co nie ma wpływu bezpośrednio na normalne życie człowieka. Zamiast zrobić coś z nedzą jaka jest w naszym kraju, która pogłębia się zastraszająco szybko walczy się z Krzyżem. Wielbiciele halowyn-tak jak puste są wasze lampiony z dyń tak puste są wasze głowy. Mozę ta dynia jest tego właśnie symbolem? -pustej głowy.
  • Gość: Zyta IP: *.204.125.14.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 15.11.11, 06:58
    Najgorsze jest to, że np sami nauczyciele w szkołach przyczyniają się do niszczenia naszej kultury. Dlaczego na przykład w szkołach dyrekcja pozwala na obchodzenie halloweenu i robienie z tego wielkiego HALLO???
    W Gimnazjum TWP to się bardzo nie podobało wielu rodzicom.
  • Gość: katolik patridiota IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.11.11, 08:20
    Was to powinni leczyć!! Nie podoba sie - nieobchodzę, ale dlaczego Wam się wydaje że macie obowiązek mnie uchronić przed piekłem? Dlaczego myslicie że szkoły sa w 100% katolickie? Nie martwcie się o moją duszę . Może ja lubie piekło. Wolna wola -słyszałeś o czymś takim??
  • Gość: db IP: *.play-internet.pl 16.11.11, 07:12
    Szkoła powinna być miejscem kształtowania wartości a nie głupiej zabawy. Zabawa w halloween jest niestety GŁUPIA!!!
  • Gość: katolik patridiota IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.11.11, 07:39
    A o tym co jest mądre a co głupie decyduje ksiadz proboszcz? A co by bylo gdybym ja powiedział :
    Szkoła powinna być miejscem kształtowania wartości a nie głupich bajek. Religia
    jest niestety GŁUPIĄ BAJKĄ!!!
    ??
  • Gość: tata pedagog IP: *.dynamic.chello.pl 16.11.11, 15:59
    ...do "db" : szkoła ma przekazywać wiedzę,uczyć myślenia ,znajdowania wiadomości kształcić !!!
    od przekazywania "wartości" są rodzice i nie rozumiem podniesionego tutaj "LARUM" ortodoksyjnych katolików na dany temat, ta zwykła HISTERIA wasza nad wydumanym problemem jest śmieszna, dodam że zostałem wychowany przez katolików.
    Odnoszę też wrażenie ,że właśnie dzięki wam ortodoksi Palikot wszedł do sejmu.
    Ta wola młodych którzy na Palikota głosowali to w dużej części odpowiedz na wasze głupoty.
  • Gość: Mariusz IP: *.centertel.pl 16.11.11, 16:51
    To że jakiś tam idiota Palikot wraz ze swoją bandą typu i pokroju jak to coś - grodzka to wynik, że wyżej wymienieni proponują życie bez zahamowań. Masz ochotę jarać zioło czy brać narkotyki? -nie ma problemu, masz ochotę zabić nienarodzone dziecko?- nie ma problemu przecież to twój brzuch, masz ochotę przerobić się z chłopa na babę?-przecież to twoja sprawa. Tylko do czego to zmierza?.......
    na łatwiznę idziecie dzieci zła i szatana i nie trzeba być jakimś katolikiem aby to zauważyć, wystarczy być człowiekiem z kręgosłupem moralnym.
  • Gość: Anka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.11.11, 17:01
    Nie szczyć się kręgosłupem moralnym, bo go nie masz. Jak można o transseksualiście powiedzieć "To coś -grodzka". To coś jest człowiekiem, cierpiącym na wrodzoną przypadłość. Ciesz się, że taki los nie był twoim udziałem. Wtedy podobni do ciebie "szlachetni prawi Polacy katolicy" wytykaliby cię palcami i obrażali. Jesteś karykaturą prawdziwego katolika, bo prawdziwy katolik w takim przypadku nie pogardza, tylko współczuje. Jan Paweł II jak widzę niczego cię nie nauczył, wielka szkoda ...
  • Gość: katolik patridiota IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.11.11, 17:01
    A ty nam nie pozwolisz iśc w strone zła. Nie wystarczy Ci że Ty sam nie idziesz. Musisz jeszcze zmusić innych żeby szli po twojemu. A nie pomyslałeś może że ja nie chcę być zbawiony, ze ja nie chcę być w niebie ? Martw sie o siebie a od mojego życia zabieraj swoje katolickie łapska
  • Gość: tata pedagog IP: *.dynamic.chello.pl 16.11.11, 17:17
    do czego prowadzi fanatyzm religijny ???
    www.youtube.com/watch?v=IYD1IeM1Xv0
    www.youtube.com/watch?v=SpDx5Z-oJYc
  • Gość: tata pedagog IP: *.dynamic.chello.pl 16.11.11, 17:32
    a to specjalnie dla "Mariusza" -bez komentarza :):):)
    www.youtube.com/watch?v=dBSNyOOff2w&feature=related
  • Gość: tata pedagog IP: *.dynamic.chello.pl 16.11.11, 17:44
    wypędzanie diabła :):):)
    www.youtube.com/watch?NR=1&feature=fvwp&v=kynsTf-EzD0
  • Gość: Mariusz IP: *.centertel.pl 16.11.11, 20:36
    Co do kota- jakbym Nergala na koncercie widział.
  • Gość: katolik patridiota IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.11.11, 23:18
    To ty chodzisz na koncerty Nergala?:)
    Taka klasyczna mentalność katola - pójdzie, zapłaci za bilet i póxniej krzyczy że go obrazili. Nie łatwiej zostać w domu?
  • Gość: Mariusz IP: *.centertel.pl 17.11.11, 05:22
    To właśnie różni mnie od większości ludzi, którzy udają modrali na forum. Ja czasem nawet jeśli czegoś nie lubię, to muszę to zobaczyć na żywo i znać temat z widzenia a nie ze słyszenia.
  • Gość: kat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.11.11, 06:58
    Skoro uzywasz takich porównań to sam sobie zadajesz ćwieka. Ja kiedys wierzyłem i chodziłem do kościoła , nalezałem do tej organizacji a teraz sie wypisałem, nie wierzę i nie chodzę. Więc w przeciwieństwie do Ciebie mam na to spojrzenie szersze gdyż z obu stron a więc (stosując Toje kryteria ) lepsza mozliwośc oceny a więc wygrałem , dziękuję , cześć
    P.S. jak się chce udać mądrale to się dostaje po nosie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka