Dodaj do ulubionych

Opinie na temat Solid Security (oddział Ciechanów)

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.11.11, 18:08
Co Państwo sądzicie na temat tej agencji ochrony? Czy według was to solidna firma jak nazwa wskazuje? Zastanawiam się czy wziąć od nich monitoring bo w sumie nie mają doświadczenia na rynku Ciechanowskim, ale za to kuszą wysokością abonamentu. Jednak gdzieś musi być haczyk, dlatego wolę zasięgnąć opinii publicznej...
Edytor zaawansowany
 • Gość: Personatus IP: *.dynamic.chello.pl 06.11.11, 10:28
  Solid według mnie nie jest wcale taki jak nazwa wskazuje, poz tym ze większość pracowników to zdziadziali panowie z orzeczeniem o niepełnosprawności to nawet jeżeli kamery czy tez inny rodzaj zabezpieczeń spowodują zjawienie się patrolu tej firmy to nie ma co na nich liczyć.
  Polecam się chronić prywatnie, kupić zabezpieczenia z alarm serwisu czy innej firmy która instaluje zabezpieczenia i skupić się na tym żeby osoby zagrażające bezpieczeństwu zostały naświetlone przez policję. Sam z resztą nie wiem, ja bym nie angażował w moja ochronę, czy tez mojej firmy czy innej własności jakiejś firmy ochroniarskiej, nie ufam...
  A Solid ma opinię oszustów. Pozdrawiam i życzę udanej decyzji.
 • Gość: phi-lozof IP: *.adsl.inetia.pl 06.11.11, 11:49
  masz rację
  ja również jestem za instalacją kamer monitoringu w firmie (ba, ja nawet w domu mam) zamiast umów z agencjami
  co do usług w tym zakresie podanej przez Ciebie firmy to zdanie mam odmienne niestety
  Być może ja się zawiodłem tylko (niestety znam takich osób dużo)
  Ciechanów jest dość specyficzny pod względem jakości oferowanych usług
  tutaj byle partacz uchodzi za fachowca jak nie ma konkurencji bo wszedł na rynek w dobrym momencie i zainwestował w reklamę

  Wracając do tematu:
  kamery we własnym zakresie, zapis monitoringu poza firmą i powiadamianie o zdarzeniach via sms

  ja od pół roku mam spokój
  wiem nawet kiedy pani Jadzia zapomni kluczy i otwieram jej zdalnie

  a o jakości usług solidsecurity moje zdanie jest jeszcze gorsze niż o usługach Leszka S.
 • Gość: do Personatusa IP: *.centertel.pl 06.11.11, 14:04
  Fajnie, że masz pojęcie o pracownikach solidu mądralo. Być może nie wiesz ale od jakiegoś czasu solid ma jedną załogę w Ciechanowie i jedną w okolicach (do niedawna interwencje dla nich wykonywał skorpion) . Jeśli uważasz tych ludzi za "zdzidziałych panów z orzeczeniem niepełnosprawności" to proponuję podejść do nich i powiedzieć im to w twarz. Poza tym dlaczego wykluczasz połączenie systemu alarmowego z montażem kamer? Co to znaczy "chronić się prywatnie"? No i jak "osoby zagrażające bezpieczeństwu mają być naświetlone przez policję" (co to w ogóle za określenie??). Jeśli chodzi o jakość usług to myślę, że Solid nie odbiega od konkurecji a w większości przypadków bije ich na głowę.
 • Gość: ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.11.11, 11:08
  ja znowu polecam mam u nich monitoring oraz odbierają utarg i zawożą do banku
 • Gość: x IP: 213.199.253.* 10.12.12, 22:48
  x
 • Gość: Mariusz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.11.11, 12:14
  Czyli ogólnie rzecz biorąc solid nie jest solidny i nie polecacie...? Ciekaw jestem czy ktoś z pracowników tej firmy czyta forum... Może by się wypowiedział czemu tak jest w solidzie?
 • Gość: Kilkujadek IP: *.180.145.81.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.11.11, 13:37
  Przeczytaj dokładnie umowę, a zrozumiesz.
  Kilkakrotnie miałem do czynienia z tą firmą i zawsze były jakieś problemy.
  Im większa firma tym ma lepszych i cwańszych prawników którzy udowodnią, że... winny jest klient.
 • Gość: Mariusz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.11.11, 16:47
  Jak mam przeczytać umowę jak nie chcą zostawić żadnej żeby się z nią zapoznać... Niby podpisana już przez prezesa firmy i takie jakieś wykręty... Zupełnie tego nie rozumiem. Poza tym jeśli chodzi o rentowność chociażby dla nich. Dziwi mnie że proponują abonamenty po 30zł... Jeśli firma nie zarabia na tym to o jakim monitorowaniu tu mowa? Czy w tej kwocie ktokolwiek do mnie przyjedzie w razie czego...? Rozumiem, że tu chodzi o prawo rynku i konkurencję, ale bądźmy realistami...
 • Gość: pracownik solid IP: *.fabwel-ochrona.com.pl 06.11.11, 19:32
  Solid jest największą agencją ochrony w naszym kraju. Ich usługi nie ograniczaja się tylko do monitorowania domów. Być może w jednej dziedzinie zarabiają mniej a w innej troche więcej. Poza tym nie wydaję mi się, żebyś był zmuszany do podpisania umowy przed przeczytaniem jej. Jeśli chodzi o czasy dojazdu to są one okreslone w umowie a jeśli załoga nie dojedzie w ustalonum czasie mamy możliwość uzyskania np. miesiąca bezpłatnego abonamentu. Załoganci częst stoja na parkingu cerrefoura więc można do nich podejść i zapytać :)
  Pozdrawiam
 • Gość: piotr IP: *.adsl.inetia.pl 06.11.11, 19:51
  solid wchodzi tak naprawdę od niedawna na rynek ciechanowski i od niedawna mają tu swoją załogę interwencyjną. Stać ich na zaproponowanie tak niskiej ceny. Prężnie poszukują handlowców to i muszą mieć co zaproponować. Zapewne w porównaniu z lokalną konkurencją wypadają nieźle. No i co najważniejsze należy czytać umowy przed podpisaniem.
 • Gość: Mariusz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.11.11, 23:42
  No właśnie Piotr. Tak mnie zastanawia to ciągłe szukanie pracowników... Jakiej bym gazety nie otworzył to wszędzie jest ogłoszenie że szukają handlowców. Ciekaw jestem czym to jest spowodowane? Skoro taka dobra i solidna firma ciągle szuka. Wątpię żeby aż tak im się oddział tu rozwinął, w związku z tym chyba wymieniają co chwila handlowców... Skoro wypowiadał się pracownik solidu, to może i na ten temat coś nam napisze? Czym to jest spowodowane. Ciągłe wymienianie pracowników nie wpływa za dobrze na firmę bo tracą wiarygodność... Ja bym wolał być obsługiwany przez lata ze strony jednego handlowca, a nie co chwila np widzieć inną twarz i człowieka, który nie wie gdzie ma ręce włożyć jak coś się stanie nie tak. Pod względem odpowiedzialności też właśnie się zastanawiam... Jak zweryfikuję firmę że przyjechali na alarm w nocy np w te 5 minut? Napisać sobie w zeszycie mogą co chcą a nawet się nie pojawić. W związku z tym jak zostanę okradziony, a patrolanci zapiszą że byli w 5 minut i nic nie wykryli to co wtedy?
 • Gość: Personatus IP: *.dynamic.chello.pl 09.11.11, 09:20
  O tym jak bardzo Solidna jest ta firma może też świadczyć to jakich zeń pracowników przyjmują.
  Słyszałem że, ze sklepu Carrefour przy ulicy armii krajowej został wyrzucony pracownik za lubieżne zapędy, co wy na to?

  Poza tym, nadal uważam ze monitoring na własną kieszeń + usługi policji z pewnością wystarczą.
 • Gość: Kilkujadek IP: *.181.16.46.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.11.11, 23:28
  Napisz ile kosztuje zerwanie umowy i dojazd załogi na fałszywy alarm.
  Jak załoga nie dojedzie, a zleceniodawca poniesie straty (oby nie zdrowotne), to ten bezpłatny miesiąc będzie wieeeeeelkim pocieszeniem...
  Tak się ładuje ludzi w poroże.
  Kolejny numer to kwestia konserwacji systemu alarmowego.
  Nie ma to jak Solidny chłyt materkindowy.
 • Gość: pracownik solid IP: *.fabwel-ochrona.com.pl 06.11.11, 23:53
  Nie znam kwoty za zerwanie umowy (to nie moja działka) ale jeśli chodzi o fałszywy alarm to tak to w życiu bywa, że za błędy należy płacić :)
  To co pisałem o "darmowym miesiącu" to tylko jeden z przykładów rekompensaty klientowi uchybień ze strony firmy, wszystko zależy od osób negocjujących warunki.
  Sprawa konserwacji systemu to inna sprawa. Klient ma możliwośc wyboru kto będzie montował i serwisował urządzenia.
  Przeczytaj dokładnie umowę, a zrozumiesz.
  "Kilkakrotnie miałem do czynienia z tą firmą i zawsze były jakieś problemy.
  Im większa firma tym ma lepszych i cwańszych prawników którzy udowodnią, że... winny jest klient."
  Kilkujadku napisz jakie konkretnie miałeś problemy i co miałeś doczynienia z solidem bom bardzo ciekaw jaka sprawa wymagała zaangażowania prawników ;)
 • Gość: Mariusz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.11.11, 09:37
  Proszę o sprecyzowanie pojęcia "fałszywy alarm", oraz wyjaśnienie stwierdzenia "za błędy trzeba płacić". Według mnie jedno ni jak się ma do drugiego... Tak na marginesie, to drogi pracowniku solidu, Twoje wypowiedzi są dziecinne i chyba nawet nie myślisz nad tym co piszesz... Tu się rozwija poważna dyskusja, a Ty z jakimiś mordkami tu wyskakujesz... Patrząc po stylu pisowni jak i słów których używasz niejednokrotnie "na siłę" według mnie jesteś dzieciak, więc nie opowiadaj bajek ile to nie pracujesz w solidzie i jakiej to nie masz wiedzy... Wręcz styl pisania przypomina mi wypowiedzi jednego natręta, który był u mnie niejednokrotnie z ofertą. Taki świński blondynek, nordyckiej urody, z księżycową opalenizną. Myślałem wręcz na początku, że to ktoś z banku Nordea do mnie po coś przyszedł, a to pracownik solidu, mało tego, nawet jakiś kierownik z Warszawy... Pomalutku mam ich już dosyć. Niedługo z kosza chyba mi z ofertą wyskoczą.
 • Gość: pracownik solidu IP: *.centertel.pl 09.11.11, 21:54
  Szkoda, że nie potrafisz znaleźć odrobiny luzu w dyskusji. W sumie to masz rację - forum dyskusyjne jest miejscem do śmiertelnie poważnych dialogów. Nie wiem kto dał Ci prawo do osądzania mnie w taki sposób ale trochę się pomyliłeś. Pewnie sam jesteś dzieciak i boli Cie to tak bardzo, że szukasz współtowarzyszy dzicinnej niedoli. Otóż nie po drodze mi z Tobą polonisto. Umiejętność czytania ze zrozumieniem też nie jest Twoją mocną stroną. Wcale nie przechwalam się "ile to nie pracuję" i zauważysz w mojej wypowiedzi, że nie we wszystkim co się dzieje w firmie muszę wiedzieć. A teraz gwoli wyjaśnienia Twoich wątpliwości: fałszywy alarm to taki, który sam wywołasz i nie zdążysz go odwołać przed przyjazdem grupy interwencyjnej. To jest ten błąd za który abonent musi zapłacić. I tak na koniec: nie jestem handlowcem bo nie mam cierpliwości do ludzi oceniających innych po wyglądzie. Zawsze wyrwie mi się jakaś niestosowna uwaga.
 • Gość: Mariusz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.11.11, 22:30
  Czyli jeśli alarm zawyje w nocy, załóżmy codziennie o tej samej porze, system mam od firmy która monitoruje działanie systemu, to wtedy nie jest to nieuzasadniony alarm? Znam wiele osób co mimo wszystko płaci za tego typu rzeczy, bo nie mają innego wyjścia. Obsługa po sprzedażowa w przypadku klientów solidu jest tragiczna (znam kilka osób, które nadal muszą mieć z solidem do czynienia, choć dawno już chciałyby zmienić firmę na solidniejszą). Do tego te kary umowne... Jednym słowem TRAGEDIA! Już za dużo się o solidzie osłuchałem i nie chcę mieć z nimi do czynienia. Skąd wziąłem agencję ochrony nie będę pisał żeby nie było, że ja coś reklamuję. Pozdrawiam
 • Gość: pracownik solidu IP: *.centertel.pl 09.11.11, 22:58
  Mistrzu! zdecyduj się czego właściwie szukasz na tym forum. Zakładasz wątek z pytaniem o opinie na temat firmy bo może będziesz korzystał z ich usług a później piszesz że już masz obsługę z innej firmy. Poza tym osłuchałeś się opinii ludzi nie do końca poinformowanych. Nie zamierzam bronić Solidu ale jak w każdej firmie tak i tam są pracownicy lepsi i gorsi. Na pewno są technicy, którzy w godzinkę zrobią przegląd systemu i rok jest spokój a trafi się "fachowiec" po którym problemy się zaczną. Dlatego też w jednej z moich wypowiedzi jest informacja, że do montażu i konserwacji systemu można wynająć inną firmę. Kolejna sprawa to ci niby biedni abonenci, którzy muszą się męczyć:
  Znam wiele osób co mimo wszystko płaci za tego typu rzeczy, bo nie
  > mają innego wyjścia. Obsługa po sprzedażowa w przypadku klientów solidu jest tr
  > agiczna (znam kilka osób, które nadal muszą mieć z solidem do czynienia, choć d
  > awno już chciałyby zmienić firmę na solidniejszą). Do tego te kary umowne... Je
  > dnym słowem TRAGEDIA! Już za dużo się o solidzie osłuchałem i nie chcę mieć z n
  > imi do czynienia.
  Co Ty wypisujesz za bzdury?? jakie nie mają wyjścia?? Okres wypowiedzenia 3 m-ce i dziękuję!! A może obracasz się wśród takich samych osłuchanych jak Ty i stąd takie bzdury powstają. Rzeletne źródło informacji to dział obsługi klienta Solid Security.
  Jak chciałeś pojechać po solidzie na naszym forum to miej jaja i pisz od razu o co chodzi a nie "że niby zbieram opinie"
 • Gość: new IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.11, 12:39
  na Twoim miejscu nie podniecałbym się tak na Twoim miejscu tą podpisaną umową, tylko liczył na siebie, a nie ochronę z zewnątrz.
 • Gość: Kacper IP: 46.77.181.* 07.11.11, 09:49
  Witam
  Z tego, co się orientuje podjazd za podjazd do fałszywego alarmu kosztuje 30.00 netto.
  Ale pomyślcie, czym takie fałszywy alarm może być spowodowany - błędem samego użytkownika? Źle skonfigurowanego systemu? Poza Tym, w ramach samego abonamentu są dwa takie podjazdy za zero zł.
  Jeśli chodzi o czas dojazdu - u mnie patrol mieści się w czasie jaki jest podany w umowach.
  Czy warto korzystać z usług firm ochroniarskich? Moim zdaniem zdecydowanie tak.
  Niestety, ale zdążyłem już się o Tym przekonać.
  Nie poruszam kwestii ilości pracowników (czy ich rotacji), gdyż tym klient nie powinien się martwić.
  Koszt zerwania umowy. Przecież wszystkie agencje to mają...(w umowie z operatorem komórkowym tego nie masz?...)
  Kwestia nie dojechania załogi - są tzw. ubezpieczenia z tego tytułu.
  Z tego co się orientuję, SOLID zakłada również i wspomniane wyżej kamery (w ten sposób można sprawdzić czas dojazdu patroli...)
  No i żeby była jasność - to nie jest kryptoreklama, tylko korzystam z usług tej firmy i jestem jak na razie zadowolony. Zapoznajcie się z warunkami ew. współpracy i dopiero komentujcie do woli (a nie odwrotnie...)
  pzdr.
 • Gość: Gość IP: *.play-internet.pl 09.11.11, 19:28
  Tańsze (system alarmowy, konserwacja, abonament, kara za wypowiedzenie)?
  Ile wynosi okres wypowiedzenia umowy w Solidzie?
 • Gość: Były pracownik IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.11.11, 22:18
  Tańsze systemy alarmowe, bo kręcone na używanych podzespołach. Tańsza konserwacja, bo jak nie zadzwonisz to nie przyjadą a kasę i tak biorą, a nawet jak zadzwonisz to wielką łachę robią że przyjadą w ogóle, o ile zgłoszenie dotrze do odpowiedniego działu. Tańszy abonament, bo niby chcą wykończyć konkurencję, ale w umowie nie masz gwarancji, że za 3-4 miesiące np. firma nie może podnieść klientowi abonamentu, tym samym, nie masz prawa zrezygnować wcześniej z umowy, bo płacisz karę umowną. Kara w okolicach 400zł netto (za użyczenie nadajnika na 24 miesiące), chyba że masz rabat na system alarmowy, to kary są różne, ale nie mniej niż 400zł netto. Okres wypowiedzenia to 3 miesiące, ale po zakończeniu okresu promocyjnego, czytać umowa na 24 miesiące, to wypowiedzenie z 3 miesięcznym opóźnieniem można dopiero wysłać, więc umowa na 27 miesięcy tak na prawdę... Nie dość, że pracownika traktują jak śmiecia, to jeszcze i klienta robią w wała! Solid to jedna wielka ściema! Nie wiem na czym oni się dorobili takiej wielkości jak to sami o sobie mówią... :/
 • Gość: Edek IP: *.centertel.pl 09.11.11, 21:20
  Solidna firma to Juwentus
 • Gość: ochroniarz IP: 31.61.42.* 10.11.11, 19:21
  czy to solid, juwentus, securitas, czy też ciechanowski escort albo albatros-wszystko jeden grom. Dojenie na stojąco pracowników i walenie w bambuko klienta. Straszne że trzeba pracować za takie grosiny. Dorabiam sobie w jednej z tych firm, przerobiłem już wszystkie wymienione teraz w ciechanowie stawka godzinowa to 4-6 zł na rękę-rewelacja-za mało zęby przezć za dużo żeby umrzeć. Kiedyś jakieś 20 lat temu jak zaczynałem pracę w Juwentusie to były czasy-kurs pracownika ochrony nawet II sopnia fundowany przez zakład, stawki w granica 12-15 zł/h, samochody firmowe. Teraz z tego nic nie zostało. Śmieszna umowa o dzieło, ewentualnie zlecenie i do boju. Nie wspominając o ochronie fizycznej- emeryci, inwalidzi i ludzie dorabiający sobie nocami do podstawowej pensji, którą ma się w innej firmie. Oczywiście idziemy do pracy aby być a nie pracować. Na szczęscie jeszcze w ciechanowie mało spotyuka się czytników, kilkunastu upierdliwych koordynatorów itp. W juwentusie swojego czasu miałem ich ośmiu. Każdy mógł wpaść w nocy i zrobić kipisz.

  Co do załogi tej konkretnej firmy. tak się składa, że stoję na fizycznej w jednej firmie a monitoring mamy właśnie u nich. Nie rzadko dojazd w nocy zajmuje im 25 min. A więc więcej niech sobie każdy dopowie.
 • Gość: coyote IP: *.40.7.254.threembb.co.uk 02.05.14, 16:30
  4-6 zl??? jak sie zatrudnilem w solidzie w 2001 - 2003 to mialem 4 zeta, a tu minelo 13 lat I dalej tyle??? o w morde, to juz prawdziwy dramat...
 • Gość: jaro IP: *.dynamic.chello.pl 20.11.11, 10:57
  Od Solidu jak najdalej. Ludzie, którzy podpisali umowy już żałują, nie mówiąc już jak traktują swoich pracowników.Wiem gdyż pracowałem w Solidzie a znajomi dalej pracują i nic się nie zmieniło.Notoryczne zabieranie pracownikom pieniędzy skutecznie zniechęca ich do rzetelnego wykonywania obowiązków.
 • Gość: SOLID-EX IP: *.dynamic.chello.pl 21.11.11, 13:26
  Solid okrada nie tylko swoich pracowników ale i klientów.
  Poza tym zatrudniają ludzi którzy dopuszczają się czynów lubieżnych.
  Z dużego Carrefoura przenieśli do Media Eksperta nijakiego Darka... Obleśny typek...
  Trzeba uważać, każdy kombinuje tylko jak by tu kasę drapnąć czyimś kosztem... TFU!
 • Gość: do znawców IP: 79.162.88.* 21.11.11, 23:21
  Czy wy qrwa nie wiecie, że warunkiem przyjęcia do pracy w solidzie jest dostarczenie zaświadczenia o niekaralności?? Jeśli ktoś nie ma wyroku, to albo jęzory trzymać na wodzy, albo udowodnić winnemu zarzucane mu czyny. Świętoszki
 • Gość: Solid Patrole IP: *.play-internet.pl 24.11.11, 11:07
  Jakich czynów lubieżnych,o czym ty mówisz?? Czepiasz się człowieka jakby był jakimś zboczeńcem a tak przecież nie jest.Widzę że lubisz z ucha strzelać jesteś zwykłym donosicielem a takich ludzi należy oddzielać od społeczeństwa.Przecież nikt mu nie postawił żadnych zarzutów.Co do firmy to wszyscy wiemy, jak jest, nikt na siłę nikogo nie trzyma.Fakt że stawki powinny być większe ale spójrzcie na Escorta mało że płacą jeszcze gorzej to o etacie można zapomnieć.Druga sprawa to niech byli mundurowi siedzą w domach na emeryturach a nie zabierają,miejsca pracy innym ludziom i zaniżają stawki.Dlatego jest źle w firmach. ochroniarskich.
 • Gość: Misiaczek IP: *.205.11.8.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 24.11.11, 11:40
  Niech firma Solid przestanie zatrudniać emerytów lub wyposaży kontrolnego w mobilne EKG w celu sprawdzenia, czy ich pracownik daje jeszcze jakieś oznaki życia.
 • Gość: pracownik solidu IP: *.cnow.pl 24.11.11, 13:25
  Chyba troche zaczynamy odbiegać od tematu. Przypominam, że sprawa dotyczy ochrony obiektu i w tej kwestii warto brać pod uwagę tylko pracowników jeżdżących w patrolach. Czy zrezygnujemy z zakupów w dobrym sklepie tylko dlatego, że pracuje tam brzydka ekspedientka? Nie chcę bronić solidu za wszelką cenę ale wkurzają mnie wpisy "najlepiej poinformowanych". To ile solid płaci pracownikom i jak ich traktuje nie ma znaczenia dla dla klientów. Oczywiście ktoś pewnie zaraz napisze, że jaka płaca taka praca ale bez obaw - od egzekwowania tego jest osobna komórka (znienawidzona przez wiecznie zmęczonych pracą).
 • Gość: X IP: *.adsl.inetia.pl 27.11.11, 17:36
  Nie ma co wierzyć plotkom i bzdurom strzelanych z ucha, ochrona jest jaka jest, to nie wina nikogo z nas że Solid to rezerwat byłych mundurowych emerytów i rencistów kombinujących na wszystkie strony. Na każdym obiekcie w sklepie znajdą się leniwe baby które grzeją stołki, gdzie w głowach się przewraca czekając w kolejce 15 lub więcej na resztę, to jest chore?
 • Gość: Jaro IP: *.dynamic.chello.pl 24.11.11, 14:07
  Tak powinno być, emeryt mundurowy niech siedzi w domu .Emerytury większe jak u niejednego pracującego ale jeszcze mało. Młody niema roboty a dziady jeszcze zajmują miejsca już nie tylko w ochronie .Mowa oczywiście byłych mundurowych.
 • Gość: Gość IP: *.play-internet.pl 14.12.11, 10:44
  Solid ma zakaz do startowania w przetargach publicznych na 3 lata i postępowanie o cofnięciu koncesji.Taka to solidna firma.W końcu wyszło szydło z worka i cała prawda o tej firmie.Wyrok zapadł 7 września 2011 w Sądzie Apelacyjnym w Katowicach I Wydział Cywilny sygn. akt I ACa 330/11 prawomocny od dnia 7 września 2011 r.
  W poz. 14 .
 • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.12.11, 06:42
  Witam jestem klientem Solidu nabili mnie w butelkę z tą umową promocyjną jedna wielka ściema. muszę przeczekać 2 lata by się ich pozbyć - zwykłe naciąganie klieta
 • Gość: Zbyszek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.12.11, 06:49
  Czytajcie uważnie umowy - pełno w niej warunków niekorzystnych dla klienta , przejmowanie klienta od konkurencji tak by poprzednia firma nie dowiedziała się nim podpiszą umowę i założą nadajnik - by nie moża było zasygnalizować kientowi przekrętów
 • Gość: albatros IP: *.centertel.pl 28.12.11, 11:08
  A może któryś z Solidowców wypowie się za co macie zakaz przystępowania do przetargów publicznych na ochronę?
 • Gość: Krzych IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.01.12, 12:45
  Brak odpowiedzi jest równoznaczne z przyznaniem racji
 • beauty.andrzej 04.01.12, 15:48
  Ja nie ufam oszustom i nigdy nie powierzył bym im ochrony swojego mienia. A przecież trudno inaczej nazwać ludzi, którzy zatrudniają na zlecenie czy o dzieło, jeżeli faktycznie jest to umowa o pracę (wykonywana imieniu pracodawcy i we wskazanym przez niego miejscu i czasie. Właściciele Solidu okradają bezczelnie nie tylko pracowników, ale także ZUS i Skarb Państwa (80% zatrudnionych to zleceniowcy). Podobna sytuacja jest zresztą w Eskorcie i w Security-Pol u Muchy. Pytanie tylko - ci robi Inspekcja Pracy? A wracając do tematu - od oszustów wolę bezprzewodowy monitoring z odbiorem w domu i ewentualną interwencję Policji. Bo naprawdę profesjonalnej agencji ochrony trzeba by było w Ciechanowie szukać już nie ze świecą, ale z reflektorem
 • Gość: ochroniaż IP: 31.61.61.* 04.01.12, 20:40
  Masz rację praktycznie we wszystkim, tylko skąd Ci się wzięło, że Security jest Muchy? Mucha jest tylko drobnym kierowniczkiem w naszym mieście a prezes i cały zarząd tej firmy siedzi jak dobrze pamiętam w Piasecznie. czas skończyć w ochronie z zatrudnianiem na umowy o dzieło, na umowy zlecenie. Nawet jak masz umowę o pracę to tylko na te 170godz. Reszta czyli conajmniej 70 godz idzie właśnie na te iestety ta procedura jest we wszystkich firmach ochroniarskich, pominąłeś wielki Juwentus i Securitas.

  Security-Pol u Muchy.
 • Gość: hohoho IP: *.play-internet.pl 09.01.12, 10:29
  Mucha jest współwłaścicielem razem z Gawrysiem emerytowanym policjantem.Obecnie się to nazywa SECURITY-POL.Właściciel z Piaseczna dawno sprzedał ciechanowski oddział.
 • Gość: Solid IP: *.adsl.inetia.pl 06.02.12, 18:27
  A ja mam 3 obiekt w firmie Solid i jestem b.zadowolona . Wszystko sprawnie,profesjonalnie ect . Pozdrawiam
 • beauty.andrzej 12.01.12, 11:46
  Gość portalu: ochroniaż napisał(a):

  > Masz rację praktycznie we wszystkim, tylko skąd Ci się wzięło, że [b]Security[/
  > b] jest Muchy? Mucha jest tylko drobnym kierowniczkiem w naszym mieście a preze
  > s i cały zarząd tej firmy siedzi jak dobrze pamiętam w Piasecznie. czas skończy
  > ć w ochronie z zatrudnianiem na umowy o dzieło, na umowy zlecenie. Nawet jak ma
  > sz umowę o pracę to tylko na te 170godz. Reszta czyli conajmniej 70 godz idzie
  > właśnie na te iestety ta procedura jest we wszystkich firmach ochroniarskich, p
  > ominąłeś wielki Juwentus i Securitas.

  Dzięki za poparcie, ale w sprawie security się mylisz. Tamto Securitypol już w Ciechanowie nie działa, teraz jest Security-pol, którego współwłaścicielem jest "Mucha". Nawet siedzibę zmienili, chociaż mieści się w tym samym ciągu pawilonów.
  >
  > Security-Pol u Muchy.
 • Gość: mm IP: *.play-internet.pl 14.04.12, 11:10
  od kiedy policja prowadzi usługi ochrony
 • Gość: Gość IP: *.play-internet.pl 09.01.12, 10:47
  Dlatego ludzi oszukują na umowach,ponieważ został im monitoring więc z czegoś muszą żyć.Druga sprawa dopiero się zacznie działowanie tzw. zabieranie pracownikom pieniędzy z wypłaty.To tak wychodzi jak jedno służbę pracujesz za darmo dla firmy.Tak więc należy omijać tą firmę szerokim łukiem.Zdecydowanie na tym tle wypadają zarówno Escort jak i Konsalnet.
 • Gość: pstryk IP: 213.199.253.* 01.02.12, 15:32
  To najgorsza firma z tych dużych firm ochroniarskich pod względem traktowania pracowników jak i klientów.Należy ją omijać szerokim łukiem.
 • Gość: jet IP: *.mobile.project4.pl 02.02.12, 14:43
  Ludzie jak najdalej od tych oszustów,to co proponują to czysta farsa,wadliwy system alarmowy a ja mam płacić za niepotrzebne podjazdy patrolu przecież to nie moja wina a na serwis można sobie czekać i czekać.
 • Gość: lex IP: *.play-internet.pl 06.02.12, 16:16
  To są zwykli naciągacze,nie wpuszczajcie przedstawicieli solidity do domu.
 • Gość: waldek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.12, 19:47
  nie wiem czy zwróciliście uwagę na umowy solidu , te terminowe nie dają klientowi mozliwości jej wypowiedzenia --- ale jest to niezgodne z prawami unni i niezgodne z prawami konsumenta --- wbrwe temu co piszą te umowy da się wypowiedzieć o ile solid np choć raz nie przyedzie lub przyjedaie po czasie - tylko niestety trzeba wystapić na drogę sądową i solidowi grożą wtedy dodatkowe kary za nieprzestrzeganie praw konsumenta
 • Gość: R.Kowalczyk IP: 213.199.253.* 02.04.12, 12:50
  To najgorsza firma z branży security jeśli chodzi o te duże firmy,oszukują zarówno pracowników jak i klientów.
 • Gość: Alik IP: *.play-internet.pl 10.04.12, 08:37
  |Ciągle w prasie są ogłoszenia jak nie na pracowników załóg interwencyjnych to na handlowców,czyżby coś było na rzeczy.Jeśli jest taka rotacja to znaczy ze dzieje się w tej firmie coś bardzo niedobrego.Mobbing w pracy to w solidzie tak na dzień dobry.Ludzie są zastraszani przez przełożonych,kary finansowe.Albo te ich umowy śmieciowe byle człowieka nabić w butelkę,.Solid jest solidny w oszukiwaniu pracowników i klientów.W końcu mają prawomocny wyrok sądowy i zakaz w przetargach publicznych startowania.
 • Gość: Kwadrat IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.04.12, 23:48
  Ta firma to zwykli naciągacze i natręty,chodzą po domach i oferują usługi firmy,która nie ma dobrej marki.Firma ta łamie prawa pracowników jak i konsumentów.Omamiają niskimi abonamentami a po tym płać za przyjazd załogi z winy taniego wadliwego systemu alarmowemu.Omijajcie tą firmę szerokim łukiem.Z tego co wiem mobbing w tej firmie jest na porządku dziennym.Załoga przyjeżdża na alarm i pierwsze co robi to wypatruje czy nie ma chorego inspektora który ich obserwuje,powodując niepotrzebny stres.Zamiast natychmiast podjąć interwencje stosowną do danego zajścia.
 • Gość: Likwidator IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.04.12, 23:55
  Nawet żaden z pracowników solidu nie broni tej śmiesznej firmy pseudo-solidnej firma.
 • Gość: jaro IP: *.dynamic.chello.pl 13.04.12, 10:25
  Widocznie mają ważniejsze sprawy niż pisanie na tym śmiesznym forum
 • beauty.andrzej 13.04.12, 10:37
  Ale to forum czytają setki a może i tysiące mieszkańców Ciechanowa i wyrabiają sobie opinię o firmie (prawdziwą zresztą)
 • Gość: jaro IP: *.dynamic.chello.pl 14.04.12, 10:05
  To ja powiem tak;solid; dla pracowników jest taki jak opinia o nim ,przedstawiciele handlowi ,nie wiem bo jestem pracownikiem grupy interwencyjnej i nie interesuje mnie to. Jeśli miałbym brać jakąś firmę dla siebie to wybrałbym solid.Dlaczego? musimy ZAWSZE dojechać na alarm,zmieścić się w czasie przewidzianym na dojazd,sprawdzić obiekt .Inne firny działające nie tylko w Ciechanowie maja to tylko na ulotkach reklamowych.Pozdrawiam
 • Gość: Mucha IP: *.play-internet.pl 18.04.12, 01:55
  Twierdzisz że inne firmy nie jeżdżą na alarmy.To bardzo ciekawe co piszesz.Ciekawe skąd masz takową wiedzę .Jakby tak naprawdę było to na rynku zostałby tylko solidny(taki solidny jak z koziej dupy trąba)solid.
 • Gość: Szwejk IP: *.182.133.66.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 18.04.12, 21:54
  Z doświadczenia:
  Firma Solid w przypadku nie dojechania załogi interwencyjnej na czas, oferuje kilka miesięcy monitoringu za friko.
  Ciekawe czy oferuje klientowi 7 żyć za friko w przypadku nie dojechania na czas w przypadku np. napadu?
  Umowa o współpracy z instalatorami jest tak cwanie skonstruowana, że robi z firm współpracujących niewolników. Po za marnym i bardzo niepewnym wynagrodzeniem obwarowanym wieloma paragrafami jest kilka kar które mogą doprowadzić podwykonawcę do upadłości.
  Firma Solid stosuje w umowach wiele kar choćby za fałszywe alarmy.
  Tylko że te fałszywe docierają do firmy Solid, a brak ich w pamięci centrali...
  Alarmy po interwencji telefonicznej instalatora systemu (nie z Solidu) wytłumaczyli awarią nadajnika. Ich nadajnika! Ale za "fałszywe" działanie nadajnika nie ma kar, a sprawdzenie systemu odbyło się na koszt klienta.
 • Gość: Alik IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.04.12, 00:33
  A czego po tych pokemonach się spodziewałeś.
 • Gość: waldi IP: *.play-internet.pl 19.04.12, 08:50
  A to inne firmy nie dojeżdżają i nie sprawdzają obiektów to dziwne.Żadna firma by się nie utrzymała na rynku jakby pracownicy nie sprawdzali obiektu.Dobrze wiemy że czas dojazdu ładnie wygląda na papierze a w rzeczywistości jest inaczej.Czasami bywa że są alarmy w kolejności i już nie ma takiej opcji aby na czas zdążyć.Przedstawiciel handlowy zrobi wszystko aby wcisnąć nic nie wartą śmieciową umowę,byleby pozyskać nowego abonenta.A z tego ta mało solidna firma słynie że jak coś to najlepiej zwalić na patrol itd.A wtedy zaczyna się tzw. działowanie czyli zabieranie wynagrodzenia pracownikom z umowy zlecenia.Jeśli pracownik jest pozbawiony motywacji do pracy to na co komu usługi takiej firmy a wiemy że w solidzie to jest tak na dzień dobry.
 • Gość: Szwejk IP: *.31.45.37.umts.dynamic.t-mobile.pl 19.04.12, 15:38
  Jeden kabaretowych punktów umowy z "Umowa o współpracy handlowej":

  "Zleceniobiorca we własnym zakresie i na własny koszt zapewni wsparcie techniczne dla Zleceniodawcy (Solid) podczas podłączenia systemu alarmowego zainstalowanego w obiekcie klienta oraz w przypadku ewentualnych bieżących napraw, serwisu."

  I to wszystko za 100 złotych + 23% VAT?
  Wsparcie techniczne... czyli co? Wiedzę, narzędzia, czas, dojazdy? Zleceniobiorca będzie zobowiązany stawić się na każde wezwanie w przypadku wadliwej instalacji lub pracy nadajnika Solid!

  "100 zł netto + 3 abonamenty miesięczne, wynagrodzenie będzie powiększone o należny podatek VAT - w przypadku, gdy Zleceniodawca sprzeda nadajnik klientowi na podstawie odrębnej umowy za kwotę 300 zł + podatek VAT. Montaż i podłączenie nadajnika Zleceniodawca wykona we własnym zakresie, na własny koszt."

  Normalnie nadajniki są instalowane za darmo, ale jak się uda rypnąć klienta na 3 stówki + VAT to firma Solid gotowa się podzielić. Oczywiście pod warunkiem, że nadajnik sprzeda za 300, a nie za 299 lub 301...
 • Gość: Mucha IP: *.play-internet.pl 19.04.12, 16:46
  Czy tak postępuje szanowana firma na pewno nie.To co ss wyprawia woła o pomstę do Boga.Dlatego o tej firmie mówią że to kolos na glinianych nogach.Jak ktoś m,a chronić jak oszukuje na samym starcie.
 • Gość: Marcin Najman IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.05.12, 23:56
  Ludzie nie wpuszczajcie tych oszustów i naciągaczy do swoich domów,oferują niskiej jakości usługi,szczególnie od strony technicznej.
 • Gość: gość IP: *.centertel.pl 06.05.12, 06:03
  POwiedzmy sobie szczerze i wiedzą o tym ludzie którzy w ochronie pracują- za te pieniądze które chce solid za swoje usługi to nie da się ich zrobić profesjonalnie. Mając np. monitoring i system napadowy to w jakim czasie jest w stanie przyjechać patrol solidu? 20 min 25 min. ? Swojego czasu jak pracowałem w Juwentusie czas dojazdu wynosił 8 min.
  na dal pracuję w ochronie, teraz w ciechanowie i śmiech mnie ogarnia jak widzę pracę załóg intyerwencyjnych. Zwłaszcza solidu. W czwartek patrol interwencyjny przyjechał pod fontannę , świrowali i wpiepszali kebaby. Śmiech. Najlepsza w solidzie jest jedna z załóg konwojujących pieniądze- sześćdziesięcio kilku letni krasnal.....buhahaaaaaa.
 • Gość: Chlebowski IP: *.play-internet.pl 07.05.12, 08:56
  Jeszcze nie tak dawno aby dostać się do konwoju solidu trzeba było być emerytowanym mundurowym.Szczególnie jak ten jeden ma denka od musztardy ten krasnal oczywiście.Zresztą dobrze wiemy ze solid zepsuł w dużym stopniu zaniżając ceny usług.Zresztą coś musi być na rzeczy że ta solidna firma ma zakaz(trzyletni) startowania w przetargach publicznych.
 • Gość: dunno IP: *.acn.waw.pl 05.10.12, 06:51
  ty kolego to nieżle jesteś walnięty,co ty piszesz?ty zawsze musisz dojechać w czasie?szkoda że do mnie nie jeździcie w czasie tylko po 90 minutach tłumacząc się głupio że to nie wasza wina bo jechaliście 35 kilometrów.Najgorsza chyba firma ochrony a pracownicy pisząc takie głupoty że muszą się zmieścic w czasie to przygłupy-po co mydlicie ludziom oczy przeziez wystarczy sprawdzić czas dojazdu waszego patrolu i klapa.Ostatnio słyszałem że nikt tam nie chce już pracować a ludzie przyjmowani są z bezrobocia.
 • Gość: solid IP: *.182.133.245.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 07.05.12, 14:51
  zabezpieczają w monitoring mój dom i jak na razie to jest wszystko ok. polecam
 • Gość: PSTRYK IP: *.play-internet.pl 07.05.12, 20:02
  Przyjdzie ci faktura za fałszywe alarmy to szybko zmienisz zdanie.Opinia jest taka że ludzie co poszli do solidu teraz płaczą i płacą.
 • Gość: mieszkaniec IP: *.adsl.inetia.pl 07.05.12, 20:39
  bo umowy trzeba czytać przed podpisaniem. Po drugie strategia tak dużej firmy, która po kilkunastu latach od początku swojej działalności zaczęła wchodzić na taki rynek jak nasz zapewne polega na konkurencji cenowej. Ich na to stać choćby się to nie specjalnie opłacało.
 • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.05.12, 14:10
  przecież wiadomo że nie chodzi o działalność charytatywną , po działaniach SS wobec swoich własnych pracowników widać że jest to próba zdominowania rynku za wszelką cenę kosztem klienta - czasy dojazdu , fałszywki płatne
 • Gość: zenek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.05.12, 14:13
  U mnie niestety się nie popisują po zakończeniu umowy terminowej - nigdy więcej
 • Gość: alik IP: *.mobile.project4.pl 10.05.12, 15:31
  Masz rację szczególnie teraz jak dzwonią do klienta czy ma załoga dojechać.Ciekawostką jest to że patrol solidu ma limit dzienny 60 kilometrów do wyjeżdżenia na dobę.Jak przekroczą limit to obciążają pracowników patrolu.To taka małosolidna firma.
 • Gość: mieszkaniec IP: *.adsl.inetia.pl 10.05.12, 21:57
  a która jest?
 • Gość: Rysiek IP: 213.199.253.* 12.05.12, 10:35
  Ja mam Konsalnet i nie mogę narzekać na ich usługi.Jeśli chodzi o Ciechanów to najlepsza firma.
 • Gość: cosmita IP: 213.199.253.* 15.05.12, 11:30
  Jeśli mają limit 60 kilometrów to ciekawe jak na alarmy jeżdżą a potem co z kieszeni pracowników??
 • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 15.05.12, 11:39
  Człowieku nie pisz głupot ,dowiedz się dokładnie
 • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 03.07.12, 11:34
  Unikajcie solidu za wszelką cenę ,konsalnet,escort a nawet novum będą lepsze niż ci oszusci
 • Gość: zenek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.09.12, 07:36
  Radzę czytać umowy nie poprzestawać na informacjach handlowców - to bajarze , również umowy na ubezpieczenie w ich TUW TUZ to ci sami właściciele - konflikt interesów- ale może da się kogoś naciągnąć
 • Gość: Ryszard Ochucki IP: *.204.115.75.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 05.09.12, 16:12
  Nie wystarczy czytać ale trzeba je rozumieć. Umowy tej firmy są wyjątkowo niekorzystne dla klientów. Firma montuje nadajnik za 300 złotych ale właściciel obiektu nie ma do niego żadnych praw. Po 2 latach gwarancji płaci za wszystkie jego naprawy nie mając możliwości technicznych jego sprawdzenia. W umowie brak odpowiedzialności firmy za usterki tego sprzętu co może prowadzić do całkowitej bezkarności w przypadku zaniedbań jej pracowników.
  Trzeci świat...
 • Gość: Szczurek IP: *.play-internet.pl 05.10.12, 19:27
  Łatwo zauważyć jaka rotacja jest na patrolach w Solidzie,pewnie dobrze muszą im przykręcać śrubę.Zresztą ta firma akurat pracownikami się nie przejmuje.
 • Gość: walery555 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.12, 21:38
  To jest tragedia tych ludzi, którzy muszą tam pracować żeby mieć środki do życia, by utrzymać rodziny i trafi się "prezes" z okolic Gołotczyzny czy Szwejk i gnoi tych ludzi którzy pracują po 5 zł za godzinę. Zarabia na swoje premie, a chłopaki pracują po 24 godziny i nawet nie mają gdzie sobie herbaty zrobić czy załatwić swoje potrzeby. Gdzie jest inspekcja pracy. A rotacje dają takie efekty ,że przypadkowe załogi nie mogą trafić po godzibnie do obiektów. Dzięki " prezesowi wszystko temu ze Szwejk .
 • Gość: Szczurek IP: *.play-internet.pl 06.10.12, 07:46
  Jaki z niego tam prezes,to zwykły kierowniczek i ten jego przydupas,łysy tłuk,co się na niczym nie zna.Jeden mądrzejszy od drugiego.Fachowcy to oni są ale w okradaniu ludzi.
 • Gość: walery555 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.12, 21:35
  Masz chyba racje, ale gdzie kierownictwo tej firmy takie tłuki niszcza ludzi i firmę. Mam nadzieję ,że ludzie czyli klienci sami zweryfikują tych pajaców. Mam nadzieję że inspekcja pracy się zaimie tymi ludźmi i firmą którą reprezentują przynosząc jej wstyd.
 • Gość: walery555 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.12, 21:45
  Takie inteligenty, że podobno kradli kołpaki z samochodu ze swojego patrolu, a chłopaki z patrolu to obserwowali i pękali ze śmiechu. Kosztowało ich to 150 kary ale z głąbów mieli ubaw.
 • Gość: ja IP: *.przasnysz.mm.pl 08.10.12, 15:32
  pewnie chcialbys dalej tyrac w tym solidzie,ale za strachliwy byles jezdzic na napadowki,to tyraj se w tej wawie za 6.50 i nie rozpaczaj szczurek.
 • Gość: ja IP: *.przasnysz.mm.pl 08.10.12, 15:25
  chyba pomylil ci sie solid z escortem.
 • Gość: rodowity IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.10.12, 12:07
  z Solidem jest tak,dadzą Ci dobry abonament(dużo lepszy niż w innych firmach), jedną konserwację gratis itp.,ale zjedzą Cię czym innym np.opłatą za każdorazową fałszywkę czyli samoczynne załączenie alarmu nie w skutek napadu.jest to koszt ok.50 zł za podjazd . dwie ,trzy takie akcje w miesiącu i przychodzi rachunek,a klient zdziwiony,bo miało być tak pięknie.u konkurencji można się jeszcze jakoś dogadać(w miesiącu są 2-3 podjazdy gratis)
  poza tym umowa w solidzie jest tak skonstruowana żeby Cie już nie puścić.podpisujesz ją na 2-3 lata jak np. Cyfrze+.u konkurencji z zachowaniem jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia,nie pasuje kończe i przechodze gdzie mi się podoba,ja decyduje a nie płacę myto.
  A ustawianie się samochodów w strategicznych punktach miasta to propaganda,mają stać żeby być widoczni,żywa reklama,dobrani najlepsi "koksiarze" z miasta,żeby wyglądało jacy to Oni(Solid S.) są silni i zorganizowani.SOLID to mafia,zresztą pewnie jak większość tych firm.
  Nie zawsze taniej znaczy lepiej,poza tym każdy potrzebuje czegoś innego i sam sobie dobiera co dla niego będzie najlepsze.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 14.10.12, 09:42
  Solid to złodzieje, oszuści dla klientów oraz najgorsi pracodawcy po względem wyzysku i traktowania pracowników .Od tej firmy jak najdalej a praca w niej to ostateczność .
 • Gość: klientka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.11.13, 10:08
  Korzystam z usług Solidu i nie narzekam. Niektórzy piszą tu głupoty bez pojęcia. Po pierwsze nie zdarzyło się nigdy żeby alarm włączył się "samoczynnie", włączy się jak się go nie rozbroi albo zapomni kodu czy zgubi pilota, to raczej przyczyna leży po stronie użytkownika. Po drugie dwa takie nieuzasadnione przyjazdy w miesiącu mam gratis, kolejne płatne 30 zł. Jeszcze mi się mnie zdarzyło. Poza tym można szybko odwołać alarm i też się nie płaci. Abonamnet (dom ponad 200 m2) 49 zł brutto. Poza tym rozwiązanie każdej umowy zawartej na czas określony skutkuje określonymi konsekwencjami, bez względu na zapis o jednomiesięcznym wypowiedzeniu, takie są przepisy k.c.
 • Gość: bea IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.11.13, 22:34
  Ja korzystam z Solid.
  Miałam wcześniej zainstalowaną instalację alarmową z telefonem przemysłowym powiadamiającym mnie o załączeniu się alarmu. Wszystko było fajnie, aż pewnego razu będąc w stolicy zaczęło dzwonić do mnie, że alarm się włączył. Wracałam do domu i myślałam, czy jeszcze coś w nim będzie po moim powrocie. Od kiedy jest Solid, nie muszę się martwić. Po załączeniu się alarmu przyjeżdża patrol, obchodzi dookoła dom, sprawdza zamki, drzwi, okna (wiem od sąsiadki). Ktoś z centrali dzwoni do mnie i powiadamia o alarmie i o efekcie oględzin np. że okno otwarte na uchył. W umowie wynegocjowałam 3 niepłatne bezpodstawne wizyty. W rezultacie nigdy nie zdarzyło mi zapłacić więcej, niż abonament. Często zdarza się, że sama włączę alarm, zapominając lub zagapiając się. Dzwonię wtedy i odwołuję alarm. Oprócz interwencji spowodowanych alarmem często widzę przejeżdżający patrol i nie ukrywam, że podoba mi się to. Czuję się bezpieczniej. Aha, jeśli załączy się alarm, a patrol nic nie stwierdzi, to Solid może wyłączyć dźwięk alarmu, nie wyje do czasu mojego przyjazdu. Utrzymanie patrolu kosztuje mnie 49,20zł brutto. Wcześniej musiałam utrzymać numer tel. w alarmie, który kosztował mnie 20zł. Kilka razy zdarzyło mi się, że Panowie przyjechali w trakcie odwoływania alarmu w centrali i wydawało mi się, że byli szybko.

  Na koniec dodam, że jestem klientką Solid, a nie kimś od nich. Nie wiem jak jest w konkurencji, bo nie korzystałam, ale ja jestem zadowolona z Solid.
 • Gość: gość IP: *.play-internet.pl 17.11.13, 13:07
  >Aha, jeśli załączy się alarm, a patrol nic nie stwierdzi, to Solid może wyłączyć dźwięk alarmu, >nie wyje do czasu mojego przyjazdu.
  Ciekawe jak?
  Czy nie jest przypadkiem tak, że Solid powiadamia o zdarzeniu którego nie ma w pamięci alarmu?
 • Gość: :P IP: *.mlawa.vectranet.pl 18.10.12, 10:56
  Podobno od 1 listopada wchodzą też na Mławę. Ciekawe jak im to wyjdzie.
 • Gość: gość IP: *.centertel.pl 11.12.12, 20:42
  i wejdą ....na przetargach jako firma dają po 5 zł także z wygrywaniem nie ma problemu. Pracownikowi dadzą 3 zł z małym haczykiem. Bezrobocie jest jakie jest- przyjdą dziadki- emeryci renciści i wszystko. Taki dziadek mający 700 czy 800 zł renty dorobi sobie te 600 zł i będzie się cieszył a jeszcze spokój od babki. Nędza .....Ogólnie tam gdzie są przetargi jest wyzysk, przyzwolenie na dymanie pracownika. Niech taka firma która daje 5-6 zł na przetargu na godz bedzie musiała zatrudnić normalnego chłopa, zapłacić od niego zus i dać mu najniższą krajową przy 170 h ( w ochoronie oczywiście etat to godz 240- także nadgodziny i stawki nocne) to zabraknie mu stawki za jako wziął dany obiekt jako firma.
 • Gość: zadowolony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.13, 19:59
  popieram to co mówią o solid ja osobiście przeszedłem do Firmy Grom to solidna firma nie wciskają kitu i szczerze polecam
 • Gość: a_samo_a IP: *.dynamic.chello.pl 17.11.13, 01:21
  Sam w niej pracowalemjak obstawialem tesco w warszawie
 • Gość: Szczur IP: *.play-internet.pl 17.11.13, 19:38
  Znowu o tych dziadach piszą .Temat dawno powinien być skasowany.
 • androj5 30.12.17, 10:01
  Polecam Solid PIP, wyzysk na wielką skalę.....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.